Widok
Do oczyszczania dobre są płyny micelarne Bioderma "Sensibio" (w aptekach, tanio np. w aptece Gemini) albo Mixa "Optymalna Tolerancja" - płyn do bardzo wrażliwej i reaktywnej skóry twarzy i powiek (w Rossmannach). Przy takiej cerze lepiej nie używać wody z kranu do mycia twarzy, jeśli już - to wodę przegotowaną. Ważny jest też krem, jaki nakładasz. Do cery wrażliwej dobre są np. Bioderma "Sensibio" (wersja: Light albo Rich, czyli do cery mieszanej albo suchej) albo Isis Pharma "Sensylia" (w aptekach).
Mam to samo. Z nowymi kosmetykami muszę bardzo uważać, bo jak nie wysypka to zaczerwienienia albo suchość straszna. Kupuj tylko kosmetyki hipoalergiczne, do cery wrażliwej. Np physiogel, mixa, laroche, avene (mają taką fajną mgiełkę oczyszczającą i nawilżającą, dermatolog mi poleciła), ivostin ma spoko kremy do skóry alergicznej, cetaphil z kolei baardzo dobry żel do mycia buzi.
Co do samej chemii do mycia twarzy to nic Ci nie polecę. Ale cudnie sprawdza się ogórek. Ukrój plasterek i przetrzyj nim całą buzie. Zobaczysz jaka fajna będzie cera. Polecam 2 razy dziennie. Ogórek łagodzi,koi, rozjaśnia cerę i likwiduje wszelkie przebarwienia. Mi bardzo pomógł. Gdy zapomnę i przez parę dni nie korzystam z tego, to od razu cera robi mi się ziemista. Poleciła mi to osoba z forum i faktycznie miała rację
Również tak mam. Skora jest sucha oraz skłonna do robienia się na niej zmarszczek. Jeśli chcesz utrzymać ją w dobrym stanie to sugeruję przeskoczyć z kosmeykow drogeryjnych na te specjalistyczne o naturalnym składzie. Takie kosmetyki nie zawierają w sobie zapychaczy ale prawdziwe naturalne substancje, które wnikają w skórę i dobrze nawilżają.
Na twarz świetne jest serum Richevon ( może zresztą o nim czytałaś). Jest to jeden z tych niewielu dróższych kosmetyków na twarz, ktore uważam,ze naprawdę warto jest sobie kupić.
Na twarz świetne jest serum Richevon ( może zresztą o nim czytałaś). Jest to jeden z tych niewielu dróższych kosmetyków na twarz, ktore uważam,ze naprawdę warto jest sobie kupić.
Hej kochana Piszesz może tutaj o tym serum?
http://pl.richevon.com/ ?
Kurczę, a czy da się to dostać gdzieś stacjonarnie czy można zamawiać jedynie przez internet ?
http://pl.richevon.com/ ?
Kurczę, a czy da się to dostać gdzieś stacjonarnie czy można zamawiać jedynie przez internet ?
Tez mam ten problem;/ musisz czytac sklady produktow i inwestowac tylko w te naturalny. Chem,iczne dodatki czesto wysuszaja skore i robia na twarzy taka jakby skorupe ;/ Ja polecam do wrazliwej dojrzalej cery serum richevon. A jesli chodzi o mleczka i emulsje roznego rodzaju to ja uzywam wody rozanej. Plus robie sobie czesto maseczki z aloesu czy miodu.
Szare mydło od zawsze było skuteczne, chociaż z nawilżeniem to już nie bardzo. Ale ogólnie oczyszczanie twarzy jest bardzo ważne, więc jakby ktoś do tego zmagał się ze zmarszczkami jak jak to takie połączenie szarego mydła i kremy Richevon jest super, bo skóra po tym jest oczyszczona (przez szare mydło) oraz nawilżona bez zmarszczek (tutaj dzięki działaniu Richevonu).
Podsumowanie:
Dyskusja dotyczy pielęgnacji wrażliwej skóry twarzy i zawiera liczne rekomendacje kosmetyków oraz domowych sposobów. Użytkownicy polecają żele do mycia takich marek jak Cetaphil, Bioderma Sensibio, Mixa, Eloderm i Solverx Sensitive, a także mleczka oczyszczające i płyny micelarne. Wśród naturalnych rozwiązań wymieniane są płatki owsiane, ogórek, szare mydło, aloes i miód. Popularne są również kosmetyki koreańskie, produkty z linii Bielendy, Dermedic i Tołpy. Eksperci podkreślają znaczenie unikania wody z kranu, wyboru kosmetyków hipoalergicznych i naturalnych, regularnego nawilżania skóry oraz konsultacji dermatologicznej w przypadku uporczywych problemów. Wiele osób dzieli się osobistymi doświadczeniami, wskazując, że indywidualny dobór produktów jest kluczowy dla zdrowia wrażliwej cery.