Widok

W jakiej dzielnicy opłaca się kupić działkę budowlaną?

Chciałbym kupić działkę budowlaną pod budową domu jednorodzinnego 130-140 m2 na obrzeżach Gdańska lub Gdyni. W miejscu gdzie można dojść do szkoły czy sklepu piechotą w parę minut, bez konieczności załatwiania wszystkiego samochodem.

Myślę o działce 500-700 m2.

Jaką dzielnicę polecacie? Gdzie stosunek ceny do lokalizacji będzie najlepszy?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Morena
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 18
Morena? W życiu nie brałem tej dzielnicy pod uwagę. Na jakim obszarze są działki do kupienia w sensownych kwotach?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3
-kwota sensowna za 500/600 m na morenie to okolo 500 -700 tys pln.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 6
Więc Morena zdecydowanie odpada. Chciałbym wydać na działkę 500-600 m- jakieś 200 max 250 tysięcy. Interesują mnie obrzeża Gdańska lub Gdyni.

Czy ktoś siedzący w temacie może coś doradzić?

Szukam złotego środka między ceną a lokalizacją...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
developer dzięki za wszystkie informacje. A coś w kierunku Gdyni, czyli Osowa, Dąbrowa, Wiczlino- tamte rejony? Orientujesz się?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8
poszukaj sam w necie, leniuszku
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 11
Zależy mi na najlepszym stosunku lokalizacji do ceny. Z ogłoszeń za bardzo tego nie wyczytam, chyba, że będę kilkaset godzin to analizował.

Wolę najpierw zorientować się na forum, może ktoś siedzi w temacie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 11
Jeśli nie radzisz sobie z tematem to zgłoś się do pośrednika, najlepiej takiego z polecenia. Natomiast jeśli wolisz sama to przeglądanie ogłoszeń to jedyny sposób.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 9
wiczlino.info
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
ja proponuję działkę w Karczemkach koło Chwaszczyna na ul Ogrodowej ładna okolica do szkoły blisko sklepy też są super ludzie są w porządku
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Kupiłam na Wiczlinie w 2008 r. 787 m za niecałe 340 tys. Nie wiem czy dostaniesz taniej...ale powodzenia.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
ROKITNICA może i ma działki natomiast trzeba pamietac ze to tereny zalewowe i pomokle
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mieszkam w Trójmieście od urodzenia. Najpierw w Gdańsku, potem w Gdyni, teraz znowu w Gdańsku i nigdy nie byłem w Rokitnicy, Juszkowie. Przez Pruszcz parę razy w życiu przejeżdżałem (korki i syf), tak samo przez Straszyn i jak dla mnie to nie są miejsca dobre lokalizacyjnie.
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 31
My rowniez szukamy i prosimy o wszelkie sugestie. A moze January juz sie na cos zdecydowales? Nam na ta chwile 'najblizej' do Chwaszczyna/Osowy tylko ta spacerowa. ..
Jest cien szansy ze będzie tam latwiej z dojazdem..?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ja polecam Glincz, to jest 3km od Żukowa imam do sprzedania w tej miejscowosci działkę 780m2
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 14
gmina szemud a dokladniej BOJANO dzialki po 100-200tys http://www.youtube.com/watch?v=kwMzobXk2Hw&feature=share
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6
zostaje jeszcze Rumia
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja polecam Wiślinkę, szkoła blisko sklep również. Do południowej obwodnicy 2km, na których nigdy nie ma korków, do Sobieszewa 2km do centrum Gdańska 10km również bez korków. :) Dojeżdzają tu dwie linie autobusowe z Gdańska 112 i 186, a ceny działek to za 1000m około 80-120tys.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Tak zwane fosfogipsy składowane są w postaci hałdy w miejscowości Wiślinka od ponad 30 lat. Odpady zawierają metale ciężkie oraz substancje radioaktywne.

Fosfogips transportowany barkami na składowisko w miejscowości Wiślince, powoduje skażenia wód, gleb i powietrza pierwiastkami radioaktywnymi, metalami cię- Warunki żkimi, związkami Fluoru i Siarki. Składowisko sąsiaduje bezpośrednio z Obszarami Chronionego Krajobrazu Wyspy Sobieszewskiej i Żuław Gdańskich. W odległości ok. 4 km od składowiska znajdują się dwa rezerwaty przyrody: Ptasi Raj i Mewia Łacha. Udowodniono negatywny wpływ hałdy na zdrowie ludzi i zwierząt. Pod szyldem rekultywacji na hałdę wywożone są odpady z oczyszczalni ścieków powodujące dodatkowe zanieczyszczenie powietrza i gleb metalami ciężkimi, oraz zanieczyszczenie mikrobiologiczne. Substancje te w postaci pyłu zawieszonego przenoszone są na odległości co najmniej 30 km. Obecne prawo nie zezwala na składowanie podobnych odpadów m.in. na terenach depresyjnych, w miejscach gdzie znajdują się pobliskie ujęcia wody dla mieszkańców, czy znajdują się granice dużych miast.

Hałda Fosfogipsów w gminie Pruszcz Gdański zaczęła powstawać przed ponad trzydziestu laty. Wówczas odpad Gdańskich Zakładów Nawozów Fosforowych "Fosfory" miał tylko zasypać dziurę po kopalni gliny w okolicy miejscowości Wiślinka. Po zasypaniu wyrobiska nie zaprzestano usypywania fosfogipsu, z czasem powstała olbrzymia hałda. Obecnie odpady sięgają wysokości 51 metrów, mają szerokość ok 400 m, i stanowią stały, widoczny w dzień i w nocy, element krajobrazu.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 4
Hehe skopiować stek bzdur z neta każdy głupi potrafi. Nie wiesz - nie wypowiadaj się.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 10
skopiować, czy nie ale po co pchać się w jakiś śmietnik, tylko dlatego bo tanio. Dziwie się ludziom że kupują dzałki, mieszkania w okolicach składowisk odpadów wiślinka, eko dolina, szadółki później protestują, że śmierdzi i są podtruwani
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rumia to chyba najbrzydsza miejscowość . Takiej ilości reklam bijących po oczach to nigdzie nie spotkasz . Okropne miejsce .
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7
?! Niby gdzie te reklamy? W Janowie? Na Starowiejskiej? Jak się przejeżdża przez Sobieskiego, to wiadomo że są reklamy, w końcu to przejazdówka, ale przecież nikt nie każe budować się akurat tam. Po drugiej stronie torów, proszę Państwa, po drugiej stronie torów. Sama Rumia to miasto bardzo ładne. Jedno z ładniejszych w okolicy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
w Rumii jest calkiem calkiem. Nie mieszkam tam ale nie wykluczam.
Reklamy bijace po oczach ale to chyba przy glownej drodze..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak wygląda sytuacja teraz ? Warto kupić działkę w Wiślince w celu budowania domu ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli interesuje panstwa działka może Reda mam piękna okolica i spokojna jest bardzo ładnie przedewszystkim spokój bardzo piękne domy są postawione pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mieszkałam w Gdańsku 30lat i uważałam, że było ok do czasu aż się przeprowadziłam do Pruszcza Gd. Mieszkamu tutaj kilka lat. super miasto! Zadbane, rozwijające się ciągle, latem atrakcje. Szukaliśmy działkibudowlanej i kupiliśmy w Juszkowie. Zależało nam na okolicy Pruszcza. Polecam gorąco Pruszcz i okolice. Wszędzie blisko.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 12
Gdybyś dobrze się zorientował to dowiedziałbyś się, że w naszym rejonie (Trójmiasto) to albo tereny arechologiczne albo zalewowe.

A w Rokitnicy do najbliższej , dużej rzeki jest 35km.

Mówisz tereny podmokłe. A byłeś tu chociaż ? widziałeś ?

Całe Żuławy to tereny podmokłe.

pozdrawiam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
Sam jesteś "pomokly"!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
a cóż to za przemysł jest w św wojciechu? tak z ciekawości...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
hodowla danieli pasibrzucha to mało?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pasibrzuch , panie laiku hoduje daniele na Orunii , przy ulicy Brzegi , do Wojciecha to jeszcze 3 km . Tak coś napisałeś , aby pisać .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
domów do 500 tyś. w Osowej czyli w granicach Gdańska pełno do wyboru . Ogólnie buduje wariat.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3
wariat to ten co kupi dom nie wiedząc jak był budowany. To że ładnie z zewnątrz wygląda to nie wszystko , ja nigdy bym nie kupił gotowego domu , albo przynajmniej jak bym nie widział wszystkich etapów budowy.
100% domów budowanych przez deweloperów i psełdodeweloperów są budowane po najniższej linii oporu i z najtańszych materiałów
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 8
"Najniższej linii...? To ciekawe...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pokaż mi te fermy wiatrowe w Cedrach Wielkich.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
mnie tez to ciekawi. Jest jedna na 12 wiatrakow na granicy Woclaw i Bystrej. Tych wiatrakow w ogole nie slychac. Ciekawe gdzie te farmy...kurze chyba
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze mu chodzilo o fermy wiatrowe jak sie grochowki naje;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj,
jeśli myślałeś o Pierwoszynie (12 km od Dworca w Gdyni Głównej) to mam tam tanio do oddania działkę. 1621m2, 400 metrów do plaży z widokiem, MPZP. Cena 300k.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 11
A Gdynia Wiczlino 1500m2 za 250.000PLN - może być
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
Mosty,Rewa, Mechelinki blisko Gdyni ,piekne okolice i za 200 tys mozna juz cos znalezc
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
i stać w korkach na janka wiśniewskiego
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
Suchy Dwór ,9 km.do centrum Gdyni,oaza spokoju z bardzo dobrym połączeniem drogowym we wszystkich kierunkach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Osowa
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdecydowanie Gdynia Wiczlino - dojazd do obwodnicy bardzo przyzwoity, na osiedlu delikatesy Almy, infrastruktura Hossy - ceny dzialek < 400 PLN/m2. Miasto rozbudowuje teraz Chwarznienska, niedlugo modernizacja skrzyzowania na Witominie.... zdecydowanie przyszlosciowa lokalizacja na obrzezach miasta - nie jakies Straszyny, Jankowo czy Zukowo - ale Gdynia.....
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 14
jakiś problem że Gdynia? Rewelacyjnie się tu mieszka, a przede wszystkim załatwić coś w urzędzie to przyjemność w porównaniu do Gdańska czy Sopotu...
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 10
Pod stołem napewno
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 10
Witam,

Ja mam działkę, którą będę dzielił i sprzedawał. Dzielnica Gdańsk Maćkowy.

Zaintersowanych zapraszam do kontaktu:

