Widok

Wyprawa w Tatry

Nigdy nie miałam okazji być w Tatrach, w ostatnim czasie uznałam, że jednak trzeba to zmienić Wędrowałam po Bieszczadach, Sudetach, Karkonoszach - jakaś kondycja więc jest, natomiast czasami (trudno ocenić kiedy, bo nie uruchamia się to zawsze, a czasami w naprawdę dziwnych miejscach) większa ekspozycja mnie paraliżuje. Planujemy z mężem pojechać na 4 dni, marzy nam się nocowanie w schroniskach, raczej nie na kwaterach. W związku z tym mam kilka pytań:
1) jaki termin bardziej polecacie maj/czerwiec/wrzesień? A może już kwiecień? Wysoki sezon chcemy odpuścić, a jadąc pierwszy raz wolimy nie ładować się od razu w zimowe Tatry - to jednak inna bajka.
2) czy możecie polecić jakąś trasę dla w miarę doświadczonych piechurów, (ale jednak taką gdzie nie będzie zbyt wiele ekspozycji) z uwzględnieniem noclegów w schroniskach?
Ewentualne uwagi chętnie przyjmę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć jeżeli chodzi o kwiecień to wyższych partiach może być jeszcze śnieg patrząc na to jaka jest zima teraz to może jeszcze długo zostać my zazwyczaj jeździmy w okolicach maja początek czerwca gdzie jeszcze w wyższych partiach jest troszkę śniegu ale do przejścia, raczki zawsze w plecaku. Raczej rezerwujemy sobie nocleg bliżej terminu. Na zakończenie dla nas sezonu jeździmy co roku w październiku na rocznicę ślubu i raz mamy piękną pogodę wręcz jesienną a raz faktycznie zimową aurę Jeżeli chodzi o takie ładne trasy widokowe do przejścia to polecam z Kościeliska pójść na Ornak i można zrobić fajną pętelkę i zejść chochołowską, tam ogarnąć sobie nocleg i iść kolejnego dnia Grześ rakoń Wołowiec? Zależy wszystko od kondycji. W dolinie Chochołowskiej jest bardzo wiele szlaków które się ze sobą łączą( Trzydniowiański, Kończysty itd) Kolejna trasa moim zdaniem jedna z lepszych widokowo to Czerwone Wierchy jeżeli mieliście już do czynienia z łańcuchami to szpiglasowy Wierch od piątki. Ja pierwsze łańcuchy miałam na szlaku akademickim na Babią górę. A i polecam skompletować sobie jakieś wygodne ubrania oraz akcesoria na szlak, niekoniecznie sprawdzą się w takim przypadku ubrania miejskie https://r70.pl/ W tym sklepie powinni Ci coś dobrać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tatry! Jeśli chodzi o termin, to maj i czerwiec to zazwyczaj bardziej sprzyjające miesiące niż wrzesień lub kwiecień, jeśli chodzi o pogodę i warunki na szlakach. W maju i czerwcu góry są pełne zieleni i kwiatów, co jest piękne, ale trzeba się liczyć z ewentualnymi opadami deszczu. Jeśli chcecie uniknąć tłumów, to rzeczywiście warto wybrać się poza sezonem letnim.

Jeśli chodzi o trasę, dla doświadczonych pieszych polecam trasę na Czarny Staw Gąsienicowy z noclegiem w schronisku PTTK Murowaniec. To piękny rejon Tatr, nieco mniej ekspozycyjny niż niektóre inne miejsca, a widoki na Czarny Staw Gąsienicowy i otaczające go szczyty są niesamowite. Schronisko Murowaniec oferuje komfortowe warunki noclegowe i pyszne jedzenie. To świetna opcja na waszą pierwszą wizytę w Tatrach. Oczywiście, przed wyruszeniem na szlak warto sprawdzić aktualne warunki pogodowe i dostępność noclegów. Życzę wam udanych wakacji i niezapomnianych wrażeń z Tatr!
Więcej o mnie na MSSG
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli wybierasz się na narty koniecznie sprawdź ofertę sklepu Małopolska Giełda Narciarska. Znajdziesz tam świetny sprzęt i inne niezbędne akcesoria, a wszystko w rewelacyjnych cenach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto zajrzeć dużo ciekawych informacji https://infoturystyka.pl/informacje/tatry-najpopularniejszy-region-gorski-w-polsce-gdzie-i-co-zobaczyc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Podróże

hotel dla rodzin z dziećmi turcja grecja (73 odpowiedzi)

polećcie proszę dobry sprawdozny hotel

Gdzie w góry z dzieckiem na wakacje-miejsca godne polecenia (172 odpowiedzi)

Jak co roku chciałabym pojechać na urlop w góry. Byle nie do Zakopanego- tam byłam już wiele...

Gdzie na wakacje? (18 odpowiedzi)

Gdzie na wakacje z dzieckiem 3 letnim? Ktoś coś poleca?

do góry