Widok

Wrocław czy Kraków? Urlop.

Które miasto wybrać na wakacje? Słyszałam, że oba są magiczne. Ale jak byście mieli wybierać które miasto byście wybrali?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oba miasta sa fantastyczne, ale wiecej magii jak dla mnie jest w Krakowie. Jestem tam co roku wracjajac z gór i zawze odkrywam cos nowego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moim zdaniem zdecydowanie Kraków. Dla mnie cały jest magiczny i piękny. Wrocław to dla mnie miasto, jak miasto, być może dlatego, że stosunkowo blisko mieszkam, chociaż we Wrocławiu też jest tak parę fajnych miejsc.

Nie wiem czy skupiasz się tylko na samym mieście czy nie. Kraków ma jeszcze tą przewagę, że w miarę blisko są też inne miasta gdzie można coś zobaczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bardziej skłaniam się ku opcji Kraków (rynek, Kazimierz, Wawel, Kopce) koniecznie +Wieliczka. Ale Wrocław też polecam (fontanny nocą, krasnale, ogród japoński, zoo).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zdecydowanie Wrocław. Nie chodzi tylko o ceny, ale o świetne knajpy (polecam na rynku skorzystać z kuchni meksykańskiej, hiszpańskiej itp.) kulturalne imprezownie dla ludzi w każdym wieku ("Jazzda"), a przede wszystkim o przyjaznych i życzliwych ludzi. Może coś się od tej pory zmieniło, ale jak byłam kilka lat temu na urlopie właśnie we Wrocławiu i Krakowie to bez porównania mam lepsze wrażenia na korzyść tego pierwszego. W Krakowie na przykład nie było gdzie się wybrać na elegancką kolację, bo wszystkie restauracje (nawet te drogie!) były zawalone kompletnie pijanymi i wulgarnymi obcokrajowcami. (W czym przodowali przede wszystkim Anglicy.) Obsługa w restauracjach czy innych miejscach zdecydowanie była bardzo nieuprzejma. (Czekałam jeszcze na słynne "Czego? Jem przecież".) Do tego przed wejściem do lokali stało menu we wszystkich językach, tylko nie w polskim. (Ja to odbieram jako dość jasny komunikat). Hostel, w którym nocowałam, bez jakiegokolwiek uprzedzenia zakwaterował nas tuż obok "lagguage room" bez możliwości zamiany pokoju na inny. (Wycieczki pijanych, wesołych i głośnych Włochów czy Hiszpanów, od godziny 3 rano zrzucających swoje bagaże z impetem na podłogę, to doprawdy wrażenia niezapomniane...). Przez trzy dni obsługa nie była w stanie mimo naszych próśb powiesić jednej prostej kartki z prośbą o zachowanie ciszy nocnej. W końcu sami ją sobie powiesiliśmy. Mogłabym tak wymieniać i wymieniać.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wrocław jest piękny, najlepiej udać się na długi spacer po rynku ostrowie tumskim aż do synagogi. Warto też odwiedzić https://hydropolis.pl/. To ciekawa i edukacyjna wycieczka zarówno dla dzieci i dorosłych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kraków jest super, ale nie jako miasto do zwiedzania i odhaczania kolejnych punktów, tylko do spacerowania i życia . Ja wyszłabym ze Starego Miasta i poszła na Kazimierz albo Podgórze - IMO już sam spacer tam to super sprawa, a jedzenie i puby masz co 5 metrów . Bulwary, zarówno te zatłoczone (okolice Forum / Wawelu) jak i spokojniejsze (od strony Starych Dębnik albo w stronę Grzegórzek), kopce (Kopiec Krakusa - super sprawa na wschody i zachody), możecie wypożyczyć rower i np pojechać bulwarami do Tyńca, skoczyć do Ojcowa, sprawdzić atrakcje Nowej Huty... Wszystko zależy od tego, co chcecie robić.
Szamka: na pizzę do Nolio / N'Pizzy / Pizzeria Arredata / Primo / Olio, na piwko i mezze do Muhabbet, na falafelki do Mazaya Falafel, na azjatyckie do Wietnamu albo Wschód Baru, na sushi do Youmiko, na śniadanie do Grani albo do Handelka. Lody, poza chyba już znanym Good Loodem, polecam zjeść na Starowiślnej (chyba 83) albo U Emila na Rynku Podgórskim.
Piwo: może coś na kształt food hauli - sprawdźcie sobie Hala Lipowa, Hala Forum, ewentualnie Hype Park (całkowity plener), z konkretniejszych miejsc super jest np Nowy Kraftowy na Kazimierzu. Możesz też iść na spacer i wejść gdziekolwiek, jeśli to będzie weekend to ludzie będą wszędzie.
Dobrą opcją będzie na pewno zdecydowanie się na wycieczke z przewodnikiem w Krakowie https://cracowcitybreakers.pl/wycieczki/ - takie wycieczki mozna przejrzeć sobie tutaj. Dzięki temu mozna zobaczyć wiele niestandardowych miejsc, których samodzielnie byśmy nie zobaczyli

Jak równięż dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o mieście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobra opcja http://katany.com.pl/wyjazdy-last-minute-i-inne-tanie-opcje/ szczerze polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem najlepszym wyborem jest Poznań. Nocleg polecam w hostel poznań petit - świetne miejsce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam już w jednym i drugim, a teraz przyszedł czas na poznawanie Wielkopolski i w tej części Polski podoba mi się Leszno. Oprócz zabytków fajną atrakcją jest tunel aerodynamiczny, warto spróbować, bo daje niezły fun.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Podróże

Gdzie w góry z dzieckiem na wakacje-miejsca godne polecenia (171 odpowiedzi)

Jak co roku chciałabym pojechać na urlop w góry. Byle nie do Zakopanego- tam byłam już wiele...

Wakacje z dziećmi (111 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...

Wyprawa w Tatry (5 odpowiedzi)

Nigdy nie miałam okazji być w Tatrach, w ostatnim czasie uznałam, że jednak trzeba to zmienić...

do góry