Widok

Wiara w gusła ???

Czy modlitwa ma moc ?

Są dwie strony: jedna w moc modlitwy wierzy i to demonstruje, druga - nie wierzy i to demonstruje też, ale tak jakoś niekonsekwentnie

Po stronie wiary istnieje mnóstwo świadectw rejestrujących przeżycia religijne i przemiany duchowe. Te fakty wymagałyby rzeczowego odniesienia się do nich. Nie można, ot tak sobie, zlekceważyć świadectw wiary, bo mi one nie pasują. Każdy obywatel ma zasadniczo prawo do uznania jako wiarygodny świadek czegokolwiek. To lekceważenie jest niezwykle niebezpieczne, jako że konstrukcja tego świata opiera się na wierze. Głównym elementem stosunku ludzi do innych ludzi jest wiarygodność, z której wynika zaufanie, czyli ten słynny kapitał społeczny.

Człowiek wiarygodny to człowiek, którego postępowanie jest prospołeczne i przewidywalne. Ludzie wiary są przewidywalni w tym sensie, a nie da się tego powiedzieć o ludziach niewierzących, niezależnie od tego co oni sami o sobie myślą.

Po stronie niewiary w moc modlitwy mamy dziwną sytuację. Strona ta deklaruje niewiarę, wymienione świadectwa ignoruje lub odrzuca bez wnikania w nie, ale w działaniu prezentuje zachowania niezgodne z deklaracjami. Jeżeli nie wierzymy w coś, to wyciągamy praktyczne wnioski, ignorujemy to i nie podejmujemy działań.

Tymczasem praktyka strony niewiary jest co najmniej zastanawiająca - widzimy w polityce władz francuskich czy hiszpańskich i ich systemach prawnych, że modlitwa przed kliniką aborcyjną grozi więzieniem. I jest to materialny dowód na moc modlitwy, tym bardziej wartościowy, że dostarczony przez przeciwników religii. Warto sobie przypomnieć też to, co spotkało jednego z kandydatów na stanowisko komisarza w UE, Rocco Butiglione, ktory został odrzucony z tej tylko racji, że był człowiekim wierzącym.

Jak ocenić wiarygodność, np. wiarygodność przekazu ?

Właśnie wpadła mi w ręce niezwykle interesująca informacja. Znalazłem fragment wywiadu (1965) autora opisu objawień z lat 1960tych w hiszpańskim Garabandal, Albrechta Webera z Conchitą, jedną z dziewcząt doznających objawień. Oto przebieg rozmowy:

C: Gdy komunizm wróci, wszystko się wydarzy.

AW: Co masz na myśli, mówiąc "wróci"?

C: Gdy przyjdzie ponownie.

AW: Czy to znaczy, że komunizm odejdzie przed tym wydarzeniem ?

C: Nie wiem. Błogosławiona Dziewica powiedziała trylko: "Gdy komunizm wróci".

Ciekawe, nieprawda ?

Rok 1965, panuje komunizm, mamy zapowiedź odejścia komunizmu, a następnie jego powrotu. Sprawdziło się - komunizm odszedł, ale narasta atmosfera, która zapowiada jego recydywę. Mamy konflikt między Rosją a Zachodem przypominający konflikt między III Rzeszą a Zachodem, po ktorym, jak można zasadnie zakładać, nastąpi, jak w połowie XX w., istotna zmiana. Czyżby zmiana w kierunku neokomunizmu ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Uwielbiam, próby manipulacji i odwracanie kota ogonem.
Przerost formy nad treścią i elaboraty pełne BS.
Najlepsza zabawa.
http://youtu.be/44pERGAaKHw
Ps
Ech. Ta prawda. Coś pięknego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No, no... ciepło, cieplej. Tylko z tym sensem, jeszcze musisz podygać.
Ps
Brzdąkaj sobie, brzdąkaj. Widać, że to sprawia ci radość ha ha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaraz, to bez sensu. Kopia nic nie musi, kopia powinna co najwyżej. I wcale nie być lepsza, lecz sprawiać radość. I wcale nie odbiorcy, a wykonawcy. Bo inaczej grupa turystów z rozstrojoną gitarą zawodząca SDM przy ognisku nie miała by sensu. A ma przecież.

https://youtu.be/iyfoGnFDWHM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To było w wieku 16 lat. Może warto przesiąść się, z kucyka na coś poważniejszego? Hm? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hmmm.... Wysuwać hipotezę roboczą o tym, że wolność można utracić narzekaniem na ograniczenia, które są determinowane istotą samej materii oraz że polega ona (również) na tym, by znajdywać klasyczną triadę (dobro, prawda, piękno) właśnie w ramach granic, a jednocześnie zakładać w tym celu osobny wątek? Nie, cmok cmok, to mi się, mlask mlask, nie komponuje. A więcej zdjęć grzybów nie mam (to porządny hotel).
Z wątkami jak z drogami. "Tak... budują drogi, a człowiek nie ma gdzie iść...". To z kolei nie Himmilsbach, a Gorki.

Piosenek pasujących do wątku a jednocześnie trzymających poziom nie mogę sobie przypomnieć. Jest wciąż jedna zagadka. Dlaczego on nagrał depresyjny, bez dwóch zdań, utwór, podlewarował to teledyskiem z fatalnym zakończeniem, a jednocześnie zawarł tam słowa: Chroni mnie wiara / Niech będzie chwała Bogu / A w mojej duszy spokój? Taaak. To jest bardzo dobre

https://youtu.be/JmKLT59cTIc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nawet dziecko rozumie. Ha ha
https://naforum.zapodaj.net/e846d7640013.jpg.html
Ps
Szpanuj, szpanuj. Wolność, wolność! :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I skończ człowieku z tymi kompleksami.
Nie trzeba być "ikoną", by s t w o r z y ć coś wartościowego.
Kopia, musi być lepsza od oryginału.Tylko wtedy ma sens.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co tam? Znowu rozrabiamy?
Prawda jest taka, że wystarczy założyć własny wątek o tematyce przyrodniczej (lub kontynuować "Grzyby") (?).
Każdy (?) ma prawo do własnego zdania i własnej opinii.
Każdy (?) jest wolnym czlowiekiem.
Ps
Łopata tutaj panu nie pomoże. Biblię trzeba rozumieć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaraz... Łopatę z szopy wywlokę. Znaczy to ni mniej ni więcej, co znaleźć sposób na opublikowanie zdjęć z przepięknego rezerwatu przyrody jednocześnie nie naruszając tematyki i charakteru wątku. I jeszcze zrobić to, żeby szwów nie było widać. Z grzybami zrobiłem dokładnie to samo.

A Gordon Summer nie ma dla mnie statusu ikony. Rzekłbym, że z nim to jest pół/pół. Czasem zachwyca, czasem irytuje. Tu się pojawia przyczynek do otwarcia kolejnej puszki pandory. Bo wszyscy ostatni "masakrują", "orają", "miażdżą" bo przecież "każdy ma prawo do swojej opinii" oraz "prawda was wyzwoli". Tak nie powinno się ludzi wychowywać. "Prawda bez miłości jest terrorem. Miłość bez prawdy może być sentymentalizmem i naiwnością". Leszek Kołakowski? Nie, Tadeusz Rydzyk. Hahaha. Wskaż głupcowi księżyc, on gapi się na twój palec.

image

https://youtu.be/bBNHD0bQymE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Że co? Że jak? "Wkomponować się"? Co to w ogóle znaczy?
A tak. "Jedni godzą się ogony grać, inni gonią znikający punkt". "Trochę więcej wiary w siebie" (cytat z tr)
http://youtu.be/empDAdKzTbw
Ps
Wątek "Grzyby", był strzałem w 10tkę.
Sting zmasakrowany totalnie.
Bez odbioru
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ten był prawie że mój. Podwójny rykoszet taki. Ale i tak starałem się wkomponować.

image

mhm. brnoc

https://youtu.be/9UVjjcOUJLE
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Człowiekiem warto być. Nie świnią.
Spokojnej nocy.
Ps
Wątki na temat wiary są delikatne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dom zły.

image

https://youtu.be/OY23Kz3ABRc

I wszystkie wątki idą się... I ano ni ma nawet kto pozamiatać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Znowu wspominki o cudzych?
Bardzo złe intencje.
Dobrze, że tamta "spokojnie czeka".
Półeczka miłych wspomnień, świeci pustkami.
Czas to zmienić.
Jak najmniej upadków życzymy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Smarzowski = turpizm + kakofonia dźwięków + złe intencje. 3xnie. Dziękujemy,

image

https://youtu.be/E04q17EiBgI
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszystko czyli nic? Bue he he
http://youtu.be/l6JwCq7evaQ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon». Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz» Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu.

image

https://youtu.be/KIJGlTu5sEI
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale co znaczy : co ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jestem wierząca i co.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Me too!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

muza na dziś (787 odpowiedzi)

Wrzuć link do YouTube z muzą, która dziś Ci wyjątkowo dobrze się słuchała. A może jakaś nowa...

Grajdołki (239 odpowiedzi)

A gdyby kiedyś mieć taki strzał, ażeby wąska grupa znawców tematu nie mogła uwierzyć w...

Młody alkoholik - Dramat, z którego pragnę wyjść, a nie umiem. (156 odpowiedzi)

Witam wszystkich którzy odwiedzili mój temat. Wiem, że tekst jest dość obszerny, ale chciałbym w...

do góry