Widok

Wymiana silnika - NIE POLECAM

Zleciłem wymianę silnika w bmw e39, poprzedni silnik posiadał ogromne przedmuchy, przez co z odmy wydostawało się mnóstwo spalin łącznie z olejem. Auto jednak było na chodzie i można było nim jeździć jednakże gubiło mnóstwo oleju przez co konieczna była naprawa. Wymiana silnika wydawała się bardziej opłacalna niżeli naprawa poprzedniego. Jednak po wymianie okazało się że skrzynia biegów NIE DZIAŁA.(automatyczna) I może nie pisałbym tutaj tego wszystkiego gdyby nie fakt że serwis odrzuca możliwość aby skrzynia została uszkodzona przy wymianie silnika. Pomimo faktu iż musiała zostać wyciągnięta razem z silnikiem. Mimo wszystko, stwierdziłem że nie warto się wykłócać i skrzynia biegów została oddana do naprawy na MÓJ KOSZT, której podjął się podwykonawca ProCar. Została wymieniona pompa oleju w skrzyni biegów.Jednakże auto po oddaniu miało dalsze problemy właśnie ze skrzynią biegów. Wchodzi w tryb awaryjny. Zaznaczę tutaj że skrzynia pracowała bardzo dobrze przed oddaniem do serwisu PROCAR. Najgorsze jest to że serwis wypiera się by mieli z tym jakikolwiek związek oraz TWIERDZI ŻE WSZYSTKO JEST OK BO TAKIE AUTO DOSTALI. Zaznaczam tutaj, że skrzynia działała prawidłowo przed oddaniem.
Moja ocena
obsługa: 3
 
asortyment: 5
 
jakość usług: 1
 
terminowość: 1
 
przystępność cen: 3
 
ocena ogólna: 3
 
2.7

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Faktycznie, auto marki BMW, przyjechało na wymianę silnika. Samochód miał przejechane ponad 300,000 km i był w złym stanie technicznym. Skrzynia o której pisze właściciel, już wtedy nie pracowała poprawnie, mocne szarpanie podczas wrzucania biegów przód lub tył, w dodatku nie można było jej sprawdzić bo autem nie dało się jechać. Klient przy wymianie silnika nawet nie chciał zastosować nowych uszczelek, nie chciał nic więcej robić a lista była długa. Skrzynia była tylko wyjęta ( odczepiana od silnika ) nie ma więc możliwości aby uszkodzić ją podczas demontażu lub montażu. Błędy skrzyni biegów, które pokazywał komputer, były związane przez nieprawidłową pracę elektrozaworów, czujnika obrotów wyjściowych skrzyni biegów oraz błąd pompy paliwa. Dla mnie osoba która napisała w/w komentarz jest zwykłym NACIĄGACZEM, myślała że kosztem serwisu naprawi skrzynię biegów. Nie miał uwag do wymienionego silnika a oskarżył nas o uszkodzenie skrzyni biegów. Oskarżenie nas o uszkodzenie skrzyni jest dla nas wielce niesprawiedliwe. Właściciel auta usilnie nalegał by za wymianę silnika w BMW wystawić mu fakturę na przelew, ponieważ było podejrzenie że może posądzić nas o uszkodzenie skrzyni biegów nie zgodziliśmy się na jego prośbę. Na naprawę przez nas skrzyni też nie wyraził zgody.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Faktycznie, auto marki BMW, przyjechało na wymianę silnika. Samochód miał przejechane ponad 300,000 km i był w złym stanie technicznym. Skrzynia o której pisze właściciel, już wtedy nie pracowała poprawnie, mocne szarpanie podczas wrzucania biegów przód lub tył, w dodatku nie można było jej sprawdzić bo autem nie dało się jechać. Klient przy wymianie silnika nawet nie chciał zastosować nowych uszczelek, nie chciał nic więcej robić a lista była długa. Skrzynia była tylko wyjęta ( odczepiana od silnika ) nie ma więc możliwości aby uszkodzić ją podczas demontażu lub montażu. Błędy skrzyni biegów, które pokazywał komputer, były związane przez nieprawidłową pracę elektrozaworów, czujnika obrotów wyjściowych skrzyni biegów oraz błąd pompy paliwa. Dla mnie osoba która napisała w/w komentarz jest zwykłym NACIĄGACZEM, myślała że kosztem serwisu naprawi skrzynię biegów. Nie miał uwag do wymienionego silnika a oskarżył nas o uszkodzenie skrzyni biegów. Oskarżenie nas o uszkodzenie skrzyni jest dla nas wielce niesprawiedliwe. Właściciel auta usilnie nalegał by za wymianę silnika w BMW wystawić mu fakturę na przelew, ponieważ było podejrzenie że może posądzić nas o uszkodzenie skrzyni biegów nie zgodziliśmy się na jego prośbę. Na naprawę przez nas skrzyni też nie wyraził zgody.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry