Widok

Wilgoć na ścianach wewnętrznych

Witam,

Mieszkamy w domku - bliźniaku, wybudowanym w latach 50-tych na terenie o wysokim poziomie wód gruntowych. Dom nie jest podpiwniczony, były jedynie niskie pomieszczenia o wysokości max 1 metra, które 13 lat temu zostały zasypane gruzem i zabetonowane. Od kilku lat na ścianach wewnętrznych pomiędzy pokojami wychodzi wilgoć (od dołu). Żadna ze ścian nie jest równocześnie ścianą zewnętrzną budynku, nie graniczą też z łazienką i nie były nigdy zalane. Odpada tynk, ściany są przebarwione, ciągle zimne, farba schodzi w postaci delikatnego pyłu, który utrzymuje się również na ścianach. Jakiś czas temu przejęliśmy opiekę nad domem i chcemy zlikwidować ten problem. W końcu dom ma służyć także następnym pokoleniom. Zależy nam nie tylko na osuszeniu ścian, ale głównie na wyeliminowaniu przyczyny. Czy są jakieś mało inwazyjne sposoby sprawdzenia stanu fundamentów oraz ich izolacji? Czy może będziemy musieli kuć podłogi? :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
skad dokladnie jestes? jaka dzielnica?chyba moge pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdańsk - dolne miasto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, jeśli pod podłogą była przestrzeń, która została zasypana gruzem i zalana betonem, a nie było to zabezpieczone hydroizolacją, to jest problem. Gruz i beton kapilarnie transportują wilgoć z gleby, a ta przenosi się na ściany. Taka sytuacja utrzymywać się będzie do momentu, w którym nie odetnie się drogi wodzie. Albo bardzo drogą chemią, albo kuciem posadzek i zabezpieczeniem ich w odpowiedni sposób, co jest niestety dość trudne i też kosztowne.
Ale to tylko moja hipoteza. Bez specjalisty się nie obejdzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wyślij mi zdjęcia z zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń biznespoczta@zwybrzeza.pl to ci powiem jak wyeliminować ten problem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli ktoś liczy, że pozbędzie sie wilgoci przez stosowanie pochłaniaczy wilgoci, to muszę was zmartwić. Nic one nie dadzą, bo większość problemów z wilgocią spowodowana jest przez błędy budowlane. Więc osuszacz nie rozwiązuje problemu a jedynie może go trochę maskować. My pozbyliśmy się grzyba dzięki pomocy fachowców z firmy Eko - Projekt - http://www.ekspertyzy-mykologiczne.pl . Po pierwsze wykonali oni badania badania mykologiczne, które pozwoliły ustalić rodzaj grzyba, który zasiedlił zawilgoconą ścianę, później dobrali odpowiednie środki grzybobójcze. Ale najważniejsze było to, że została wykonana ekspertyza budowlana, która ustaliła, że wilgoć w ścianach gromadzi się ze względu na przerwanie ciągłości izolacji przeciwwilgociowej. Dopiero naprawienie tego błędu pozwolił skutecznie pozbyć się wilgoci i grzyba. Bez pomocy specjalistów na pewno by się to nie udało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Remont - porady

Farby do ścian i sufitów- proszę o poradę (125 odpowiedzi)

Witajcie Proszę o pomoc- muszę wymalować mieszkanie, swoje pierwsze, mam dość skromny budżet i...

ile czasu potrzeba aby wykończyć mieszkanie 42m2 (39 odpowiedzi)

Witam, mam pytanie : ile mniej więcej potrzeba czasu aby wykończyć mieszkanie 42m2 w stanie...

Taras z desek kompozytowych - (71 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

do góry