Widok

Uszkodzenie przez kamień z pod kół jadącej ciężarówki

Taka sytuacja, jadę dziś rano ulicą Nowatorów i kamień wystrzelony z pod ciężarówki jadącej z naprzeciwka uszkodził mi jedno przednie światło przeciwmgłowe (popękany klosz i podejrzewam, że też mocowanie, bo "chodzi" luźno). W aucie mam rejestrator toteż wszystko się nagrało, na nagraniu wyraźnie słychać moment uderzenia, na jednej z klatek widać też lecący w moją stronę mały ciemny punkt (kamień), tablice rejestracyjne ciężarówki też da się odczytać. Przede mną w odległości kilkuset metrów nic nie jechało, za ciężarówką kolejne auto dopiero ze 100m dalej także wina tego konkretnego pojazdu moim zdaniem ewidentna. Jak to ugryźć? Iść z nagraniem na policję czy zgłaszać szkodę u swojego ubezpieczyciela (nr rejestracyjny sprawcy mam)? Kierowca ciężarówki na pewno wyprze się winy, nawet nie wie że coś takiego mogło mieć miejsce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale to nie wina ciężarówki, tylko zarządcy drogi....no chyba, że ten kamień pochodził z niezabezpieczonego ładunku.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No dlatego pytam się, jak to ugryźć. Na nagraniu nie widać skąd dokładnie leci kamień (jest za mały no i nagranie ma tylko 30fps), ja też już nie pamiętam czy leciał z paki czy z pod kół. W tym miejscu nie są prowadzone żadne roboty, jezdnia jest gładka jak stół i nie ma na niej żadnych widocznych leżących kamyczków, więc trochę wątpię, że zarządca drogi weźmie winę na siebie. Więc raz jeszcze pytam - jak to ugryźć? Nagranie i nr rejestracyjny sprawcy mam, nie widać skąd dokładnie leci kamień ale mam pewność, że z tej właśnie ciężarówki (brak innych auto w pobliżu).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

skoro " jezdnia jest gładka jak stół i nie ma na niej żadnych widocznych leżących kamyczków" to też nie wina zarządcy tylko siła wyższa ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skoro nie wiadomo kogo wina to chyba idę na policję i już oni będą ustalać kogo wina i kto zapłaci? O ile mnie nie spławią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oby spławili. Szkoda pieniędzy podatników na zaangażowanie policji w taką pierdółę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Nagranie i nr rejestracyjny sprawcy mam..."

Kierowca ciężarówki nie jest sprawcą. Jeżeli dobrze zrozumiałem to co napisałeś to ciężarówka nadjeżdżała z przeciwka. W związku z tym kamień nie mógł pochodzić z jej ładunku. Jeżeli wystrzelił spod koła to nie ma w tym żadnej winy kierowcy. Nie jesteś też w stanie udowodnić winy zarządcy drogi. Po prostu wymień lampę i nie trać czasu na wysuwanie bezzasadnych roszczeń.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy na pewno bezzasadnych? Jak już pisałem poza ciężarówką w pobliżu nie ma żadnego innego samochodu, po obu stronach drogi nie ma nikogo kto mógłby ten kamień teoretycznie rzucić. Zatem uważasz, że spadł z nieba? W sumie to wrzucam nagranie i oceńcie czy coś z niego według was wynika czy nie. Moment uderzenia jest wyraźnie słyszalny i w pewnym momencie widać kamień, chociaż lepiej zrobić stopklatkę. Kamień spadł z paki jadącej z naprzeciwka ciężarówki i zaczął turlać się po jezdni w moim kierunku, przypomniało mi się, jestem niemal pewny że nie wystrzelił z pod kół. Niestety na nagraniu nie widać jak wypada, nie jest wystarczająco dobrej jakości.
https://youtu.be/p5jLyFOG3J4
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Trzeba mieć niezłą wyobraźnię, żeby wyciągnąć taki wniosek...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Czy na pewno bezzasadnych?"

Jak ci się chce tracić czas to próbuj. Kierowca ciężarówki powie że jechał bez ładunku a zarządca drogi zwyczajnie się wypnie. Mimo wszystko życzę powodzenia. Napisz w razie czego jak Ci poszło dochodzenie a roszczeń.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

G*wno widać na tym filmie... od razu zatrzymać tamte auto, dzwonić na policję, kamień jako dowód, niech porównają z tym co ma na pace do tego materiał wideo i byłaby jakaś szansa .... teraz ...to życzę powodzenia ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

Konserwacja podwozia (34 odpowiedzi)

Witam, Czy może mi ktoś poleci w Gdańsku miejsce, gdzie mógłbym zakonserwować podwozie w...

Мандат (3 odpowiedzi)

Witam, chcę wiedzieć, jaki procent jest doliczany do mandatu za parkowanie. Niedawno przypomniało...

Porsche - nieautoryzowany serwis (33 odpowiedzi)

Czy jest w Trójmieście nieautoryzowany serwis samochodów Porsche?

do góry