W 2014 r. kończy się w Polsce okres tzw. prywatyzacji czyli wyprzedaży polskich przedsiębiorstw zagranicznym nabywcom.
Nie dlatego, że zmienia się wiatr historii ale dlatego, że nie ma już czego sprzedawać. Od 1991 do 2014 sprzedano przedsiębiorstwa za 153 miliardy PLN (około połowa rocznego budżetu). W obce ręce...
rozwiń
Nie dlatego, że zmienia się wiatr historii ale dlatego, że nie ma już czego sprzedawać. Od 1991 do 2014 sprzedano przedsiębiorstwa za 153 miliardy PLN (około połowa rocznego budżetu). W obce ręce poszedł sektor bankowy, energetyczny, chemiczny, spożywczy, farmaceutyczny, hutniczy, przedsiębiorstwa komunalne i media. W Polskich rękach zostały upadłe stocznie. Pieniądze przejedzono, nic nie zbudowano a drogi do dzisiaj budujemy na kredyt. Sprzedawali wszyscy co się do władzy dorwali - m. in. ekipa Tuska, Buzka i Millera. Pod młotek poszły nawet uzdrowiska.
Ostatnim ze sprzedanych przedsiębiorstw jest międzynarodowy koncern chemiczny ciech. doinwestowany jeszcze za Gierka kredytami spłacanymi przez podatników. Nabywa Jan Kulczyk za 619 milionów PLN, sprzedają urzędnicy Tuska. W przeciągu następnych 2 lat koncern wygeneruje 940 milionów PLN zysku, niestety już nie dla tych co go zbudowali.
źródło https://www.salon24.pl/u/obe/906260,powojenna-historia-gospodarcza-polski-skrot,19
zobacz wątek
5 lat temu
~smakosz kaszanki