Widok

ZOO Karina Chełm - odradzam !!!

w ZOO Karina w Galerii Chełm zwierzęta są źle traktowane. Dokładnie mowa o króliczkach. Maluchy trzymane są w szklanych akwariach, tylko na trocinach, bez sianka !!!! A przecież to jest ich podstawowy pokarm. Zwróciłam sprzedawcy uwagę, że królik nie ma sianka, to zdziwiony powiedział, że przekaże koleżance, żeby mu podała (czemu sam tego nie zrobił od razu??). Zaufałam i opuściłam sklep. Jednak na drugi dzień wróciłam tam znowu i niestety sytuacja się nie zmieniła !!
Rodzice kupujący królika dziecku, widząc w jakich warunkach trzymany jest on w sklepie, możliwe że takie same warunki przeniosą do domu, no bo przecież w sklepie "jakoś sobie radził".
Jestem oburzona takim traktowaniem zwierząt i zdecydowanie przeciwna ich sprzedaży w marketach - narażone na hałas, okrutne oświetlenie od którego ludzi boli głowa a co dopiero takie małe stworzenia.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3
Od takich spraw jest specjalnie do tego powołana jednostka - http://www.toz.pl
Tam się najpierw udaj.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak zrobię, dziękuję.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę bardzo.
Jakbyś też mogła opisać potem co Ci się udało wskórać i jak to się zakończyło?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przed chwilką wysłałam do TOZ maila z opisem sytuacji. Mam też zdjęcia, gdyby sklep próbował zaprzeczać. Jak rozwinie się sprawa na pewno opiszę.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
W dalszym ciągu czekam na maila od TOZ.
Udałam się ponownie do wspomnianego sklepu. Sianka dalej nie było.. Tym razem tak długo suszyłam głowę sprzedawcy aż dał sianko królikom w mojej obecności. Jak tylko sianko trafiło do akwarium, króliczki zaczęły konsumować :)
To był dla mnie szok, ponieważ sprzedawca nie miał pojęcia o tym, że króliki powinny mieć sianko w swoim dziennym menu!!! Pytał mnie które będzie dobre i pokazywał po kolei rodzaje sianka które były na stanie sklepu!!! Żenada.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiem coś o tym, pracowałam tam
Wiem jakie mają zwierzaki warunki. Jedyne co powiedzieli mi że sianka nie wolno im dawać (kierowniczka zabroniła), gdyż dostają inny pokarm zawierający lucernę. Mają co prawda sianko odłożone dla króliczków, ale szczerze bałabym im się dawać.
Tak jest w każdym takim sklepie. Gdańsk czy Gdynia.

Tak po za tym sprzedawca nie ma prawa wybierać sianka, gdyż jak pisałam ma odłożone na magazynie firmy Aro duże opakowania. Przepraszam ma :) jak sam za nie zapłaci. ^^
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
rozumiem króliczki,biedactwa
że się nikt głodnymi dziećmi z okolicy nie przejmuje
chyba ktos sie mocno nudzi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 21
To że przejmuję się losem króliczków nie znaczy od razu, że mocno się nudzę. Przykro mi że takie masz podejście do sprawy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
a to pewnie odpowiedź od jednej z ,,BARDZOOO PRACOWITYCH ;; sprzedawców tego żałosnego sklepu !!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
ahahaha skoro tam pracowalas/es powinienes wiedziec ze siano jest firmy ARAD a nie aro ...i nikt nikomu niczego nie zakazuje pracuje w tej firmie i dba sie o zwierzeta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Chwala tobie za starania ale w świetle tego że ponad 200 000 dzieci w Polsce w wieku do 5 lat głoduje twoje starania są równie ważne co starania ekooszołomów o uratowanie życia żab które przenoszą przez drogę w świetle informacji że na polskich drogach zginęło tysiące dzieci w drodze do szkoły.
Walcz o ważne sprawy i nie rozmieniaj się na drobne.
Króliczki głodzi się i nie jest to tajemnicą aby nie urosly! Bo gdy urosną nie będą już sweetaśne będą mocną śmierdziały i króliczek maskotka się nie sprzeda.
A sklep ten jest zły z innego powodu.
Karma dla psa jest tam 2 krotnie droższa w stosunku nawet do wysokich cen z gabinetów weterynaryjnych.
Inne zoologiczne akcesoria bywają nawet 10 krotnie droższe niż cena producenta.
Myślcie ludze. Nie lubię tego typu sklepów bo śmierdzi w nich jak w chlewie ale do tego ne zaglądam bo nie lubię być szwabionym.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 12
Tu się z Tobą nie zgodzę. Króliczki w Zoo Karinie nie są głodzone. Jedynie nie dostają siana.
Jedzenie dla psów - ale tylko te nie które - są faktycznie droższe o około 30 -50% normalnej ceny.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
mnie zastanawiało dlaczego chomiki wody nie mają w akwariach:/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mają. Niestety chomiki mają to do siebie że wsypują tam od zatrzęsienia trocin i nie widać miseczki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
BO WODA ZOSTALA U RYBEK...HEHE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
~zaaaa
"rozumiem króliczki,biedactwa
że się nikt głodnymi dziećmi z okolicy nie przejmuje"
==
Jak to nikt? Ty się przejmujesz. Ilu dzieciom pomogłaś?
Założę się, że żadnemu.
Ludzie powołujący się na takie argumenty zwykle mają to do siebie, że nie pomogą ani zwierzęciu, ani dziecku. Tylko gadają.

~giewont niewiedzy
"Króliczki głodzi się i nie jest to tajemnicą aby nie urosly! Bo gdy urosną nie będą już sweetaśne będą mocną śmierdziały i króliczek maskotka się nie sprzeda. Walcz o ważne sprawy i nie rozmieniaj się na drobne".
==
Króliki miniaturowe nie są królikami hodowanymi na skóry i mięso, więc mimo karmienia nie osiągną wielkości i wagi np belga.
Zadbany, zdrowy, wysterylizowany królik nie śmierdzi.

Giewont i zaa pomagajcie dzieciom, a inni będą pomagać zwierzętom, dzięki czemu świat będzie lepszy. I dla ludzi i dla zwierząt.
Jak na razie to tylko krytykować innych, że coś robią potraficie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
odczep sie od nich, sklepy zoologiczne czesto dzialaja pod pieniadz np. wystawiajac fretki ktore powinny byc na mleku z miseczka miesa a nie maja zebow zeby sobie poradzic, wstyd i hanba
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
kinga
to sie nie zakladaj
pomagam jak moge
i nie musze sie z tym obnosic
a ty nie masz nawet jak tego sprawdzic
chodzi o to ze ludzie chyba nie maja wiekszych powodów niz warunki bytowe króliczków
ale może to i dobrze bo moze nie maja kłopotów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
wierz mi, że mam większe kłopoty "niż warunki bytowe królików", jednak sama mam 2 króliki, które uwielbiam i o które dbam jak najlepiej, dlatego jak widzę, że inne są źle traktowane, trzymane w złych warunkach, to pęka mi serce. Nic na to nie poradzę, że mam takie podejście do sprawy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
jestem za tak
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry