Widok

Zaintertesowania, hobby, pasje... jak to znaleźć?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam. Nie mam żadnych zainteresowań, hobby czy pasji, chciałabym to zmienić, żeby czymś się zająć w wolnym czasie.
Ale nic nie znajduje co by mnie zaciekawiło, pochłonęło na dłużej.

Lubie wymyślać gry planszowe dla dzieci, ale to tylko czasem, jak mam natchnienie, czyli rzadko.

Czytać książek nie lubię, w swoim życiu przeczytałam dosłownie jedną książkę, jakaś fantastyka, nawet fajna była, ale jednak nie jest to czymś, co chce robić w wolnych chwilach, czytanie odpada.

Nie mam zdolności manualnych, przez co wiele rzeczy odpada. Rysować nie potrafię, niektóre dzieci rysują lepiej niż ja. Próbowałam różne ozdóbki robić z modeliny, z papieru itp., ale to wszystko wychodzi mi tak marnie, brzydko że nawet nie ma sensu aby to robić, bo co zrobie to do wyrzucenia.

Gotowanie odpada, pieczenie również, ciasta jakoś mi nie wychodzą, gotować lubię ale tylko szybkie potrawy, to co trzeba na obiad i koniec.

Kiedyś lubiłam jeździć na rowerze, ale od kilku lat na rowerze nie byłam, czekam aż dziecko mi podrośnie i się nauczy, może zamiłowanie do roweru mi wróci, i zarażę dziecko jazdą po lesie :)

Chciałabym coś robić w wolnych chwilach, ale pojęcia już nie mam za co się złapać, żeby wciągnęło mnie, żebym to polubiła oraz żeby mi to wychodziło.

Lubię oglądać filmy i seriale, słuchać muzykę, grać w gry, ale nie mogę nazwać tego ani zainteresowaniem, ani hobby czy pasją.

Jak można zapełnić sobie czymś czas?

Jak wam udało się znaleźć to, co lubicie robić?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 24
Ja w zeszłym roku odkryłam w sobie pasję ćwiczenia i zdrowego stylu życia. Najpierw zaczęłam ćwiczyć z Chodakowską, potem tak się wkręciłam, że dodatkowo zaczęłam biegać, chodzić na siłkę itp. Obecnie jestem w trakcie robienia kursu na instruktora personalnego. Kiedyś nie lubiłam gotować, ale odkąd zaczęłam ćwiczyć postanowiłam też się zdrowo odżywiać, przeglądałam różne blogi dot. zdrowego odżywiania, zaczęłam gotować wg przepisów z bloga itp. Dodatkowo zaczęłam się uczyć angielskiego i tak mi czas mija :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
Najpierw tato zaszczepił we mnie miłość do nart i podróży. Później poznawałam ludzi, którzy mieli pasje i mnie nimi zarażali. Nic tak nie inspiruje, jak człowiek, który kocha to, co robi :)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja nigdy nie musiałam szukać. O tym że trafiłam na właściwą tematykę, informowały mnie moje... emocje.
Od zawsze jest tak że jeśli chodzę z błyszczącymi oczami, rumieńcami i nie mogę o niczym innym myśleć to... zauroczył mnie jakiś temat - zupełnie jak u każdego ktoś się w kimś zakocha, z tą różnicą że u mnie chodzi o jakąś nową dziedzinę aktywności. Zgłębiam wtedy interesujący mnie temat, szukam gdzie można się w tej dziedzinie zrealizować, no i ile to kosztuje bo niestety zwykle hobby są kosztowne.

Oczywiście mam swoją pasję od dzieciństwa, trafiłam na nią sama dzięki jakiemuś konkursowi dla dzieci, potem obczytałam wszystkie możliwe książki jakie na ten temat wydano w owym czasie i uczestniczyłam w corocznych wydarzeniach. Niestety mogłam być tylko widzem. Dopiero w dorosłości spełniłam marzenia i teraz "siedzę w zagadnieniu", poszerzając doświadczenie o nowe aspekty.
Chodzi o kynologię, swoje psy, i próbowanie z nimi różnych psich sportów.

