Widok

Wstyd się przyznać, że jest się z Gdańska

Gdańsk, a wraz z nim całeTrójmiasto przeżywa dziwny okres w swojej historii, który należy uznać za okres zemsty za Solidarność. Taka zuchwałość jaką zademonstrowali gdańszczanie w latach 1980-tych nie mogła ujśc bezkarnie, już premier Rakowski próbował zlikwidować stocznię Gdańską, a potem wzięli się za stocznie inni.

Teraz to nawet wstyd się przyznać, ze jest się z Gdańska. Najlepiej to powiedzieć, że jest się z Kościerzyny albo z Kartuz, bo tam mieszkają porządni Kaszubi, co nie pozwolą sobie w kaszę dmuchać.

A tu obciach po którychś wyborach samorządowych to mieszkańcy dzielnicy Chełm wywiesieli plakaty z ebtuzjazmem ogłaszjące,że ponad 60% i**otów głosowało na cwaniaków, którzy ich wydymali. Chyba ewenement na skalę globalną.

Nic dziwnego, sporo ludzi przenosi się do Kartuz. Przykładowo szpital w Kartuzach robi furorę na Pomorzu, bo zarówno pracownicy, lekarze i piełęgniarki jak i pacienci, chwalą sobie lokalną atmosferę i jakość opieki, bez porównania lepszą niż w Trójmieście. Czyżby gdańszczanie zamieniali się w warszawiaków ?

Znajomi z Kaszub prowadzący agroturystykę zawsze nioechętnie patrzyli na aroganckich warszawiaków, którym trudno było dogodzić. Teraz przyjdzie kolej na gdańszczan.

A teraz dochjodzą do tego kolejne bulwersujące fakty. Ktoś może zna panią sędzię Zwierzyniecką ?
Kasta szaleje, kiedyś była choroba wściekłych krów, teraz mamy chorobę kasty. Od paru lat społeczność Trójmiasta jest bulwersowana wyczynami pana Hansa G. niemieckiego przedsiębiorcy o hitlerowskich, jak sam przyznaje, poglądach, który wielokrotnie dawał się we znaki zatrudnionym u siebie Polakom, w tym pani Natalii Nitce, obecnie Płażyńskiej, która w końcu nagrała jego obraźliwe zachowania i wystąpiła do sądu z pozwem.

Sąd w pierwszej instancji skazał Niemca, lecz sąd apelacyjny wykazał się kastową spolegliwością wobec obcokrajowca, a panią Płażyńską skazał na przeproszenie pozwanego za nagrywanie i wpłacenie 10 000 na WOŚP. Ależ ta pani sędzia była rozgrzana. I jak tu ich nie ćwiartować żywcem
?
Jaja jak berety. Pani Zwierzyniecka uznała że nagrywanie pana Hansa G. było be ze strony pani Natalii, bo było oznaką nielojalności wobec pracodawcy, więc ją skazała, a pan Hans G. musi tylko przeprosić panią Natalię, bo sędzia uznała, że pozostałe dowody były niewystarczające. Za mało nagrań pani Natalia przedstawiła ?

Taka sędzia to kuriozum, może by ją obwozić i pokazywać w obwoźnym ccyrku ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Dzień Dobry Pysieńku,

Wszystko rozumiem ALE... co Ty robisz?
Przestań z tą reklamą. Już i tak, przyspieszenie jest nie do zniesienia i trzeba będzie ewakuować się pod ziemię.
Na zebraniu wiejskim, już padały pomysły... z czterech liter wzięte, na tematy oświetlania dróg itd.
Buraki z wawy i 3city, przylazły w krzaki a teraz chcą tutaj miasto sprowadzić.
Jeszcze trochę i będę musiała, spakować Tarzana i wypierdzielimy do dżungli.
Ps
Owszem, proponowałam bazę główną, w ramach schedy po Bractwie ale... bez przesady, szczyt wszystkiego :(((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

No jest wyraźny podział na Kaszubow nadmorskich i śródlądowych. A raczej na Kaszuby nadmorskie i środladowe, bo ludzi to sporo jest napływowych. Polityczny podział. Sympatii do Adamowicza, Dulkiewicz czy Jacka Karnowskiego to osobiście nigdy nie rozumialem. Trudno. Ludzie co zaglosowaliby na Urbana albo Grzegorza Piotrowskiego gdyby kontrkandydatem był Duda to w ogóle jest kosmos. Może nawet zaglosuje na Dude w obawie przed nimi, ale w sumie niewiele mnie to obchodzi. Geopolitycznie to 40milionowy kraj w najlepszym polozeniu w Europie powinien być lokalnym lidrerem, rozdajacym karty, z bronią nuklearną etc. Żaden mesjanizm, tak było gdzieś tak do odsieczy wiedenskiej. Potem przyszli Sasi i niezawisłość stracilismy trwale i do dziś. A teraz dajemy się jako naród rozgrywać takimi bzdurami jak wojna partii z sedziami,akcja charytatywna Chelstowskiego-Owsiaka, palec poslanki albo film o sympatycznym grajku z Podlasia. A trwa nowa Jalta. Dziwna wojna bez otwartego rozwiazania silowego póki co. Nie znaczymy nic, rozmawiać o nas trza w Berlinie, Waszyngtonie i Telavivie.
Co się tak spinasz, Łowca? Myśl albo globalnie albo całkiem lokalnie. Ja to już raczej lokalnie. Nie będzie was, będzie las, jak kard Wyszyński rzekł był
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Sprawy lokalne, jeśli są prowadzone w sposób właściwy, dają efekty na poziomie globalnym. Efekt motyla.
Skoro mowa o Jałcie, to Jałtę obaliła Solidarność, zmuszając Sowietów do rewizji Jałty. Taka jest logika niezłomnego działania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Solidarność to była w 1980 i 1981. Potem general, w ktorego córce ostatnio się platonicznie podkochuje za spokoj i styl na YT, przetracil nam kręgosłup. Reszta powstała na trupach Zycha, Suchowolca i aferze FOZZ. Mistrz Kaczmarski o tym spiewal choć za dużo w nim jeszcze było nadziei. Herbert zorientowal się od razu, jak nas orznieto

https://m.youtube.com/watch?v=osGj7kIVjJ0
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wyroki wymiaru sprawiedliwości mają na celu przede wszystkim wywołanie efektu poczucia sprawiedliwości w społeczeństwie. W związku z tym postawić można pytanie każdemu: czy qwyrok wydany przez sędzię Zwierzyniecką zaspokaja społeczne poczucie sprawiedliwośći. Jeśli nie zaspokaja, to sąd należy zaorać.

Pani poseł z PO, Małgorzata Chmiel, której zadano takie właśnie pytanie, odmówiła ustosunkowania się doń. Postawiła się poza społeczeństwem ? Ma inne zdanie na temat roli wymiaru sprawiedliwości ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Poprawka: pani Natalia Nitek, Nitek-Płażyńska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

No niestety w obecnej formie sądy są do zorania, ale prawo które zostało uchwalone też nie jest bez luk...
Historia z mojego podwórka : ta sama sprawa, prosta, nieskomplikowana, dobrze udokumentowana. Czas załatwiania : 5 lat, ilość podmiotów, w tym odwoławcze 4, i 3 różne wyroki. Tylko dwa się pokrywały co do istoty, co do wykonania już nie :P
W naszym systemie prawnym jest tak, że nawet dwie całkowicie analogiczne sprawy mogą mieć diametralnie różne rozstrzygnięcia.Tak bardzo często dzieje się w sprawach skarbowych, a czasami nawet organy najniższego szczebla olewaja zalecenia Sądu Najwyższego, bo oni mają inne zdanie w sprawie i co im zrobisz? Więc jeśli wszyscy dookoła maja w pupie sądy a same sądy mają swoje organy w pupile to nic dziwnego że nawóz z tego wychodzi :/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zauważyłem, że neoPZPRowcy mają problem z przyznawaniem się do polskości.

W ostatnim nawet czasie znakiem rozpoznawczym pogardy neoPZPRowców z PiS wobec Polaków jest wyprostowany środkowy palec.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gdańsk, a wraz z nim całeTrójmiasto przeżywa dziwny okres w swojej historii, który należy uznać za okres zemsty za Solidarność. Taka zuchwałość jaką zademonstrowali gdańszczanie w latach 1980-tych nie mogła ujśc bezkarnie, już premier Rakowski próbował zlikwidować stocznię Gdańską, a potem wzięli się za stocznie inni.
Znam dobrze historię, bo sam już prawie jestem historią. Najlepiej czułem sie w dwudziestoleciu międzywojennym

Teraz to nawet wstyd się przyznać, ze jest się z Gdańska. Najlepiej to powiedzieć, że jest się z Kościerzyny albo z Kartuz, bo tam mieszkają porządni Kaszubi, co nie pozwolą sobie w kaszę dmuchać.
Ja sie wstydzę, że jestem z Gdańska jak idę na zakupy i okazuje sie, że stać mnie na bełta za 3,5 i pasztetową. A innych stać na wszystko. Dlatego was nienawidzę wszystkich!!!
Mój chłopak ps. Młody jest z Kartuz. Błagałem go żeby tam sie wyprowadzić ale on się uparł na Trójmiasto i do końca życia będę tu popychadłem.

A tu obciach po którychś wyborach samorządowych to mieszkańcy dzielnicy Chełm wywiesieli plakaty z ebtuzjazmem ogłaszjące,że ponad 60% i**otów głosowało na cwaniaków, którzy ich wydymali. Chyba ewenement na skalę globalną.
Jak ja lubię dymanie. Niestety miałem go w życiu mało. Teraz kiedy jestem z młodym już niestyety nie mogę. Dlatego on jest tatą a ja mamą. Proszę mnie nie oceniać.

Nic dziwnego, sporo ludzi przenosi się do Kartuz. Przykładowo szpital w Kartuzach robi furorę na Pomorzu, bo zarówno pracownicy, lekarze i piełęgniarki jak i pacienci, chwalą sobie lokalną atmosferę i jakość opieki, bez porównania lepszą niż w Trójmieście. Czyżby gdańszczanie zamieniali się w warszawiaków ?
Może wy mi doradzicie? Jak przekonać młodego żeby wyprowadzić sie do Kartuz a najlepiej do którejś z podkartuskich wsi? Tam niebyłbym już takim patałachem. Wśród najbiedniejszych miałbym szansę być jednym z lepszych. Błagam pomożcie.

Znajomi z Kaszub prowadzący agroturystykę zawsze nioechętnie patrzyli na aroganckich warszawiaków, którym trudno było dogodzić. Teraz przyjdzie kolej na gdańszczan.
a chętnie dogadzam mężczyznom. Pytanie czy ktoś by chciał za to zapłacić? Moze to szansa dla mnie.

A teraz dochjodzą do tego kolejne bulwersujące fakty. Ktoś może zna panią sędzię Zwierzyniecką ?
Ja ją znam. Dostałem mandat za onani...cję na przystanku tramwajowym. Co poradzę, że było tam tylu pięknych chłopców.

Kasta szaleje, kiedyś była choroba wściekłych krów, teraz mamy chorobę kasty. Od paru lat społeczność Trójmiasta jest bulwersowana wyczynami pana Hansa G. niemieckiego przedsiębiorcy o hitlerowskich, jak sam przyznaje, poglądach, który wielokrotnie dawał się we znaki zatrudnionym u siebie Polakom, w tym pani Natalii Nitce, obecnie Płażyńskiej, która w końcu nagrała jego obraźliwe zachowania i wystąpiła do sądu z pozwem.
My z młodym mamy równe nasze zabawy. Czasami młody przebiera sie w mundur hitlerowca i mnie gnoi. Wiecie jakie to podniecające?

Sąd w pierwszej instancji skazał Niemca, lecz sąd apelacyjny wykazał się kastową spolegliwością wobec obcokrajowca, a panią Płażyńską skazał na przeproszenie pozwanego za nagrywanie i wpłacenie 10 000 na WOŚP. Ależ ta pani sędzia była rozgrzana. I jak tu ich nie ćwiartować żywcem
Mogliby dać mi. Może raz w życiu zjadłbym dobry posiłek.
?
Jaja jak berety. Pani Zwierzyniecka uznała że nagrywanie pana Hansa G. było be ze strony pani Natalii, bo było oznaką nielojalności wobec pracodawcy, więc ją skazała, a pan Hans G. musi tylko przeprosić panią Natalię, bo sędzia uznała, że pozostałe dowody były niewystarczające. Za mało nagrań pani Natalia przedstawiła ?
Ja z młodym też nagrywamy nasze zabawy. Ktoś chętny kupic?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Inne tematy z forum Hydepark

Detektyw - wywiad gospodarczy (3 odpowiedzi)

Szukam pomocy detektywa, który będzie w stanie dla mnie wykonać wywiad gospodarczy pod kątem...

Jak często się myjecie? (69 odpowiedzi)

Jestem fryzjerką i przeraża mnie widok brudnych, śmierdzących włosów,brud za uszami i na...

Macie jakieś doświadczenie z zarządcami nieruchomości w Trójmieście? (3 odpowiedzi)

Macie jakieś doświadczenie z zarządcami nieruchomości w Trójmieście? Jeśli możecie coś pod tym...

do góry