Widok

Wpis do księgi wieczystej Gdynia - czas oczekiwania

Cześć,

czy wiecie jak długi jest teraz okres oczekiwania na wpis do księgi wieczystej w Gdyni? Może ktoś w niedawnym okresie składał i ma wpis :)
U mnie minęło ponad 2 miesiące i jak na razie w KW cały czas tylko wzmianka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

pół roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To bardzo długo.. Myślałem, że w przeciągu maksymalnie 3 miesięcy będzie wpis.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akt notarialny z połowy grudnia, księgi wieczystej brak. Dzwoniłam do nich ale na razie robią październik/listopad :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Gdańsku to samo. Składałam wniosek w grudniu i miało być po 3 miesiącach. Teraz dzwoniłam - robią dopiero wrzesień. Mój czas oczekiwania wydłuży się do pół roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pol roku wieksze raty. Biednemu zawsze wiatr w oczy wieje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie wpis do księgi trwał około 4 mc - przez ten czas niestety wyższe odsetki. W umowie z bankiem mieliśmy wyznaczony termin 3 mc na załatwienie sprawy więc dodatkowo zapłaciliśmy dodatkowo oplatę za upomnienie o opóźnieniu.
Pani w sądzie tłumaczyła że powodem jest wdrażanie nowego systemu - był to okres sierpień-grudzień 2016.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na razie bez zmian. Akt notarialny z 20 stycznia. Pewnie jeszcze trochę poczekam czytając Wasze wypowiedzi. Ubezpieczenie pomostowe niestety trzeba płacić dalej :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzwoniłam wczoraj, niby zaczęli już grudzień
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie jak na razie bez zmian. Na jaki numer Pani Aneto dzwonisz aby sprawdzić na jakim etapie są wpisy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czekałem 2 miesiące
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

2 miesiące od aktu notarialnego był wpis? Ja mam akt z końcówki stycznia i do tej pory tylko wzmianka. Dotyczy to Gdyni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Składałam tydzień temu wniosek do wydziału ksiąg wieczystych w Gdyni o wykreślenie służebności. Pani powiedziała, że poczekam sobie 7 miesięcy :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś wie, co tam się mogło stać? Zawsze tak było?

W Warszawie wygląd to m.in. tak
WYDZIAŁY - Średni okres rozpoznawania wniosków
Wydział VI - 20 dni
Wydział VII - 29 dni
Wydział IX - 15 dni
Wydział X - 46 dni
Wydział XIII - 10 dni
Wydział XV - 12 dni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ma być jeszcze dłużej jak zaczną się wpisy związane z użytkowaniem wieczystym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czekałam ponad 7 miesięcy.. . Szkoda że za opóźnienia sądów musi płacić zwykły Kowalski
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja 3 miechy ale napisałem wniosek o przyspieszenie ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mogę wiedzieć jaki podes powód ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie 5 miesięcy bez wniosku o przyspieszenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Składałam w czerwcu, w sądzie mówili, że czas oczekiwania 7 mies. Ale zrobili niespodziankę sprawę załatwili w 2,5 mies. Więc ekspres ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to rzeczywiście szybciutko, ciekawe jak to działa bo ja składałam 30.05 i do dzisiaj cisza..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja czekałam dokładnie 1 miesiąc, napisałam wniosek o przyspieszenie i po tygodniu od momentu złożenia wniosku, dzwoniłam codziennie przez 5 dni, pytając się czy sędzia przychychyki się do wniosku. Po tygodniu dzwonienia dowiedziałam się, że wykreślenie hipoteki nastąpi nie później niż do 6 lutego 2018 roku(czyli do 3 miesięcy). Oczywiście wchodziłam na stronę ksiąg wieczystych i sprawdzałam codziennie. I tak oto 6 grudnia hipoteka wypisana, szok i niedowierzanie. Chyba taki prezent na Mikołajki nam zrobili. W każdym razie czekaliśmy 1 miesiąc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mogę wiedzieć jaki wniosek napisałaś ? Proszę o kontakt na mejla. Daavkooo@gmail.com . Z góry dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam ja też poproszę o kontakt na emaila.W sprawie przyśpieszenia wpisu. Jaki argument podać. Z góry dziękuję i pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój adres monika.pruczkowska27@Onet.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj Emilia.Czy byłabyś tak miła i przesłała mi wzór Twoje podania o przyspieszenie wydania KW?
Lsaganow@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie dostałam poleconym info o wpisie w KW. Równe 5 miesięcy. Gdańsk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Gdańsku około 3, 4 miesięcy. Bez składania wniosku o przyspieszenie dokonania wpisu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Numer księgi wieczystej najszybciej i najprościej sprawdzisz na stronie https://www.znajdzksiege.pl/adresy/, możesz wyszukać księgę wieczystą po adresie albo numerze działki, na stronie z resztą znajdziesz instrukcje krok po kroku jak to zrobić, ale to bardzo łatwe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

jakie drzwi ? (27 odpowiedzi)

Drzwi zakupione za około 500zł w markecie mimo, że mają nazwę wzmacniane to całkowicie nie...

Czy warto zamieszkać w trójmieście lub okolicach. (74 odpowiedzi)

Mieszkam w centralnej Polsce i postanowiłem zmienić miejsce zamieszkania biorąc pod uwagę że...

Przeprowadzki (41 odpowiedzi)

Witam, niedawno potrzebowałam sprawnie i szybko przeprowadzić się z Krakowa do Warszawy....

do góry