W tzw międzyczasie trafiłam na kilka innych dziedzin, jak pewien czas temu na strzelanki ASG (air soft gun). Wiem gdzie ludzie się spotykają, gdzie i w jaki sprzęt warto się zaopatrzyć. Na razie nie mam środków na realizację no i chorowałam ale mam te ASG na swojej liście. :D

W każdym razie z hobby to jest tak że przeczytasz jakiś artykuł, zobaczysz materiał w telewizji i już po prostu zarażasz się, serce ci bije mocniej, zaczynasz dążyć do realizacji nowych pomysłów
albo tak się nie dzieje i wtedy rozumowe podejście do sprawy, "szukanie" hobby nie ma większego sensu. Bo po co? Żeby się zmuszać?

Może jest nawet coś takiego jak "osobowość hobbysty" którą albo się ma, albo nie?
Jak ją masz, to nawet w klubie osiedlowym znajdziesz robótki ręczne i grono kapitalnych znajomych a jeśli jej nie masz, to choćby ci pokazać, dostarczyć (ciebie/tobie) a nawet dopłacić to nic z tego nie wyjdzie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wpis Lilith uświadomił mi że wzorce z dzieciństwa mają ogromne znaczenie.
Piszę o sobie że pasję znalazłam sama a może to pasja znalazła mnie.
Ale fakt że od malucha widziałam jak się spędza wolny czas. W mojej rodzinie uprawiało się sporty amatorsko (tenis i też narciarstwo alpejskie) i taki miałam wzorzec.
To też wyczula, ułatwia wyłapywanie tematów które mogą zainteresować i uczy jak się wchodzi w daną dziedzinę, jak nawiązuje kontakty, jak realizuje zainteresowania np szukając sprzętu, właściwych miejsc itp.

No i teraz uczę tego córkę. Dużo czasu spędzamy razem, także aktywnie. Pokazuję jej co można ciekawego dla siebie znaleźć i jak się w tym realizować.
To wiele ją uczy, no i tworzy kapitalną relację między nami.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja jestem z zawodu nauczycielem, więc czasu wolnego pracując w zawodzie miałam sporo. Któregoś razu, to było ok. półtora roku temu, robiąc zakupy spojrzałam przypadkowo na okładkę czasopisma "M jak mieszkanie" i stwierdziłam momentalnie że moje mieszkanie mi się nie podoba, że chcę mieć dokładnie tak jak na tej okładce. Kupiłam gazetę, wróciłam do domu, przekopałam internet, szukając takich samych albo podobnych mebli i dekoracji. Tak się zaczęło. Teraz kupuję czasopisma wnętrzarskie co miesiąc i szukam inspiracji w internecie, tworzę swoje internetowe kolekcje wnętrz które mi się podobają, oglądam programy dotyczące aranżacji wnętrz. Metamorfozę przeszedł już mój przedpokój i pokój moich córek, w tym roku planuję przemianę dużego pokoju. Od lutego zapisałam się na kurs aranżacji wnętrz i zamierzam się przekwalifikować i zająć projektowaniem wnętrz zawodowo. Połączyć pracę z tym, co uwielbiam i z tym, co daje mi satysfakcję.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Moim zdaniem to trochę nienaturalnie szukać sobie hobby. Zgadzam się z poprzedniczką, że albo coś nas interesuje albo nie i ciężko jest "wynaleźć sobie pasję czy zaplanować - od dziś interesuje mnie to i to. Jeżeli Twoja potrzeba wynika z tego, że się nudzisz to jeszcze ok bo może w końcu trafisz na coś co obudzi w Tobie zainteresowanie - jeśli powodem jest chęć posiadania pasji bo to teraz takie na czasie (bywa, że osoby bez pasji traktowane są jako nieciekawe) to będzie gorzej. Na siłę nic się nie da.

