Widok

Usuwanie pieprzyka - przeciwwskazania

Czy są jakieś przeciwwskazania do usunięcia przeprzyków. Mam kilka i zastanawiam się czy powinnam je usunąć. Zwłaszcza, że wg niektórych osób usunięcie pieprzyka może przynieść więcej złego niż dobrego. Jak to z tym w końcu jest?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jeden usunęłam dawno temu. Teraz myślę o kolejnych 2 może 3, zrobiły się większe . Może są jakieś podejrzane. Tyle teraz mówi sie o czerniaku.
Czy są jakieś przeciwskazania? Nie kojarzę nic specjalnego, poza zapytaniem czy jestem w ciąży. No i ja usuwałam dużego pieprzyka. Znieczulenie miejscowe i cięcię skalpelem. Potem szwy i ich zdjęcie po tygodniu. No i przed zabiegiem koniecznie szczepienie przeciwko żółtaczce. Papier o szczepieniu był obowiązkowy przed zabiegiem. 2 dawki szczepionki brane w odstępnie miesiąca. Jak weźmiesz trzecią po pół roku to masz z głowy na lata. Ja brałam 3 dawki, więc teraz jakby co nie muszę się szczepić. Chyba, ze coś się zmieniło przez te parę lat i są teraz jakieś inne wytyczne. Jak ktoś ma świeże informcje to też chętnie się zapoznam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To bzdura że lepiej pieprzyków nie ruszać, to mit, usuwa się z marginesem tkanki po to że jeśli to coś złego, to wycięte w całości.
Przeciwwskazań nie ma, chyba że akurat jakaś infekcja, ciąża, czy inne schorzenia w tym momencie aktywne, ale o tym decyduje lekarz, który się tego podejmuje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lekarz tnie bo ma kase
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

usuwa się pieprzyki które są podejrzane, mogą w przyszłości zmienić się w złośliwe zmiany albo takie które przeszkadzają np ociera się o nie uranie, bielizna itd. Przecież nie chodzi o drobne kosmetyczne pierdoły, Usuwać można i na NFZ, więc nie pisz bzdur że lekarz tnie bo ma kasę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiele osób boi się usuwać pieprzyki - twierdząc, że może to się sprzeciwić.
Proponuję w związku z tym zapoznać się jeszcze z http://panoramastylu.pl/usuwanie-pieprzykow-jak-skutecznie-sie-ich-pozbyc.html
Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Kolonoskopia robiona przez lekarza kobietę. Gdzie? (15 odpowiedzi)

Polecacie kogoś?

gdzie usg prywatnie 3w1 brzuch tarczyca i piersi (29 odpowiedzi)

Witam jak w temacie Potrzebuje namiary gdzie zrobie usg prywatnie - cały komplet - chodzi mi o...

dobry stomatolog - nfz i ceny (16 odpowiedzi)

Witam Czy znacie jakiegoś dobrego stomatologa na nfz? Taki który nie jest tam za kare z ludzkim...

do góry