Widok

Wkład kominkowy z marketu

Witajcie, co myślicie o wkladach marketowych do kominka z polki cenowej 2500-3000 PLN? Czy można wybrac cos dobrego np. Foyer? Ponoc kratki.pl maja te same wklady ale pod inna nazwa.

Nie planujemy rozprowadzenia. Lokalne grzanie w salonie zamiast podlogowego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z kim nie rozmawiałem, gorąco nie polecał takich wkładów. Kratki.pl to kiedyś była dobra firma, teraz jakość się pogorszyła znacząco, a ceny zostały. Tak naprawdę to kwestia grubości blachy, te marketowe są strasznie cieniutkie przy przy mocnym grzaniu się mogą pokrzywić. To nie jest zakup na rok tylko już na lata. Sugeruję kupić coś troszkę lepszego. Myślę, że dolna granica to 5k na wkład.
Pewnie znajdzie się tu kilka osób, które powiedzą: "ja mam od x lat i działa". I tak też może być nie mówię, że nie. Może sztuka akurat lepsza, może ktoś nie grzeje mocno. Ale wg. mnie ryzyko nie jest warte oszczędzenia 2k w tym momencie. Rozbiórka zabudowy i kupno kolejnego wkładu znacząco przewyższy koszty.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja mam taki najtanszy wklad z marketu juz 12 rok , zima spalam 6 m drzewa i tez "fachowcy i znawcy mowili " tylko jotul ewentualnie supra ......
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

No to gratuluję! Widać miałeś farta i akurat Ci się nie psuje :) Z drugiej strony nie używasz go jakoś za bardzo. 6 m przez całą zimę to nie za dużo, więc zakładam, że sobie tylko dogrzewasz i nie hajcujesz w nim za mocno. To może być powód długowieczności Twojego kominka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

bo to jedyny słuszny sposób używania kominka w domu całorocznym, dla relaksu

jak chcesz grzać jako podstawowe źródło to machnij sobie piec na paliwo stałe, po co kotłownie w salonie robić?
byle jaki piec będzie lepszy od kominka jeżeli to ma być podstawowe źródło ciepła
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Świetnie. To najlepiej kupmy kominek, w którym można grzać od czasu do czasu i to nie za mocno, bo może się popsuć. Przecież to jedyny sposób używania kominka! A jak się zepsuje piec do centralnego albo po prostu będziemy mieli fanaberie żeby sobie zacząć grzać tylko kominkiem? To wtedy do żony mówimy: "sorry kochanie, jedyny słuszny sposób używania kominka to tak delikatnie od czasu do czasu.. Jak ci zimno to się ubierz"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ciekawe podejście, mam kominek z marketu KFD Eco max 7R. Mam go od 2 lat, w domu obecnie 24-25 stopni, więc raczej go nie oszczędzam. Gwarancje mam na 5 lat. Nie widzę kompletnie żadnego zużycia. I teraz jeśli kominek służy mi do dogrzania to wytłumacz mi po co mi kominek za 10 tys? Moi rodzice mają Jotula w domu, pękła im szyba, wygięta - koszt 800zł. Wstawili im nową, pękła po 2 tygodniach bo była źle zahartowana, Jotul nie uznał im gwarancji i bulili kolejne 800zł. I to się nazywa firma? Ja w swoim kominku mam płaską szybę, którą wymienie w razie czego za grosze...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

i jeszcze w drewutni 50m3 drewna, bo trzeba mieć zapas?

chleb w puszkach i inne atrakcje dla zabezpieczenia się 'w razie" też masz?

czy ja napisałem, że kominek ma być niesprawny, czy z marketu? tylko ma być do okazjonalnego palenia, a nie kocioł, po 3 nawet np jak coś w kominku CI pęknie to jak wojna to i tak ciepełko będzie - bo co ma się stać? byle komin działał... toć to nie elektronika, pęknięta szyba nie uniemożliwia palenia

za to żeby 2 razy w roku na święta rozpalić to trzeba 20 tysięcy wyłoży i jeszcze certyfikat na ścianie powiesić,
a jak ktoś ma kominek z płaszczem lub z wentylatorem dla rozprowadzenia powietrza to w razie wojny i tak pupa bo z prądem będą problemy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

jeszcze utrzymywanie norweskiego systemu socjalnego z miniratki
już lepiej na gaz przeznaczyć te 20tyś, przynajmniej dzieciaki alergii od smogu nie dostaną albo z astmy bo palenisko w pokoju tlen wyssało
sąsiedzi też będą zdrowsi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

zgadza sie dogrzewam ,bo jest to dodatkowe ogrzewanie ...ale nie masz racji ze nie hajcuje , jak rozpalam kominek to wylaczam centralne i pale non stop 3-5 dni ,bo trzeba wyczyscic... najdluzej utrzymalem ogien 12 dni , temp na zewn -10C w domu 27C na dole a u gory 21C ,mam tylko rozprowadzenie na hall na pietro ...wiadomo na pietrze musza byc pootwierane drzwi do pokoi .....temperatury musza byc dosc wysokie bo blacha zabezpieczajaca drewno od szyby wygiela sie jak banan :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To tylko potwierdza to co napisałem wyżej... "blacha zabezpieczajaca drewno od szyby wygiela sie jak banan". Właśnie to miałem na myśli, nie mówię, że taki wkład się rozpadnie w drobny mak. Blachy są cienkie i pod wpływem temperatury mogą się wypaczać. Pół biedy jak to będzie tylko kawałek blachy żeby odgrodzić palenisko od szyby, ale równie prawdopodobne że wygnie się w ten sam sposób sama obudowa.. I wtedy albo wkład nie będzie stał stabilnie, albo drzwiczki nie będą się tak ładnie otwierać/zamykać albo nie daj Boże coś się rozszczelni...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

TYLKO blacha podtrzymujaca drewno sie wygiela reszta w super stanie ...wlasnie po przegladziei kominiarskim...wiec jak na 12 lat ostrego hajcowania wynik rewelacyjny w stosunku cena / jakosc ...koszt wkladu to o ile pamietam 1400 zl ....pozdrawiam wszystkich uzytkownikow jotul :) :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
tylko jotul
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
Dzieki. Jesli nie market i nie kratki.pl to zostaje Jotul?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zobacz sobie jeszcze Hajduka. Polski producent i na prawdę ma fajne wkłady.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli wkład to min. 5k to lepiej koza. Pytanie tylko o wlot powietrza. Czy ktoś ma kozę, która zasysa powietrze z pomieszczenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja mam Jotula z zasysem z mieszkania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
My mamy Tarnava http://www.tarnava.eu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
He mozna ale czy warto.....chinski chlam. Proponuje kupić porządny wkład na lata
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Romotop, Thorma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tylko porządny wkład! Jak nie masz teraz pieniędzy to lepiej zaczekać. 10 tyś za sam wkład to rozsądna cena i nie martwisz się o nic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

za 10000 to ja mam 4 wklady z marketu z gwarancja 5 lat :))) czyli gwarancje na 20 lat minus takie ,ze ewentualnie trzeba by zmienic wklad ....nie sadze zeby ten cudowny norweski jotul wytrzymal 20 lat hahaha
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jotul ma gwarancję na 30 lat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

ta tylko za 30 lat to kominek bedzie stal, a ten kurnik od twojego dewelopera juz sie rozpadnie haha
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przeczytaj sobie gwarancję tych chińskich kominków z marketu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pochwal się jak już coś wybierzesz :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Serio? Z marketu? A co mozna się po takim wkładzie spodziewać? Sczerze mówiąc, jakby miała wybierać dla siebie kominek to zdecydowanie postawiłabym na https://kratki.com/pl/ . Dlaczego? Bo, jakby nie było tam dostaniecie kominki bezpośrednio od producenta. Także macie pewność co do jakocści.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja w tej sytuacji postawiłabym jednak na lepszej jakości rozwiązanie. Polecam przejrzeć ofertę firmy Tanie Kominy z Wałcza, mają duży wybór kominów i wkładów kominkowych. Zostawiam link do wkładów z płaszczem wodnym: https://taniekominy.pl/58-wklady-z-plaszczem-wodnym Wybór jest naprawdę duży, więc można bez problemu znaleźć coś w swoim budżecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie kupuj w markecie, lepiej od producenta brac. zobacz sobie ich oferte , no ja raczej u nich kupie http://www.kratki.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie kupuj w markecie, postaw na jakosc.. nie drogie dobrej jakosci sa z firmy kratki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stawiam kominek bo komin już jest ale jestem w tym zupełnie zielona.
Doradzcie jaki powinien być wkład, które firmy godne polecenia a które omijać szerokim łukiem?
Automatyczne czyszczenie szyb albo inne bajery?
Zastanawiam się też nad bardzo prostym rozprowadzeniem ciepła (tak aby nie budować całej instalacji tylko ciepło odprowadzić jednym otworem piętro wyżej) ma ktoś coś takiego?
Chętnie również zobaczę ciekawe aranżacje zabudowy kominka i kwoty jakie placiliscie.
https://www.promat.com/pl-pl/budownictwo/produkty-i-konstrukcje/produkty/plyty-ogniochronne/pi3126/

Czy stosowaliście tego rodzaju płyty do izolacji?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fajne modele kominków i nie za miliony znajdziesz w salonie kominkowym Kratki. Bez problemu dobierzesz coś ciekawego do swojego wnętrza, maja spory wybór u siebie. Znajomi mają kominek do nich i wiem ze mega są zadowoleni, solidne wykonanie a do tego 10 lat gwarancji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kominki od włoskich producentów znajdziesz w sklepie internetowym https://kominkizdunskie.pl/ razem z możliwością pełnego wdrożenia w Twojej nieruchomości. Piecyki na pellet ładnie się prezentują i charakteryzują się całkiem niezłą mocą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

do góry