Ja też ubolewałam nad tym, że nie mam tak ciasno sprecyzowanych zainteresowań jak np mój mąż. Uwielbiam czytać ale to takie hobby 80% Polaków. Jesteś chyba wyjątkiem z jedną przeczytaną książką bo ludzie raczej czytają... Jeden mniej, drugi więcęj, ale kiedyś tam po tą książkę sięgają.

Jednak jeszcze bardziej nienaturalne wydawało mi się szukanie hobby. Zwłaszcza teraz kiedy pod wpływem głównie mediów jak grzyby po deszczu wyrastają pasjonaci prawie wyłącznie kategorii: gotowanie, stylizacja, fitness i zdrowy tryb życia, także projektowanie ale to już wydaje mi się wyższa szkoła jazdy i jakiś zmysł trzeba mieć.

Miałam bardzo podobne przemyślenia i w końcu jakoś samo do mnie przyszło, że chyba jednak jakieś zdolności manualne mam i zainteresowała mnie równie popularna dziedzina jak inne czyli tzw hand-made. Szyję różne fajne rzeczy z filcu i sprawia mi to ogromną radość :)

Może zastanów się nie nad tym co mogłabyś robić ale co sprawia Ci naprawdę ogromną radość:) pomyśl co jest Ci w stanie poprawić humor w każdej sytuacji. Nawet jak jest to banał jak wydawanie pieniędzy ;) to i takie zainteresowanie może zamienić się w hobby ! Mam bystrą kumpelę, która bynajmniej nie ma pusto w głowie a sama przyznaje, że jej hobby to ... wyszukiwanie promocji ! :) sprawia jej to radość a jeszcze jakie wymierne korzyści :)

Powodzenia!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Albo załóż bloga w temacie "hobby poszukiwane" i ogłoś konkurs, z nagrodą, dla tego kto zdoła zarazić Cię swoją pasją :) może znajdą się ambitne osoby, które będą miały ochotę podjąć takie wyszukane zadanie;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Normalnie pozazdrościć takiej pasji sama bym tak chciała ale niestety zdrowie mi na to nie pozwala. uśmiech
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hihi, nie ma to jak szukanie hobby na forach internetowych - też właśnie to robię ;-)
Jazda na rowerze to fajne zdjęcie, ale wiosną, latem i wczesną jesienią. Co robić w zimę? ;-) Zostaje tylko rowerek stacjonarny, hihih ;-)

Super, że przypomniałaś mi o rowerze, muszę go odkurzyć i zacznę jeździć wiosną ;-)
Moje nowe postanowienie ;-)
Nigdy nie zostawiałam nigdzie roweru, nie mam zamka.
Polecisz mi jakiś konkretny ? :)
Oglądam je teraz w sklapach internetowych i są przeróżne :) Wystarczy taki zwykły, który jest na dole tej stronki za 16 zł ? :) Tutaj są od 16 zł do ponad stówy: centrumrowerowe.pl :)
Roweru nie mam wybitnie drogiego :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
Żeby odkryć pasję, to musisz zacząć czegoś próbować;) przejdź się na kurs tańca, może na jakieś sztuki walki, basen, popróbuj różnych rzeczy;)
The woods are lovely, dark and deep...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie wiem czy da się to zrobić metodycznie, ale na pewno trzeba próbować - bez tego ani rusz! Często pasje odkrywa się przypadkiem. Ja na przykład rozwiązując (dla jaj i zabicia czasu) zadania z popularnych dzieł Keri SMith (Zniszcz Ten Dziennik i To Nie Książka) niespodziewanie odkryłam, że lubię rysować i że wychodzi mi to lepiej niż mogłam przypuszczać. Zapisałam się na kurs szkicowania i w wolnej chwili ćwiczę na rodzinie, znajomych, psie, kocie i wszystkim wkoło - strasznie mnie to wciągnęło i liczę, że w przyszłości może uda mi się na tym zarabiać - moje twory wiszą już na ścianach kilku przyjaciół :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hobby to droga sprawa. Ja uwielbiam wycieczki ,nurkowanie. Niestety moja sytuacja rodzinna sie zmieniła ( mam kilku miesięczne dziecko)do tego finansowa bardzo podupadła . i jak tu znaleźć nowe hobby 😣tez chciała bym robić coś interesującego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja jako dziecko marzyłam o rolkach...ale wiadomo jakie były czasu...tego typu rzeczy były ledow osiągalne w latach 90tych a jak już można było kupić to za nie małe pieniądze i niestety nie mogłam spełnić swojego marzenia w dzieciństwie...i tak oto w wieku 34 lat spełniłam swoje marzenie które okazało się moją pasją :)..pokochałam jazde na rolkach..może nie codziennie ale 4-5 razy w tygodniu jak już nakarmie dzieci, wykąpiemy je, zostawiam meża i dzieciaki w domu i jadę sobie z moimi myślami gdzie mnie rolki poniosą...czuję się wtedy idelanie, zapominam o problemach i to są dla mnei cudowne chwile...więc czasami wystarczy niewiele aby czuć się szczęsliwym :))))i odszukać coś co jest tylko dla siebie...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z tym hobby to jest tak trochę że jak Mama i Tata spędzają czas wolny przed TV to takie wzorce mają dzieci i później muszą na forum pytać (np już jako dorośli ludzie) Inni mają hobby to ja też chcę, ale co mam robić??
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9
fajny temat tez szukam swojej :) nawet probowałam wygooglować jak znaleść swoją pasję ale i tam nie znalazlam odpowiedzi ;) ostatnio przezwyciezylam lek i nauczylam sie plywac ale pasja to na pewno moja nie bedzie ;) dziewczyny fajnie podpowiadaja zeby szukac z dziecinstwa u mnie to bylo ukladanie puzzli, jazda na lyzwach, siatkowka w pozniejszym wieku fitness... ale przy dwojce dzieci to kiepsko z czasem... i z forma tez ;) gdybym zyla w stanach to na pewno zostalabym łowcą promocji ale w Polsce nie da rady tez lubie szukac promocji przez neta i wiekszosc rzeczy tak kupuje szczegolnie do domu.... moze kiedys przyjdzie olsnienie i odnajde cos dla siebie a teraz skupie sie na tym zeby moje dzieci odnalazly swoja pasje...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
jak zaczac?
-probujac ,wiec zaczni:
-biegac,malowac obrazy,szyc na maszynie,pisac wiersze,jezdzic na rowerze ,jezdzic na nartach,jezdzic na lyzwach,robic zdjecia,piec ciasta ,gotowac ciekawe potrawy,chodowac bonzai,chodowac rybki,jezdzic na ryby,biegac z bronia asg,zbierac grzyby ... i innych 2000000 propozycji ,kiedy nie sprobujesz nigdy sie nie dowiesz...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
bieganie, bieganie, bieganie. troche zycie zmieniłem pod to bieganie, ale fajne jest to bieganie. w tym roku przede mna sporo startów, ale najważniejszy PKO Wrocław Maraton
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Muszę przyznać, że nigdy nie myślałem 'jak by tu znaleźć pasję'.... ciekawe
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prawda, zeby znalezc pasje trzeba probowac wielu rzeczy.

Moje pasje: przerabianie mebli za grosze - uwieeeeelbiam i efekt super! Do tego dom urzadzony jak z katalogu i tanio:) trzeba sie tylko odwazyc,moze zaczac od jakiegos taboretu albo malej szafeczki, a potem sie rozpedzic. Polecam dorwac cos z olx za grosze, nawet jak nie wyjdzie przemalowywanie to nie bedzie zal.

