Widok

Wymrażanie nadżerki

Rodzina i dziecko Zdrowie Temat dostępny też na forum:
Gdzie w Gdańsku dobrze wymrażają nadżerkę? Czy ktoś miała taki zabieg i był zadowolony?
Ile kosztuje ten zabieg?
Proszę podajcie jakieś namiary na przychodnię lub nazwisko lekarza.

Ile po takim zabiegu "dochodzi się do siebie"? Pytam bo muszę iść na wymrażanie a 4 sierpnia idę na wesele i nie chciałabym już odczuwać jakiegoś dyskomfortu związanego z tym zabiegiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wymrażałam miesiąc temu prywatnie, w gabinecie dr Piotra Mielcarka, zapłaciłam 250 zł. Zabieg praktycznie nie bolał, trwał kilka minut, przez dwa dni czułam lekki ból w podbrzuszu, a przez pierwsze 2 tygodnie miałam obfite upławy- takie dziwne wrażenie jakby woda z Ciebie wypływała. Za miesiąc idę do kontroli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiem że za 250zł robi też dr. Januszewska, bo też będę musiała wymrozić i myślę, że pójdę do niej. Przyjmuje na ul. Sosnkowskiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Generalnie zabieg nie boli, może wywołać skurcze macicy i ból jest jak przy miesiączce. Późnie juz tylko ciagle leci woda - tak ok. 2/3 tyg.

Ja robiłam u mojego lekarza w prywatnym gabinecie w Gdyni, zabieg ok. 20min.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak chcesz mieć w przyszłości dzieci to daruj sobie to.

Wymrożona szyjka twardnieje i pęka przy porodzie.

Nie kumam czemu lekarze wam o tym nie mówią.

Mam nadżerkę od ponad 3 lat, teraz jestem w ciąży i krwawiła a lekarze na wymrażanie cały czas mówią - NIE
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
To się zgadza. Ja miałam wymrożoną dopiero po urodzeniu 2 dzieci.

Pierwszy raz leczyłam nadżerkę Vagotylem (dotykanie szyjki płynem) - co 2 tyg. przez 2/3 mieś.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
dokładnie przed dzieciaczkami się nie wymraża, mi po ciąży też lekarz powiedział , żebym do drugiej poczekała i wtedy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
A ja miałam wymrażaną nadżerkę właśnie przed drugą ciąża... co teraz mnie moze przez to czekać? Nikt mi nie powiedział ze się nie wymraża ...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam.
Ja miałam wymrażaną po poronieniu i kolejny poród bez pęknięć i cięcia.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja miałam wymrażaną przed ciążą ok. 2,5 roku i po porodzie 4 lata również
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co wiem lekarze pytają czy chcemy mieć dziecko.. Bo ciąża może wchłonąć nadżerke... Hmm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję bardzo za czekanie w takiej sytuacji. A wiesz kiedy będziesz w ciąży? Może zanim zajdziesz minie rok, dwa czy więcej? A twój stan będzie się pogarszał. Wiesz, że nie leczona nadżerka może spowodować zmiany nowotworowe? Lepiej wyleczyć i mieć spokój. A potem planować dziecko. Polecam wymrażanie, szybko i bezboleśnie, skutecznie. Robiłam jakieś 5 lat temu i do tej pory mam spokój.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mialam wymrazana,ok.miesiec temu na NFZ ,zero bolu i tak jak dziewczyny pisza 2-3 tygodnie uplawy ,zalezy od organizmu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety tez to mam . Cholerstwo . A mnie gin nie poinformowala ze pootem moga byc problemy z kolejnym dzieckiem . Czy to faktycznie tak jest? Narazie mam uplawy bo bylam w poniedzialek i za miesiac do kontroli . A jak z wspolzyciem ? Mi gin powiedziala ze miesiac nie mozna a Wam jak lekarz mowil?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mialam wymrozone po 1 dziecku
przy drugim porodzie nic sie nie stalo
po zabiegu pierwszy raz w zyciu mialam dobra cytologie
niestety chyba teraz nadzerka wrocila
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny ja robilam na nfz na jaskolczej.Jakies 2 mce temu i wszystko ok.Mi rowniez gin nie powiedziala,ze nie mozna przed ciaza,a wrecz zalecala bo wiedziala ze planujemu drugie dziecko...Hmm i kogo tu sluchac...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za opinie i namiary.
Ja planuję jeszcze jedno dziecko ale za kilka lat. Wiem że są różne opinie na temat wymrażania przed ciążą ale ja już podjęłam decyzję o jej usunięciu, bo boję się że coś się z tego może zrobić. Moja szwagierka też miała wymrażaną kilka lat temu a teraz jest w ciąży w lada dzień rodzi.
Czytałam że wypalanie jest dużo bardziej ryzykowne jeżeli chce się mieć jeszcze dzieci, a w sumie mój poprzedni gin kazał mi wypalić pomimo że mówiłam że na pewno dzieci jeszcze planuję, a ten do którego teraz poszłam zalecił własnie wymrożenie.

