Widok

ZMORA CIĘŻARNYCH????????? Pomocy

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
dziewczyny...mam taki wstydliwy kłopot...w pierwszej ciąży "nabawiłam" się hemoroidów...teraz jestem w drugiej już ciąży (po ok. roku przerwy) i widzę, że problem wrócił ze zdwojoną siłą...wyłażą mi duże guzki, odczuwam czasem ból, swędzenie...masakra jakaś:((((((((((((((((( Czy któraś to przechodziła? Możecie mi coś doradzić? Polecić jakieś środki??

Stosowałam trochę Posterisan w maści..ale czy ja wiem czy mi to pomogło....może byłam za mało obowiązkowa....
Czy wiecie może czy Posterisan czopki są skuteczniejsze? a może jakiś inny "specyfik"? np. Proctohemolan??

Proszę poradźcie coś:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi Posterisan w czopkach pomógł :). Tylko ja go brałam już po ciąży, nie wiem czy w ciąży można. Poza tym te hemoroidy pewnie biorą się od zaparć więc z tym trzeba walczyć.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A stosowałaś Posterisan czy Posterisan H??? bo ten drugi jest chyba z jakimś "sterydem", więc zapewne silniejszy i skuteczniejszy, ale właśnie tego nie można w ciąży...ten "zwykły" chyba można (ale głowy nie dam:) )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też borykam się z takin problemem...

Chyba trzeba coś na zaparcia zeby zbytnio się przy załatwianiu nie wysilać i wtedy jeszcze coś by zlikwidować te co powstały... Tylko czy w ciąży dozwolone?
:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nic nie stosowałam, bo po ciązy miało samo przejść. I przeszło :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najszybciej działający PROCTO-HEMOLAN w czopkach i kremie.
Dwa razy dziennie 3-4dni i po problemie.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam ten problem przez całą ciążę i to Ci pomoze. I chwilę po. Próbowałam wszytskiego i pomógł mi RECTOSTOP . I oprócz tego przepraszam za dosłowność wsadzałam podczas kąpieli palec w pupke i tam ugniatałam tego paskuda zeby krew nie zalegała.. moze mało romantyczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"mało romantyczne" :P

co do zaparć to mi ginka powiedziała, żeby kupić sobie jakiś specyfik typu:
LACTULOZA
DUPHALAK
FORLAX
nie wiem jak działa, bo nie próbowałam, ale podobno fajnie reguluje te sprawy...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również borykam się po ciąży z tym paskudztwem. Nie pomagały żadne specyfiki które można nabyć bez recepty procto-hemolan, procto-gliwenol ani avenoc. Kupiłam czopki z antybiotykiem o nazwie Proctosendon i chociaż kosztują ok 43 zł to na te poprzednie wydałam więcej a i tak nie pomogły.

Co do forlaxu i lactulosy to prawie to samo, proszek bądź płyn który się pije by nie doprowadzić do zaparć. Środek ten zatrzymuje wodę w jelitach ale nie należy mylic z odwadnianiem organizmu, dzięki temu mozna bez problemu oddać stolec. Lactulosa jest tańsza ze względu na to że można ją kupić w małej buteleczce koszt ok 10 zł.
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety mam ten sam problem i niestety trzeba się męczyć:(((

Jedyne co wolno za pozwoleniem i pod nadzorem ginekologa to Posterisan czopki i maść, Posterisan H i inne specyfiki są na sterydach i są w ciąży zakazane:(

Ja dostałam zalecenie czopek 3xdziennie + maść za każdym razem jak jestem w toalecie - na początku pomagało, teraz już nie:((

Ze sposobów zielarskich podobno sprawdzają się nasiadówki w korze dębu, ale jeszcze nie próbowałam, bo nie mogę jej dostać.

A po zakończeniu karmienia - do chirurga, to jedyny pewny i skuteczny sposób aby pozbyć się tego paskudztwa!!!
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, czy wy te hemoroidy macie w związku z zaparciami, bo ja miałam właśnie od tego. I na te zaparcia pomogła mi laktuloza, po której poczułam się jak nowo narodzona:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja nie powiedziałabym, że bezwzględną przyczyną u mnie są zaparcia....owszem...zdarzało się "ciężkie" wypróżnianie.....ale jakoś sam fakt ciąży wydaje mi sie powodem tego paskudztwa:(

A czy myślicie, że bez chirurga się nie obejdzie....kurdeee..mój srom wygląda teraz masakrycznie....gdzie to piękne "słoneczko"..hahahhaha..zresztą...bez względu na walory estetyczne to strasznie uciążliwe - zwłaszcza jak boli i swędzi:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ginka mi mówiła że jak się pojawią hemoroidy to oprócz maści trzeba zmienić trochę dietę, w szczególności jeść musli i kiwi, to ponoć pomaga :) może warto spróbować
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Avenoc czopki i maść homeopatyczne. Mi bardzo pomogło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi niestety nic nie pomogło i czeka mnie zabieg usunięcia bo chirurg powiedział, że jak już wyszły guzki to nie znikną a nawet jak na chwilę się wchłonią to i tak kiedyś wyjdą. Zabieg to dla mnie była ostateczność, mój ojciec miał kilka lat temu taki zabieg i ma spokój nic nie wychodzi, nic się nie odnawia.
Posterisan H jest ze sterydami i tylko na receptę więc podejdź do swojego lekarza rodzinnego i podpytaj.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurcze, tez to miałam pod koniec ciązy, ale takie malutkie, w ogóle mnie nie raziły, nie czułam ich w ogóle, ale przy porodzie tak wywaliły że masakra! Były wielkie jak orzechy włoskie. Potem nie wiedziałam co mnie bardziej boli cięcie czy te hemoroidy. Także lepiej wyleczyć to zawczasu niz sie później męczyć. Bo po porodzie ciężko sie załatwić, a z hemoroidami to już w ogóle. No ale po porodzie chyba 2-3 tygodnie nie mineły a sie ich pozbyłam maścią i czopkami, nie pamiętam nazwy, ale tez jakieś ziołowe, bo dla kobiet karmiących.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja stosowalam jakas masc, w aptece mi polecili, i do tego ziola proctovitale, i moge je polecic, u mnie sie super sprawdziły, dużo mniej bólu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jaki wozek wybrac? (71 odpowiedzi)

Dziewczyny jaki wozek wybrac? 2w1, 3w1? Jakiej firmy polecacie? Rodze w wrzesniu :)

Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie. (36 odpowiedzi)

Bardzo proszę o wszelkie opinie dotyczące współpracy z tą panią jak również o terapii z dzieckiem...

Adwokat- rozwód- podział majatku (59 odpowiedzi)

Szukam bardzo dobrego adwokata z trójmiasta, który zajmuję się rozwodami i podziałem majątku....

do góry