Poza tym:
Robienie zdjec
Zdrowe gotowanie (zywnosc malo przetworzona, jak najbardzij naturalna)
Urzadzanie ogrodu
Prowadzenie bloga (wspolgra z moja praca, przydaje sie ludziom dla ktorych pracuje wiec łączę przyjemne z pozytecznym)

Wszystkie moje zainteresowania zaczely sie od jakiejs potrzeby:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
cześć, ja swoją pasję odkryłem zupełnie przez przypadek, byłem w jakiejśc perfumerii na lotnisku i powąchałem nowy wówczas zapach Toma Forda - Noir. Spodobał mi się na tyle, że postanowiłem przeczytać jakieś recenzje, trafiłem na kilka blogów o perfumach, dzięki którym zacząłem poznawać zupełnie nowe zapachy. Od tego czasu minęło już ponad 2 lata a ostatnio sam zdecydowałem się na prowadzenie bloga o perfumach dla mężczyzn, którego zresztą bardzo serdecznie wszystkim polecam. Na razie treści jest mało, ale cały czas staram się go rozwijać. możesz spr na agaripizmo.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przede wszystkim próbować! Trzeba sprawdzać różne opcje, w końcu znajdziesz coś odpowiadającego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zaraziłem się hobby od brata :) Od zawsze lubił składanie różnych modeli, samolotów, aut, domów itp. generalnie wszystkiego co wpadło wu w ręce :) Niedawno zauważyłem w sklepie kolekcję Legendarne auta PRLu a, że uwielbiam ówczesną motoryzację postanowiłem ją zakupić i spróbować poskładać Fiata 126p bo skoro mój brat tak to uwielbia to musi być fajne :) Muszę przyznać, że to świetne zajęcie, trzeba się skupić więc bardzo odpręża i pozwala się odstresować a w dodatku jest się zadowolonym z modelu zrobionego własnoręcznie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hobby motoryzacja, coś dobrego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może wkręcisz się w języki obce? Zapraszam i Ciebie, i Twojego malucha :)
https://ogloszenia.trojmiasto.pl/nauka-jezyka/angielski-dla-mam-z-maluchami-ogl61269716.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Raczej nie znajdzie się tego na siłę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A próbowałaś malowania? To kreatywne hobby i pozwala wyrazić siebie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Musisz po prostu cały czas próbować nowych rzeczy :) Jeśli lubisz gotować spróbuj chociaż raz w tygodniu ugotować coś nowego, małymi krokami. Jak tylko będziesz mogła zacznij jeździć na rowerze skoro to lubisz, albo na rolkach :D
Ja odkrywałam rzeczy, które lubię próbując. Niektóre rzeczy mi nie wychodziły albo odkrywałam, że mam smykałkę, np do sportów. Inaczej nie znajdziesz żadnych nowych zainteresowań
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Próbuj ciągle nowych rzeczy! Na pewno w końcu będzie coś co Ci się spodoba i Cię zafascynuje. Musisz po prostu być cierpliwa i się nie poddawać. Może jakiś sport byłby idealny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Thank!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba po prostu próbować różnych rzeczy, aż się trafi na coś, co będzie nam sprawiało naprawdę dużą przyjemność. Nie można się zamykać, no i nastawiać się: "muszę znaleźć pasję".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój przypadek prosto z życia. Bieganie, urazy sportowe i niechęć chodzenia do fizjotertapeutów. Skończyłem kurs masażu. Obecnie dorabiam sobie do pracy wykonując masaże lecznicze sportowcom, sąsiadom, przyjaciołom...etc. Dużo w tym satysfakcji, a pomoc w usunięciu bólu np pleców łatwiejsza niż przeciętnemu laikowi masażu się wydaje. Z czasem chcesz chłonąc wiedzę i poszerzać tajniki masażu które przydadzą się zawsze i wszędzie :-) Zapraszam na próbę jeśli masz ochotę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim hobby jest latanie. W tunelu aerodynamicznym, a to był przypadek, bo dostałam taki voucher, na urodziny i to była miłość od pierwszego lotu ;) Od tego czasu w SpeedFly jestem regularnie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