A jeszcze jedno pytanie: długo czekałyście na ten zabieg?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli jest wymrażana to szyjka jest nadal elastyczna i nic nie pęka
traci swą elastyczność jak jest wypalana

wymrażanie ok 10 minut, koszt 200zł, małe skurcze macicy przez dwa dni, 4 tygodnie "połogu" czyli zero kąpieli w wannie, basenie oraz zakaz przytulania:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
haha no popatrz ;D w poniedzialek mialam wymrazana a dzis bylam w aqua parku :D
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
O kurka! z takimi upławami na basenie....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie mialam uplawow.Troszke polecialo mi takiej wody ale malo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam wymrażaną jakieś 9 lat temu, urodziłam 2 dzieci i nie miałam żadnego problemu z szyjką. Troszkę bolało, w sumie raczej czułam tylko dyskomfort ale tylko przez pierwsze 2-3 godziny. Potem niewielkie upławy przez 2-3dni. Robiłam to w gdyni ale nazwiska lekarza juz nie pamiętam.
Zosia 02.07.2009r. Szymon *10.07.2011r. Zuzia 18.08.2012r.image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja starałam się umówić prywatnie tak, aby wymrozić nadżerkę zaraz po miesiączce. Tak jest najlepiej- rana ma czas żeby się zagoić do następnej miesiączki. Umawiałam się rejestrując internetowo, tak więc wybrałam dogodny dla mnie termin.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam a w jakiej placówce na NFZ i ile sie czeka na zabueg po zarejestrowaniu.pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdzie w jakiej miejscowości i w jakim szpitalu ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak jak niektóre dziewczyny piszą, wymrażanie nadżerki może powodować problemy przy porodzie. Ja miałam to robione kilka lat temu i tuż przed pierwszym porodem dowiedziałam się, że ta blizna może być problemem (ale jak duzym, to okazałoby się przy akcji porodwej). Ostatecznie skończyło się CC, ale teraz spodziewam sie drugiego dziecka i własnie przez to obawiam się porodu SN ze względu na mozliwe komplikacje w związku z tym zabiegiem.

Przede wszystkim ważne jest, aby lekarz zrobił ten zabiego dobrze - ale to jest nie do zweryfikowania niestety...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ola a miałaś wymrażanie czy wypalanie? ja po wymrażaniu nie mam żadnej blizny:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
inka a w jakiej przychodni/gabinecie miałaś wymrażaną i u jakiego lekarza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez nie mam uplawow ;]
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja miałam w prywatnym gabinecie w Łodzi więc niestety nie tu;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To było dawno temu, dwa razy - kojarzy mi się, że za pierwszym razem było robione "prądem" :-) (więc to pewnie wypalanie), a za drugim wymrażanie. Więc nie wiem po której akcji została blizna.

Zresztą mi przez te wszystkie lata nikt słowem nie wspomniał, że mam jakąś bliznę (a u lekarzy byłam kilku), dopiero jak był problem z porodem, to jeden jedyny lekarz mnie oświecił, że to może być przez to. A pewnie gdyby nie to, to bym nawet nie wiedziała. Więc wiele kobiet może nawet nie być świadomych że cos jest nie tak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ola blizna jest po wypalaniu...
od wypalania się już odchodzi i robi się je po porodzie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć

Od mojego ginekologa wiem, że najbezpieczniejszą i najbardziej dokładną metodą usuwania nadżerki jest fotokoagulacja (za pomocą promieni podczerwonych), ale nie pytałam ile to kosztuje. Powiedział też, że nie opłaca się jej usuwać, jeśli planuje się dzieci, bo po ciąży nadżerka najczęściej wraca.
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgaAmelka a ty gdzie wymrażałaś nadżerkę? I ile płaciłaś za zabieg?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Napierw się dowiedz i sprawdź u kilku lekrzay czy napewno masz tą nadżerkę...Z mojego doświadczenia i opini lekarza z innego kraju któy równiez mnie badał wynikło że wcale nie mam nadżerki tak jak sugerowało mi to 3 polskich lekarzy w prywatnych gabinetach.Ja nie jestem w stanie sprawdzić sama czy mam ta nadżerkę a upławy nie zawsze muszą być spowodowane posiadaniem nażderki.Wiadomo,prywatnt gabinet to prywatnt gabinet....musisz wykonac zabieg za który musisz zapłacić a tak naprawdę nie wiesz co ci tam wymrozili,wypalili itd...Ja już bym miała pewnie kilka stów za sobą i wypalona nadżerkę której nie mam...a mój lekarz bardzo nalegał że trzeba to usunąć bo to bardzo niebezpieczne....ach....szkoda słów!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
w pruszczu wymrazalam ;) placilam 200 zl plus globulki z apteki 67 zl ;) dokladnie u krystosiak ;)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgaAmelka, mozesz podac dokladniejssy namiar na ta dr Krystosiak? jestes po czasie zadowolona z zabiegu, bylas na kontroli ,wszystko ok?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga Amelka
Gdzie miałaś robiony zabieg nadrzerki wymrażałaś ? Pliz daj namiary :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakie globulki dostawalyscie po zabiegu?? bo mi nic nie dali tylko lacibios femina kazali brac i czesto sie podmywac i nosic wkladki...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wypalanie

Hmm..mi Klimaszewska powiedziala,ze koszt elektrokoagulacji to 400. Z tym, że ze znieczuleniem, z komputerowym mierzeniem glebokosci wypalania. A z zebranego wywiadu od kilku lekarzy wiem,ze wypalanie jest najbardziej skuteczne-patrzac na przestrzeni lat i ew. odnawiania się.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
miałam wymrażaną nadżerkę kilka lat temu, niedawno urodziłam dziecko i nie miało to żadnego wpływu na pęknięcie szyjki macicy bo nie pękła, moja lekarka jak mi wymrażała to powiedziała, że nie powinnam mieć wypalanej póki nie urodzę. TEraz znowu mnie to czeka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam wymrażaną nadżerkę 4 lata temu. Przy takim zabiegu nie kontroluje się głębokości wymrazania, przez co wymrożono mi jeden zwieracz szyjki macicy i ciężko mi będzie teraz utrzymać ciążę powyżej 15 tygodnia (obecnie 5 tydzień). Za zabieg zapłaciłam 400 zł., przy kontroli lekarz mowił, że wszystko jest super, a teraz inny ginekolog powiedział mi, że tamten zrobił mi poprostu krzywdę i moja ciąża będzie zagrożona. I jak tu komukolwiek ufać? Jestem przerażona!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze skonsultuj to z jeszcze innym ginem, na jakies podstawie ten obecny postawil swoja diagnoze ( o zrobieniu krzywdy, głębokosci uszkodzenia)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zabieg nie jest groźny, nadżerka jest. Nie wiem jakiego lekarza macie ale jeżeli wam mówi inaczej to trzeba zmeinić. Nadżerka może się przerodzić w raka z czasem jak nie leczona.
Może się pojawić z powodów przeróżnych ktore są wymienione na medycznych stronach.
Noszenie tamponu nie grozi chyba że trzymamy go za długo. Powinniśmy je zmieniać co ok 4 godz.
Sex w młodym wieku też może spowodować wiele problemów na przyszłość.

Ja miałam nadżerkę jak byłam w liceum i nie wiem dlaczego. Z listy powodów nie mogę żadnego do siebie przypisać. Miałam ją zamrożoną i był spokój.

W wieku ok 24 lat zaczęły mi się problemy z infekcjami. Dostałam zapalenie dróg moczowych i lekarz dał mi antybiotyki. Nic nie myśląc zaczęłam je brać. W Polsce lekarze też dają jakieś pozytywne bakterie ponieważ antybiotyki niszczą te dobre bakterie niestety. Lekarze w Ameryce nic ci nie powiedzą i mało wiedzą. Niestety inny tu system leczniczy jest i dużo trzeba samemu czytać i mało lekarzom ufać. Ja wtedy o tym nie wiedziałam, dostalam grzybicę i od tego czasu (teraz już 10 lat) mam chroniczny ból ktorego w żaden sposób nie da się usunąc

Ich werdykty pokazywaly ze mam inflamacje ktora okazala sie nadzerka. Przez prawdopodobnie 6-8 lat mialam niedotykana nadzerke poniewaz tutaj sie tego nie robi.

Dopiero lekarz w polsce to znalazl i uzywajac lasera wypalił. Wiem że jakbym miała dobrego lekarza na poczatku nie mialabym tyle problemów także radzę sie tego pozbyć jak najszybciej i nieczekać.
Samo nie przejdzie a sie będzie powiększać. Po tylu latach mnie weszło głęboko.

Nie można sie moczyć w wodzie przez jakiś czas i nosić tamponów przez jeden okres, tak żeby sie wygoiło. Może też być lekkie krwawienie z zabiegu.

Ja polecam wypalanie, robiłam w Krakowie niestety także nie polecę w gdańsku. A jezeli chodzi o porody albo nie to zawsze można cesarkę wziąść. zawsze bezpieczniej dla matki i dziecka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nadżerki już się nie wypala ze względu na większe uszkodzenia tkanki i blizny po takim zabiegu. Ja miałam wymrażaną na NFZ jestem bardzo zadowolona cytologia z III gr zeszłą na II.
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia , a gdzie i kiedy wymrazalas na NFZ?
to byl jakis twoj staly lekarz, czy poszlas do niego tylko na to wymrazanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie poszłam pierwszy raz teraz się tam przeniosłam bo lekarka zrobiła na mnie duże wrażenie. Bardzo miła i konkretna babka. Robiłam w kwietniu w przychodni "Jaskółka" u doktor Sylwii Gulkowskiej
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o kurcze, pierwsze slysze i o gince i o przychodni, a gdzie to jest?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie znasz przychodni na Jaskółczej? :)
http://nzozjaskolka.pl/
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odświeżam tematgdzie najlepszy lekarz, najdelikatniejszy? Najchętniej chciałbym laserem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Robiłam wymrazanie 3 lata temu prywatnie. Dosłownie 5 min zabieg, zero bólu. Szybko przeszło.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A gdzie? Nie nawrócilo? Szyjka ladnie wygląda? :) sorki za ogromną ilość pytań
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przez ponad 3 lata nic nie nawróciło. Szyjka wygląda ładnie, nie ma ponoć żadnych śladów i jest to opinia innego lekarza niż ten co robił zabieg, więc mam nadzieję, że obiektywna. Poza tym byłam potem w ciąży i jakoś nie słyszałam, że stan szyjki może mieć jakiś negatywny skutek na ciążę czy poród. Zabieg robiłam prywatnie u Pani Paszkiewicz w jej gabinecie na Szadółkach. Koszt 300 zł i chyba nadal tyle kosztuje. Zresztą na jej stronie jest cały cennik.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A robił ktoś laserem? Słyszałam o dr Kubik, ktoś zna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, wiem ze stary wątek, ale postanowiłam się podzielić swoimi doświadczeniami. Miałam nadzerke krwawiącą. Kilka dni temu byłam na wydrążeniu (cytologia II gr, stwierdził u mnie to 3 ginekologów, z nadzerka krwawiącą chodziłam 6 lat). Sam zabieg: długi 27 min ze wziernikiem, mocno czułam rozwiewanie szyjki macicy, sama wprowadzona sąde czułam, ale żadnego bólu zamrażaniem, nawet podbrzusza, uderzeń gorąca i tego ze ciemno przed oczami się robiło tez nie. Lekarz tez bardzo się wymęczył żeby cholerstwo wymrozic, klękał, przechodził, schylał się itd. Wiec zależy chyba od wielkości i umiejscowienia nadżerki. Po było dużo krwi u mnie prxy schodzeniu z fotela (bo nadzerka krwawiącą) upławy po 3 godzinach, do 25 godzin podmyte krwią, potem w sumie białe, zero bólu brzucha i tabletek przeciwbólowych. Wizyta za 6 tygodni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U jakiego lekarza? Gdzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Sprawdzone sposoby na odchudzanie:) (65 odpowiedzi)

Cześć Dziewczyny! Podzielcie się swoimi sposobami na skuteczne odchudzanie:) Ja muszę zrzucić aż...

Idealny krem do twarzy (68 odpowiedzi)

Pomijam fakt, że dla każdej skóry dobre jest coś innego :) , ale piszcie, który krem zachwycił...

Potrzebny psycholog (33 odpowiedzi)

Mam pewne problemy i chcę udać się do psychologa. Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego z...

do góry