Widok

Ząbkowanie- jakie gryzak?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Moj 3,5 miesieczny synek zaczyna ząbkować. Uporczywie ssie smoka albo pcha rączki do buzi i jezdzi po dziąsełkach. Nie myślałam,że to sie tak szybko zacznie więc nie mam na ząbki. Psikam mu wieczorem tantum verde, zeby troszke znieczuluć. I tu moje pytanie: Jaki gryzak kupić? Myslę nad takim dziąsełkiem z MAM baby albo nad tym http://allegro.pl/smoczek-gryzak-dziaselko-tommee-tippee-mk-i1348596350.html. Który waszym zdaniem lepszy? Jaka maść na ząbkowanie? Tyle tego jest w aptece, czy są lepsze i gorsze?
Z góry dziekuje za pomoc :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Maść polecam dentinox czy jakos tak.
image
[url=http://pierwszezabki.pl] [img]http://s2.p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas gryzaki sie nie sprawdzały i nie sprawdzaja. Polecam szczoteczke silikonowa na palec i masowanie dziasełek to najbardziej pomaga. Tantum verde, dentinox lub bobodent i letnie mleko. Jak maluszek cierpi to na noc syrop przeciwbólowy. Nam ida 4 i jest pełna masakra...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak często masujesz tą szczoteczką?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szczoteczka tak ze 3 x dziennie, jask wychodzily 1 i 2 mega pomoglo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas Zuza też pcha łapki do buzi (ja się śmieję że liczy zęby :)) i strasznie się ślini ale niczym jej nie smaruje bo ona nie płacze że ją coś tam boli. Póki co pewnie starczy jak sobie sama tam pogmera. Próbowałam dać jej gryzaka ale nie chce. Ogólnie wszystko pcha do buzi i może to jej trochę masuje ale narazie odpukać płaczu czy temperatury nie ma z tego powodu. Pewnie daleko jeszcze te zęby :)
image[/url]
image[/url]


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas placzu tez nie ma, ale wybudza sie w nocy i sie slini. Trzeba mu wtedy dac smoczka, czego wczesniej nigdy nie potrzebowal. Mi jakos strasznie te raczki w buzi przeszkadzaja bo od razu ma rekawy mokre, cieknie mu slina po szyjce i bodziakach. Skorke ma podrazniona od tego w okolicy ust i boje sie ze na mrozie zrobia mu sie liszaje. Mam nadzieje ze przestanie sie tak slinic po dobrym zelu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ah, a jak długo takie ząbki idą? Jest to sprawa kilku dni, tygodni, czy moze miesiaca?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas zwykłe gryzaki także się w ogóle nie sprawdziły, Synek później dostał taki gryzak http://www.tommeetippee.pl/viewproduct/parentcat/3/subcat/10/pageid/12/ i tylko on się sprawdził.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mieliśmy różne gryzaki :)


z TT:
image
nie sprawdził się nic a nic... Młody nawet nie mógł go włożyć do buzi :P


przy następnych zębach znów TT
image
tez do niczego...


był też klucze Canpol
image

silikonowa szczoteczka na palec... też nie bardzo się sprawdziła...





jedynie gryzak wodny Canpol się sprawdził :)
image
miał dobry kształt - akurat do gryzienia ;) (bez chłodzenia)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w akpolu są
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podobne gryzaki ale firmy Nuby widziałam dzisiaj w Leclercu ;] http://allegro.pl/nuby-gryzak-do-podawania-pokarmu-0-bpa-z-siateczka-i2583981020.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam na sprzedaż z 2 nowymi siatkami 6zł
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my juz po okresie zabkowania, nieprzyjemny czas zarowno dla dziecka, jak i rodzicow ;( poratowasl na gryzak z akuku na szczescie, wczesniej wkladalismy go do lodowki i podawalismy małlemu odpowiednio schlodzony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tez mam z akuku i faktycznie daje rade, chociaz wiadomo ze zabkowanie to bardzo ciezki okres. Pomysl z chlodzeniem jest swietny :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Żyrafa SOPHIE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oooo Sophie jest super. Fakt, że kupa kasy za kawałek gumy, ale mój łobuz molestuje ją non stop.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas wlasnie zabkowanie sie zaczyna, powiem szczerze ze masakra. Musze poczytac dokladnie wasze odpowiedzi i sprobowac chociaz troche usmierzyc bol naszego malucha :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas nic nie pasowało, aż niechcący odkryliśmy... wysuszony kabanos taki wysuszony na maxa :D i tak podawaliśmy kabanosa do gryzienia na zabkowanie od 6m-ca zycia :D
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Haha, nieźle z tym kabanosem :D
My planujemy kupic gryzak, tylko jeszcze nie wiem jaki dokladnie powinniśmy wybrac :) W razie czego zaczne suszyc kabanosa :D D:
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiem że może być z tym ciężko ale gryzak niestety trzeba przymierzyć :) niektóre są tak szerokie albo grube, że albo nie mieszczą się do rączki albo do buzi. Musi dać się łatwo i solidnie chwycić i włożyć, dosyć głęboko jeśli chodzi o np 4, do buzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój synek też miał Sophie, bo jest z naturalnego kauczuku, z drzew Hevea. Tylko że teraz na rynku są produkty tej samej jakości co Sophie, też z kauczuku i dużo tańsze, np. hiszpańskie Lanco Toys. Osobiście polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mojej córeczce oprócz gryzaków smarowałam dziąsełka takim żelem https://gengigel.pl bardzo jej pomagał, dość szybko ból przechodził i przestawała płakać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

czy ktos wyleczyl homeopatia cos wiecej niz katar i przeziebienie? (62 odpowiedzi)

np zapalenie ucha, problemy z drogami rodnymi, nerki, trzeci migdal? czy wierzylyscie w...

nie przyjemny kardiolog -dr.Sabiniewicz (91 odpowiedzi)

dr.Sabiniewicz -kardiolog dzieciecy opinie na jego temat poprosze

Fajne i ciekawe przystawki - przekąski :) (71 odpowiedzi)

Mój mąż ma za tydzień urodziny, ze wzgledu że mam małe dziecko potrzebuje szybkich i ciekaweych...

do góry