A może coś bardziej szalonego? Ja np kocham skoki spadochronowe :D Dwa lata temu narzeczona wręczyła mi voucher na lot w tunelu aerodynamicznym Speedfly pod wro i wpadłem. Od jednego lotu do drugiego i w końcu sam zacząłem skakać ze spadochronem, pokochałem taką rozrywkę i uwielbiam teraz moje hobby. Polecam każdemu spróbowanie chociaż tego lotu w tunelu, kto wie, może też za jakiś czas będziecie skakać jak ja hahaha :D pozdrówki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Poszukiwania wraków to jest dopiero ciekawa pasja! Mój brat się tym zajmuje. Działa z Escort Technology bo są dobrzy w tej branży, to specjaliści od elektroniki morskiej. Współpracują nawet z archeologami. Fajna pasja, coś innego niż granie w gry czy oglądanie seriali.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zachęcam rodziców do wspólnej zabawy z dzieckiem np. prace manualne czy kulinaria. Przykłady zabaw można znaleźć na @pieciopalczasci na Facebooku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dużo jest rzeczy, którymi mogłabyś się zainteresować na przykład gotowaniem czy graniem w planszówki. W moim domu jak się nudzimy wieczorami to pieczemy ciasteczka albo gramy w Gorącego Ziemniaka. To fajne alternatywy spędzania czasu wolnego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zainteresuj się nauką. Moim zdaniem jest to bardzo wartościowe hobby. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć to polecam zajrzeć na stronę fundacji enarche. Oni działają na rzecz nauki i edukacji, wydają ciekawe książki naukowe, które warto sobie w wolnej chwili poczytać. Myślę, że mogą Cię zainteresować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej fajnym hobby jest gotowanie . Bardzo dużo czytałem ostatnio na tematy gastronomiczne. Dlatego też jeżeli kogoś również interesują takie klimaty to chętnie pomogę coś ciekawego znaleźć. Na tej stronie można znaleźć dużo ciekawych informacji: http://kuchennerozmaitosci.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sport? Bieganie? ja też kiedyś mocno kręciłem na to nosem, ale z nudów zacząłem czytać porady na https://www.runners-world.pl/ wskoczyłem w dres i zacząłem trenować. Tak się wkręciłem, że w tamtym roku zaliczyłem pierwszy półmaraton. Można, tylko trzeba chcieć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeśli nic cie nie ciekawi to warto postawić na zajęcia praktyczne: majsterkowanie, gotowanie, kiszenie, zaprawianie, uprawianie ogródka, robótki ręczne -masz wtedy okazję do uczenia się nowych rzeczy i tworzenia czegoś swojego, co daje satysfakcję :)
ja np uwielbiam majsterkowanie, zacząłem od czegoś takiego: https://www.narzedzia.pl/narzedzie-wielofunkcyjne-itamati-powersystem-18volt-iop1832-120,84503.html - można tym sporo różnych drobnych prac zrobić, np szkatułkę, domek dla ptaków itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może warto poszperać po blogach? Blogi to przecież kopalnia pomysłów i inspiracji. Zajrzyjcie na stronę https://lajfmajster.pl/ i poczytajcie artykuły. Myślę, że spodobają się Wam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja polecam robienie na drutach! :D Mam 24 lata, a wkręciłam się od niedawna w robienie szaliczków.