malecki.dar@gmail.com
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9
BANINO. Masz tam wszystko nowiutką szkołę itd. wszystko jak w mieście, kanaliza i gaz z sieci, czerwony autobus nr 126 do Galerii bałtyckiej dojeżdżasz mniej więcej w 30 min. Cena sensowna to mniej więcej 150-200 złl/m2.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 15
slaba miejscowka - samoloty nad glowa lataaja.... no chyba, ze ktos lubi taki klimaty. Ruch w Rebiechowie rosnie, ciszej juz nie bedzie....
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 5
Samoloty latają nad połową Trójmiasta. Zdecydowanie głośniej jest na Bulońskiej i na Suchaninie. W Baninie mieszkam siedem lat, w Suchaninie mieszkałem trzydzieści. Komfort życia zdecydowanie lepszy poza Gdańskiem, również ze względu na infrastrukturę (szkoły, przychodnie, itp.). Jedyne czego mi brakuje to szybkie połączenie z Gdańskiem (kina, wydarzenia kulturalne, uczelnie), ale w przyszłym roku będzie PKM i zakładam, że to mocno zmieni sprawę. Myślę, że spokojnie można planować lokalizacje w Baninie, Pępowie i okolicy. Mnie się podoba :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 9
Popieram. Banino jest jedną z najszybciej rozwijających się wsi w województwie pomorskim. Problemu z dowozem dzieci do szkoły nie ma, ponieważ w październiku planowane jest otwarcie szkoły, która jest bardziej nowoczesna niż szkoły w Gdańsku (posiada klimatyzacje, dźwiękoszczelne szyby, windy itp) http://www.zukowo.pl/aktualnosc-2609-Nowoczesna_szkola_w_Baninie_Zobacz_galerie_zdjec.html
Znajduje się tu również biedronka, liczne delikatesy (otwarte nawet w dni świąteczne), restauracje, pizzeria, kebab, 2 stacje paliw, ochotnicza straż pożarna, przychodnia, usługi stomatologiczne, siłownie, banki, kilka aptek, solaria, szkoła językowa, przedszkola, gabinety kosmetyczne czy nawet dom opieki dla osób starszych. Do Banina dojeżdza autobus ZTM Gdańsk dzięki czemu dojechać tu możemu już od 1,5zł. Jasne, że samoloty latają tu nisko, lecz dla wielu to atrakcja móc zobaczyć z bliska tak wielkie maszyny. Wybudowanie i umeblowanie tu domu jednorodzinnego kosztowało mnie 800tys zł, ale warto. To zupełnie inne życie niż w mieście. Rano można zobaczyć na polu sarenki czy zające. Wieczorem wyjść do ogrodu na grilla. Dzieci zamiast siedzieć przed komputerem, jeżdzą na rowerach czy biegają po polach. Szczerze polecam !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Skoro sam działki nie potrafisz znaleźć to tym bardziej domu nie wybudujesz.
Zleć to mądrzejszym.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 11
Borkowo Lostowickie. Dzialke 1500m2 mozesz kupic za 200tys. Szkola bardzo blisko, swietnie skomunikowane miejsce, osiedla domow jednorodzinnych. Administracyjnie to juz jest Pruszcz Gdanski, ale to chyba lepiej niz Gdansk. Generalnie same plusy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Polecam Osowe ,
- szkoły , przychodnie , jezioro , spokój działki w dobrej cenie, ja sam mam do sprzedania dwie. Dojazd spacerowa słowackiego .
Sklepy do wyboru do koloru myślę że warto
image
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 9
Jeśli obrzeża Gdańska to tylko Gdańsk Łostowice koło Kowali. Wybudowaliśmy się tu na działce 750m2 którą kupiliśmy 5 lat temu za 180 tys. teraz jakieś 200 tyś. Do szkoły nasze dzieci mają 1 km /SP nr 86 w Gdańsku./Blisko Biedronka, Stokrotka, Żabka i kościół.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13
Proponuje Gdańsk Łostowice - blisko de centrum, i obwodnicy. Pełna infrastruktura, usługi, centra handlowa, place zabaw, szkoły i przedszkola. Najlepiej podjechać i zobaczyć na własne oczy.

Zapraszam do kupna - cena do negocjacji.
http://dom.trojmiasto.pl/nieruchomosci-sprzedam/nowa-cena-atrakcyjna-dzialka-budowlana-w-gdansku-o8677131.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12
Cmentarz tez "pod ręka" :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Cmentarz jest na ulicy Łostowickiej , a Łostowice to dzielnica Gdańska położona między Orunią a Kowalami i 5 km od cmentarza . Na Trójmiasto .pl jest mapa. Zaglądnij.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mapa - oglądnij mapę , bo piszesz totalne bzdury , a plusy stawiają Ci tacy sami wszechwiedzący . G wiedzą , ale się wymądrzają .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lepiej poczytaj , a potem pisz bzdury
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81ostowice
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam do sprzedania piekna dzialke budowlana w centrum juszkowa PRUSZCZ GDANSKI 999 m Kwadrat. podlacza za smieszne 200 000 PLN.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 19
No te 200k to bardzo smieszne
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 2
Rogulewo. W połowie drogi do Koleczkowa 1500m2 sprzedam tanio.
Dookoła sąsiedzi już są. Tylko zamieszkać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
Dookoła nie tylko sąsiedzi, ale też słynna Eko Dolina.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja mam dzialke na sprzedaz, miejscowosc Przyjazn (12km od Gdanska). Uzbrojona, 806m2. Cena 82tys.

