Widok

Zaprotestuj! Liczy się każdy głos! STOP CELULOZIE w GDAŃSKU

W Gdańsku-Kokoszkach ma powstać fabryka celulozy.

Smród z wysokich kominów i substancje toksyczne z odpadów procesu technologicznego firmy Weyerhaeuser mogą być niesione przez wiatr daleko poza jej granice.

ZAPROTESTUJ i wyślij e-maila ze swoim imieniem i nazwiskiem
na adres: StopCelulozie@wp.pl

Otrzymasz wówczas e-maila z informacjami na temat zagrożeń dla twojej dzielnicy związanych z tą inwestycją.

Gdańsk nie może stać się drugim Świeciem!

popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Popieram, kolejny truciciel w mieście. I niewyobrażalny smród.
NIE DAJMY SOBIE TEGO ZROBIĆ!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
w Świeciu tak śmierdzi, że masakra.... Nie dajmy jeszcze bardziej zasmrodzić Gdańska.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
do góry
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
moze najpierw przeczytacie w jakis posob i co beda przetwarza w tej fabryce a dopiero potem zrobicie nagonke ?!
tam zadna celuoza przetwarzana nie bedzie (ale to szczegol o ktorym autorka watku nie podpisujaca sie w zaden sposob zapomiala chyba dodac)

aha, nie mam nic wspolnego z ta fabryka, nei bede na niej w zadne sposob zarabiac

i drugie aha - mieszkam obok miejsca gdzie powstanie
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
a ja mam to gdzies. mieszkam w centrum i to co na zadupiach gdanska sie dzieje nie interesuje mnie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
justa to prostak lub prostaczka do potęgi. Dzięki takim nie wyedukowanym prostakom mamy tyle syfu na świecie. Zginiesz kiedyś we własnym gównie jkl będziesz myśleć tylko o swoim tyłku.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
popieram MiA, najpierw zorientujcie się a później protestujcie, w tej fabryce nie będzie przetwarzana celuloza, a i tak mają obowiązek zainstalować nowoczesne filtry,
zamiast się cieszyć że będą nowe miejsca pracy to szukacie dziury w całym :/
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Zgadzam się z Mia i Salambo. Jestem jak najbardziej za nowymi miejscami pracy!!!
A a pro po Świecia był tam ktoś w ostatnim czasie? Wydaje mi się, że nie bo w Świeciu smród już dawno został wyeliminowany dzięki bardzo dobrym filtrom.

image
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Agusia:) w Świeciu nie śmierdzi już tak jak kiedyś, bo faktycznie są założone filtry I(wymogi europejskie), ale i tak czuć smród, szczególnie jak z połódniowego-zachodu wieje . Mam tam rodzinę :-(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też często jeżdżę do Świecia, i muszę przyznać że różnica jest kolosalna to co było kiedyś teraz to bajka;) Oczywiście charakterystycznego zapachu nie da się zupełnie wyeliminować ale jest o niebo lepiej;)
image
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
I tak jak pisała Mia w Gdańsku celulozy przetwarzać nie będą także o żadnym smrodzie nie może być mowy:) A nowe miejsca pracy będą i to jest argument "ZA"
image
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dla kogo będą te miejsca pracy? Dla bezrobotnych? Proszę o chwilę refleksji - tam ma być 47 miejsc pracy dla Zarządu, Dyrektorów, Inżynierów i obsługi... jak wyglądać będzie poszukiwanie pracowników? zatrudnimy... z doświadczeniem w branży... znajomość j. angielskiego... Czy to jest jakiś plus? Przyjdą tam pracować ludzie, którzy dzisiaj gdzieś pracują. Dla bezrobotnych będzie może kilka miejsc do pilnowania terenu. Wyluzuj.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Też jestem za nowymi miejscami pracy ,ale ktoś się chyba poważnie pomylił. Zważywszy na zaangażowanie przedstawicieli władz miasta i kilku forumowiczów to zapewne chodzi o 450 miejsc pracy i to pewnie tylko na początek.A znacznie więcej bedzie potrzebnych do utylizacji odpadów. Gorąco pozdrawiam wszystkich niepoprawnych optymistów :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To niech Ci sie przestanie wydawac tylko wsadz dupe do auta i sie przejedz, zamiast pisac glupoty na forum. Jezdze codzienie do bydgoszczy i wiem duzo wiecej. Co za durnie na tym forum.... sama masz niezy filtr zalozony w osrodku Twojego myslenia.....Matoł!!!!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Też się ciesze z tych 45 miejsc pracy. Jak będą szybkie rotacje to wszyscy mamy szanse ;-) .Zwolnieni stoczniowcy już tworzą komitet kolejkowy....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli chcesz żeby twój synek rósł zdrowo to nie powinnaś wierzyć w brednie o nie szkodliwości fabryki. Powodzenia - sami swoim dzieciom fundujecie choroby!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
z Twoich słów wyłazi ciemnogród, idź i też protestuj pod fosfory, siarkopol i rafinerię, też trują...
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
W fabryce ma być przetwarzana pulpa drzewna, której proces bielenia ma się odbywać w USA. I co w z drzew, które rosną gdzieś tam, będą bielić w USA ( " smród zostanie w USA"), żeby Polak i inni w Europie Środkowej mogli sobie tyłki podcierać? Ja w to nie wierzę, może rzeczywiście będzie tak przez pierwszych kilka miesięcy, ale później zaczną normalną produkcję, bo im wyjdzie zapewne taniej.
Rozumiem, że sama informacja o tym, że firma jest z USA budzi jeszcze w Polakach skojarzenia z wielką kasą. Prezydent miasta chciałby zaliczyć do swoich sukcesów współpracę z Amerykanami.
W Kokoszkach rzeczywiście jest dużo firm (głównie przy ulicy Budowlanej)- ale najczęściej są to firmy transportowe. Pełno jest tam magazynów. Oprócz zakładu Wakoz, która "dymi", żaden z pozostałych nie jest uciążliwy dla mieszkańców.
Nieopodal miejsca, gdzie ma powstać zakład budowane są nowe osiedla. Nie dziwię się, że Ci ludzie czują się oszukani.
W kwestii miejsc pracy - których liczba mogła zrekompensować uciążliwość zakładu - ma ich być ok 45. Czy to dużo? Czy warto?
Oprócz brzydkiego zapachu (jeśli będzie), to doczytałam na trójmieście(niestety mało wiarygodne źródło), że zakład będzie produkował tonę odpadów dziennie ! Może to mało, nie znam się, ale gdzieś to trzeba będzie utylizować albo składować. Pewnie jak zaproponują Kowalskiemu stówkę za tonę, to zaproponuje swój przydomowy ogródek na miejsce składowania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
W raporcie środowiskowym przedsiębiorca jest zobowiązany określić wszystkie czynniki, wpływające na otoczenie, m.in. poziom odoru, pyłów, ścieków, hałasu itp. Wszystko musi być zgodne z Europejskimi i Polskimi normami. Na ostatnim spotkaniu inwestor przedstawiał tabelki z wytwarzanymi odpadami w zestawieniu z normami (np. normy opadu pyłów, które dla tej fabryki będą czterokrotnie niższe niż dopuszczalne na Kokoszkach).

Przedsiębiorca nie może sobie bez odpowiednich zezwoleń zmieniać zakresu działalności i uciążliwości produkcji. Uzyskanie takich zezwoleń jest czasochłonne i musi być zgoda sąsiadujących podmiotów (np. mieszkańców) na to, by zwiększyć uciążliwość środowiskową takiego zakładu.

Dodatkowo na tym terenie specjalna strefa ekonomiczna w pewien sposób zmusza ich do prowadzenia tej, a nie innej działalności - wystąpili o zezwolenie, podając rodzaje działalności, które chcą prowadzić i tylko przy prowadzeniu takiej produkcji będą zwolnieni z CIT.

Poza tym to nie jest tylko projekt prezydenta miasta, któremu możecie nie ufać - w pierwszej informacji prasowej pisano, że przy projekcie współpracowały m.in.: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Agencja Rozwoju Pomorza, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też mieszkam blisko , tyle że od nawietrznej i w sumie również powinno mi być obojętne czy wybudują ,czy nie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