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto próbować różnych rzeczy, bo nigdy nie wiadomo co nam się naprawdę spodoba. Jeżeli potrzebujesz jakiejś podpowiedzi to polecam Ci żeglarstwo. Osobiście sam jestem pasjonatem i od lat już w tym siedzę. Potem pasja przeszła też na życie codzienne przez co mam dom wyposażony w wiele dodatków marynistycznych hahah https://nautix.pl/lampy-marynistyczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja uwielbiam jazdę na rowerze, warto zapoznać się z artykułem http://www.rowerytanio.com.pl/2019/07/dobry-rower-to-podstawa-wybierz-odpowiedni-dla-siebie/ i dowiedzieć się, jaki rower warto wybrać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim hobby już od kilku lat jest identyfikacja skarbów, dlatego też sporo czasu spędzam na forum https://www.pasja-eksploracja.com/ i komentowaniu danych znalezisk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od roku mam swoje akwarium i to stało się moim największym hobby. Od zawsze fascynował mnie podwodny świat i teraz wreszcie mnie stać na posiadanie własnego kawałka rafy koralowej, co jest ekstra. Przy tym korzystałem wiele z oferty https://www.akwarystyczny24.pl/kategoria/akwarystyka-morska-2, bo mają oni naprawdę dobre jakościowo produkty, dzięki temu moje akwarium rozkwita. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trafiłam kiedyś przypadkiem na stronę https://www.akwarystyczny24.pl/, zobaczyłam te piękne stworzenia i ich świat i od razu się zakochałam! Teraz nie wyobrażam sobie życia bez akwarystyki. Można się zainspirować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Próbować różnych rzeczy, tak jest najłatwiej. Na pewno w końcu traficie na coś co będzie sprawiać wam przyjemność i stanie się waszym hobby. Ja dosyć szybko znalazłam, jak kupowałam rolki dla dzieci to sama też spróbowałam no i teraz jak w weekend jest dobra pogoda to jeździmy wszyscy na rolkach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej chyba po prostu próbować różnych rzeczy. Ja na przykład ostatnio próbuję z tak zwanym haftem diamentowym. Jest ekstra! Tutaj jest bardzo duży wybór obrazów do wyklejania tymi diamencikami - https://haftdiamentowy.pl/, to bardzo odstresowuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja znalazłam swoje hobby dzięki wspaniałym konikom. Kocham jazdę konną, którą mogę polecić innym osobom. Ostatnio zakupiłam również idealny czaprak dla mojego konika z firmy - www.equishop.com który polecam z całego serca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja się zakochałam https://naturawitasp.pl/dobry-kurs-wspinaczki/ uwielbiam adrenalinę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sama mam problem z córką. Ja czytam połowe książki, druga polowe wymyślą córka i dopowiada, choć mlodsza chciałaby żebym dalej czytala. Ja jestem pod wrażeniem tych historii, które mi mowi. Bawi się klockami Lego d*plo, lubi budować z nich zamek dla księżniczki. Układa Puzzle. Czasem maluje farbami. Rzadko kiedy koloruje kolorowanki w domu czy coś rysuje ( robi to w przedszkolu, bo przynosi swoje arcydziela).
Zastanawiam się nad kupieniem tej ksiązki:
https://www.eduksiegarnia.pl/bajki-ktore-pomagaja-odkrywac-talenty