luthien18@wp.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10
kup sobie mieszkanie we Wrzeszczu i daj spokój z tym domem.
Kto będzie dzieci do szkoły dowoził? Jak potem same dojadą do gimnazjum i liceum? Ile po szkole będą czekać aż je odwieziesz? Jak dzieci wrócą wieczorem po imprezie?
Ile chcesz mieć samochodów?
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 10
Niektórzy nie chcą słyszeć bzykających się sąsiadów za ścianą i być nękani policją za każdym razem jak zrobią imprezę w domu.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 8
Zdziwiłbyś się, jak sąsiedzi z domków - najgorzej w bliźniaku tak tu ostatnio zachwalanym, jako tańsza opcja budowania własnego M - potrafią zatruć życie. Na osiedlu domków nie ma żadnych zasad, zapamiętaj to sobie. W Polsce nie ma ŻADNYCH. W bloku przynajmniej jest wspólnota albo spółdzielnia. Tu rządzi hołota na dorobku.
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 9
Zgadza się, mieszkam w Mostach i już nie mogę się doczekać powrotu do Gdyni.
Co wy ludzie macie z tymi działkami i domami? Odśnieżanie, ogrzewanie, elewacja, dach, płot, trawnik, zaglądanie innym do okien (3/4 m od płotu, a domki jeden przy drugim), wieczne ujadanie psów (każdy musi mieć kundla), darcie się i grillowanie do rana (wolność tomku w swoim domku), mycie aut pod domem z disco polo z samochodowego radia, do Gdyni 15 km w jedną stronę, zimą snieg zawiewa z pól, że przejechać się nieraz nie da, osiedlowe uliczki odśnieżane własnym sumptem... W mieście jest większy spokój, niż na pożal się boże "wsi" i osiedlu domków.
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 17
Ale nie każdy chce mieszkać w bloku na 55m kw, z nowobogackimi sąsiadami, wieczny halas dzieci, samochody, bieganie po klatkach itp. Ja mieszkałem w bloku, teraz mieszkam w domku kawałek poza gdańskiem i jest super ... każdy kij ma dwa końce. Pozdrawiam z Lnisk
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tak jest, kij ma dwa końce. Ja właśnie mieszkam na osiedlu domków z nowobogackimi sąsiadami. Gorsza hołota to tylko na Grabówku, ale to hołota innego sortu. Mieszkałam w bloku, mieszkam w domku i wracam do miasta. 6 lat wożę dziecko do szkoły i czeka mnie kolejne 6.
Super mieszka się za miastem....ale na emeryturze, jak dzieci dorosłe, słuch i węch nie ten, i zaćma zajdzie na oczy.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 5
powiem tak,

z psami to prawda
z sniegiem to prawda
z sasiadami to prawda

alee

wole mieć kawałek własnej ziemi, pomalować sobie własny płot, posadzić sobie własne krzaki w ogrodzie potem postawić w nim sobie własną ławeczkę i siedzieć latem w własnym ogrodzie a nie w siedliskach menelstwa jakim są miejskie parki. Zapale sobie papierosa albo cygaro i nikt nie będzie mi chrzanił, że mu smrodze albo, że "tu nie wolno pić piwa" ...

Poza tym jak ktoś ma dzieci to własny ogród to mega dobra sprawa, sam się wychowywałem w domu z dużym ogrodem i współczułem kolegom z bloku.

