Widok

Wahadło na Małkowskiego

Informacyjnie dla zaskoczonych korkiem na Małkowskiego, będą lać asfalt na tym odcinku, utrudnienia przez około tydzień.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdzie jest Małkowskiego ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie wiesz gdzie jest "Bojańska autostrada"? "Łącznik gdyński" na miarę naszych możliwości? "Płytowa Apokalipsa"? "Zguba rowerzystów"? Ta ulica ma wiele nazw ale o to samo chodzi
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

asfalt? dobre...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem ciekaw czy to inicjatywa miasta Gdynia czy mieszkańców tych szeregowców i pobliskich domów przy już wylanym asfalcie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podobno miasta, ale fakt jest taki że płyty przy tych szeregowcach były nieźle dobite. Dlaczego akurat tam najbardziej? Oficjalnie nie wiadomo, ale chłodziły słuchy że w zimę niektórzy mieszkańcy wzięli się za kompetencje miasta i rozsypywali sól na płyty by roztopić śnieg, ale nie sól drogową, tylko taką czystą spożywczą. Czy to prawda? Nie wiem, ale coś na rzeczy musiało być.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Napewno swoje zrobiły ciężarówki, płyty były głównie dorżnięte przy progach gdzie jest największe obciążenie.

Ale czy sól drogowa mniej niszczy beton niż spożywcza? Jaki miałby być tego powód?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Podejrzewam że różnica w stężeniu i ilości, ale mogę się mylić.

Tu znalazłem coś na jakimś portalu:
"Najważniejsze różnice znajdują się w składzie. Spożywcza odmiana jest niemalże czystym produktem składającym się prawie w całości z chlorku sodu zawiera więcej chlorku sodu, tj. minimum 99%, podczas gdy odmiana przemysłowa zawiera zazwyczaj maksymalnie 97%. Mniejsza zawartość chlorku sodu w soli przemysłowej oznacza więcej miejsca w składzie dla innych składników jak na przykład żelazocyjanek potasowy czy też substancje nierozpuszczalne w wodzie. Dodatki te sprawiają, że sól przemysłowa nie nadaje się do spożycia."

Niemniej myślę jednak że po prostu partia płyt użytych przy szeregowcach była gorszej jakości, zdarza się, zresztą widać to na wcześniejszych odcinkach na przykład zaraz za lasem (przed kapliczką) gdzie pojedyncze płyty niemal się rozpadają a inne trzymają się dobrze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

nikt tam nic nie sypal.. zawsze mieli odsniezone na calej drodze dopiero przy znaku Bojano zaczynaly sie zaspy I lodowisko.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ktoś wie czy ten asfalt będą lać dalej czy tylko na tym odcinku poprzestaną?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Raczej nie, no chyba że rozwalimy jeszcze kilka płyt, poniżej wklejam odpowiedź radnego Jakuba Ubycha na pytanie jaki był powód wymiany płyt i wylania asfaltu:
"takie natężenie ruchu przez objazd dla S6, że płyty się zapadają i pękają. W tym miejscu pomimo braku deszczówki możemy zrobić utwardzenie nieprzepuszczalne na tym obszarze."

PS. ogólnie polecam go śledzić na FB, może to trochę wykracza poza forum "Bojano" ale warto wiedzieć co się dzieje u sąsiada ;)
https://www.facebook.com/jakub.ubych.radny.miasta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mogłaby nasza Ola Perz wziąć przykład z tego Ubycha i informować nas o istotnych rzeczach i odpowiadać na pytania mieszkańców.

Czy ktoś wie co za ........ wybudowali to wywyższenie skrzyżowania na początku Bojana i nie postawili znaków ani nie pomalowali tego wywyższenia kolorową farbą? Kilka dni temu jechałem tam podczas deszczu i praktycznie nie było w ogóle go widać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znaki postawili. Była nawet informacja o budowie na stronie gminy. Ciekawe czy radni o tym wiedzieli? Może trzeba by sprawdzić czym się nasi radni zajmują, bo jakoś nie widać i nie słychać o ich działalności dla Bojana.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jacy wyborcy, tacy wybrani. "Taka gmina, ni dolina ni rownina".. Siedźcie dalej na d... i wpisujcie się na forum. Ja tu płace podatki , nic z tego nie mam. Głosuję gdzie indziej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Bojano

wybory kopertowe (12 odpowiedzi)

Czy nasz wójt odmówił wydania danych- PESEL mieszkańców gminy w związku z wyborami kopertowymi?...

Laptop do naprawy (3 odpowiedzi)

Polecicie jakiś serwis do naprawy matrycy w laptopie Asus, szybka robota?

Do licznych włascicieli psów (17 odpowiedzi)

Wiem, że zapewne mój post odbije się pustym echem, ale uważam, że przelała się już czara goryczy...

do góry