Twoja paczka zostala wstrzymana z powodu braku numeru ulicy na paczce. Prosze zaktualizowac informacje o dostawie:https://
UWAGA! Oszustwo "na InPost"
"Z powodu niepełnych danych adresowych nie możemy doręczyć Twojej paczki InPost , prosimy o uzupełnienie danych w formularzu".
Takie wiadomość to próba oszustwa! Po kliknięciu w link już możliwe jest zainfekowanie telefonu oprogramowaniem umożliwiającym przejęcie konta na FB (rozsyłanie z niego wiadomości do znajomych z prośbą o szybką pożyczkę na blik) jak i przejęcie haseł do bankowości mobilnej. Po uzupełnieniu formularza pojawia się prośba o dopłatę 1,20 zł za doręczenie jednak... Po podaniu danych karty konto bankowe zostaje obciążone kwotą ponad 540 $ w przeliczeniu na złotówki.
W przypadku braku danych adresowych dzwonię do Państwa, wysyłam SMS ale nie proszę o "klikanie" czy jakiekolwiek "dopłaty".
Tylko dzisiaj 3 osoby z Bojana zgłosiły mi tą sytuację i niestety -jedna "dopełniła formalności do końca"
W światecznym biegu łatwo o nie przemyślany ruch nie wynikający z głupoty lecz właśnie z pośpiechu i nieuwagi.
Podobny model działania oszustów dotyczy energii oraz innych mediów.
Jako kurier przestrzegam też przed zakupami w licznych sklepach na FB będących włoskimi czy hiszpańskimi... To nic innego jak platformy za pośrednictwem których dokonujecie Państwo zakupów w "Chinach" jednak po cenach 10, 20 krotnie wyższych niż bezpośrednio np na Temu... Tutaj nadawcą zawsze jest Hongkong! Często zamiast markowych adidasów otrzymać można piankowe klapki warte 2,99 a nie zapłacone 230 zł. Nie ma możliwości złożenia jakiejkolwiek reklamacji czy uzyskania zwrotu. InPost jest tylko doręczycielem przesyłki, nie odpowiada za jej zawartość. Otwarcie przed odbiorem i opłaceniem jest niemożliwe ponieważ takie przesyłki obciążają finansowo mnie.
Jestem dla Państwa tylko kurierem jednak bardzo chciałbym być kojarzony z udanymi zakupami. Proszę o rozwagę i korzystanie tylko ze sprawdzonych dostawców, takich których istnienie da się zweryfikować. Warto też, na ostatniej prostej tego gorącego okresu, porozmawiać o internetowych oszustwach również z osobami starszymi.
Takie ostrzeżenia przekazuje nasz kurier InPost.