TAK MÓWIA PARCHY PÓKI NIE WIESZLI A JAK WJED KTO IM ZABRONI SMRODZIĆ? ADAMOWICZ ALBO TUSKK? TOSIE MYSLICIE BARANY

ŻADNEJ CELULOZY I ŻADNEJ SPALARNI ŚMIECI NAKOKOSZAKCH ANI GDZIE INDZIEJ W GDAŃSKU
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
A w domu wszyscy zdrowi? :/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
o to jak "inwestor" stara się żyć w zgodzie z lokalną społecznością http://www.biolog.pl/article1013.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
czy osoby obecne na pierwszym i dzisiejszym spotkaniu zwróciły fakt na to, że w listopadzie przedstawiciel miasta powiedział wyraźnie że umowa na zakup ziemi jest podpisana a dziś pan dyrektor fabryki powiedział (wyświetlił) że umowa została podpisana 21.01.2010. Takie małe nieporozumienie? Niedomówienie? Ktoś tu nas kręci obywatele i uważ nas za ciemniaków.
Domagajmy się spotkania z tymi decydentami z Adamowiczem na czele. Skoro mieli odwagę pozwolić na taka inwestycję to niech teraz spojżą prosto w oczy mieszkańcom i bronią swojej decyzji. Niech dadzą gwarancję że wszystko będzie ok, że nasze nieruchomości nie stracą na wartości, a jak straca to ałaca odszkodowanie. Niech wytłumaczą sie z podejowania tak ważnych decyzji bez konsulatcji z mieszkańcami - PRACODAWCAMI
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
jakby decydenci mieli omawiać z mieszkańcami każdą inwestycję to by w Polsce nic nie było, bo mieszkańcy z reguły nie zgadzają się na nic, bądźmy poważni i patrzmy trochę dalej niż na czubek własnego nosa
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak, mądrale. Już widzę tą kasę w kieszeni jakiegoś urzędnika - najpewniej prezydenta - ten jeszcze się za mało nachapał.

Mydlą wam oczy, że nic nie będzie, a jak przyjdzie co do czego to będzie smród i syf i kruczki prawne nie do obejścia.

rafineria też jest super - daje tyle miejsc pracy - tylko ciekawe dlaczego w Gdańsku tysiące ludzi umiera na raka - o wiele więcej niż gdzie indziej.

Jak matka, babka albo CÓRKA wam na raka zachoruje to ciekawe czy was miejsca pracy dalej będą przekonywać do tych trucicieli.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja, poczytaj na czym polega rafinacja ropy naftowej, a potem pisz bzdury o jakiś rakach itd.


"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
10 kg na godzinę, tyle pyłu będzie się wydobywać z jednego komina 24 h na dobę!!!!!!!!!!!!! Potwierdził to dyrektor firmy weyerhouser!!! No to weżmy głęboki wdech, na zdrowie:(((
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
jak ktos kupuje nieruchomosc w Kokoszkach to chyba wie, ze wszedzie dookola są i będą fabryki
dlatego mieszkam we Wrzeszczu i wdycham tak jak każdy spaliny
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Fabryka-w-Kokoszkach-ale-zapach-pozostanie-w-USA-n36882.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
{http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Fabryka-w-Kokoszkach-ale-zapach-pozostanie-w-USA-n36882.html/}
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
taki drobny szczegol... kokoszki sa traktowane (statutowo) jako dzielnica P R Z E M Y S L O W A
wiec to raczej oczywiste ze sa tu zaklady

coby duzo mowic, co drugi sasiad nie ma garazu a jakis warsztat i choera wie co jeszcze
hałasują, piłują, rzępolą, dymią, śmierdzą... itp.

... ale belki we własnym oku to nei widzą
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miejsc pracy będzie tylko 45, a smród i pył będzie odczuwalny w całym Gdańsku. Gdańsk stanie się szambem, a nie miastem turystycznym!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
to sie wyprowadz na pustynie
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
hehe, albo na biegun masz aż dwa do wyboru ;)
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale tylko na jednym mozna zamieszkac :)
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja bym właśnie dla protestujących zaproponowała drugi, żadnych ludzi, produkcji, smrodów - jedynie natura i my ;)
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale z Was pustaki, jedna i druga tylko do gotowania, sprzątania i przebierania pieluch się nadaje. Jak się nudzicie to wejdźcie na jakieś forum dla świeżo upieczonych żonek i mamusiek!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
no właśnie jesteśmy na takim forum :P
i uprzejmie proszę mnie nie obrażać, bo ja tego nie robię
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zajmij sie EMILKA i dba o meza...by nie jadl z innej miski.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zauwazcie, ze za inwestycja sa kobiety, z sygnaturami wskazujacymi na male dzieci - mlode matki. I one tu o miejscach pracy pisza, a same na macierzynskim siedza i miejsca pracy marnuja! Swiete krowy! Miejsca pracy sa w McDonaldzie, takie same, jakos tam Was nie widac!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
To weź transparent i na pikiete!!! Zrobisz więcej dla ludzi niż siedząc i pisząc na forum dla kobiet z dziećmi.
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
swietna, merytoryczna dyskusja :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
jestem bardzo ciekawy czy równie wiele energii wykazujecie walcząc o to by wasi sąsiedzi nie palili w swoich domach plastkiem, gumą, szmatami?
Czy segregujecie śmieci? Czy sami ogrzewacie swoje domy ekologicznie?

Śmieszni jesteście wszyscy Wy którzy pieniąc się o tą inwestycje nie widzicie nic co jest faktycznie blisko Was.

Wstyd zapienione polaczki !!!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tak!!! walczę o to by nie bylo smrodu, segreguje smieci! czy to takie dziwne?! Dla mnie naturalne. Dziwię się dziewczynom, prawdopodobnie obecnym lub przyszlym matkom, że nie przeszkadza im kolejny truciciel po rafinerii, szadółkach, ekodolinach i innych tutejszych syfach. To prawda, że w Gdańsku jest najwyższa zachorowalność na raka. Pomyślcie o tym. Nie przekładajcie zdrowia Waszych dzieci i wnuków na miejsca pracy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wczorajsze spotkanie w lukullusie z w-ce prezydentami i dyrektorami weyerhousera - TOTALNA PORAŻKA!!!!!!!!!! Oni się z nas NABIJAJĄ!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oni się nie nabijają. Oni nie rozumieją, jak można nie rozumieć, że to nie będzie celuloza...

Sami mieszkańcy też siebie nawzajem nie słuchają niestety i zadają po 10 razy te same pytania. Niektórzy zamiast zadawać pytania i dyskutować wylewają pretensje i swoje frustracje. Nie dają innym mieszkańcom dojść do głosu, przekonują profesorów z 40-letnim doświadczeniem w temacie polimerów, że wiedzą więcej i każą rozpisywać reakcje chemiczne z procesów produkcyjnych (ciekawe, ile osób by cokolwiek zrozumiało z takich zapisów).

Najbardziej przykre jest to, że jak dyrektor fabryki zaproponował wycieczkę do Stanów i inspekcję działającej fabryki, to nagle zapadła cisza i nikt się nie odważył sprawdzić swoich teorii w praktyce. Taka mentalność - zamiast rozmawiać, wolą iść w zaparte, bo tak zaczęli, to tak skończą...

Groteska
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Napisz jakiej jesteś narodowości (jeśli się oczywiście nie wstydzisz). Rozumiem ,że jeśli używasz określenia " zapienione polaczki" nie mając siebie na myśli to sam nie czujesz się Polakiem ....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest bardziej skomplikowane - przy takim dużym projekcie inwestycyjnym (setki mln zł) jest kilka umów: przyrzeczona, przedwstępna, warunkowa i dopiero wtedy przedsiębiorca staje się właścicielem działki. Wszystkie te umowy mogą potocznie zostać nazwane umowami sprzedaży ziemi.

Widocznie ostateczna umowa jeszcze nie została podpisana i właściwie się nie dziwię, widząc te protesty - po co kupować ziemię, na której nie mogliby wybudować fabryki?

Gwarancję środowiskową będziemy mieli zawartą w raporcie środowiskowym. Jeśli po rozpoczęciu produkcji nie będą spełniali określonych w raporcie założeń, to będzie można w majestacie prawa zamknąć fabrykę i odprawić ich z kwitkiem.

Co do wartości działki, to niech rzuci kamieniem pierwszy, kto kupując działkę, na której postawił dom zajrzał do planu zagospodarowana przestrzennego okolicy lub protestował kiedy zmieniali plan zagospodarowania tamtego terenu na przemysłowy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poczytaj, a potem zadecyduj, czy jest przeciwko czemu protestować

W Polsce, ani tym bardziej w Świeciu, nie ma fabryki włókien sieciowanych.

NIE MA

Nie ma zatem do czego w Polsce porównać tego, co powstanie na Kokoszkach. Jedyne podobieństwo, na którym opiera się 95% argumentów przeciw inwestycji jest "celulozowe" w nazwie. Ludziom się to kojarzy z zakładami celulozowymi, a jak potocznie zwana "celuloza", to na pewno śmierdzi - taki tok rozumowania.

Na Kokoszkach zamierzają produkować siateczki do pieluch i podpasek - coś, co mocno wchłania zapachy i wymaga, by przed zastosowaniem nie miało żadnej styczności z przykrymi zapachami. Fabryka zatem nie może smrodzić, ani stać w pobliżu smrodzących fabryk.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
s****ie w banie



każda fabryka smrodzi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jestem chemikiem i doskonale wiem z czym wiąże się powstanie takiej fabryki w obrębie miasta - STANOWCZO PROTESTUJĘ z grupą moich przyjaciół. Gdzie są "władze" miasta , kto na to wydał zezwolenie - albo nieświadomość albo głupota albo .........
STOP CELULOZIE W GDAŃSKU!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Karczemki

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

Dzieci bawiące się pod oknami Storczykowa 7 (10 odpowiedzi)

Dzieci do późnych godzin hałasują pod klatkami, kopią piłką w garaże, niejednokrotnie piłka...

do góry