Czy ktoś moze czytał z maluchem?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Bardzo mnie odpręża wspinaczka https://naturawitasp.pl/dobry-kurs-wspinaczki/ lubię się zmęczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może spróbuj czegoś nieoczywistego, jak akwarystyka. Trochę trzeba zainwestować, ale uwierz że warto ;) Ja cały sprzęt kupilem przez Internet na https://www.akwarystyczny24.pl/. Dostawa szybka i sprawna, ceny konkurencyjne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja pasją są piękne ogrody i znalazłem coś takiego https://expertwpc.pl naprawdę aranżacje cudne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kochamy w nim wolność, obcowanie z przyrodą, odkrywanie nowych miejsc i poznawanie nowych wspaniałych ludzi.
Od ponad ćwierć wieku żeglujemy po Mazurach i zawsze nas czymś pozytywnie zaskakują. To nowymi smakami, miejscami czy tajemnicami.

Kursy żeglarskie nie sa drogie, ani trudne:
https://otss.pl/podstawy-zeglarstwa-jak-zaczac-zeglowac/

Na stronie jest opisane, jak zacząć żeglować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A jest tu ktoś, kto lubi malować? Ja zawsze to lubiłam, ale talentu nie mam za grosz ;) Na szczęście niedawno odkryłam obrazy do malowania po numerach, bardzo polecam. Ja kupiłam sobie z astry, fajna jakość i dobra cena.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znalezienie sobie jakiegoś hobby w życiu jest bardzo ważne. Dobrze jakby to było coś co da nam wymierne korzyści w dłuższej perspektywie. Jednym z takich tematów jest z pewnością elektornika, z jaką mamy do czynienia na codzień. Zdobycie wiedzy i umiejętności pozwoli nam naprawiać niektóre urządzenia agd czy rtv, po odpowiedniej diagnozie. Wszystkie potrzebne informacje na ten temat można znaleźć na wyspecjalizowanych forach internetowych. Oczywiście najważniejsza w tym wszystkim jest praktyta. Do niej potrzebnę będą podstawowe akcesoria elektroniczne - https://e-media.com.pl/Akcesoria-elektroniczne-c822 Warto jest wybrać markowy sprzęt bo wykonamy nim szybciej zakładane działania oraz będzie bezawaryjny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Polecam dzierganie na drutach :)
kociemotki.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli lubisz rower, to może właśnie jakich sport Cię zainteresuje? Spróbuj różnych rzeczy - może rolki, a w zimę łyżwy? Albo po prostu yoga, jeżeli na razie nie możesz zostawiać za często malucha w domu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedy? Moja babcia i śp dziadek mieli zamówiona msze w kościele z prośba o odnowienie przysięgi małżeńskiej wujek zrobił im fotki i obrobił. Do tego bukiet z 50 róż. To ma być upominek, niekoniecznie wielki prezent ;)

Jeśli jednak wolałabyś coś innego to moze jakaś ładna ceramika? Na przykład komplet kubków ręcznie malowanych? Zerknij sobie tutaj https://andyceramika.pl/kubki
Dałam namiar na pracownię ceramiki Bolesławieckiej, w której możesz zamówić takie ręcznie malowane kubeczki :) Osobiście lubie wybrać się raz na jakiś czas w jakieś fajne miejsce, od siebie polecam domek w Okunince z hydromasażem: https://szyszka-okuninka.pl/ Swietne warunki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osobom prefe3rującym aktywne spędzanie wolnego czasu polecam spływ kajakowy oferowany przez Kajaki Rogalinek. Świetna zabawa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Łowię ryby, czasami całkiem spore - uwiwlbiam jazdę motocyklem. Do tej pory byłam plecakiem, mam nadzieję, że to się zmieni, bo w poniedziałek zaczynam kurs na A

Oczywiśćie raz na jakiś czas lubię sobie przeczytać dobrą książkę i polecam tutaj zajrzeć sobie szczeólnie na stronę:
https://stacja-ksiazka.com.pl/

Jest tutaj wiele rekomendacji na wartościowe ksiazki do poczytania :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli lubisz gry planszowe, to może zobaczysz czy gdzieś w Twojej okolicy nie ma żadnego miejsca, gdzie spotykają się osoby z taką pasją. Tam można tworzyć, grać, no i spotkać z osobami, które interesują się podobnymi rzeczami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sam długo szukałem swojego hobby, bo wszystko szybko mi się nudziło albo brakowało mi kogoś do wspólnej aktywności. Dopiero jak zacząłem spotykać się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, wszystko się zmieniło.

Ostatnio trafiłem na platformę HobiZo.com to serwis, gdzie można umawiać się z innymi według hobby: na rower, uprawianie wspolnie sport np. tenis, pogranie w piłkę, podróże, a nawet wyjście na drinka, koncert lub kino. Fajna opcja, żeby poznać coś nowego i nie być w tym samemu.

Czasem wystarczy spróbować czegoś razem z kimś, żeby złapać zajawkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry