Widok

Wybory samorządowe 2018

http://kartuzy.info/wybory-samorzadowe-2018,36128,Kandydaci-do-Rady-Miejskiej-w-Zukowie.html
Kandydaci z Banina:

Sołectwo Banino (miejscowości: Banino, Borowiec) Sołectwo Czaple, Sołectwo Nowy Świat, Sołectwo Rębiechowo (miejscowości: Barniewice, Rębiechowo)

Albin Bychowski - Banino (68 lat) - KWW Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze
Paweł Koreń - Banino (53 lata) - KWW Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze
Bogumiła Ropel - Rębiechowo (39 lat) - KWW Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze
Ryszard Ustowski - Banino (57 lat) - KWW Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze
Elżbieta Pryczkowska - Banino (57 lat) - KWW Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze
Urszula Teska - Banino (42 lata) - KWW Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze
Jarosław Cejrowski - Czaple (44 lata) - KWW Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze

Mariola Zmudzińska - Rębiechowo (44 lat) - KWW Nasza Gmina Żukowo
Adrian Chyliński - Banino (29 lat) - KWW Nasza Gmina Żukowo
Danuta Makarewicz - Banino (49 lat) - KWW Nasza Gmina Żukowo
Jacek Petkiewicz - Nowy Świat (59 lat) - KWW Nasza Gmina Żukowo
Marek Trepczyk - Żukowo (56 lat) - KWW Nasza Gmina Żukowo

Krystian Gachewicz - Banino (27 lat) - KWW Otwarte Kaszuby
Maciej Pająk - Banino (33 lata) - KWW Otwarte Kaszuby
Alicja Zdanowicz - Banino (33 lata) - KWW Otwarte Kaszuby
Justyna Głaz-Wiktorowicz - Banino (30 lat) - KWW Otwarte Kaszuby
Tomasz Niklas - Banino (37 lat) - KWW Otwarte Kaszuby

A teraz proszę o info kto jest z Południowego Banina, bo tylka na takich kandydatów będę głosować. Północy Banina już dziękuję za asfalty i kostki brukowe na ich terenie, poproszę chodniki, oświetlenie i asfalt na Pszennej, Rolniczej i Księżycowej.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 11

Ja jestem pośrodku więc co mam robić? Widzę same jakieś zrzeszenia kaszubskie?
Może jakieś zrzeszenie myślących?
Po co sie tam pchają te dziady, dla dietki?
Cóż następne wybory bez sensu,może ktoś napisze znając kandydatów kto bardziej liże pis lub po, albo innej stronie żeby człowiek z czystym sumieniem mógł sie nie pomylić, dzięki za info.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie ma na kogo głosować...........
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wciąż te same nazwiska, jakby stanowisko w samorządzie bylo rodzinne...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie,
gdyby była lista PIS to chętnie bym zagłosował na nich - a tak nie mam pewności, na kogo głosować.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 14

Listy Pis nie ma i raczej nie będzie mocherki
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 10

Ale ja nie jestem moherkiem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co ty masz do mocherków ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy p. Trepczyk to nie ten sam który pełnił funkcję zastępcy Żurawicza? Pytam bo wiek jakoś mi nie pasuje
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ten sam
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

W takim razie warto przypomnieć a tym którzy nie słyszeli o akcji związanej a ankietami dotyczącymi wyboru wariantu przebiegu Obwodnicy Metropolitalnej w okolicy Banina i "nieprawidłowościami" z tym związanymi
Tu o tym więcej można poczytać: https://forum.trojmiasto.pl/przed-wyborami-o-Zurawiczu-t570068,4,12.html
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Urszula Teska nasz sołtys i jeszcze mało tej Pani. Nie zagłosuję na nią więcej.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 5

Właśnie wyraziłem swoją opinie obywatelską potwierdzona faktami na stronie sołectwa na temat tej kandydatury.Opinia została usunięta.(ocenzurowana) jako hejt .:0 przez pana Zator ???? "opiekuna strony" .Klika goni klike.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Te same leśne dziadki, wymienianące się tylko stołkami. Do tego ten Koreń.... dramat.
Ja będę głosował na świeżą krew z KWW Owarte Kaszuby. Niech przewietrzą to towarzystwo wzajemnej adoracji.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 4

wychodzi na to że z braku wyboru trzeba zablokować wszystkimi siłami KWW kaszubskie zrzeszenie wyborcze.
to co oni nawyprawiali to woła o pomstę i jednocześnie chciałem zauważyć że bez nich ta miejscowość tak pięknie by nie wygladała!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

w dodatku panom z nr 1,4 i 12 "zawdzięczamy" przekształcenie naszej pięknej wsi w jedno wielkie osiedle szeregowe
to są burmistrz/radni z 2010 r
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ten Wojtek? Dobrze myślę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sorry ale od 2 lat mieszkam dopiero w gminie Żukowo i nie ogarniam who is who; pytanie: do jakich partii należą ci ludzie ? czy też nie należą ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co słyszałem to nie głosować na obecnych radnych (Koreń, Bychowski) oraz na innych ludzi z kww zrzeszania kaszubskiego.
Nasza Gmina Żukowo nie znam, ale jak ktoś napisał, to są tam ludzie już umoczeni, więc pewnie też warto ten kww omijać.
Zostaje tylko Otwarte Kaszuby...
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 3

E tam najpierw programy trzeba zobaczyć, porównać, zastanowić sie nad ich realnościią, prześwietlić kandydatów czym sie juz wykazali i kim są, pójść na spotkania wyborcze i skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością bo inaczej się okaże, że Banino i okolice przejmą ludzie tacy ci którzy przejęli pewien zasłużony i kiedyś zaprzyjaźniony klub w Krakowie ;) albo jakieś cwanaiaki od stawiania pomników :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie ogladaj tyle tvnu, bo ci mydla oczy
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 10

Swego czasu też tak myślałem ,(prześwietlić) ale po wyborach okazywało się to co zwykle czyli d....pa blada.A ci ludzie dalej bezwstydnie kandydują w następnych latach .partia z nami :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

W "Otwarte Kaszuby "też są ludzie umoczeni, którzy się już nie sprawdzili. A poparcie mają "leśnych dziadków" z Kartuz więc o czym tu mówić. Jeden ch...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Głosować na Otwarte Kaszuby będą tylko osoby z Banina, bo tylko z Banina kandydaci są na tej liście. No ja jednak wolę aby i pobliskie tereny też coś zyskały, więc oddam głos na kogoś z KWW Nasza Gmina Żukowo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Otwarte Kaszuby głoszą głupoty, że nowi, że świeża krew i inne bzdury, a promują ich starszaki, które już były.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Panie Jsrosławie... Od dwóch lat dopiero Pan mieszka w Gminie żukowo, a niby wiedzę ma Pan jakby mieszkał Pan tu od urodzenia. Ten ton wypowiedzi, karcenia, pouczenia innych...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Radosławie... Przepraszam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


??? że niby gdzie ? chętnie się dowiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba najlepiej na kww otwarte kaszuby
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
Popieram. Potrzebna informacja gdzie kto mieszka... a i ten 27 letni kandydat to chyba pomylka
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mieszkam ponad 10 lat w Baninie i najlepiej na dwa pierwsze komitety nie oddawac glosow, inaczej beda skupieni tylko na wlasnych interesach rodzinnych.......dla nowych mieszkancow: info o prywacie znajdziecie na forum w starych watkach. Apeluje, wybierzmy nowa krew...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3
Wcale nie najlepiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

KWW Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze - czas do Muzeum Nieudacznictwa i Prywaty.
KWW Nasza Gmina Żukowo - to również wciąż te same twarze. Pora pójść w odstawkę.
Zostaje KWW Otwarte Kaszuby.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 5

Pewnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

bez epitetów ale naprawdę pomocy, bo nie wiadomo na kogo?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lepiej nie będzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

głosujemy na koalicje obywatelskie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No ciężko. Wogole jak się czytało wszystkie listy z różnych miejsc to w wielu miejscach średnia trujących to 55+. Nie bronie, ale jak zobaczyłam Pana Zurawicza na liscie to mi szczęka opadła, że jeszcze startuje po tym wszystkim co bylo:/
Co do kwestii przekształcenia to fakt, ale tego juz się nie zmieni wiec trzeba dać szansę nowym ludziom, niezwiazanym z lokalnymi politykami.
Inna kwestia- i to ważne jeśli chodzi o radę powiatu- to startuje Pan Jacek Miaskowski na radnego powiatu i ma na 100% mój głos bo jest fantastyczny w tym co robi dla gminh i mjejscowsci:)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

*starujacych; )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

co takiego robi?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też tam są znane nazwiska z minionej epoki, na których ta wasza "młoda krew" stawia i wykorzystuje by się przebić. Więc jeden ch... na kogo się zagłosuje.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Przykład?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie pisz głupot. Też są wspierani przez starych wyżeraczy nawet z Kartuz, którzy się kamuflują między nowymi nazwiskami, a te nowe nazwiska dzięki starym próbują się wybić :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

W pierwszej kolejności NIE głosować na p. Trepczyka i Ustowskiego. Pierwszy jest samorządowcem od zawsze i zawsze zajmował się drogami. Jak to wygląda wiemy. Przez tyle lat nie potrafił stworzyć choćby namiastki planu inwestycyjnego dla gminy w tej kwestii. Od kiedy pamiętam to jeden wielki chaos.
Drugi to "z zawodu radny", a aktywny jest tylko wtedy, gdy może się udzielić medialnie. Dla Banina nie robi nic. i on był jednym z tych, którzy wsparli wybór wariantu OMT bliżej Banina, bo wyżej postawił interesy dwóch firm z Miszewa, a nie setek mieszkańców naszej wsi.
O p. Koreniu napisano tu wystarczająco dużo. Jakikolwiek radny z pierwszych dwóch komitetów to gwarantowana szkoda dla Banina
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

Odnośnie p. Miąskowskiego to też nie postarał się w kwestii OM, delikatnie mówiąc
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie przejrzałem kandydatów Otwartych Kaszub i myślę że czas dać szansę młodym i nowym w towarzystwie...
Bo chyba już wszyscy mają dosyć tych samych osób którzy aktywują się przed wyborami a głównie zajmują się kolesiostwem i prywata... Parę nowych osób w radzie nie powiązanych z nikim napewno trochę odświeży całość i ukróci niepisane powiązania...
Bo głosowanie na burmistrza który nie miał nigdy doczynienia z tutejszymi problemami będzie błędem niech zaczynają od początku a się okaże z czasem kto ile jest warty
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Yhy, Koreń też był niepowiązany i nowy. Już w nikogo nie wierzę. Smutne jest to, że na wybory pójdę nie po to żeby wybierać ale po to, żeby ktoś tam nie został wybrany.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tylko kogo byś nie wybrał, i co by nie zrobił to się znajdzie masa ludzi którzy o prywatę oskarżą. Tak jak inne wsie psioczą że tylko inwestycje w Baninie.
Z innej strony to czy uważasz, że ludzie żyjący tu od 40 lat nie zasługują np na kawałek drogi, bo z drugiej strony wybudowano osiedle na 50 domów i IM się należy?

już nie wspominam, że potrzeby gminy vs budżet są tak niewspółmierne że nie da się choć części ludzi uszczęśliwić

Szczerze mówiąc trochę współczuje i dziwie się osobą startującym na radnych bo są prostsze sposoby na samobójstwo
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mieszkam tu od 20 lat i dalej jeżdżę po dziurach droga gruntową, podczas gdy na Pszennej 200mb yombów w polu leży - bo im się należy, bo jest ich dużo. Ja i moi sąsiedzi odprowadzamy podatki do gminy i nam się nie należy, bo nie mamy siły przebicia, bo pilniejszy jest zbiornik retencyjny, czy rozbudowa wodociągu. Zawsze będzie coś pilniejszego dla mieszkańców dużych osiedli (co jest zresztą zrozumiałe) a nasze osiedle liczące ok 80 mieszkańców będą mieli w głębokim poważaniu. I chciałabym zaznaczyć, że przez te lata sporo własnych pieniędzy wyłożyliśmy na poprawę infrastruktury (we własnym zakresie prąd, woda, droga) ale w końcu powiedzieliśmy stop, bo zwolniliśmy gminę z ich obowiązków a gmina z podatków nas nie zwolniła. Dlatego nie chce mi się już na nikogo głosować - nowego czy starego. Wiadomo nowi będą ciągnęli za swój sznur a starzy za swój. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców a radnych byłych i obecnych proszę o chwile refleksji i rachunek sumienia.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 2

No cóż... Coś za coś. Są trzy opcje: cisza i spokój plus błoto i egipskie ciemności, szeregi w okolicy plus yomby i jakieś latarnie, wreszcie radny w pobliżu plus asfalt, chodniki i oświetlenie...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie tak jak piszesz. Każdy startujący powinien się teraz pochwalić/rozliczyć co zrobił przez te lata, bo co poniektórym to już d*py do tych stołków przyrosły jak np. p.Bychowski czas na emeryturę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgadza się, ale to tylko pokazuje jaki jest stan psychofizyczny ludzi którzy garną się do władzy jakiejkolwiek!
Postawa pani sołtys jest symptomatyczna to jest po prostu choroba.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jaga ... Szczerze współczuję 20lat ..... jasny i klarowny obraz władzy byłej i tutejszej
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

jest jedna sprawa w zakresie gminy i sposobu rozbudowy. Niestety wszystkie inwestycje, uwalnianie działek pod zabudowe etc są chaotyczne. ze względu na to że są to podzielona pola uprawne. Nawet przy nieograniczonych środkach cięzko by to było ogarnąć.
Np w Pruszczu gmina sprzedawała własne działki i kontrolowała budowe dróg i pozostałej infrastruktury.

W Baninie gospodarze uwalniali kawałki ziemi daleko od istniejącej zabudowy czy to ze względu na ceny, plany małych developerów czy innych pobudek i tak mamy skupiska domów rozrzucone po parę kilometrów od siebie, a to nie pomaga ogarnąć wszystkiego w sposób zorganizowany...

ot zycie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie rozumiecie, że to też mieszanka!?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak bredzisz to bredź z sensem lub wprowadzaj w szczegóły lotuuuuuuu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bosze pomocy jak nie ty to kto," wyszedłem na bezkres oceanu...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bym proponował debatę z udziałem kandydatów którzy ubiegają się o kadencję... nowych trzeba wysłuchać a starych łatwo skompromitować pytając tylko co zrobili...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mogę się założyć, że lista chwalebnych dokonań byłaby dłuuuuuga począwszy od kopnięcia kamienia na pobocze drogi a skończywszy na obronie własną piersią rozbudowy lotniska. Już oni potrafią gładko gadać. Fakty są jednak inne i odczucia mieszkańców tez inne. Chyba nie chce mi się tego słuchać jak również obietnic przyszłych radnych, których i tak nie będą mieli szansy spełnić
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie uświadomiłam, że z moich wypowiedzi zionie sam pesymizm, za co serdecznie przepraszam. Cóż 20 lat w Baninie - życie. Ale Wy walczcie, może się uda!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

haha mam tak samo. Pójdę na wybory - oczywiście - ale mam podobne odczucia(mieszkam o 3 lata dłużej niż Pani).
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak dla mnie to w opisach reprezentuje pani trzezwe spojrzenie na rzeczywistość . Pozdrawiam.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

czesc
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jutro ponoć ma być zebranie w remizie więc może nasi radni będą mieli okazję skonfrontować się z kandydującymi na te stanowiska?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do listy na kogo nie głosować dodam państwa Pryczkowskich. Pani Elżbieta startuje do gminy, a pan Pryczkowski chyba do Powiatu (pojawiły się jego plakaty). Obydwoje "miejscowi", o których przez ostatnie 15 lat słyszę tylko czytając listy wyborcze.
No jeszcze jeden "superkandydat" Dorniak - tak nachalnego człowieka za świecą szukać. Jego aktywność ogranicza się do spamowania wszystkich możliwych forów i regularnego śmiecenia okolicy swoimi plakatami.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

100% racyji
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja na pewno zagłosuję na inną kandydaturę z Rębiechowa. Obecna radna Pani Ropel, wcale nie interesowała się naszymi problemami i głosowała tak jak inni radni z jej stronnictwa, co oznaczało przeciw mieszkańcom Rębiechowa.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napiszę jeszcze raz, bo. otwarte niby Kaszuby. usuwa wpisy. Promują się na starej krwi ludziom mówią, że świeża krew. To nie do końca prawda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A niby jak usuwają wpisy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podaj przykład
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tomasz Niklas - Banino (37 lat) - KWW Otwarte Kaszuby > Południowe Banino a dokładnie osiedle familijne.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co za jeden? Skąd przybywa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oddam glos na Otwarte Kaszuby i na tych, ktorzy są za odlaczeniem Banina od Zukowa (uwaga latwo nie bedzie, bo Banino to dojna krowa), dość mamy pomijania Banina, a jak wygląda zarzadzanie Gminą kazdy kto tu mieszka widzi
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ty będziesz lepiej rządził?:-) Powodzenia!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Osiedle familijne to to przez które zalecana jest ul. Złota? Panie Tomaszu co Pan z tym zrobi jeśli pan wygra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zalewana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kanalizacja deszczowa! Plus asfalt na Pszennej z odwodnieniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Każdy kandydat zrobi swoje osiedle,a dla reszty mieszkańców nic
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mam zamiaru się skupic na osiedlu. MIeszkancy każdej z ulic jak również innych Solectw będą i sa tak samo wazni.
Osiedle familijne ma Stowarzyszenie które działa na rzecz mieszkancow. Osiedle jest teren prywatnym wiec jakiekolwiek finansowanie ze srodkow gminy nie wchodzi w gre.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak, to jest najważniejsze rzecz, aby już teraz rozpocząć prace nad projektem tej ulicy a nie dopiero za 2-3 lata.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pierwsze slysze aby ulica Zlota była zalewana przez osiedle familijne, nie zauwazylem takiej sytuacji od kiedy mieszkam na tym osiedlu.
Proszę o więcej szczegolowo w tej sprawie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mieszkam na ul. Złotej i nikt nas nie zalewa chyba tylko krew z powodu fatalnego stanu drogi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Problem zlotej jest mi znany, i największy problem to kwestie własności prywtanej. To jest dla mnie jeden z priorytetowych spraw również, ponieważ tedy można pusicic ruch rowerowy a nie droga Pszenna i Ksiezycowac jako bezpieczny ciag do szkoły.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę się przejść. W okolice maluszkowa w czasie deszczu. Osiedla Siódmego nieba nie mają kanalizacji deszczowej a gdzieś to spływac musi. Problem nie dotyczy górnego odcinka Złotej wiec może niektórym to nie przeszkadza ale nie bądźcie ślepi na problemy najbliższych sąsiadów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Panie Tomaszu jeśli chcesz robić porządek ze Złota i budować nawet drogę rowerową to masz mój głos. Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Z fizyki ta woda nie ma szans pojsc na Zlota, bo jest spadek na pszennej, wiec woda z osiedla familijnego idzie na pszenna. Co do kanalizacji deszczowej, to na osiedlu jest zbiornik który sciaga wode z terenow osiedla a następnie idzie do rowu melioracyjnego. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale ta woda która jest w okolicach maluszkowa nie jest woda z naszego osiedla, proszę zobaczyć jak zlota jest wyprofilowana na połaczeniu z pszenną.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co z ul.Tuchomska i bocznymi, tu też chodzą dzieci do szkoły, a wystarczy deszcz i tworzą się błota, dziury nie do przejscia...wszystko robione jest po drugiej stronie Banina, a tu nawet płyt nie ma a tam już oświetlenie będą stawiać...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak to co z Tuchomską? Jest zrobiona od zeszłej jesieni... A tak na poważnie, to wszyscy Tuchomską mają gdzieś. Znając życie, dopiero jak dojdzie do jakiegoś nieszczęścia, to coś z nią zrobią.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kazda strona to widzi inaczej. Polnoca mowi ze za dużo na Poludniowej, a Poludniowa ze za dużo na Polnocnej.
Banino ma ogromny problem z infrastruktura, i nie można jednoznacznie odpowiedz na ten temat. Jedno jest pewne ze żadna z części Banina nie ma bezpiecznych dojść do szkoły z nowych osiedli. Brakuje poboczy.
Faktem jest ze Polnocna czesc została utwordzona w glownych ciagach, i wiem ze Tuchomska miała być przedluzona z plyt które zostały zdjęte z tereny przy szkole. Czy tak się stało? Musze się dowiedzieć, bo teraz nie odpowiem na szybko.
Jutro się przejadę na Tuchomska, i zobaczę jak to wygląda, i zrobie odpowiednia dokumentacje fotograficzna. I wroce do Panstwa. Zapraszam do siebie na profil FB, gdzie można do mnie napisac i zapytać : proszę wpsiac w wyszukiwarce FB > Tomasz Niklas Kandydat do Rady Miejskiej w Żukowie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak jak przewidywałam. Pan Kandydat jasno i wyraźnie pokazuje, że zależy mu na dużych skupiskach ludzi w nowych osiedlach. Może warto Panie Kandydacie przejechać się po osiedlach utworzonych ok 20 lat temu (osiedla w okolicy Algidy) i zobaczyć jak tam infrastruktura wygląda - wykonana w dużej mierze z własnych środków np. oświetlenie (a zapewniam Pana, że bez kaloszy i terenówki to marne szanse), wszak kandyduje Pan z Banina a nie północnego czy tam z południowego Banina. To że Banino ma ogromny problem z infrastrukturą to wie nawet przedszkolak i nie potrzeba o tym pisać (choć dobrze to wygląda). Sęk w tym jakie Pan Kandydat widzi rozwiązania. Czekamy na konkrety a nie na gładkie słowa. Pozdrawiam
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdjęte płyty cały czas leżą obok szkoły z tego co kojarzę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

27 letni kandydat? nie za młody? Co sądzicie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Odpowiem Pani wieczorem, późnym wieczorem. Bo znam tam ten rejon również Banina
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba od dziś Pan zna
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiadajac na powyższe. Znam sytuacje na tej stronie, gdzie jest tylko droga gruntowa, i nie ma zadnych plyt. Wiem, ze Panstwo sami podjeli działania i jest obecnie oświetlony odcinek na ulicy Jasminowej. Wiem, ze tereny sa bardzo zapomniane, bo miałem okazje przejchac sie tam kilka razy samochodem, i nawet terenowym nie było za ciekawie. A nie wspomnę o chodzeniu, to przyjemnych nie należy.

Obecnie sołectwo odeszlo od kładzenia plyt a skupilo sie z FS na oświetleniu. Jednak nie dokonca, bo pewna czesc ulic od strony południowej została wpisana jako inwestycja polozenia plyt. I to mi sie nie podoba. Bo wnioskowałem o zwiększenie ilości lamp na pszennej, jednak uslyszalem ze pola nie będzie oswietlac. Sam ze swojej strony za wnioskowałem o zlozenia do budżetu gminnego zaprohektowanie oświetlenia od skrzyzowania z ulica Kolejowa do wjazdy w ulice Pszenna.

Z priorytetow które powinny byc zrobione na tej części.
1. Utwardzenie Jasminowej plytami (nie wiem na ta chwile czy to droga gminna, czy prywatna, jesli prywtana to będzie juz problem)
2. Lustro na wyjeździe z Balladyny w lipową

3. Polepszenie nawierzchni ulicy Diamentowej tak aby był lepszy wyjazd w kierunku Lesnej a następnie w kierunku Kolejowej

4. Podjecie dzialan, aby wyjazd z Lesnej na Kolejowa został poprawiony, aby nie był taki jak jest teraz.
5. Jesli Diamentowa jest gminna, to powinna byc utwardzona od strony algidy również bo jest to jeden z glownych ciagow po ulicy Jasminowej.

Wszystko co wyżej będzie możliwe do zabiegania, jesli te drogi sa gminne. W innym przypadku będzie konieczny proces wykupu gruntow. Ja ze swojej strony będę o to zabiegal, i będę o to wnioskowal wraz ze współpracy z Rada Solecka Banina.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przepraszam bardzo, ale z Pana wpisow widze, ze nia ma Pan zbytniego pojecia o Baninie...o jego problemach, potrzebach...Co Pan planuje dla mieszkancow ktorzy z wlasnych srodkow wybudowali: kanalizacje, wode, prad, drogi i mieszkaja w mniejszym skupisku, czyli jest nas mniej na danej ulicy? Czy zamierza Pan sie skupiac tylko na duzych osiedlach czy tez na domkach jednorodzinnych- potrzeby i jedni i drudzy maja takie same, ale Ci drudzy czekaja po 10-15-20 lat?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie mam zamiaru skupiać sie na jednym bądź drugich.
Faktem jest, ze można bybylo sie licytować kto jest w większej potrzebie. Spelniajac potrzeby jednych, krzywdzi sie niekiedy inne osoby, bo tak to obecnie wlasnie wygląd. Obecnie nie ma zadnego planu na na przyszlosc, wszystko co sie dzieje to realizowane jest na teraz, nie długofalowej oceny zagrozen i potrzeb. To jest potrzebne nie tylko Banina, ale dla całej gminy. Sa miejsca zapomniane, i do takich miejsc chce dotrzeć, wychodząc do Panstwa i pukając do drzwi, aby wsluchac sie w Panstwa problemu. Oczywiście jestem swiadom, ze problemy mogę znac powierzchniownie w ocenie niektórych. W oczach innych ze pcha sie do koryta. Ale ja pytam do jakiego koryta. Jestem przeciw wszelki układom, podziałom, bo każdy mieszkaniec powinien byc Ważny, nawet jesli nie głosował na danego kandydata. Obserwuje duże rozgorycznie wśród mieszkańców, bo sam do nich również należę. Martwi mnie fakt, iż podjęto wiele działań dopiero teraz w roku wyborczym, a czemu nie realizowano tego 2 lata temu, rok temu. Dzisiaj glowne ciagi sa utwardzone, i to juz inna jazda niż jakiś czas temu. Do dzisiaj wiele ulic podejmuje działania zbiorek na plyty, a nawet oświetlenia, w porozumieniu z gminą. Czy mi sie to podoba, nie. Jestem przeciwnym temu, bo każdy z Nas placi podatki, i te srodki powinny byc należycie wydane, wydane mądrze i trafic powinny na potrzeby mieszkańców. Ciezko przekazac bądź odpowiedzieć na forum na dany problem, bo odpowiadając na jedno pytanie, pada kolejne. Jednak jednego co sie nauczyłem, to najwazniejsza cecha Radnego, przedstawicile mieszkańców to jest umiejętnośc słuchania, nie mówienie JA, ale Wy, mieszkańcy. Bo Mandat Radnego to zaufanie mieszkańców, a nie spełnianie ambicji. Ma weidze z zarzadzania, planowania, która wykorzystuje na codzien w swiejj pracy jak i w dzialanosci własnej. Proszę o konkretny adres ulicy, a zapewniam ze przyjadę porozmawiać, nie agitować a porozmowiać o problemach. > tniklas@outlook.com
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak dla informacji; ulica Diamentowa, Jagodowa, Świerkowa, Jaśminowa, Cyprysowa, Lawendowa, Balladyny są drogami gminnymi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję Pani bardzo za informację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wciąż nie wiadomo, co z Tuchomską.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To w takim razie proponuję się jeszcze przejechać ul. Lodową od Algidy ( tam właśnie mieszkam). Co prawda dziś jest jeszcze znośnie ale za kila dni i deszczów będą dziury a wręcz kratery. Na samym wjeździe na styku gruntu z asfaltem wciąż robią się dziury ze względu na ukształtowanie terenu (z góry i pod górę) i dalej. Wszystko co tam sypną jest natychmiast wymywane przez deszcz. Nawet tęgie głowy gminne nie potrafiły tego ogarnąć gdy tego lata łatali dziury asfaltem. Nie wspomnę już ile ja sama pism i telefonów wykonałam przez te 20 lat o wyrównanie ale również o wyłożenie płytami odcinka 50m (do krzyżówki z Orzechową) - tylko tyle i aż tyle. Więc proszę się nie dziwić, że czuję się rozgoryczona patrząc na ulicę Pszenną jaki mają piękny wjazd i yomby ciągnące się w polu, nie kwestionując oczywiście ich przydatności. Po prostu zazdroszczę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzisiaj tam będę u Państwa na lodowej i ulicach bocznych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niech Pan stanie przed ludźmi. Proszę zorganizować jakieś spotkanie lub coś podobnego. Takie mydlenie oczu ludziom na anonimowym forum o dość niskim poziomie nie bardzo pasuje do kandydata na takie stanowisko. Takie pisanie głupot na forum to tchórzostwo i dziecinada. Niech Pana ludzie zobaczą,posłuchają.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzisiaj będę odwiedzal Mieszkańcow na ulicy Balladany, Jaśminowej, Lodowej, Diamentowej.
I nikomu nie mam zamiaru mydlić oczu, bo mnie mydlono i wiem jakie to uczucie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

To fajnie. Oby po wyborach Pan o tym nie zapomniał :-) Pozdrawiam i trzymam kciuki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mam zamiaru zapominać, każdego ranka chce moc spojrzeć sobie w oczy. Spojrzec w oczy moim dzieciom, mojej żonie oraz spojrzeć Tym którzy mi zaufają. Podejmujac decyzje o kandydowaniu wiedziałem i wiem z czym będę musial się zmierzyć. Nie mniej jednak nie poddam się, chce być przejrzysty i widoczny i dla mieszkańców. Móc ich wysluchac, móc znaleźć rozwiązanie. Nie zamykać się na głos ludzi. Widze jak jest obecnie, jak wygląda planowanie, widze jak zapomniane sa ulice, rejony. A czemu? Bo ludzie sa już zmeczeni pisanie, proszeniem, już im się nie chce. Wiem, ze jednej osobie będzie ciężko walczyc na Radzie, jednak licze ze uda nam młodym dostać się większej liczbie, i będziemy mogli pracować, dzialac już od pierwszych dni a nie dopiero na koniec kadencji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Odnośnie Tuchomskiej dzisiaj pojawila się informacje, iż na osstaniej sesji podjęto uchwale o budowie Tuchomskiej za kwotę 1,5 mln zł. I zostało to wpisane na rok 2019. Dajac mi glos zaufania, na pewno będę tego pilnował aby to tego doszło i aby ten projekt nie został zaorany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co z ul. Tuchomska?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W tym roku też wszyscy zapewniali, że będzie zrobiona a nic się nie dzieje...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Komitet wyborczy wyborców otwarte Kaszuby - nowa krew ? To nie prawda! Wystarczy popytać. Dowiedziałam się że większość kandydatów tego komitetu od nie dawna mieszka w naszej gminie i to większość na tym samym, nowym osiedlu gdzie dzięki współpracy z obecnymi władzami np. z sąsiadem Koreniem i radnym Szmidtke maja utwardzone drogi przez gminę Żukowo. Oni czekali dwa lata na płyty a inni przez 20 lat nie mogą się doczekać i jeżdzą po błocie. Widać w jaka stronę to idzie. to obecna władza w nowej odsłonie. proszę was, zainteresujmy się kandydatami, żeby nie popełnić błędu jak z Koreniem i obecną władzą.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak wcześniej pisałem by na nich nie głosować, bo to nie żadna świeża krew tylko stare... . wtedy mój wpis spotkał się z wielkim hejtem. Otwórzcie oczy! To nie żadna młoda krew. Próbują się wybić korzystając z popularności starszych.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

jest smarowane i to ostro zgoda na deweloperke bez pradu wodu kanalizacji dojazdu drenazu oj ktos ostro smaluszek garnie a sie nic niezmieni mtm ogarnie roboty drogowe pies rąbal was w razie pozaru ze w zadnym hydrancie niema wody buda spali sie w 30 min a nieindostowani goscie z remizy szacunek i podziw ze goscie jeszcze siedza tam to powolanie szacun panowie dojada walcie sie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na plakatach pojawił się kolejny as z naszej wsi - Mirosław Żeromski startujący do Rady Powiatu. Ów pan zajmuje stanowiska radnych od kilku kadencji i jeżeli jeszcze jako radny gminy coś tam dla Banina zrobił (małe rzeczy, ale w porównaniu z innymi to było cokolwiek), to po migracji do Rady Powiatu zupełnie zapomniał gdzie mieszka i interesuje go wyłącznie osobista kariera. Dlaczego tak piszę? Bo po ostatnich wyborach samorządowych natychmiast wystartował w parlamentarnych walcząc o mandat poselski. W gruncie rzeczy nie interesowała go więc praca na rzecz naszego powiatu, a jedynie bycie przy przysłowiowym korycie.
Słyszał ktokolwiek o jakiejkolwiek aktywności p. Żeromskiego na rzecz naszej wsi? Ja nie, więc krzyżyka na liście na pewno nie dostanie.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pamiętajcie - klapki nosi sęe na nogach a nie na oczach. Trzeba mądrze zagłosować tylko na kogo?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pan Żeromski nie mieszka w Baninie baaaaardzo dawno i swego czasu lokalne media rozpisywały się nawe o aferze czy wogóle mieszka w powiecie ale okazało się ze tak. . obecnie mieszka w Żukowie (mozna to spradzić via google) - nadal na terenie powiatu, gdzie jest radnym. Fakt faktem ze wybrany jednak został przez Banino i tak sobie średnio poradził.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na kogo głosować ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja do powiatu głosuję na Tomasza Szymkowiaka, bo go znam i widzę, że dużo robi. Poza tym to miły gość, z którym można bez problemu się spotkać, porozmawiać i ustalić coś konkretnego, w przeciwieństwie do niektórych innych urzędników. A co do kandydatów do rady gminy - nie znam, to się nie wypowiadam.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 14

mega dużo robi... totalnie nic przez 3,5 roku i nagle przed wyborami trzeba poudawać.... trzeba głosować na nowych, bo gorzej już być nie może. Jak ktoś nie wie o czym mowa to zapraszam do Przodkowa, i zobaczcie jak się gminą zarządza. Lampy na LEDach i kostka wszędzie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie polecam, wg mnie bedzie dbal o swoje interesy i swoich znajomych. Tyle czasu i nic sensownego nie wymyslil dla Banina, calymi dniami przed wyborami od pol roku siedzi na fb i niby każdemu chce pomoc, ale to tylko na pokaz, zeby ludzie widzieli ze niby aktuwny. A on aktywny ma fb jakby urlop mial calymi dniami...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Akurat pan Szymkowiak udziela informacji dotyczacych swojej pracy przez fb. I robi to tez w swieta, weekendy, wieczory, wiec moze lepiej docen, ze mozesz uzyskac kompetentna informacje. Malo komu sie tak chce.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Skupia się na marketingu swojej osoby i niczym więcej. A wrzucenie na FB fotki ze córką i komentarzem "Po ciężkiej pracy dla gminy wreszcie czas na spędzeniu chwili z córką" to po prostu ... brak słów. Czy ten pan traktuje wyborców jak półgłówków? Brakuje jeszcze zdjęcia jak sarenki z ręki karmił. Próbowałem dowiedzieć się dlaczego tak spaprano remont Lipowej, skoro jest tak otwarty na głosy wyborców. Odpowiedź - niedasie inaczej. Kolejne pytanie - dlaczego gmina nie walczy z kierowcami dewastującymi chodniki parkując na nich karząc ich (we współpracy z policją) mandatami? - odpowiedź: postawimy więcej słupków. Ręce opadają. Tak bezmyślnie wydawanych pieniędzy nie firmował chyba jeszcze nikt.
To próbka tego jak będą wyglądały inwestycje w gminie, gdy odpowiedzialny będzie za nie p. Szymkowiak - dużo szumu, dużo wydanych pieniędzy - efekt żaden. Dziurawe drogi, bajzel urbanistyczny, zero zrozumienia problemów mieszkańców - to plan tego pana.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bardzo chętnie reaguje na donosy szybka decyzja żeby coś zniszczyć i nic nie dać w zamian bałagan w papierach nie zwraca uwagi na decyzje poprzedników bo nie ma pojęcia jakie decyzje zapadały typowy misiewicz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

https://dziennikbaltycki.pl/mariola-zmudzinska-odwolana-ze-stanowiska-wiceprezesa-energi/ar/11801172
tej Pani podziękujemy, stop układom.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Koreń z Banina to też nieporozumienie, człowiek jest sterowany od górnie. Z mojego doświadczenia stwierdzam że nie dba o Banino i problemy mieszkańców tylko o układy i swój interes.Taki kandydat jest dla mnie zdecydowanie skreślony.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pani Zmudzinska jest najlepsza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciekawe w czym???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koniec obecnych układów w gminie Żukowo!!!! Mamy wybór.
https://www.youtube.com/watch?v=ziQuWcsy67U
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zastanawiająca współpraca między urzędem, a jedną z firm

Kolejnym punktem, na który nasz czytelnik zwrócił naszą uwagę jest według niego zastanawiająca współpraca z firmą Elwoz Sp.zo.o –otrzymaliśmy informację, iż firma ta wykonuje prace dla gminy bez uruchamiania procedury przetargowej. Wątpliwości naszego czytelnika potwierdziły się.
Nasza redakcja po raz kolejny poprosiła Burmistrza Gminy o informację dotyczącą współpracy z firmą Elwoz. Gmina potwierdza, iż firma ta bez przetargu wykonała instalację dzwonkową, podgrzew rynien, odboje na ścianach komunikacyjnych w Baninie (2014r.)
W roku 2015 firma ta wykonała ogrodzenie na jednej z działek w Baninie oraz górkę zjazdową przy Szkole Podstawowej- również
bez przetargu.

Analizując pismo podpisane osobiście przez Burmistrza Wojciecha Kankowskiego zastanawia nas odpowiedź na zadane przez nas pytanie, czy firma Elwoz i Gmina Żukowo podpisały umowę o wzajemnej współpracy na mocy której firma ta wykonuje prace na rzecz Gminy bez uruchamiania procedury przetargowej odpowiada twierdząco:,, Jednocześnie informujemy, iż Urząd Gminy w Żukowie nie podpisał umowy o wzajemnej współpracy na podstawie, której firma Elwoz Sp.zo.o mogłaby wykonywać prace na rzecz Urzędu Gminy w Żukowie bez uruchamiania procedury przetargowej”.

Czym więc poparte są prace wykonane przez firmę Elwoz Sp.zo.o w roku 2014 i 2015?

Jak więc wyglądają prawdziwe relacje pomiędzy przedsiębiorcą, a Urzędem Gminy i kto czerpie z tej wzajemnej współpracy większe korzyści?

Nasza redakcja wielokrotnie w swoich wydaniach informowała o nieprawidłowościach, które mogą mieć miejsce w Gminie Żukowo. Pisaliśmy o ośrodku zdrowia w Baninie oraz o niekorzystnym zakupie nieruchomości przez Urząd Gminy w Żukowie od GS Samopomoc Chłopska (której Prezesem jest brat właściciela firmy Elwoz- przyp. redakcji).
Niestety posiadając korespondencję z UG w Żukowie oraz dysponując konkretnymi danymi wątpliwości naszego czytelnika narastają.

Stosownym jest zadanie pytania, czy Gmina Żukowo zarządzana jest prawidłowo? Kto kontroluje wydatki gminne? W jaki sposób ustala się priorytety w tej kwestii?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli to rzeczywiście ta Pani, to nie dam powiedzieć złego słowa. Pomogła rozwiązać problem gdzie przez wiele miesięcy nikt nie chciał pomóc. Napisaliśmy do Pani o problemie, nie znała nas a pomogła i w kilka dni było wszystko wyjaśnione. Bardzo życzliwa osoba. Oby takich ludzi więcej było.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeśli to rzeczywiście ta Pani Zmudzińska, to nie dam powiedzieć złego słowa. Pomogła rozwiązać problem gdzie przez wiele miesięcy nikt nie chciał pomóc. Napisaliśmy do Pani o problemie, nie znała nas a pomogła i w kilka dni było wszystko wyjaśnione. Bardzo życzliwa osoba. Oby takich ludzi więcej było.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Banino

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

do góry