Widok

Wejherowo - czy jest już znieczulenie do porodu dla wszystkich??

Zdrowie Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Podobno od 1 stycznia miało być dla każdej rodzącej, ktoś wie? ktoś rodził? :)) zastanawiam się nad wyborem tego szpitala i nad pójściem prywatnie do ordynatora tego oddziału.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja rodzilam rok temu, wtedy nie bylo nawet platnego, ale gdybym miala wybieac jeszcze raz nie wahalabym sie. naprawde polozne swietne, sale czysciutkie, pomoc przy porodzie super.
co prawda z karmieniem miala klopot i tu akurat pomoc zawiodla, ale moze jakbym bardziej o nia prosila byloby inaczej.
w kazdym razie porod bez komplikacji, szybko i na temat takze szpital polecam. no i fajnie bo sale na 2 osoby wiec masz komfort cisze maz moze byc ciagle a nie tylko o wyznaczonej porze. za oplata mozesz miec sale 1 os i meza cala noc... bajka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja szpital również polecam. I fakt laktacyjne są straszne :p nie wszystkie ale wiekszosc.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam świeże info od położnej ze szkoły rodzenia: nigdzie nie podają znieczulenia :/ tylko na klinicznej a i tu sa trudnosci, bo żeby je podać potrzeby jest anestezjolog, których na położniczych odziałach brak i generalnie to jedna wielka fikcja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
hmm.. a ja dzwoniłam do szpitala 17 stycznia, i położna z porodówki powiedziała mi, że anestezjolog jest dostępny 24 godziny i jeżeli nie ma przeciwwskazań to na życzenie podają znieczulenie. Natomiast na moje pytanie o konsultację z anestezjologiem przed terminem porodu odpowiedziała mi, że takich konsultacji nie ma i że dopiero przy przyjęciu do szpitala jest taka możliwość....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jakie są przeciwwskazania do znieczulenie przy porodzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o to chyba powinnas zapytać lekarza.........
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
styczniowe mamusie czy możecie się wypowiedzieć o faktycznej dostępności znieczulenia w wejherowie?? czy znieczulenie jest podawane na prośbę rodzącej tak jak gwarantuje to ustawa??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wznawiam temat.
Wiadomo coś o znieczuleniu??
Byłam ostatnio na wizycie prywatnej u dr Maciejewskiego - ordynator, ale nie zapytałam, kompletnie zapomniałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nawet jeśli jest znieczulenie to jak będzie Ci dobrze szło położna powie: "anestezjolog jest w toalecie przykro mi" :)))
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
od poczatku roku w wejherowie jest zatrudniony dodatkowy anestezjolog,zeby nawet na dyzurze byla dostepnosc zzo;
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
O jest przez całą dobre na oddziale???
Słyszałam że tylko w niektórych godzinach można skorzystać z jego "usług"....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
na dyzurze zamiast 2 jest teraz 3 anestezjologow w szpitalu, w zamysle zeby bylo dostepne zzo, ale oni obsluguja razem caly szpital, a nie ma tak ze 2 lata po calym szpitalu a jeden pije kawke bo nnie ma akurat rodzacyc, wiec nie wiem jak w praktyce to wyglada. trzeba by zadzwonic na oddzial i sie dowiedziec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Urodziłam w Wejherowie 26.01. córeczkę. Znieczulenie niby jest dostępne ale położnik bardzo odradzał , mówił że od początku roku 2 kobiety skorzystały i skończyło się cesarką więc kiedy się wydarłąm, że mimo wszystko che to znieczulenie tak przedłużał że przyszła następna zmiana, położna cały czas powtarzała że czekamy na lekarza żeby ocenił sytuację i w końcu się nie doczekałam:P W sumie dobrze bo niby po tym znieczuleniu przedłuża się poród a mój był bardzo bolesny ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam termin na marzec i słyszałam, że na Zaspie można ze znieczuleniem, ale tylko do godzin poludniowych jak na razie :-(
Pozdrawiam p. położną Anie z Zaspy :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bede rodzic w wejherowie na przelomie lutego/marca. Polozna ktora tam pracuje, ktora prowadzila moja szkole rodzenia mowila ze z tym znieczuleniem to jedna wielka sciema bo personel nawet nie jest w tym zakresie przeszkolony i lepiej sie nie nastawiac :) wiec ja sie nie ludze nawet
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja rodziłam na Zaspie w znieczuleniu zewnątrzoponowym, ale to było jeszcze przed trzynastą, wiec anastazjolog był. Czułam tylko parcie, wogóle bez bólu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od początku roku minęło już 5,5 miesiąca, coś się zmieniło w kwestii znieczulenia?? Termin porodu mam dopiero na początek sierpnia, zastanawiam się nad rodzeniem w Wejherowie albo w Gdańsku na ul. Klinicznej. Chciałabym urodzić bez znieczulenia, ale na pewno będę spokojniejsza jak będę mogła poprosić o znieczulenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nic się nie zmieniło, albo będzie ktoś wolny albo nie będzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Klinicznej znieczulenie jest dostępne 24 godziny. Znieczulenie wykonuje anastezjolog -zdarza się, że akurat wykonuje zabieg -ale naprawdę nie są to częste przypadki (bo w ciągu dnia jest 2 anastezjologów) Poród trwa, dlatego odpowiednio wcześniej anastezjolog dostanie informacje o tym, że potrzebowałabyś znieczulenia -będzie robił wszystko, żeby móc Ci je podać. Jak chodzi o Kliniczną to tutaj spokojnie mogłabyś spróbować urodzić bez z "furtką na wszelki wypadek". Pozdrawiam, położna Anna Bulczak -szkoła rodzenia Zaufaj Położnej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Np maloplytkowosc
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny ponawiam temat jak tam wyglada sytuacja z doproszeniem sie o znieczulenie w Wejherowie? sa problemy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też jestem bardzo ciekawa bo termin mam za 3 tygodnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapraszamna Zaspę. Jeśli brak p/wskazań położniczych to znieczulenie jest dla każdej rodzącej o każdej porze !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Moja koleżanka rodziła na Zaspie w maju, przyjechała po 22:00 i powiedziano jej, że znieczulenie jest dostępne do 13:00 (lub do 15:00 teraz nie pamiętam). Wcześniej dowiadywała się specjalnie, czy jest ono dostępne. Oczywiście usłyszała, że tak. Więc mamy sprzeczność.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Droga Magnolio,
znieczulenie na Zaspie od 1 czerwca jest dostępne CAŁODOBOWO.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja dostałam ale z fochem znieczulenie w wejherowie- faktycznie chyba nie lubią dawać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Polecam Zaspę - bez focha, miło i przyjemnie !!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja synowa rodziła 31 lipca w
Wejherowie.Jak tylko poczuła mocniejsze skurcze odrazu tam pojechała ze względu na to że powiedzieli że na znieczulenie musi być czas.Urodziła po 4.5 godziny od przyjazdu i znieczulenia się nie doczekała ;( Z opieki porodowej i poporodowej jest bardzo zadowolona,To jest jej pierwszy poród.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wy to dziewczyny jesteście takie delikatnusie.jak Bzykac się to bez żadnego bólu nic wam nie dolega jak macie urodzić swoje pociechy to tylko znieczulenie pomyślcie że kazde jakiekolwiek znieczulenie niesie ze sobą konsekwencje. Nie jest obojętne dla Waszego dzieciatka
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 22
A ty pewnie dzieci nie masz i sie madrzysz prostaczko, jak chcesz to sobie rodz bez znieczulenia a jak ktos ma prawo wyboru to go nie oceniaj.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
To wyrwij zęba bez znieczulenia cwaniaro bo przecież tak jak z porodem od zarania dziejów rodzi się bez znieczulenia tak jak kiedyś wyrywano zeby bez znieczulenia. Ja rodziłam bez znieczulenia, ale jeśli ktoś chce mieć taką możliwość to czemu nie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nie fikcja. Anestezjolog jest dostępny w każdej chwili więc znieczulenia są, tylko czasami są przeciwskazania żeby je podać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rodziłam na początku września tego roku... mimo, że miałam silne bóle krzyżowe i chory kręgosłup (grosze niż parte) i błagałam wraz z mężem o znieczuleniu to usłyszałam, że nie mogą nic zrobić i mam wdychać gaz rozweselający.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Standard.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rodziłam w 2013 roku. Co prawda wtedy ustawy nie było ale po co tak się wszyscy upierają na znieczulenie? Ja nie twierdzę, że co niektórym naprawdę się przyda, ale jak dobrze idzie poród i wykonujesz to o co Cię proszą to po co? Ja miałam bóle krzyżowe, silne jak cholera a i tak tylko mi położna gaz podała. O znieczulenie nawet nie prosiłam.

Potwierdzam info wcześniejsze o samym szpitalu. Położne super, lekarze w większości też, wiadomo, że zawsze można trafić na jakiegoś głupka w złym humorze. Mnie np zszywała taka doktorka w ciemnych włosach niemiła, i chamsko się odzywała. Ale była tylko mnie zszyć i to wszystko więc spoko. Laktacyjne która do mnie przyszła za dużo mi nie pomogła ale karmienie przyszło samo, kwestia wprawy chyba nie wiem.

Mąż może być przy Tobie cały czas, począwszy od sali porodowej aż do przewiezienia na zwykłą salę. Można wykupić jedynkę ale trochę to kosztuje,więc nawet się nie starałam. Ogólnie poród w Wejherowie wspominam bardzo dobrze, miałam taką fajną położną, że rozlużniała atmosferę i żartowała ze mną cały czas.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Paulina, każdy ma inny próg bólu...
a sama wiedza o tym że w razie czego jest opcja skorzystania ze znieczulenia niektórym bardzo pomaga - taki komfort psychiczny..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

A no chyba ze tak... :))
W takim razie ok. Apropo progu bólu nie mogłam wytrzymać ale jakoś nie myślałam o znieczuleniu wyedy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja rodziłam w 2015 roku, zapewniam jestem mam wysoki próg bolowy, dałam rade bez znieczulenia, ale był moment, że myślałam " nie dam rady" Glowa mojego dziecka okazała się duża i zakliniwala się w drogach rodnych...uczucie otwierania parasola w " d" Ból nie do opisania... Tez miałam nowe krzyżowe... Ale po co cierpieć? Jak chcesz wyrwać.sobie zęba bez znieczulenia bo przecież kiedyś tak robiono. Rodziłam bez znieczulenia to pi co w innych zabiegach je brać?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wejherowo

Gdzie kupic okna PCV w Wejherowie? (4 odpowiedzi)

Musze wymienic okna mozecie polecic jakas sprawdzona firme.

Szambo betonowe (11 odpowiedzi)

Witajcie. Gdzie możemy zamówić szambo betonowe 10m3 Jaką firmę polecacie z okolic Szemuda.

do góry