Widok

Wlasnie zostalem zdruzgotany informacja o checi budowy pomnika kaczynskiego...

...'piekna' pani fotyga, ktora z gdanskiem ma tyle wspolnego co ja z wietnamem, chce, zeby w naszym pieknym miescie stanal pomnik kaczynskiego.
napisze szczerze, jestem przerazony takim pomyslem... Jeden z bardziej znienawidzonych i nieudolnych polakow, ktorego najwiekszym 'osiagnieciem' byla smierc w tragicznych okolicznosciach. Tym sobie zasluzyl na wawel. Licze, ze nasze miasto, mieszkancy (tez mamy na to wplyw), nigdy nie pozwola na to, zeby taki pomnik powstal...Chyba, ze ze sniegu ale to tez nie napawa optymizmem. Strach pomyslec, co by bylo, gdyby pis doszedl do wladzy...Co druga ulica jego imieniem, co drugie skrzyzowanie, pomnik, jak w korei pln. Wybijmy tej pokrace sam pomysl, bo to nie jest smieszne...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 10
Widać że fanatyk PO przeciwnik PIS a ja jestem za aby powstał taki pomnik.
www.it-service.aq.pl Serwis Komputerowy
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 9
ALE W TWOIM POKOJU...

PS. NIE JESTEM ZWOLENNIKIEM PO.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8
w przestrzeni publicznej mój drogi... w mieście, z którym był związany Lech Kaczyński,

może na terenie kampusy Uniwersytetu Gdańskiego?

w końcu zaryzukuje teze, że to najwybitniejszy Profesor UG, z uwagi na urząd jak sprawował
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5
Z uwagi na urząd - tak.

Z drugiej strony Lepper dostał honoris causa...Ba! Dostał ich aż 3 - rekord wśród członków rządu.

Co do wiedzy Leppera mogę się domyślać, to to jakim profesorem był Kaczyński nie wiem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
jakim był profesorem... hm... na pewno są ludzie bardziej kompetenti żeby się na ten temat wypowiadać,

ale według mojej wiedzy na pewno nie słabym, wręcz przeciwnie - na bardzo wysokim poziomie,

był jak wiadomo profesorem prawa pracy
jego doktorat (obroniony jakoś pod koniec lat 80tych) dostał chyba nagrodę najlepszej pracy w konkursie Państwa i Prawa (bardzo prestiżowa sprawa) i wyprzedzal o kilkanascie lat stan prawny, tj. dopiero po takim czasie zrealizowano tezy przez niego stawiane

dlatego kariera naukowa + kariera państwowa moim zdaniem jak nabardziej uprawnia do takiego kroku, żeby uchonorować go w ramach UG, w tym w budowanym kampusie

...

nie wiem co ma Leper do Kaczyńskiego, doktoraty honorowe Leppera, pomniejszych uczelni ze ściany wschodnije naukowo nic nie znacżą...

nie wiem czy Wałęsa nie ma wiecej takich doktoratów, mimo to akademikiem to go nie czyni
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
1. Po pierwsze - nie krzycz
2. Największym "osiągnięciem" Kaczora nie jest jego tragiczna śmierć, ale podpisanie traktatu lizbońskiego.
3. Nazywanie ulic jego imieniem - sprawa dyskusyjna. Gdybym miał wpływ, postulowałbym 20-letnią karencje po śmierci - na możliwość nadania jakiejś ulicy nazwę zmarłej osoby. JPII i Havel by się nie załapali.
4. Do pochówku na Wawelu też mam duże wątpliwości. Nie ze względu na Kaczora - ale ze względu na Jaruzela. Logicznie - jeśli nalezy się WSZYSTKIM prezydentom - to Jaruzelowi też.
5. Każdy ma prawo stawiać sobie taki pomnik, jaki chce - na swoim terenie. Np. pani Fotyga może sobie na swoim terenie postawić pomnik Kaczora Donalda (zawsze na czasie, bez wzgledu na opcję polityczną :)
Natomiast o stawianiu pomników na terenach miejskich / państwowych decydować powinna rada Miasta / sejm
Nie: referendum, bo szkoda kasy. My wybieramy tych baranów - to niech to robią.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4
Bez obaw. Nawet jak powstanie to długo nie postoi :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9
@ sadyl, w tym że podpisał Traktat z Lizbony jeszcze nic złego nie było, groźna są proponowane zmiany Lizbony, a nie sama Lizbona, poza tym Pis i tak szulkał formuły racjonalnego poruszania się w UE (np. sprawa Karty Praw Podstawowych), nie bral wszytskiego w ciemno jak Europejczyk Roku

