Widok

Założenie ogrzewania gazowego.

Witam

chciałabym się dowiedzieć jakie są koszty położenie ogrzewania gazowego od projektu do instalacji. W mieszkaniu o powierzchni 36,60m są obecnie piece kaflowe, które zostaną zdemontowane.

Chciałabym także przy okazji się dowiedzieć jakie są mniej więcej miesięczne rachunki za ogrzewanie gazem.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może jednak ktoś odpowie...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
po pierwsze kupa papierów do załatwienia, projekt około 5 stówek, około 1400 do gazowni, piec to już kilka tysiów, zależy od producenta z otwartą, lub zamkniętą komorą spalania, kondensacyjny ale przy tak małej powierzchni chyba nie ma co sobie zawracać głowy i na koniec montaż. Ja nstalowałe w budynku więc jeszcze mapa do celów projektowych, dziennik budowy i odbiór w nadzorze
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mieszkam w mieszkaniu 40m w starym budownictwie.w tym roku uszczelnilem okna i drzwi i mam temp 19 st. dla mnie spoko. wystarczajaco. przez 3 mies piec zuzyl 103m szescienne, wtym ogrzewanie mieszkania, woda i kuchenka. koszt metra to chyba ok 2 zl wiec 200 zl przez 3 miesiace. dla mnie to tanio.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8
a jaki masz piec firma i model moglbys podać? że tak mało ci spala?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pomysl czlowieku troche to nie boli. Praktycznie wszystkie piece pala tyle samo !!! To przeciez da sie zmierzyc i gdyby byl jeden najlepszy to nikt by innego nie kupowal. Spalanie zalezy od zapotrzebowania pomieszczenia na cieplo dla okreslonej temperatury ale to juz za trudne dla Ciebie pewnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 20
to tak jak wszystkie samochody pala tyle samo
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
rąbnij się w łeb i nie pisz nic więcej . 19 st to w lodowce mam a pokojowa temt 21 musi byc jestes pewnie z tych co 15 razy dzinnie patrzy na licznik ile im piec zuzywa gazu. a pewnie twoje auto 1,9 tdi pali 4 litry ! spoko .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 15
ja mam 18st i mi wystarczy.. i nie chodzi mi o rachunki..temperatura to juz indywidualne upodobanie... czasami wzgledy zdrowotne..wiec nie narzucaj komus w jakiej tem ma mieszkac...a temp w lodowce powinna wynosic od 4 do 6 st wiec chyba ci sie lodowka popsuła albo drzwi nie masz w niej hehe...szkoda tylko kiełbasy. długo nie polezy..haha
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam

o ceny najlepiej zapytać na jakimś serwisie.
Jakiś czas temu szukałem majstra i znalazłem na http://www.ktozbuduje.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
- projekt gazowy.....ok400
- wyk. instalacji gazowej...ok600
-grzejniki zależne od ilości i gdzie kupione (castorama czy sklep hydrauliczny)...........od600 do ok 1500
-istalacja C.O.plastik ok 400
-kocioł np.urlich zam kom.spalania 24kw dwufunkcyjny ok.2200
-komin zależy od wysokości 300 robocizna materiał od 500 do 1200
-robocizna montażu C.O.....ok2000
ekspertyza kominowa ok150
odbiór gazowy ok 300 jesli dobrze pamiętam....i to wszystko chyba
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
po 1 instalacje jak juz robisz to nie plastik a pozadną, kocioł - mozna taniej duuuuuuuuuuzo i ten sam, komin no to mozesz naprawde duzo zaplacic.....roznie bywa, projekt + papiery, mapy i pozwolenie........ , nie mam ekipy, nie montuje nie polecam :) mam wylacznie tanie piece za 70% cen z nokauta czy allegro :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wszystko zależy od rodzaju sprzętu i jego marki. Lepiej postawić na znane firmy jak np Viessmann, czy Gasconcept Warto wybrać znane marki, żeby potem miec jakąś gwarancję i nie narzekać, ze wszystko się tak psuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na jaką powierzchnie mieszkania/domu ta instalacja ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
duzo czytalem o ogrzewaniu elektrycznymi grzejnikami na podczerwien .Z wyliczen wynikalo ze zamias zakladac instalacje gazowa to lepij kupic panele na podczerwin Chce to najpierw wyprobowc u siebie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
nie oplaca sie - podczerwien to nic innego jak spirala grzewcza, jak juz to piece akumulacyjne......
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kryształek, ale nikt nie zadał podstawowego pytania. Jak w tej chwili grzejesz wode do kąpieli itp?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nastepny co w kity wierzy hehe. Cieplo to wielkosc fizyczna - tak jak masa !!! Jak cos wazy 3kg to tyle wazy ni mniej ni wiecej. Istotny jest przelicznik ceny jednostki ciepla i wszytsko widac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkam w mieszkaniu 36m2 w kamienicy na parterze - nie ogrzewana piwnica. Mam stare okna ale w b. dobrym stanie i dość szczelne. Średnio wydaję na gaz w okresie zimowo-jesiennym od 150-350 zl/miesiac. Zalezy wszystko od temperatury. Jak są mrozy -15, -20 stopni to wychodzi 350 zł. Na programatorze mam zazwyczaj temperature 22 stopnie w dzien, 19 w nocy. Nie ma mnie około 10 godzin dziennie w domu więc w tym czasie mam ustawioną temperaturę na 16 stopni. Godzinę przed przyjściem do domu włącza się ogrzewanie na wyższą, także jak wracam do domu to jest już ciepło.
Może warto ocieplić mieszkanie od środka , jeśli kamienica nie jest ocieplona od zewnątrz.
Ogrzewanie było robione 12 lat temu. Miedziane rurki, wkład kominowy przez 3 pietra... Mam piec ariston, regularnie, raz do roku robię przegląd i nie było z nim większych problemów. Roczny przegląd to około 150-180 zł. Po 10 latach uzytkowania trzeba się liczyć z wymianą poszczególnych części: pompa itp. I to już jest koszt paruset złotych. Mi zdarzył się taki koszt raz.
Ogólnie po podliczeniu kosztów rocznych to wychodzi koszt jak centralne w bloku...
Miasto zwraca około 1000-1500 zł za złozenie takiego ogrzewania.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
AWitam , równiez mam zamiar załozyc ogrzewanie gazowe, jednakże piecy kaflowych nie mam juz od dawna.Jakie warunki trzeba spełnic, aby miasto w pewnej części oddało pieniązki?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Witam ;rowniez mam zamiar załozyc ogrzewanie gazowe ;Mieszkanie mam 39m2 stare budownictwo na parterze budynek nie jest ocieplony i tez bym chciała sie dowiedziec ile mnie to wyniesie .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To zalezy jakie produkty wybierzesz, z gornej polki ? czy sredniej
Ja mysle ze okolo 12 do 15 tys zl .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w chwili obecnej jestem w trakcie zakładania ogrzewania u siebie w mieszkaniu. Mieszkanie 68 m2, wysokie na 3 metry, stara kamienica ocieplona tylko z jednej strony. wycena od dobrego fachowca (nie najtańszego) z dobrym piecem viessmana-kocioł kondensacyjny,wyszła na 15 tysięcy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oddaja 1000zl ;-( a warunki, Faktury za nabyte artykuly i robocizne
i oczywiscie wypelnione podanie!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Koszty zależą od wielu czynników, więc najlepiej skonsultować się z osobą, która w tym się specjalizuje, czasami to nic nie kosztuje. Tu jest przykład firmy http://www.sierajewski.pl/, jak jesteś w województwa mazowieckiego (dla pomorskiego niestety nie znam).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chciał bym się dowiedzieć jaka cena jest za podłączenie ogrzewania gazowego w mieszkaniu 60,5m2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zakładałem domową instalacje gazową i jestem bardzo zadowolony. Dałem kilka tysięcy, ale nie było drogo, bo wybrałem http://centrumgaz.eu/instalacje-gazowe a oni mają najtaniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pozytywne wrażenie na mnie zrobiła firma Eran, na stronie eran.com.pl masz ich ofertę. Robią projekty dla różnych instalacji. U mnie chodziło o ogrzewanie podłogowe. Dobrze oszacowali zapotrzebowanie cieplne budynku, zaproponowali lepszej klasy technologię, także teraz nie mam problemów przy samej eksploatacji. Polecam ich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedyś do montażu gazowego to dopłacali, nie wiem jak jest teraz. Wiem jedynie, że wychodzi drogo, ale to od znajomych, więc dokładnymi rachunkami nie pomogę niestety
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej. Zna ktoś z Was tę firmę http://www.modern-tech.com.pl/? Potrzebuję pilnie rzetelnych odpowiedzi :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

We Wrocławiu dopłacają do 70% inwestycji, nie więcej niż (chyba) 10 tys. zł. przy mieszkaniu.

2 lata temu likwidowaliśmy u mamy piece kaflowe. Mieszkanie 40 m kw.środkowe, kamienica bez ocieplenia, I piętro, brak miejsca w kominie na wyprowadzenie spalin z ogrzewania gazowego. Podjęliśmy decyzję o całkowitej rezygnacji z gazu i zainstalowaniu 2 piecy akumulacyjnych + mata podłogowa w łazience. Bojler już był. Mama mieszka sama, więc dużo jej nie trzeba, ale remont generalny i tak już trzeba było zrobić.

Koszt założenia: 2 najtańsze piece Inproel po 2 kW 3500 zł, instalacja + elektryka 2000 zł, płyta indukcyjna 2 pola 700 zł, wywóz gruzu 400 zł, piece rozebraliśmy sami - razem niecałe 7 tys. zł, z czego 70% zwróciło miasto, czyli kosztowało nas to ok. 2 tys zł.
Koszt eksploatacji ogrzewania: przeciętnie 150-200 zł za miesiąc za CAŁY prąd (gotowanie, pranie, oświetlenie, lodówka i caluśki sprzęt domowy) przy 2 taryfie i temperaturze w mieszkaniu 20-21 st.C.

Zysk: 0 zł za gaz (likwidacja kuchenki gazowej), 0 zł za przeglądy, 0 pracy przy paleniu i sprzątaniu po tym, więcej miejsca w pokojach :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkam we

Wroclawiu , w tym roku założyłem ogrzewanie gazowe w zamian za likwidację 3 piecy węglowych. Mam 5 grzejników i piec Euroterm Termomix p24 .Koszt wyniósł 19800. Firma montażowa załatwiła wszystkie zezwolenia, a było tego od groma.Oprócz tego rozbiórka kaflaków i wywóz gruzu w cenie. Od miasta dostałem dofinansowanie w wysokości 12tyś. więc mój koszt to 7800 zł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ja czekam na pozwolenie podłączenia ogrzewania gazowego już pół roku. Wszystkie dokumenty kompletne a decyzji i pozwolenia brak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo prosze o podanie wykonawcy, Jestem w tracie zalatewiania programu kawka,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z mojego doświadczenia mogę podpowiedzieć Ci firmę Team Instal. Robili przyłącza w moim budynku przy ostatniej wymianie rur i teraz to wszystko ładnie wygląda, a sam proces bardzo sprawnie im poszedł, nie było jakichś utrudnień dla mieszkańców więc wydaje mi się, że jak planujesz taką inwestycję to warto się będzie z nimi właśnie skontaktować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak chcecie mieć dobre, ekologiczne ogrzewanie to polecam panele na podczerwień. My w takie właśnie zainwestowalismy, panele Infrared polskiej marki Oxyly. https://www.oxyly.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gaz wychodzi drogo ale kup co chcesz.. pomysl czy nie lepsza bylaby np koza. firma Kratki jest godna uwagi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Remont - porady

Za ile można urządzić 50m mieszkanie? (181 odpowiedzi)

Jak w tytule, niedługo będziemy urządzać 50m mieszkanie, mamy mało środków i niestety musimy to...

łazienki remont (37 odpowiedzi)

czy może ktoś polecić ekipę do remontu łazienki w bloku w gdyni czy warto kłaść kafelki na dużej...

Łazienka - niebanalne i tanie urządzenie (28 odpowiedzi)

Myślimy o remoncie łazienki. Niestety większość rzeczy które mi się podobają są zwykle drogie, a...

do góry