Widok

Wójt

Hej. Wybory samorządowe już za rok. Czy ktoś ma informacje kto ma chęć startu w nich? Przydałaby się wymiana Wójta i tych radnych od siemiu boleści.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Problem polega na braku chętnych.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chętny/a zawsze się znajdzie, tyle że nie zawsze jest to lepsza opcja. Potrzeba kogoś ogarniętego, najlepiej kogoś z nowego pokolenia co nie pamięta PRLu, kogoś kto nie będzie się bać zrobić rewolucję.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo mi zależy aby do głosu doszli i wzięli się do roboty młodzi, rzetelni mieszkańcy. Jest tu niewątpliwie wielu inteligentnych i prawych mieszkańców. Błagam , zróbcie coś. Wczoraj w "Czarno na białym" pokazywano, jak wybiera się wójtów. Moją uwagę przykuły w tych pipidówach - bez obrazy, gdzieś daleko na wschodzie i północy kraju, drogi i chodniki. Zrobiło mi się przykro. Nie widziałam takiego syfu, jak w Bojanie, Dla wójta i urzędasów od przekazywania "posiadanej wiedzy", że po deszczach w drogach są dziury należy postawić znak stop. Niech zaczną pracować dla siebie i tylko. Pozdrawiam aktywnych.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem dlaczego rewolucja a nie ewolucja, poza tym nie lubię tego mitologizowania PRL. Ma być ktoś kumaty, otwarty, bystry i przedsiębiorczy.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie, skończmy z obsesją PRL-u; dzisiaj potrzebny jest ktoś, kto zajmie się lokalną infrastrukturą, integracją mieszkańców, szukaniem tego, co łączy czyli mówiąc krótko, ktoś kto będzie budował wspólnotę, a nie zmienał nazwy ulic i budował pomniki czy izby pamięci "jedynie słusznych"
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2
No to startuj.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tusk jest chętny do kandydowania na wojta
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
O rany zamilcz
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie rozumiem was czemu chcecie zmieniać coś co dobrze funkcjonuje. Może mi to ktoś logicznie wytłumaczyć?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 14

Tobie się tylko wydaje że "dobrze funkcjonuje", poczytaj to forum to od razu zrozumiesz o co chodzi mieszkańcom Bojana
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A to w całej gminie tylko mieszkańcy Bojana mają coś do powiedzenia? Proszę poczytać inne fora. Tam wszystko funkcjonuje . Bojano musi założyć swoją gminę i dać reszcie święty spokój .
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Tak cala gmina funkcjonuje cacy... A wójt do rany przyłóż.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

No wszystkim nie da się dogodzić. Uważam i tak że jest wiele lepiej niż za poprzednich.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Czytam inne fora, proszenie kłamać, że tylko mieszkańcy Bojana są niezadowoleni.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czytałem to forum oraz inne i jakoś tylko tutaj na forum Bojana najwięcej ludziom się nic nie podoba plus zwalają całe zło, które jest na wójta czy tam na władze gminy ogólnie. Jakoś na innych jest spokój. Oraz zauważyłem, że Proporcjonalnie do przyrostu nowych mieszkańców z miasta rośnie współczynnik zrobienia ze POLSKIEJ WSI ala miasta. Trochę to przykre jak kaszubska wieś przez to zanika. I tylko dodam, że właśnie to ta społeczność ma najwięcej do powiedzenia na tym forum. Tyle. Miłego dnia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10

Hehe, sprytna próba, panie wójcie :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

No niekoniecznie . . Moje zdanie jest takie same
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Sory ale nawet jakbym chciał być wójtem to nim i tak nie jestem. Myślisz, że wójt ma czas żeby czytać co dziennie żale mieszkańców Bojana o wszystko? Wydaje mi się że nie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Co dobrze funkcjonuje?
Komunikacja autobusowa z Gdynią? Porażka.
Budowa i utrzymanie dróg? Gdyby nie mieszkańcy, nie byłoby czego utrzymywać, bo gmina za własne pieniądze niczego nie buduje.
Dla mnie te dwie rzeczy to podstawa codziennego funkcjonowania - jeśli to szwankuje, to piękna choinka czy inne atrakcje organizowane od czasu do czasu nie mają żadnego znaczenia.
Kontakt z niektórymi urzędnikami w gminie to też nieporozumienie.
Dobrze funkcjonuje miesięcznik Lesok, z którego na każdej stronie uśmiecha się Wójt. Swoją drogą to ciekawe, czy opublikowaliby tam artykuł krytyczny wobec obecnych władz gminy?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