na plus polityki Kaczyńskiego
ja widze przede wszystkim poliityke wschodnia: Ukraina, Litwa i przede wszystkim Gruzja, z kolei do polityki Rosja chyba nie byli nalezycie przygotowani

ale za wczesnie zeby to oceniac i dyskutowac dyskutowac o tym z leminagmi, ktore wiedze o siwecie czerpia z faktow tvnu i moze
wybiorczej albo w swoich ocenach odwoluja sie do dziwnie piojetego rozsadku i przyklaskuja tak beznadziejnym wypowiedziom jak Komorowskiego o slepym snajperze
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
-adamowiczowi postaw pomnik za ...
-stadion pge koszt utrzymania 12,5 mln/rok
-centrum solidarnosci (w budowie) koszt utrzymania 17 mln/rok,prezes b.carski(karski) 15 tys/mc od 6 mcy pobiera pobory ?
-muzeum 2 wojny swiatowej (w budowie) koszt utrzymania 14 mln/rok,
zielona wyspa...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ktoś już gdzieś napisał, że najlepiej jakby postawili duży pomnik Kaczyńskiemu ze ... śniegu.

Ja jestem ZA !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
@ Gdańszczanin

"piękna", "pokraka" - ciekawe jak sam wyglądasz, jak wygląda Twoja żona (pewnie miss world) i Twoje dzieci i Twój pies

...

poza wszystkim nie przepadasz za PISem - ok, Twoje demokratyczne prawo, ale sam w swojej wypowiedzi zawarłes tyle nienawisci i tak totalitarna wizje swiata - antydemokratyczna (swiata bez pisu), ze to Ciebie sie boje i jezeli ktos ma problemy tutaj z glowa, to Ty

....

co do pomnika...

predze czy pozniej stana pomniki Lecha Kaczyńskiego,
tak jak staneły np Moscickiego,

czy był "znienawidzony".... przez Ciebie na pewno, ale nienawisc nigdy nie jest uczuciem obiektywnym, a subiektywnym, wiec mow za siebie, poza tym nienawisc moze miec charakter uzasadniony (co takiego ci konkretnie zorbil kaczynski, ze go nei nawidzisz) albo nienawisc moze byc wytworem chorego umyslu (gdy jest nieuzasadniona racjonalnie, tak np. jak u czlowieka co wszedl z nozem do biura pisu), moze tez byc wynikiem manipulacji
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jestem a'polityczna, ale uważam, iż pomnik może sobie stać - nie mam nic przeciwko a z uwagi na urząd jaki sprawował chyba nie można robić zadymy w kraju że mu się nie należy. W mojej opinii zasłużył sobie nie tylko urzędem ale i godnym podejsciem do człowieka i obywatela naszego kraju - sądzę że był patriotą z powołania. Ludzie wyliczają wady i zalety każdego polityka, który był na pokładzie w dniu katastrofy, ale dla mnie to byli ludzie i szacunek im się należy. Polska ma przed sobą jeszcze wiele lat nauki demokracji w każdym tego słowa znaczeniu. Nie krzyczcie na mnie i nie minusujcie wypowiedzi tylko dlatego że o zmarłych i nieobecnych zle się mówi oni obronic już się nie mogą...
Fąfara pyta znajomego:
- Jak tam u ciebie z zaopatrzeniem na święta?
- Mam pełną lodówkę.
- Czego?
- Szronu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim zdaniem to jeśli już chcą postawić pomnik to wszystkich, którzy wtedy zginęli. L. Kaczyński został już wystarczająco uhonorowany pogrzebem na Wawelu. Natomiast prawie nic nie mówi się o innych ofiarach, a już najmniej o konkurentach politycznych tych co najgorliwiej są za takimi pomysłami.
Dlaczego im odmawiać pamięci?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oczywiście zgadzam się z Tobą co do obowiązku poszanowania każdej jednej osoby z imienia i nazwiska która zginęła w katastrofie - jednak wątek dotyczył konkretnej osoby, ale jeżeli ma to mieć znaczenie symboliczna dla każdego obywatela to powinno być jedno miejsce wyznaczone i symboliczne 96 pomników pamiętnej tragedii... mi osobiście podoba się takie uhonorowanie WSZYSTKICH ofiar i może przestanie w końcu to dzielić naszych rodaków a zmusi do refleksji że nie ma gorszych i lepszych

