Widok

Uwaga - podpalacz!

W Baninie grasuje podpalacz samochodów. Miejsce zdarzenia - Banino, ul. Kryształowa - przed moim domem. W poniedziałek nad ranem został podpalony mój prywatny samochód, po 15 minutach przyjechali strażacy i ugasili ale jak łatwo się domyślić nadaje się już tylko do kasacji. Ktokolwiek może pomóc w zatrzymaniu sprawcy, proszony jest o pilny kontakt z Policją. Fragment nagrania z monitoringu (udostępnionego już w całości Policji) - https://youtu.be/pdsLH1a48M0
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oj pewnie konkurencja. Masakra
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Raczej nienormalny sąsiad. Szkoda auta
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

może ma Pan wrogów albo jakiś chory piroman lub zazdrosnik. Oczywiście współczuję. Mojemu sąsiadowi kilka lat temu tez ktoś auto podpalił. Pewnie zemsta bo facet wykręcił kilka osób na kasę nawet w gazecie opisali oszusta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mieliśmy konfliktów z sąsiadami ani nikt nam wcześniej nie groził, sąsiada w tym czasie nie było w domu (jeszcze się nie wprowadził), podpalacz zrobił sobie dziurę w jego płocie z tyłu przez którą wszedł a potem uciekł, za płotem na południe od Kryształowej jest kilkaset metrów pola. Niezadowolony klient też raczej nie, bo akurat ostatnio mocno poprawiliśmy jakość w tamtej okolicy. Dużo aut tam stało i akurat tylko jedno moje zostało podpalone. Jakby to był miłośnik fajerwerków to by nie uciekał tylko patrzył jak się ładnie pali i może jeszcze podpaliłby kilka innych. Nie wiem czy nie zauważył że jest monitoring (oświetlacz IR w kamerze w nocy widać gołym okiem) czy tak bezczelny (pewien że i tak nie wpadnie). Konkurencja jakaś tam jest ale nie aż tyle co wokół Morelowej, jak nie ma śmietnika w eterze to radiówka działa całkiem przyzwoicie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A tak z ciekawości jaka to kamerka jakas ip wifi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widzac niektóre tematy na forum to nie jesteś lubiany amelku. Takze moze jakiś wariat z forum to zrobił :/ szukaj czy ktoś inny nie ma kamer w okolicy, o takiej godzinie jeśli uciekł samochodem to bez problemu go znajdziesz - ruch jest minimalny, uda się skorelowac
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akurat na tym forum ostatnio przycichło. W radiówkach w Baninie można przebierać, więc niezadowolony klient zawsze może zmienić dostawcę. Ale z kim nie rozmawiam, prawie każdy sugeruje że być może konkurencja...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

chyba banińska :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

napisała gdyńska :D - a jest jeszcze (kolejność alfabetyczna miast) chwaszczyńska i ze dwie gdańskie
jeśli sprawca to czyta - lepiej niech szybko sam się przyzna i naprawi szkody, być może dzięki temu skróci czas odsiadki (kodeks karny przewiduje do 5 lat, boli tylko że na wyżywienie kogoś takiego płacimy podatki i podobno w więzieniach lepsze niż w szpitalach)
w pierwszej chwili wydawało się że tylko szkody materialne, ale teraz nie możemy spać spokojnie bo się boimy a młodsza córka (4 miesiące) jakoś bardziej kaszle (dymu w domu już nie czujemy, ale dziecko może być bardziej wrażliwe)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dymu tyle co z grilla a ty zaraz raka wymyślisz. szukasz po konkurencji, a to pewnie jakiś sąsiad pomógł zezłomować starą brykę bo już patrzeć nie mógł.

Nie mniej mam nadzieję, zę go znajdą, powinien sie na głowę leczyć - podpalanie czy jakiekolwiek niszczenie mienia to jest debilizm
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na grillu raczej nie pali się plastikami i nie w takiej ilości jak w samochodzie, udostępniony filmik to tylko początek. Konfliktów z sąsiadami żadnych nie było (duża część to klienci, raczej zadowoleni lub potrafiący normalnie powiedzieć jak mają jakiś problem), różnych innych bryk starych i nowych na osiedlu pełno. W sobotę tuż przed zdarzeniem brałem udział w zebraniu osiedlowym między innymi na temat światłowodów gdzie była też konkurencja, ale to oczywiście mógł być czysty przypadek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

raczej wątpię, żeby ktoś uznał, że się wystraszysz jak 20 letni samochód spalą :) wręcz śmiech na sali to jest :) zdecydowanie jednak ktoś postronny z Banina w mojej opinii, konkurencja z tego co wiem mówi o Tobie "niegroźny" :D
Chyba, że jest jakiś mikro-konkurent któremu sie grunt pod nogami pali i już tak mu odpierdzieliło w głowie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie jest śmieszne. Komuś bardzo się pali by zrobić światłowody jako pierwszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekawe co na to rodo i nowe przepisy... można tak bezkarnie udostępnianac wizerunek podpalacza ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 15

Jak bym była na miejscu poszkodowanego to ucieszyłabym się na pozew od tego Pana... Nowa ustawa pod Rodo "legalizuje" monitoring, oczywiście nie ma tam mowy o udostępnianiu. Jednak w telewizji coraz częściej pokazują nagrania z miejsc przestępstw z prośbą od Policji o pomoc, a wątpię, że mają zgodę prokuratury... A większość i tak kończy się umorzeniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

wizerunek ? nogi ledwie widać
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

do rodo jeszcze kilka tygodni "+__
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Baninie grasują tez złodzieje samochodów, wczoraj mojemu sąsiadowi ukradli z posesji auto, to już drugie skradzione na naszym osiedlu w niedługim czasie. Masakra co tu zaczyna się dziać, a jeszcze nie tak dawno było tu tak spokojnie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

dziwisz się? dzwonisz na komisariat a policjant mówi "nie podjadę, bo jestem sam i nie mogę komisariatu zostawić". No to poza monitoringiem nie ma szans na złapanie złodzieja, bo policja następnego dnia dojedzie...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

co z tego że dojedzie jak sprawę i tak umorzy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

po sposobie poruszania, widać ze to osoba koło 50.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakie Auto zabrali ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak sobie patrzę na ten filmik i postura podobna do faceta z konkurencji ale nic nie udowodnisz jak gęby nie widać
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

jedno jest pewne przyszedł tam specjalnie do tego auta,reszty nie ruszył a jakby chciał zrobić bonfire to bez problemu by mu poszło.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ukradli Toyotę Land Cruiser
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gdzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kurde Toyoty też biorą ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

coś dużo biorą tych aut , całkiem nie dawno Audi pod biedronką było zawinięte
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dobrze że mojego Tikusia nikt nie szarpnie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po co miałby ktoś brać jak korniki go całego zeżarły
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

do góry