No a czy te autobusy kiedyś częściej jeździły? Z resztą kto teraz autobusami jeździ ? Nawet dzieci z Bojana autobusem nie pojadą.. Do szkoły pod same drzwi trzeba podrzucić.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Pod same drzwi niekoniecznie trzeba podrzucać ale jak dojechać do szko
ły np. średniej do Gdyni lub Wejherowa .
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Może twoje dzieci, moje jeżdżą autobusami i nie uważają tego za nic niesamowitego.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moje także jeździły. Do Gdańska około 6 lat temu i nic lepiej nie było .A z Wejherowa z elektryka to młodzież musiała pieszo iść bo autobus kończył bieg w Bieszkowicach ..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz tak mi się wydaje że z Wejherowa dobre połączenie jest . No i na Chylonie rzadko bo rzadko ale coś jeździ .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Coraz więcej ludzi jeździ autobusami, bo mają świadomość skali skażenia środowiska. Cały świat idzie w transport publiczny, bo to i ekonomiczne, i ekologiczne, i wygodne po prostu. Oczywiście zakładając, że ten transport publiczny istnieje. W Bojanie to zaledwie namiastka, niestety.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sama chętnie przesiadłabym się do autobusu ale nie w takich warunkach. Nawiasem mówiąc w cywilizowanym kraju byłaby opcja przystanku kolei metropolitalnej w okolicy
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sami sobie jeździjcie autobusami razem z inbymi menelami czy innymi delikwentami spoconymi lub obszcz*nymi narazajac na zakażenia wirusowe. Ja tam wole wygodnie w moim elektrycznym ekologicznym aucie siedziec popijajac kawe i sluchakac muzyki bez koniecznośi dzielenia sie przestrzenią. To tak jakby mieszkać z jakimiś obcymi w mieszkaniu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 19

Czemu z każdego tematu musi powstać g*wnoburza?:D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

takich mamy mieszkańców, sąsiadów
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

No właśnie całe BOJANO.... Na innych forach normalnie..
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

....moze jakas Pani by chciala kandydowac....inna perspektywa na gmine by byla dla odmiany?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może Pani Ola Peż?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 14

Przeciez ona zna sie tylko na muzyce i nic po za tym
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

No, a czy nie mówi się, że ,,muzyka łagodzi obyczaje"? :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Oby każdy z was trolujących zrobił chociaż 1/100 tego, co ta Pani. Potraficie też grać, ale na nerwach.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

A co ta Pani takiego zrobiła?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pochwal się swoimi osiągnięciami, masz szansę wystawić swoją kandydaturę, będziemy mieli wójta anonima.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Wychwalanie czyiś zasług, bez możliwości podania jednej, jest równe mojemu anonimowemu postowi...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Popieram anonima! Nigdzie nie można znaleźć informacji co ta Pani zrobiła i czy np. składała jakieś interpelacje w sprawie nieprzepisowych progów na mjra Bojana. Taka radna powinna mieć psi obowiązek prowadzenia strony internetowej na której:
- Informowałaby o uchwałach rady dotyczących Bojana nad którymi głosowała z opisem jak i dlaczego tak głosowała (zwracam uwagę że tylko dotyczących Bojana żeby nie było tam innych nieistotnych dla nas tematów przez które trzeba by się przedzierać żeby znaleźć te dla nas ważne )
- Informowałaby o zbliżających się tematach głosowań dotyczących Bojana z możliwością prowadzenia dyskusji nad tymi tematami.
- Umożliwiła dopisywanie tematów przez mieszkańców z możliwością prowadzenia dyskusji
- Informowałaby, które z tych tematów zgłosiła na radzie.
- Informowała o podziale środków pieniężnych w gminie z zaznaczeniem ile procentowo przypada na Bojano i wyjaśnieniem dlaczego tak mało.
Ludzie zacznijcie tego wymagać od kandydatów na radnych i wójta.
Inaczej znowu jakiś miesiąc przed wyborami pojawią się plakaty z ładną wyretuszowaną buźką, ulotki z opisem jak to wspaniale przez 4 lata nic nie robiła i jakie świetne pomysły ma na następne 4 lata.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dokładnie tak MaxiKAz. Często wchodzę na stronę Gminy szukam informacji o Gminie o działalności rady gminy i co? i nic. Żadnych informacji o działalności radnych nie ma. Na zebraniach wiejskich to samo. Poklaskiwanie Wójtowi tylko. Przepraszam ale po tym wnioskuje, że Radni z Bojana robią nic.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

problem polega na tym, że Bojano to generalnie "sypialnia" i nikomu nie chce się zaangażować, dlatego jesteśmy rozgrywani przez "klany rodzinne"
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Większość jest czynna zawodowo i nie ma czasu na zaangażowanie się w sprawy gminy - niestety ze szkodą dla nas.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

pasaż mickiewicza (8 odpowiedzi)

Czy wiadomo może kiedy otworzą nowy Pasaż Handlowy Mickiewicza? Tam gdzie ma powstać Żabka,...

wybory kopertowe (12 odpowiedzi)

Czy nasz wójt odmówił wydania danych- PESEL mieszkańców gminy w związku z wyborami kopertowymi?...

do góry