Widok

Z ciemnego koloru na jasny

Mam w pokoju ciemny fiolet, a chcę przejść do jasnego koloru - nie białego, ale jasnego. Czy jestem w stanie to zrobić sama, a w zasadzie same? Pokój dwóch studentek. Średnio mamy środki na to, żeby za coś takiego płacić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście, że tak. Kupujesz farbę, bierzesz wałek i malujesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam.
Ja uważam , że Panie doskonale sobie poradzą zaoszczędzając jednocześnie pieniądze.
W tym przypadku kolor bazowy jest intensywny i jest bardzo ciemny, dlatego dla pewności, że efekt końcowy będzie dobry, powinno się przed użyciem docelowej farby wykonać krycie farbą gruntującą. Bardzo dobrze sprawdza się tu Lateksowa Farba Podkładowa Dekoral GRUNT - ma ona bardzo dobre właściwości kryjące. Malowanie farbą gruntującą stonuje kolor, który chcemy zamalować a jednocześnie wzmocni podłoże poprawiając przyczepność nowej, wierzchniej warstwy. Grunt przed użyciem należy dokładnie wymieszać a ścianę oczyścić, odkurzyć i odtłuścić. Farbę gruntującą nanosi się za pomocą pędzla lub wałka, uprzednio przelewając część farby do kuwety. Nakładając farbę należy zacząć od miejsc trudno dostępnych, kątów oraz krawędzi ścian małym wałkiem lub pędzelkiem, a potem przejść do aplikacji gruntu na powierzchni ścian poprzez nanoszenie równomiernych warstw pionowymi pociągnięciami od góry do dołu. Należy uważać, żeby nie powstawały zacieki. Lateksową Farbę Podkładową Dekoral GRUNT bez względu na rodzaj podłoża nanosi się jednokrotnie. Po dokładnym wyschnięciu ściany można przystąpić do właściwego malowania. Nakładanie docelowego koloru powinno wyglądać podobnie: najpierw kąty i krawędzie, potem pozostała część ściany. Po wyschnięciu pierwszej warstwy, należy nanieść drugą - prawdopodobnie ostateczną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z pewnością przyda się grunt. Potem na to dwie-trzy warstwy. Tylko i wyłącznie wtedy, jeżeli fioletowa farba dobrze się trzyma ściany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Remont - porady

Jakie schody? - co polecacie (53 odpowiedzi)

Pewnie wielu mieszkańców nowych domów w Baninie miało dylemat i pytanie dotyczące schodów...

Pytanie dotyczące planowania remontu domu (3 odpowiedzi)

Jesteśmy w fazie remontu domu opartego na pomysłach na serwetce (północne Toronto, bliźniak z lat...

Łazienka - niebanalne i tanie urządzenie (28 odpowiedzi)

Myślimy o remoncie łazienki. Niestety większość rzeczy które mi się podobają są zwykle drogie, a...

do góry