Odpowiadasz na:

Re: Wgniecenia na samochodach.

Minimalne wymiary stanowiska postojowego według rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie to 2,3 (3,6 dla niepełnosprawnych)x5 (6 dla... rozwiń

Minimalne wymiary stanowiska postojowego według rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie to 2,3 (3,6 dla niepełnosprawnych)x5 (6 dla niepełnosprawnych na stanowiskach usytuowanych wzdłuż jezdni) m a na drogach publicznych 2,3x4,5m. W praktyce stanowiska nie są węższe niż 2,5m. Do tej powierzchni stanowiska należy jeszcze dołożyć przynajmniej 2,5m długości na drogę dojazdową i 0,16m na drogę łączącą. Razem wychodzi średnio 20 m^2 powierzchni placu postojowego na jeden pojazd.

Dla 250 pojazdów potrzeba 5000 m^2 placu oddalonego o 20 m od zabudowań. do 60 pojazdów może to być 10m. Nic nie stoi na przeszkodzie by były 2 takie place o różnych pojemnościach.

zobacz wątek
12 lat temu
~Kuba

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry