Widok

Wkladki ortopedyczne

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
hej. wiecie gdzie takie zamowic w gdyni?

bylysmy dzis u ortopedy paulind ma stwierdzona koslawosc stop i kolan ale w normie, wiec zalecil nam lekarz tylko cwiczenia i zakup wkladek ortopedycznych do obuwia.
image

Czy za karę, że nie wierzę w duszę, nie mam duszy?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zamawiałam swojej na allegro,w sklepach medycznych w Wejherowie mają być dopiero po nowym roku,w obuwniczych nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na allegro? z tego co zrozumialam to sie jakis odlew stopy robi czy cos...
image

Czy za karę, że nie wierzę w duszę, nie mam duszy?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie niestety nie,nasz ortopeda zlecił mi szukanie w sklepach na płaskostopie podłużne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój syn ma koślawość kostek i płaskostopie - ortopeda zalecił ćwiczenia (tzn. powiedział: dużo biegać:)) i wkładki - ale kazał kupić silikonowe, a nie te z odlewu, bo to już przestarzała technika i wkładki powinny być miękkie. W sklepach w Gdyni nie było, tylko internet.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A nasz ortopeda mojemu synkowi ktory tez ma plaskostopie i lekka koslawosc zabronil wkladek.Powiedzial ze jak najwoecej na boso,na rowerze,biegac.Nozki maja pracowac.I komu tu wierzyc:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja wlasnie czytam rozne artykuly w necie. i jedni mowia ze nosic drudzy ze nie.

swoja droga wlasnie cwiczenia chodzenie boso na pietach itp tez nam zalecil.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A nasz zabronil chodzenia na palcach,jezdzenia na butelce,co kiedys sie stosowalo. Ale bylam u niego(lekarza w sierpniu)i juz widze u malego poprawe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja córka ma wkładki. Zalecone były przez ortopedę. W sklepie badali jej komputerowo stópki i dobrali wkładki. Było to w Gdańsku - koszt 140 zł. Po trzech, czy czterech miesiącach byłam z nią na badaniu sześciolatków w ośrodku sportu i pani rehabilitantka, stwierdziła, że żadnego płaskostopia nie ma.
Nie wierzę, aby wkładki tak szybko zadziałały. 140 zł wywalone w błoto
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja tez nie wierze.Nam powiedzial ze do 6r.z. ma prawo miec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
widocznie pani rechabilitantka ma większą wiedzę niż ortopeda w co wątpię przękona się pani za kilka lat jak stopa będzie utrwalona zalecałbym wkładki i ćwiczenia stóp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdania są podzielone ale ćwiczenia jak najbardziej ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kiepski ten lekarz proszę zmienić na innego z tego co pani pisze dziecko musi mieć wkładki supinujące
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Silikonowe to wkładki profilaktyczne a nie ortopedyczne.Mają się zginac i nie muszą być miekkie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli wkładki suplinujące to w każdym sklepie medycznym powinni mieć
ćwiczenia owszem ale dużo nie dają i musza być regularnie,
ja polecam basen, tak też nasz ortopeda powiedział, że to najlepsze,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my też mamy koślawość stóp i kolan i absolutnie żadnych wkładek nie mamy stosować ale ćwiczyć - obuwie miękkie wygodne, jedynie ze sztywnym zapiętkiem, chodzenie na palcach, piętach i zewnetrznej krawędzi stóp - ortopeda od specjalizacji stóp
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja 4-latka miała zalecone od lekarza wkładki suplinujące bo ma koślawość kolan. Poszłyśmy w Sopocie do sklepu "TOMBUT" i tam bardzo miły Pan powiedział nam, że takie wkładki nic nie dają. Kupiliśmy u niego specjalne kapcie, takie za kostkę. Było to rok temu i od tamtego czasu chodzi w przedszkolu cały czas w tych kapciach i jest duża poprawa. Polecam ten sklep, ponieważ Pan który go prowadzi ma bardzo duże doświadczenie i wiedzę, sklep istnieje od jakiś 60lat. Moja teściowa kupowała tam kapcie dla mojego męża jak był mały;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak to prawda:) Byłam tam dzisiaj z synem i potwierdzam, że Pan, który prowadzi ten sklep ma bardzo dużą wiedzę i potrafi doradzić. Poszłam z zamiarem kupna wkładek ortopedycznych, natomiast po konsultacji z Panem okazało się, że syn nie ma problemu ze stopami, tylko z kolanami, w związku z czym wkładki niewiele pomogą...Pomoże tylko gimnastyka:) Jestem bardzo wdzięczna, bo takiej rzetelnej porady nie uzyskałam nigdzie...Od dzisiaj polecam ten sklep wszystkim znajomym!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam skorzystać z badania komputerowego stópek w Active Med w Gdańsku. Pan Kamil ma ogromną wiedzę i doświadczenie. Byliśmy tam z Synkiem, wyjaśnił wszystkie nasze wątpliwości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczerze polecam Active Med!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Również polecam Active Med w Gdańsku na Przymorzu. Super Specjalista i badanie profesjonalne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wypowiem się może jako specjalista - Centrum Biomechaniki Chodu - Tylko w skrajnych przypadkach wkładki ortopedyczne stosowane są u dzieci poniżej 5 roku życia. Dziecko do tego okresu ( a nawet dłużej) posiada rzw wrodzoną wiotkość więzadłową, a koślawość kolan i pięt jest normalnym etapem wzrostu dziecka.
Jeśli koślawość (pronacja) przekroczy wartość możliwą do przyjęcia w danym wieku, dopiero stosuje się wkładki ortopedyczne.
To co ważne u dzieci muszą być one dynamiczne - a nie robione z odlewu.
Warto kontrolować i badać dziecko,ale nie dać się naciagać na wkładki.
Zapraszam na http://www.cbch.pl gdzie można umówić się na konsultacje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam. Byłam tam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W gdyni jest sporo miejsc gdzie można kupić wkładki. Wszystkie punkty można znaleźć na stronie footmedical.pl

Ewentualnie zakup wkładek przez internet, polecana firma FootWave: http://pl.footwave.com/wkladki-ortopedyczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak najbardziej polecam Footwave, zamówiłem, sprawdziłem, działają przestało boleć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Równiez polecam, optymalne w zestawieniu cena vs. jakość a ból faktycznie znika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Możesz zobaczyć w http://ortogenic.pl Moja siostra zamawiała tam sobie wkładki i super jej zrobili. Wiem, że dość długo się zastanawiała, a tera żałuje tylko, że wcześniej się nie zdecydowała. Może i dla Ciebie się coś znajdzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do Dr Wittmana ortopedy iść najlepiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam wkładki ortopedyczne 3D w Gdyni, Plac Kaszubski 13. Profesjonalny sprzęt i bardzo dokładne badania a na ich podstawie projektowane indywidualne wkładki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiednie wkładki to chyba podstawa. To jak układamy stopy ma wpływ na całe nasze ciało i naszą postawę. Ja mam indywidualnie dobrane wkładki Jurtin Medical przez pana Bielawskiego w Instytucie Podologicznym w Rzeszowie i jestem bardzo zadowolony. Zauważyłem że plecy mnie mniej bolą i mam lepszą postawę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli wkładek na płaskostopie, dlatego niekoniecznie trzeba robić odlew stopy by dobrać te właściwe. Często wystarczy zakup najtańszej wkładki. Testujac różne modele na pewno trafimy na odpowiedni. Niekiedy zaś ten pierwszy będzie najlepszy Wkładki dostaniesz m.in. allegro lub w naszym sklepie internetowym. Pamiętaj, że odpowiednio dobrana wkładka poprawi komfort chodzenia. Dobierzesz zarówno wkładki na płaskostopie na zimę jak i na lato.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie ja ostatnio znalazłam bardzo dobry sklep https://magmarmedyczny.pl/ . Ogólnie kupiłam tutaj Trójnogi i czwórnogi i powiem wam, że okazały się naprawdę porządne także warto na nie postawić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Dr Bogdan Koprowski . (30 odpowiedzi)

Czy któraś z was leczyła się u tego lekarza lub prowadziła ciąże jakie macie opinie ?

czy jechać w 8 m.ciąży na majówkę ?? (28 odpowiedzi)

mam do Was pytanie...czy byście pojechały w 8 m.ciąży na majówkę nad jezioro?

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

do góry