Widok

Wydaje się, że jest sporo małżeństw Solidarność-PZPR

Chodzi o pochodzenie z domu, który był w danym nurcie.
Np. Kwaśniewski, jeden z najwierniejszych, znalazł córce męża z rodziny PZPR.
To chyba rzadkość, a przeważają małżeństwa mieszane. To dobre dla społeczeństwa, bo polaryzacja jest szkodliwa.
Wręcz w jednym artykule był przykład z Trójmiasta, gdzie "córka PZPR-owca urodziła dorodne dzieci synowi stoczniowca", nie mogę tego ponownie znaleźć.
Opieram się na znajomych osobach, gdzie faktycznie kończy się na mieszanym związku, ale zwykle solidarnościowiec ma pewną pracę, stały etat, a PZPR-owiec cienko przędzie albo raz pracę ma, raz jej nie ma, jako słabszy partner.
Przy czym ten solidarnościowiec to raczej platformers.
A jakie relacje powstały między Platformą i PIS? Mam wrażenie, że te grupy raczej trzymają się osobno. Choć widziałem babkę bizneswoman, a jej wnuczka była ewidentną pisówką.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaraz łowca się wypowie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak sie sklada, ze corka PZPR-owca w rodzinie jest od lat zaciekłą i bezkrytyczną wielbcicielką Tuska, prawd GW i wszystkiego co jest z "tamtej strony". To nie zaden przypadek, pracuje z ludzmi podobnymi do siebie i od lat razem nienawidzą Kaczynskich, polskiego kleru, Rydzyka, demonów patriotyzmu i tak dalej.
Znam pewną panią, której ojciec był wysoko postawionym aparatczykiem z KW PZPR (ponoć zaczynał w KBW), dziś ona jest mierną ale wierną dyrektorką szkoły (za młodu w PZPR teraz w PO), syn 'biznesmenem' o podejrzanych kontaktach (działacz PO), wszyscy są porządnymi, szanowanymi i wpływowymi ludźmi ...,
(komentarze z: http://naszeblogi.pl/25382-polemika-z-pasierbiewiczem-z-echo24), 2012
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wchodząc na takie forum z takim pytaniem popełniasz dwa błędy.

Pierwszy błąd wiąże się z tym, że uzyskasz odpowiedzi od jednostek, a jednostki sa różne i wypowiedzi na takim forum grzeszą brakiem repreznetatywności. Musiałbyś zapytać wszystkich ludzi z 40 mln Polaków, albo skonstruować odpowiednio liczną próbę reprezentatywną.
Drugi błąd wiąże się z faktem, że po forum grasują komuchy czy postkomuchy, których cechą jest brak spójnych poglądów, zamiast poglądów mają oni prywatne interesy czy interesiki, które nie wynikają z jakiejś racjonalnej społecznie strategii, lecz z wypaczonych charakterów. Taki (post)komuch nie może dysponować spójnym i konsekwentnym poglądem opartym na poznaniu poglądów innych, bo inni się dla niego nie liczą i by musiał siebie samego poddać krytyce. A tu grozi dysonans poznawczy.
Tak więc odpowiedzi tu nie uzyskasz, nawet ode mnie, bo ja mogę odpowiadać wyłącznie za siebie i za parę innych osób z mojego środowiska, a wiarygodnymi danymi statystycznymi nie dysponuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zwróćcie uwagę na to "nawet ode mnie"..........
Choroba psychiczna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mówiłem o komuchach ?
Mówiłem i odezwały się nożyce, jak zwykle niezwykle merytorycznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

łowca, powiedz mi na jakiej podstawie twierdzisz, ze jestem komuchem?
i powiedz czy to, że jesteś obecnie ateistą wynika z faktu, że zostałeś wyrzucony z Solidarnosci?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

i tu dyskusja z nim się kończy.
łowca chociaż w necie chce pozostać Łowcą przez duże Ł, kimś ważnym, kimś, kogo inni słuchają i liczą się z jego zdaniem. jak ten kaleka z filmu, który w wirtualu był postawnym i bardzo sprawnym mężczyzną.
Tyle.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

" dysonans poznawczy" - dla czytelników forum - słowo klucz według nomenklatury pisowskiego trolla łowcy. Zapamiętajcie to. Dysonans poznawczy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znam dwa przypadki, gdzie córka PZPR-owca nie wyszła nigdy za mąż, pracując zawodowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czytałem dobrą powieść "Seans" Horwatha, gdzie główna bohaterka jest córką kogoś z PZPR:
https://merlin.pl/seans-witold-horwath/1815484/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiem, jak jest wśród młodych PGR-owców. Mają trudności z pracą, ale dziewczęta z reguły znajdują sobie pracowitego pisowca, chłopcy zaś różnie, niektórzy marnieją, niektórzy też znajdują pracującą pisówkę, mieszają się i bratają stuprocentowo, w ogóle chyba nie zawierają małżeństw między sobą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po co ma się żenić bieda z biedą i wspólnie wegetować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo głęboka i pouczająca analiza politologiczno-filozoficzno-demograficzna. Nagroda Darwina się należy jak psu micha.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

I kto to pisze? Lider internetowych wypiardow chorej osobowości, naczelny troll pisokomuny.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wniosek jest jeden :
Diabeł się przebrał w ornat i ogonem na mszę dzwoni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy czym to pegeerowcy z osiedla w małym mieście, niechciani imigranci tak naprawdę, bo osiedle powstało dopiero ok. 1985 roku.
Podobno jednak np. w Słupsku pegeerowcy dostali prace najniższego szczebla w jakichś hurtowniach itp.
Znam przypadek pegeerowca spod Gdańska, który został w Gdańsku policjantem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pegeerowcy to słyszałem, ze są całkiem rozsądni, a jeden z nich to nawet na pegieearenie pracuje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To robotnicy, tylko mieli sztucznie za dobrze w PRL-u.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczęta z PGR mają wzięcie, bo często są naprawdę urodziwe. Taka jest prawda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyno z PRL-u,
wierz mi, proszę, na słowo.
Że w żadnym KDL-u,
gdzie bawiłem służbowo,
Nie ma takiej jak ty
Nie ma takiej na pewno.
Dziewczyno z PRL-u,
bądź mi wierną!

(Jan Pietrzak)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Karwasz twarz, Sky cytuje Pietrzaka ? Swoją drogą, to zaczyna mnie pasjonować ten temat . Czekam na kolejne doniesienia Badacza. Czuwaj.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jan Pietrzak to najbardziej znany pieszczoszek władzy w PRL-ach Pierwszym i Drugim.

To taki Piotrowicz, który z każdą Komuną idzie ręka w rękę krzycząc „Precz z Komuną”
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Generalnie model "od pucybuta do milionera" jest realizowany w społeczeństwie od czasu obalenia arystokracji i szlachty. Najlepiej urodzić się w zwykłej, ubogiej rodzinie robotniczej czy chłopskiej.
Np. ktoś stwierdził kiedyś, że wszyscy generałowie w polskiej armii wywodzili się z rodzin chłopskich (w latach 80. czy 90.).
Sieć "Biedronka" założyła grupa wychowanków domu dziecka, potem sprzedali ją Portugalczykom.
Bismarck powiedział coś w rodzaju, że pierwsze pokolenie dorabia się, drugie administruje, trzecie to artyści, czwarte degeneruje się.
I faktycznie dzieci biznesmenów często obejmują uregulowane etaty państwowe czy prywatne, dość niskiego szczebla.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W sumie pozostaje tylko kwestia, czy platformersi i pisowcy wybierają małżeństwa wewnątrz swojej grypy, czy też mieszają się. Czy tu występuje polaryzacja?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Platformersi: dzieci biznesmenów, menedżerów, specjalistów, lekarzy, nauczycieli, po 10 wycieczkach zagranicznych i wysokim kieszonkowym.
Pisowcy: dzieci skromnych robotników, które może czeka awans społeczny.
Podejrzewam, że powtarza się cała ta sytuacja z PZPR-owcami.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Robiłeś jakieś badanie, statystyki, sondaże n/t portretu PISowca i POwca? Skąd takie wnioski ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Badaczu z Bożej łaski,
sprawdź listę tytułów doktorskich lub profesorskich wśród posłów i ludzi w rządzie, i porównaj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Naukowcy zawsze trochę lewicują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Są jeszcze rolnicy: córka zamożnego rolnika wyjechała do miasta i wyszła za ambitnego młodego biznesmena.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A gdzie sklasyfikujesz córkę leśniczego i Misiewicza ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaq, pytanie jest inne - gdzie wciśniemy łowcę? :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Istotne pytanie brzmi - czy wciśniemy was we wdzianka z napisem ZK czy będzie trzeba szyć na miarę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Córka leśniczego to podobno wyklęta łączniczka Inka, chyba działała w Trójmieście.
To ewidentni pisowcy.
"Nazywam się Bartłomiej Sebastian Misiewicz. Urodziłem się w Warszawie w rodzinie o poglądach prawicowych, patriotycznych. Rodzice i Dziadkowie na trwałe zaszczepili we mnie dewizę: "Bóg, Honor, Ojczyzna"."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O proszę znowu grozby. To może wyjasnij łowco za co uważasz ze powinni być w ZK?
Czy jak zwykle pokazesz ze jedynie nasr*ć potrafisz???
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie smiejcie się. Oni sa do tego zdolni. Będą mieli swoje sądy i ordynację wyborczą. Mają swojego prezydenta i dwie izby parlamentu. Można powiedzieć " nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi" . Nie chcieliście iść na wybory, nie chcecie protestować na ulicach, to mamy co mamy. Ich trzeba czym prędzej zmieść ze sceny. I czy to zrobi ulica, czy karta do glosowania, to i tak zależy wszystko od was. Na demokratyczne metody moim zdaniem nie można już liczyć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aniu masz racje.
Bohaterze czekamy na jasną i konkretną odpowiedź!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chłopcy PZPR-owcy też często byli przystojni. Nie tacy sztywni i chłodni jak liderzy partii, bardziej w typie juniora Jaroszewicza. Taka dzika trochę uroda jakby Cygana czy rockmana. Może okazali się bawidamkami i żigolo, sami balansując na krawędzi bezrobocia. Rozpieszczeni, o zainteresowaniach artystycznych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy tym dawna warstwa kierownicza tegoż pegeeru rozwinęła się inaczej niż szeregowi pracownicy, bardziej w kierunku właśnie platformerskim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak że nie wiem, jak jest z potomkami szeregowych członków PZPR, może też ciążą ku PIS.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Typowa pensja w Polsce: 1500 netto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tutaj to przesadziłeś z określeniem "typowa pensja" 1500 zł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

On mial na mysli poziom łowcy - stad ta frustracja.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Naprawdę, są ludzie którzy decyzję być z tą wybraną czy szukać innej uzależniają od preferencji politycznych rodziny ?
To chyba naprawdę w skrajnych przypadkach....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To trochę taki system kastowy typu Indie. Wśród ludzi w wieku 30-40 lat ja wiem dokładnie, z jakich się wywodzą rodzin. Albo biznesmeńskich czy lekarskich, albo robotniczych, albo rolniczych, czy też PZPR-owskich.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nikt z was nie podał ani jednego konkretnego przykładu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przykładu - na co ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzacie w ogóle takie schematy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wybacz, ale to są twoje badania. Przydał by się jakieś podsumowanie, po którym można by podjąć dyskusję. Na co z ciekawością czekam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To bardzo dobrze, że są mieszane małżeństwa. Świadczy to o wznoszeniu się ponad egoizm, ponad wykorzystywanie jakiejś sytuacji może zmanipulowanej przez różne siły.
Z drugiej strony tworzy to taką zmieszaną "aklamację", gdzie społeczeństwo jest praktycznie jedną połączoną grupą, być może wrogą wobec obcych.
Może dlatego nie mamy żadnych poważniejszych konfliktów wewnątrz kraju. Jest separatyzm na Śląsku, gdzie pewnie żyją we własnym gronie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może to chrześcijaństwo, może pożądanie, może ciekawość, może rozkaz z góry, by tworzyć takie społeczeństwo, albo jakoś z różnych czynników tak wychodzi.
Może coś nieznanego i mrocznego:
https://static.tezeusz.pl/images/730/730293/2.jpg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Często jest tak, że ta młoda para stopniowo staje się właścicielami komunistycznego mieszkania, często sporego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zakochałes ie w Tajce
bedzies pytał o cokolwiek innego poza "wyjdziesz za mnie?""
"gdzie bedziemy mieszkac?"
?
czasy łaczenia w pare dla politycznych korzysci juz dawno mineły
mzoe gdzieniegdzie kombinuje sie z takimi koligacjami
mafie,klany ...np Rotchildowie --klika rodzin spokrewnionych trzymajaca swoje bogactwa i władze
pewnie en ie straniaca od wpuszczenia nastepnej -rónie uposazoenj --dla wzrostu korzysci
rozproszone----roztrwonione
w jednosci siła
powiazania rodzinne zobowiazuja

ale u nas ,w tym przypadku o ktorym ty piszesz
to raczej ---to ,co jest blisko---jest na widoku--podba mis ie i biore!

jak dawniej -ludzie na wiskach---kto miał mozliwosc jezdzic Bog wie gdzie--szukac zony,meza?
to sie odbywało w mniejszym obrebie srodowiska
--------------------------------------

myslisz,ze jak ktos był solidarnosc guru to nie piła wody i nie hulał z naczelnymi wąłdzy.z zomowcami?
nic mylnego
"po pracy" ---oni byli czesto jak kumple
pierodli...i polityke

ksiadz Jankowski miaął wiele kontaktów w kazdym ugrupowaniu--raczka raczke myła
jeden drugiemu cos tam pomogł ,sprzedał,kupił..kogos wyciagnał,kogos złupił

krył jego swinstewka

najwyzszym i najwiekszym dla tego, dowodem jest KULTURALNA ORGIA MAGDALENKI
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie przesada z tym separatyzmem na Slasku?
Niemcy to wciaz podkreslaja..po co?
na pewno nie dla polskiego interesu i spojnosci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Zagadki i pytania biblijne (4 odpowiedzi)

Czy jest dzieło bez twórcy ? Niech ateiści wskażą dzieło bez twórcy....

Trójmiasto do bani (381 odpowiedzi)

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko...

Kosmetyczka- jakie studia? (33 odpowiedzi)

Chciałabym w przyszłości zostać kosmetyczką. Podpowiedzcie mi- na jakie studia się zapisać?...

do góry