Widok

Wentylacja grawitacyjna w budynku Jaśminowy Stok 61

Witam wszystkich,

mam pytanie, czy na zebraniach rady lub po prostu w imieniu mieszkańców były podejmowane jakieś kroki wobec dewelopera lub administracji w sprawie wentylacji w kuchni. Chodzi o blok Jaśminowy Stok 61 - w moim mieszkaniu wentylacja grawitacyjna w kuchni wdmuchuje powietrze do środka, czyli odwrotnie, niż powinna działać. Moim zdaniem to błąd konstrukcyjny. Podejrzewam, że na dachu brakuje też wentylatorów wyciągających powietrze do góry. Może to też kwestia dokładnego oczyszczenia kominów.

Tak czy inaczej chciałbym wiedzieć, czy jakies kroki w tej sprawie mieszkańcy już podejmowali
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, znam to! odwrócony ciąg w łazience i w kuchni. Zdarza się nawet, że w łazience zaczyna intensywnie pachnieć obiadem któregoś z sąsiadów, bo z dachu nawiewa powietrze do środka.
Zgłaszać, nie odpuszczać, ewidentny błąd konstrukcyjny.
Po zgłoszeniu zamontowano nawiewniki okienne - niestety nie zdały egzaminu :(
Pozdrawiam z bloku 59.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
na storczykowej jest to samo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na storczykowej 22 i 24 mamy ten sam problem. Szukamy rozwiązania które rozwiązałoby nam ten problem w naszych blokach. Ma ktoś fachową wiedzę co należy zrobić, aby nie było ciągu odwórconego? Może jakieś nasady kominowe?? Nawietrzniki okienne??
Z tego co wiem to jeśli nawietrzniki to już problem właścicieli lokali a nie administracji, bo stolarka okienna należy do właściciela mieszkania i nie jest to część wspólna.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie w mieszkaniu (jaśminowy stok 61) pomogły nawiewniki, ciąg jest prawidłowy i nie ma problemów z wentylacją. Warunkiem jest to żeby nawiewniki były otwarte. Czy problem odwróconego ciągu występuje gdy okna są rozszczelnione?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie, kiedy rozszczelniam lub otwieram okna ciąg jest właściwy.

Również myślałem o nawiewnikach, ale w przypadku kilku okien jest to całkiem spory koszt. Czy montowałeś/łaś je prywatnie, czy deweloper lub administracja pokryła koszty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nawiewniki Budros wstawił na własny koszt ponieważ została taka wada zgłoszona w czasie obowiązywania gwarancji.

Jeżeli przy rozszczelnionych oknach jest ciąg prawidłowy, to znaczy że wszystko jest w porządku. Żeby był ciąg, to musi być jakieś źródło powietrza. Plastikowe okna są bardzo szczelne i bez luk w postaci nawiewników lub rozszczelnionego okna ciąg w kominach zawsze będzie nieprawidłowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie, sprawa była zgłaszana do budrosu, a nawiewniki zamontowała wówczas firma, która wstawiała okna (Ola Kaliska). Z tym że po zamontowaniu nawiewników, w moim przypadku odczuwalnie wyziębiło mi całe mieszkanie - zimą muszę zamykać nawiewniki, lepiej wypada więc samo rozszczelnie okna w razie potrzeby.
Może warto zamontować nawiewnik tylko w jednym pomieszczeniu?
Pozatym można jeszcze zminimalizować (latem) lub zmaksymalizować (zimą) ucisk skrzydła względem ościeżnicy-z boku na skrzydle są takie okrągłe dyngsy..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki wszystkim za informacje!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej mam pytanie pare dni temu ktoś wystawił mieszkanie na sprzedaz ul Jasminowy stok osiedle Brzozowy Park. Są różne inf na forach co do tych budynków. Osiedle i okolica bardz się nam podoba ale nie jesteśmy pewni co do stanu faktycznego co do podtopien mieszkan na parterze z ogrodkiem, jak wygląda sprawa z wentylacja mieszkania jest tam piec dwufunkcyjny w łazience ponoć śmierdzi z niego proszę o info.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Karczemki

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

Dzieci bawiące się pod oknami Storczykowa 7 (10 odpowiedzi)

Dzieci do późnych godzin hałasują pod klatkami, kopią piłką w garaże, niejednokrotnie piłka...

do góry