Widok

Wymiana waluty?

Gdzie teraz się opłaca wymienić walutę? Mam tu na myśli niedużą kwotę, taką na przyjemności wakacyjne. Czy w stacjonarnym kantorze, czy lepiej online? Gdzie lepsze kursy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam konto walutowe i zawsze przed wyjazdem wymieniam walutę na cinkciarzu i przelewam na walutówkę. Za granicą płace tylko kartę, nie wypłacam pieniędzy z bankomatu. Teraz można nawet na straganach płacić kartami za granicą więc gotówka nie jest do niczego potrzebna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A dlaczego nie wypłacasz z bankomatów? Jakąś prowizje się za to płaci? Czy co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlatego, że właściciel bankomatu ma prawdo doliczyć Ci prócz opłaty za przewalutowanie jeszcze opłatę za wypłatę. Kiedyś straciłam tak 50 euro. Teraz mam konto walutowe i tak jak pisałam na Cinkciarzy kupuję walutę jaka mi jest potrzebna i robię przelew. Do mojego banku jest on natychmiastowy i za granicą płace kartą bez opłat. To najkorzystniejszy sposób. Inaczej na prowizjach jak zsumujesz tracisz najwięcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Podróże

gdzie na wakacje samotna matka + dziecko (219 odpowiedzi)

Witam, zazwyczaj oferty dotyczą rodziny minimum 2+1, wtedy dziecko do 3 lat jest gratis. Jeśli...

Wakacje z dziećmi (111 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...

Szukam sprawdzonego noclegu w okolicach Muszyny/Krynicy/Piwnicznej (14 odpowiedzi)

Witam, Jak w tytule. Szukam kwatery lub domku w tych okolicach. Najlepiej całorocznego, bo jak...

do góry