Widok

Weksel in blanco

Czy przy terminowej spłacie wierzyciel może egzekwować zapłatę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak to wygląda prawnie? Zastanawiam się nad wzięciem pożyczki w wysokości 100 tyś. zł. Mam możliwość rozłożenia tej kwoty na 120 miesięcy z odsetkami 14 tys. zł. Łącznie 114 000 zł. Rata 950 zł. miesięcznie. Weksel in blanco z możliwością sprzedaży go osobom trzecim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powiem tak: jeżeli przejdziesz się ulicą w Tel Avivie i zawołasz na głos: wystawiłem weksel in blanco! - założę się, że 3/4 ludzi złapie się za głowę.

Jeżeli nie rozumiesz poniższego tekstu nie wystawiaj weksla:

- Jest tak: Friedmann ma weksel Szapira z żyrem Glassa, rewindykator jest Barmsztajn... On daje dwadzieścia procent, franko loco towar jest u Lutmana, tylko ten towar jest zajęty przez Honigmanna z powodu weksel Reuberga. Za ten weksel Reuberga można dostać gwarancję od jego teścia Rozencwajga, tylko on jest przepisany na Rozencwajgową, a Rozencwajgowa jest chora...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mister M,
Lechajim!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

> jeżeli przejdziesz się ulicą w Tel Avivie...

Kiedy byłem młody i piękny ;] parę wekslów in blanco wystawiłem. Był to np. warunek konieczny współpracy z jakąś firmą.
Poważne firmy, nie żadne szemrane krzaki, to i opory słabe. Ale i tak pilnowałem, żeby po rozwiązaniu współpracy, zwrócili mi weksel.
Kilka razy usłyszałem, że weksel, po upływie "karencji" po rozwiązaniu współpracy, został komisyjnie zniszczony.
Czy tak było rzeczywiście? Póki co... komornicy od tych weksli do drzwi nie pukają a parę ładnych lat już minęło.
Ale BMtF ma rację. Weksel in blanco to świadome i celowe pakowanie się w ew. kłopoty. Naród długich nosów do interesów z pewnością jest bardziej kumaty w tej mierze od przeciętnego Kowalskiego :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kuźwa... upc mi zdechło a helpdesk w nocy oczywiście nie działa.
A robotę trza zrobić, bo czas pili..;/
Palucha musiałem znaleźć. Kto był u mnie w chacie, wie, jaki to wyczyn :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dla niezorientowanych:
Mieszkam na placu budowy. Mieszkanie jest w remoncie permanentnym. Na kartonach, których nawet nie ma sensu odkurzać.
Czasami zdarzy się chwila czasu, to remont ciut się posuwa do przodu.
W innym wątku pisałem, jak zapierdzieliłem sobie kuchnię, jeszcze nieskończoną. Muszę ją robić drugi raz, zanim pierwszy się skończył :/
Wczoraj dokupiłem farbę.
Gadam ze znajomym pod LM... bo widzę 5 litrów Easycare (świetna farba swoją drogą) za 70 zł? Ja za swoją 0,7 dałem 80
Skwitował: To jak niezły łyskacz :D
Nie mam wyboru. Muszę domalować część kuchni.. i skazany jestem na Dekso5, która jest farbą z high-endu, ale eksplozji opieniek nie przeżyła :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Weksel jest specyficznym rodzajem umowy ale cywilnym, poczytaj o nim...
Wiele rzeczy można w nim zawrzeć, kwoty, warunki spłat...więc skoro wszystko jest ustalone to na czym miało by polegać "in blanco" w tym przypadku? Lepiej jest by weksel był jak najbardziej precyzyjny i nie był w żadnym razie in blanco bo nawet skarpetki ci nie zostaną....
Może lepiej w tym przypadku zawrzeć notarialna umowę pożyczki, która nie daje takiego pola do nadużyć jak weksel....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do weksla in nlanco zawsze musi być spisana deklaracja wekslowa precyzujaca szczegóły tego poręczenia. Weksel bez deklaracji jest nie ważny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Powinna być, ale nie musi. Bez niej weksel też jest ważny.
Deklaracja wekslowa to d*pochron dla dłużnika i w jego interesie jest, aby była sporządzona wraz z wekslem in blanco.
A w przypadku indosu i tak deklarację wekslową mozna se w de.. wsadzić..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dla podanych wartości RRSO wynosi 2,66%
Zbyt piękne, aby było prawdziwe. Trzymaj się od tej oferty z daleka.
Chyba, że (czego nie napisałoś) jest to np. oferta pożyczki z np. funduszu socjalnego z zakładu pracy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wspominki.
Kiedyś, kiedy byłem jeszcze piękny, młody i ambitny, czyli tak jakoś 16 lat po wyginięciu dinozaurów, robiłem audyt w jednej firmie ubezpieczeniowej. W owym czasie z grona największych w PL, dziś już od dawna nie istniejącej. Audyt wyszedł medal, miód i cukierki. Laurka. Wszystkie procedury jak należy, no lukier na glancu.
Po zdaniu roboty i kurtuazyjnej kawce z prezesem któryś z ichnich menadżerów wziął mnie na bok i mówi tak - jak już po całym badaniu to ja mam takie jedno pytanie poza protokołem, bo nie wiem co mamy z tym zrobić, a procedury nie ma. Kiedy kończy się umowa ubezpieczeniowa to zostają na przykład weksle i co z nimi mamy robić? Ja zdziwko i pytam przekornie - a co z nimi robicie? Na co menadżer - a tu zbieramy - i prowadzi mnie do przedpokoju, w którym stoi zwykła biurowa szafa, a w niej na półkach skoroszyty z dokumentacją dodatkową zamkniętych umów, a w tych skoroszytach w folijkach luzem weksle. Pamiętam, że miałem myśl rąbnąć im tę szafę. Czyje weksle ja tam widziałem, bajo bongo na Hawaii do końca życia albo i dzień dłużej.

1) żeby weksel był ważny wystarczy, że jest podpisany,
2) śpij Sadyl słodko, póki możesz, oby Ci te weksle nie wróciły,
3) poza fizycznym zniszczeniem weksla nie ma praktycznej obrony przed nim poza wykupem.
I tyle chciałem dodać ja, który w życiu wystawiłem jeden weksel, po odbiór którego śmigałem do Warszawy, bo nie wierzyłem w deklarację komisyjnego zniszczenia tegoż, a na zwrot przesyłką pocztową się nie zdecydowałem, bo wiem jak to działa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdyby tak było jak pisze Sadyl, to każda kartka papieru z napisem weksel i podpisem stała by się papierem wartościowym na podstawie którego można zadać od wstawcy każdej kwoty w każdym czasie. Dlatego tworzy się do weksla deklarację by sam weksel nie był czymś abstrakcyjnym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Każda kartka papieru z napisem "weksel" i podpisem jest wekslem.
Jak rozumiem, żyjesz w matrixie, w którym wszystkim zależy na przestrzeganiu prawa, a prawo jest po to, żeby chronić małych i niewinnych? Zazdraszczam.

Wspominki.
Pewien przedsiębiorca wziął był kredyt zabezpieczony wekslem. kredyt spłacił. Bank umówił się, że weksel zwróci kurierem. Z akt sprawy wynika, że kurier zagubił weksel. Wynika też, że konkurencja zażądała wykupu weksla od przedsiębiorcy. Przedsiębiorca dowodził, że to ten zgubiony/ukradziony weksel. Konkurencja, że nie. Efekt końcowy - weksel jest ważny. prawo wekslowe chroni bowiem interes nabywcy weksla.
Do wyguglania termin - kradzież weksla.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomogę Wam. Weksle były i się zmyły, kapujesz pan?

https://forum.trojmiasto.pl/Weksel-in-blanco-podpisywac-t760757,1,30.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Powyższe znalezisko ravena, daje nam dowód że " inne stoi w miejscu"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sporo ciekawych informacji na temat weksla in blanco znajdziecie w tym artykule https://twojagdynia.pl/20200805336071/kiedy-weksel-in-blanco-jest-niewazny-i-dlaczego-warto-skorzystac-z-uslugi-notariusza . Między innymi można dowiedzieć się kiedy taki weksel jest nieważny czyli kiedy nie można z niego egzekwować wypłaty. Poza tym jest tam również wskazane dlaczego warto skorzystać z pomocy notariusza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Kącik zdrowo Infantylnych cz.2 (2439 odpowiedzi)

https://forum.trojmiasto.pl/Kacik-zdrowo-Infantylnych-t991133,1,30.html

Jak często się myjecie? (69 odpowiedzi)

Jestem fryzjerką i przeraża mnie widok brudnych, śmierdzących włosów,brud za uszami i na...

Detektyw - wywiad gospodarczy (3 odpowiedzi)

Szukam pomocy detektywa, który będzie w stanie dla mnie wykonać wywiad gospodarczy pod kątem...

do góry