Wlasnie stawiam zresztą szczelny płot i po ogrodzie sobie w gaciach samych zacznę chodzić .... spróbuj się przejść w samych gaciach letnim porankiem po dworzu - za tę przyjemność warto zapłacić każde pieniądze...
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 2
"Poza tym jak ktoś ma dzieci to własny ogród to mega dobra sprawa" - tak, do lat przedszkolnych to bajka. Schody zaczynają się później. Dziecko trzeba dowozić do szkoły i na dodatkowe zajęcia, dzieci bawią sie na ulicy, bo nie ma placu zabaw (na swoją posesję nikt nie wpuszcza, bo trawkę zadepczą i kwiatki połamią) - realia życia w domku są jednak trochę inne, niż wyobrażenie o tym życiu.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 5
dobrze piszesz :-)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Też dorastałem w domu jednorodzinnym z działką. Szybko te 2 czy 3 tys. metrów stało się mało, a w okolicy nie było boiska, placu zabaw, nie było z kim i gdzie wyjść na rower. Pod koniec szkoły podstawowej koledzy na rowerach przyjeżdżali do mnie - około 10-12km za miastem, ale ja już z nimi iść na rower nie mogłem, bo nie miałem wieczorem jak sam wrócić - byłem jeszcze na to zbyt młody. Pamiętam jak już w szkole średniej koledzy z klasy szli na pizze i do kina w centrum miasta. Niestety nie mogłem, bo ostatni PKS był o 19, a kino było też na 19, a mama pracowała na nocną zmianę i nie mogła mnie ciągle wozić. O zajęciach poza lekcyjnych typu treningi karate, basen itp. mogłem w większości wypadków zapomnieć. Ogólnie mieszkanie w domku jednorodzinnym 15km od centrum miasta jest fajne, ale jak ma się 2-3 samochody i dzieci, które tymi samochodami mogą same jeździć.
Argument, że chodzę w majtkach po trawie za płotem, czy odpalenie sobie grilla to są argumenty z d*py. Ile razy w ciągu roku pochodze w tych gaciach, ile razy można jeść to mięso z grilla? Ważniejsze chyba są inne sprawy.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 7
Nie wszędzie ostatni autobus odjeżdża o 19. Na Mierzeję o 21:15, a w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego o 22:15. Ale fakt, mieszkanie na wsi wiąże się z takimi utrudnieniami. Równie nieciekawie jest jak się mieszka na przykład w Żukowie, gdzie linia ZTM jeździ bardzo rzadko. Może ktoś wie dlaczego tak rzadko jeżdżą autobusy do Żukowa?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dodaj jeszcze "ekonomiczne" i "ekologiczne" ogrzewanie kominkowe.
Jak się w zimie przez te miejscowości koło miast przejeżdża, to capi jak
w krematorium. Chyba nawet śmieci nie trzeba z nich wywozić, bo wszystko idzie w komin. A jeden dobry kominek zasmrodzi skutecznie całą okolicę.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 8
A ja to uwielbiam. I nie wrócę już do miasta.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
działki sa tak drogie w Polsce ...i co dalej będą rosnąć ..kolejne 300% w kilka lat ,a gdzie jeszcze wybudować ,urzadzic ,utrzymać to wszystko , miedzy czasie dojdzie zmiana umeblowania bo dzieciak czy dzieciaki rosna.. samochod do naprawy przez wyboje , koszty masakryczne przy tych zarobkach... lepiej wyszukać na wtórnym , nie duże jak najbliżej pracy , nie ladowac się w koszta , w razie problemów z praca lub innych dajesz na wynajem i masz jakies pole manewru ..a zrob to z chalupa , chalupa nawiasem mowiac nie będzie mizerna bo sąsiad będzie cie miał za cieniasa ,a w bloku to sobie popatrza co najwyżej na solidne drzwi...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
Zdecydowanie polecam Koleczkowo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Gdynia-Oksywie blisko do centrum ,szkoły blisko,sklepy , plaża,dobra komunikacja miejska,cisza spokój polecam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Cisza i spokój na Oksywiu??? :))) Tam to dopiero jest patola, za każdym rogiem pijusy i obszczymury.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
zgadzam się. no chyba , że ktoś nie pracuje i nie wychodzi z domu po 19.00.
mieszkam tam od pół roku i żałuję decyzji :(
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
przejeb.ny dojazd
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
hahahaha i korki na janka wiśniewskiego
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gdańsk Czaple, działka 30m od granicy Gdańska.
839m2 - 83tyś (gaz, prąd, woda w drodze, kanaliza w trakcie).
Działka płaska, utwardzony dojazd, ładne widoki.
Do przystanku ZKM 1500km (Gdańsk, Wrzeszcz).
Sklep spożywczy 700m
Szkoły 2-3km Leźno i Pępowo oraz Kokoszki 5km (nowa szkoła)

Taką działkę kupiłem w zeszłym roku. Wsiąść w Auto i jeździć. Pytać się ludzi, dzwonić itd. Jak chcesz kupić tanio i dobrze to musisz sam poszukać swojego miejsca :)
Mogę podać kontakt do 2 osób, które sprzedają tam działki:
pit_klos(małpa).wp.pl

Ale i tak warto jeździć samemu ;) Kolega kupił w tym roku uzbrojoną działkę w Pępowie: 1000m2 - 75tyś :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Proponuję działkę w Pomlewie (30 km od Gdańska). Działka 1400 metrów, uzbrojona z kanalizacją miejską za jedyne 100 000 złotych. Spokój, cisza, wspaniały klimat i dogodny dojazd do Gdańska, Gdyni. Na miejscu jest szkoła, sklepy. Dojazd do działki piękna asfaltową drogą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Tylko Bojano, jest tu przepiękna okolica, dwa przedszkola, super szkoła, ogromna nowa sala gimnastyczna, biedronka, itd.
Blisko do obwodnicy, działkę 1000m można kupić za 130 zł/m2 (blisko centrum Bojana nie na zadupiu). Mieszka się fantastycznie, wszystkie wygody dla mieszczuchów z dziećmi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Przecież samo Bojano to już zadupie, ciągłe korki do obowodnicy.....tranzyt z Gdyni do Wejherowa i dalej.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
dzialka 3000m2, Gdansk Olszynka nad czysta rzeka, kajaki, rowery do scislego centrum Gdanska samochodem 5 min (tydzien temu sasiad zlowil 1m szczupaka, pewnie za chwile beda sie z tego smiali ale ma to mnie nie interesuje bo to jest prawda). Cena dzialki z pozwoleniem na budowe, pelna infrastruktura 280tys zl z mozliwoscia negocjacji. demjot@poczta.onet.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja również polecam Olszynkę. Mieszkam tu od urodzenia i jeżdżąc do znajomych zza obwodnicy zastanawiam się co ich tam ciągnie? W nocy nawet z imprezy nie wrócą spokojnie, bo ani autobusów ani na piechotę. A na Olszynkę z "buta" 30 minut spacerkiem. Rzeka jest dużym plusem, zwłaszcza jak ma się własny kajak ;) o szczupakach też mogę potwierdzić, tata jest zapalonym wędkarzem... czasem nawet sum czy węgorz się trafi. Trzeba po prostu wsiąść w samochód i objechać całą dzielnicę, bo naprawdę ładne miejsca można znaleźć. Oczywiście, znajdą się też te mniej reprezentacyjne, ale co się dziwić jak to stara dzielnica rolnicza... Ja osobiście polecam, coraz więcej ładnych domów można tu spotkać, przyjemne i spokojne miejsce do mieszkania :) minusem jest brak kanalizacji w 2-giej części dzielnicy, co nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu... przydomowa bio oczyszczalnia, własna studnia i od nikogo nie jesteśmy zależni nawet gdy w gdańsku problem z wodą ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Na Olszynce jest wiele innych plusow, mozna miec swieze owoce z dzialek obok jesli sie szybko biega, sasiadow taksowkarzy i 10% rabatu na auta z okolicznych dziupli ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam LEŹNO. Mieszkamy tu od pół roku i sobie bardzo chwalimy. Okolice przepiękne i naprawdę blisko do Gdańska.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Domy 90m2 od 199tys.zl z ogrodem Bezczynszowe

Nie lepiej kupić dom z ogrowem 90m2 w cenie 200tys w dodatku Bezczynszowy w Baninie , wszystko znajdziesz na http://www.chmara.pl
Do połowy 2015 roku będzie doskonale połączenie kolejka Metropolitalna
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9
Nie myl ludzi. Za tyle co najwyżej można kupić mieszkanie w szeregu. Z domem to ma niewiele wspólnego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Małe Trójmiasto Kaszubskie

Wejherowo, Rumia, Reda. Atutem jest bliskość kolejki SKM, a jeśeli chodzi o Redę i Wejherowo, przyroda okalająca te miasta.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Swibno na Wyspie Sobieszewskiej to dzielnica Gdańska i bardzo dobra lokalizacja.nieprawdą jest, że zanieczyszczona czy przemysłowa dzielnica. Blisko do centrum Gdańska, 500m przez las do plaży, w zasięgu wzroku szkoła, przedszkole, sklepy, przystanek komunikacji miejskiej, a jednocześnie spokojnie i świeże powietrze. Mieszkam tu i mnie się podoba.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
banino :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
bojano ,koleczkowo -pięknie tam:)
mieszkałam w okolicach dąbrowy (okolice np.wiczlino i sama dabrowa byla tania kilka lat temu,teraz juz nie)
teraz mieszkam w okolicach pogórza i okolice poza miastem - kierunek :koleczkowo , pierwoszyno itp. sa opłacalne i piękne.
zabudowa tych rejonów idzie do przodu w zawrotnym tempie i za kilka lat bedzie tam drogo jak wiczlino czy dabrowa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tylko trzeba dodać że przez Koleczkowo będzie przebiegała wkrótce droga ekspresowa S6.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koleczkowo k/Gdyni

blisko Gdyni, gdańska, a spokój i cisza :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
w Gdańsku ? nie ma takich miejsc
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja chcę kupić z widokiem na morze. Tylko czy to możliwe na rok 2014? Cena nie gra roli ale musi być w pobliżu trójmiasta. Może Rewa? Bo w okolicach Gdańska to chyba nie ma opcji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
z widokiem na północ i silne wiatry ? lepiej zmień plany i kup południowy zachód
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak czytając wszystkie posty doszedłem do wniosku, że nie ma na pomorzu w okolicy3 miasta miejsca do zamieszkania i chyba w całej polsce.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Żukowo, Leźno, Pępowo..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Cedrach Małych lub Wielkich, spokoj , cisza, piekne widoki, super dojazd do Gdanska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
tylko Bojano niby wieś a za kilka km masz piekne miasto Gdynia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W Gdańsku Jasień (o ile zostały jeszcze wolne miejsca) albo nawet Karczemki (niedługo otworzą tam szkołę). W Gdyni... Rumia. Tylko jak ktoś chciałby się budować w Rumi, to niech zobaczy to miasto od środka, a nie tylko przejazdem, bo po wizycie na ulicy Sobieskiego można się zniechęcić. Inwestycją w przyszłość może być Jankowo Gdańskie, czy Otomin. Na razie to dzielnice peryferyjne, ale co będzie za lat kilkanaście - nie wiadomo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli przy wysypisku śmieci lub pod pasem startowym obok fabryki celulozy i terenów przemysłowych... to jest właśnie Gdańsk
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdecydowanie polecam Chwaszczyno. Są tam piękne działki do sprzedaży w spokojnej okolicy. Fajnie jest jeszcze w dobrzewinie i kielnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
popieram
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
polecam Lublewo, Kolbudy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Modne w ostatnich latach Koleczkowo , Kamień ,Otalżyno , Bojano- To są modne lokalizacje .

Jeżeli chodzi o tereny trochę dalej Trójmiasta i przez to tańsze to polecam Ocypel
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
może jeszcze ktoś?
Czy ktoś wie ile czasu zajmuje realny dojazd o 7.30 do tramwaju w Oliwie ul. Spacerową od znaku Gdańsk?
wiczlino czy chwaszczyno...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam w Chwaszczynie przy granicy z Gdanskiem Osową do sprzedaży
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy inwestycja w działkę budowlaną w Gdańsku jest opłacalna? Czy ceny ziemi w perspektywie czasu mają szanse na wzrosty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko na to wskazuje, że ceny nieruchomości będą dalej rosły - a co za tym idzie grunty. Oczywiście nie wszystkie - ale głównie te w dobrej lokalizacji. Jak mówi amerykańskie przysłowie - nie wkłada się wszystkich jaj do jednego koszyka. Idąc tym tropem trzeba dywersyfikować inwestycje.
Ale inwestycja w ziemię jest wg mnie dobrą opcją.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pozdrawiam. Wczoraj już pisałam. Zakup działki - to bardzo ważna sprawa. Musi być przemyślana...............
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Redzie są piękne działki na wierzbowej bardzo dużo domów juz jest pobudowanychi niedrogo jest spokoj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znalazłem bardzo dobrą okazje http://akdbjopole.pl/najlepsza-dzialka-budowlana/ świetna lokalizacja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Redzie jest pięknie i niesamowicie spokojnie niedrogo jest też blisko do szkoły sklepy a także akwapark jest super
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


może koleczkowo ze smogiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ostatnio patrzyłem na oferty https://naturawitasp.pl/szukam-najlepszej-dzialki-budowlanej-w-kruszwicy/ piękna okolica.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skontaktuj się z biurem, które zajmuje się pośrednictwem nieruchomości. Pomogli mi kupić działkę, którą byłam zainteresowana. Kontakt znajdziesz na https://pomorskiegrunty.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Potrzebuje porady w sprawie wyboru pompy ciepła (47 odpowiedzi)

Cześć wszystkim, postanowiłem, że zasięgnę porady na forum. Rozważam przejście na pompę ciepła u...

jakie drzwi ? (27 odpowiedzi)

Drzwi zakupione za około 500zł w markecie mimo, że mają nazwę wzmacniane to całkowicie nie...

rośliny do ogrodu, gdzie kupić? (27 odpowiedzi)

Witam, szukam porządnego punktu ogrodniczego w okolicach Gdanska, gdzie moglabym zakupic rosliny...

do góry