Re: WRZEŚNIOWO - PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013 (22)
Coś nas ostatnio wzięło na te dolegliwości!! Znalazłam jeszcze informacje, że można to sprawdzać papierkami lakmusowymi!
"Jak wiadomo w ciazy jest zwiekszona ilosc wydzieliny i ciagle...
rozwiń
Coś nas ostatnio wzięło na te dolegliwości!! Znalazłam jeszcze informacje, że można to sprawdzać papierkami lakmusowymi!
"Jak wiadomo w ciazy jest zwiekszona ilosc wydzieliny i ciagle mokro Wiec aby sie uspokoic wystarczy kupic papierki lakmusowe,ktore stwierdza ph wydzieliny,normalnie wydzielina jest kwasna(ale nie az tak,ze zabarwia papierek na czerwono tylko papierek jest zolty- ph 4-5) natomiast wody plodowe maja odczyn zasadowy i zabarwiaja papierki na kolor niebieski-az do granatu. Wiadomo,ze w razie niepewnosci i niepokojacych objawow nalezy zglosic sie do lekarza,ale mysle ze taka informacja tez Wam sie przyda. W niektorych krajach takie postepowanie to rutyna tzn kazda kobitka w ciazy codziennie rano sobie sprawdza,gdyz przy saczeniu wod plodowych nalezy sie jaknajszybciej zglosic do szpitala ze wzgledu na ryzyko zakazenia wewnatrzmacicznego dziecka!!
Pozdrawiam Was serdecznie
Ps.Jezeli bedziecie sprawdzac to pamietajcie aby papierek wlozyc do pochwy,aby nie dostala sie na niego kropla moczu,bo on niby powinnien byc kwasny jednak czasem na odczyn zasadowy i wtedy niepotrzebnie najecie sie strachu A jezeli chodzi o koszt takich papierkow-u nas-Krakow 100szt kosztuje 10 zl"
zobacz wątek