Pozdrawiam :)
Fąfara pyta znajomego:
- Jak tam u ciebie z zaopatrzeniem na święta?
- Mam pełną lodówkę.
- Czego?
- Szronu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaczyński nie będzie miał pomnika w 3city - nigdy. Mogę się dzisiaj o to założyć, z każdym i o wszystko:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Halewicz jak zwykle musi swoje trzy słowa dopisać:)
www.it-service.aq.pl Serwis Komputerowy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie muszę...a mogę - to zasadnicza różnica.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Halewicz każdy ma prawo do wypowiedzi na temat pomnika L. Kaczyńskiego ale widzę że Ty nienawidzisz jesteś antyspołeczny :) ale nic nie mogę zabronić do wypowiedzi jak już pisałem wcześniej każdy ma prawo do wypowiedzi na forum
www.it-service.aq.pl Serwis Komputerowy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem Antyspołeczny? Nieeeee, ja jestem Halewicz, Antyspołeczny to zupełnie ktoś inny:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
już wiem czemu wróciłeś Hal....;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja wiem skąd wrócił....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja bym się założył, że jednak powstanie prędzej czy później.
Nie dlatego, że bym tego chciał.

Nie wiem czy kojarzycie Włatców Much..scena gdzie Maślana stawiał zakłady zawsze tam gdzie grała polska drużyna (bo jest patriotą) ale nigdy na naszych (bo nie jest idiotą).
Takie argumentowanie idealnie tu pasuje ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli pomnik, to tylko ze śniegu, popieram!!!

Czym ten człowiek się zasłużył, żeby aż pomnik stawiać? Pytam serio.
Co do wartości pracy naukowej, nie wiem, nie jest ona do wglądu, z tego, co wiem.

Ponadto miasto nie ma na to kasy (nie ukrywam, że bardzo się z tego cieszę).

A niech sobie stawiają pomnik na campusie, proszę ich bardzo. Jaki poziom, taki pomnik.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Miasto wydaje mnóstwo pieniędzy na same projekty pomników (często idiotyczne)i czynności około tego np, nagrody w konkursach na projekty, historyczne kwerendy, opłaty dla komisji oceniającej, opłaty za miniaturki pomników itp. Większość tego nigdy światła dziennego nie ujrzy ale kaska i tak schodzi. I to całkiem niezła.

Ale pomnik Kaczki nigdy w Gda nie powstanie z prostego powodu - tu rządzi Budyń ( zwany również Glusiem;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Budyń czy też Gluś to p.m. G - P.A?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Yes Sir;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podobno powiedział już, że nie ma na to kasy. Abstrahując od ideologii, naprawdę nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie jestem ani za PO ani za PiS ale z pomnikiem to już przesada!
zobacz link np o poszanowaniu flagi wobec pomnika Smoleńskiego.
Jestem przeciwny !!!!

link...
http://www.youtube.com/watch?v=6RfIJrMXNkA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdy czytam pierwsze zdanie "nie jestem ani za PO ani za PIS", to już wiem, że to ściema fana brydżysty ^^
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czyli, że to zwolennik PiS czy PO? Bo nie kumam.
Jak dla mnie każdy ogarnięty obywatel sprzeciwiłby się takiemu miętoleniu flagi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Milcz plebsie bo nie jesteś godzien zapalić mu znicza na nagrobku. Krzykaczu marny, człowieczku maluczki, kup olej kujawski i wlej go sobie do łba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale propos czego tak się gardłujesz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Co za różnica? Człowiek sobie popluł na lewo i prawo - spełnił się ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, niektórzy doznają spełnienia w dzikim szale orgastycznego wyplucia z siebie wszelkiej nienawiści wobec każdego, kto inaczej myśli. Nazywam to rejtanizmem, gdy leżąc u krawężnika rozrywają swoje szaty, obnażając się publicznie krzyczą o dewaluowanej przez wiadome siły ojczyźnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a może tak przekazać 1% podatku na ten szczytny cel???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
na budowe pomnika?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na walkę ze zidioceniem polityków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
lepiej na pomnik, przynajmniej cos zostanie,
politykom nic nie pomoze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Polityka

Czy aborcja powinna być w Polsce zakazana? - debata: prof. Senyszyn vs. pastor Bartosik (4 odpowiedzi)

Spór o aborcję trwa. Czym więc jest aborcja? Zabójstwem czy prawem do wyboru? Uśmierceniem...

Jak się czujecie nabici w Tuska? (3 odpowiedzi)

Kwoty wolnej nie będzie. O zamachu na media już się nawet Mentzen śmieje, że teraz przyszło PO...

do góry