Widok

Żłobki w okolicy Orunii Górnej/Os. Pogodne (?)

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Ponieważ zaczęłam się tematem interesować niedawno, to chciałam zasięgnąć Waszej opinii.
Myślimy o oddaniu synka do żłobka (jakoś jesienią) - będzie miał wtedy 2 latka. Mieszkam obok Przychodni Świętokrzyskiej i zależy mi, żeby było blisko.
Jakie w okolicy są żłobki? Jakie warunki, godziny otwarcia, ceny itp?

Proszę podzielcie się opiniami :)

Dzięki!
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gosia jest pan dinek i jak u babci oraz chyba od 2 late jest na gornej akademia przedszkolaka,wejdz sobie na ich strony.pan dine jest sensowny jak dla mnie bo caly dzien za 750 zł plus jedzenie..............tez juz sie rozgladam ale chybana przyszly rok.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest zlobek "jak u babci" http://www.jakubabci.pl/,wiem tylko tyle,ze corcia mojej"znajomej"bardzo lubi tam chodzic,jak widziala Panie poza zlobkiem to od razu chciala do nich na rece.Chyba za bardzo nie pomoglam:/
Majke zapisalismy do zlobka blisko mojej pracy ale byla tam tylko 2 razy,bo dzieki zaangazowaniu calej rodziny nie musi tam chodzic:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ojej mialam napisac jak u babci a nie pan dinek za te 750 zł
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ten "jak u babci" to jest ten na przeciwko kościola obok lewiatanu? Ten co ma tak zaklejone szyby? :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie wiem jak on dokladnie wyglada ale podobno maja dwie filie,na dabrowki i chyba na a.jagiellonki o ile sie nie myle
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z okna przychodni Świętokrzyskiej wypatrzyłam napis
Nowy Żłobek i nr tel. w bloku na Sosnkowskiego 1, obok kwiaciarni. Dzwoniłam, umówiłam się na spotkanie. Fajne, kolorowe miejsce. Mają dwie sale /duża do zabaw i mniejsza sypialnia/, czysty przewijak, niewielką kuchenkę. Opiekunki zrobiły na mnie dobre wrażenie. Pracują od 6:30 do 17:30. Koszt 600,- + posiłki, które dowożone są z jakiejś restauracji. Wychodzą z dziećmi na ogrodzony plac zabaw, karmią, jeśli potrzeba. Najlepiej przejdź się tam i dopytaj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Jak u babci" - ma 2 filie. Jedna na Wawelskiej a druga na Dąbrówki.

Moja Mała chodzi na Dąbrówki. Będziemy zwalniać miejsce w wakacje, z powodu przejścia do przedszkola.
maritiki@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gosiu, jeśli będzie miejsce to wybierz na Dąbrówki, będziesz miała żłobek zaraz obok domu. Lena chodziła do tego na Wawelskiej. Panie przesympatyczne ale samo miejsce jak dla mnie ponure. Okna zaklejone, latem zaduch, zimą dzieci są w sali do której prosto z zewnątrz się wchodzi. Zrobili niby wiatrołap ale wygląda to jak w dawnych czasach taka kotara przy wejściu do sklepu. Panie niby korzystają z placu zabaw po drugiej stronie ulicy przy kościele ale jakoś, przynajmniej rok temu, nigdy tam ich nie widziałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy którąs z mam słyszała cos o "Wesoła kraina" co prawda nie na oruni tylko niżej czyli na Śródmieściu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja mysle teraz nad posłaniem małej do pana dinka na dąbrówki do grupy 1,5-2 latka .dwa razy w tygodniu sa zajecia razem ze mna .
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja posłałam do Jak u Babci i się zastanawiam nad zmianą :/ tylko gdzie? :-)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może tu: http://www.zlobek-gdansk.pl/galeria.php

To w miarę nowy żłobek.
maritiki@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie zależy mi, żeby to było blisko domu, czyli okolica Świętokrzyskiej, żeby jak zostanę bez samochodu swobodnie młodego dowieźć w miarę szybko.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na Sosnkowskiego coś kiedyś było, ale upewnij się bo nie wiem.
maritiki@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To miałam na myśli: http://orunskaakademia.pl/

Ale nic nie wiem o tej placówce.
maritiki@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szczerze polecam, http://www.kolorowydomek.pl/index.php przyjmują od 1.5 roku
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A możesz powiedzieć coś więcej o tym kolorowym domku?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A możesz napisać dlaczego zastanawiasz się nad zmianą? Bo my właśnie szukamy żłobka i już wstępnie zarezerwowaliśmy miejsce dla Młodego właśnie tam. Jeśli wolisz, napisz na priva.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja Majka zaczela chodzic do Jak u babci w tym samym czasie co Bogoosi synek i nie rezygnujemy:)na mnie bardzoo pozytywne wrazenie zrobila wlascicielka,jak ostatnio przyprowadzilam Majke(teraz jest przeziebiona):/ to jedna z Pan wziela ja od razu ode mnie,bo Miska juz zrobila w tyl zwrot:)nie zaplakala nawet,jedno ciche "mamaaa" i wyszlam,maz mowi,ze Panie ja chwala,bo bardzo dobrze znosi zlobek:)
Tak wiec,co mama to inna opinia.
Nie przychodzi zaplakana,ani obsiusiana(umie juz zalatwiac sie na nocnik),byla tylko dwa razy ale jak ja pytamy czy chce do dzieci to kiwa glowa,jak ostatynio przejezdzalismy obok zlobka i zapytalismy "Maja gdzie jest Twoj zlobek"to pokazala paluszkiem,takze chyba nic zlego jej sie tam nie dzieje:)
MagdaW sama zdecydujesz,jestes mama,wiec wiesz co jest dla Twojego malucha najlepsze:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jasne, że sama zdecyduję, ale zawsze warto poznać opinie innych rodziców, którzy mają już jakieś doświadczenie z daną placówką. Tym bardziej, że nasz synek będzie miał zaledwie 6 miesięcy jak wystartujemy ze żłobkiem i - jak każda matka :) - chciałabym dla niego jak najlepszej opieki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
to faktycznie trudna decyzja Cie czeka,ja sie ciesze ze Majka poszla do zlobka dopiero w wieku prawie 2 lat:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żeby nikt nie pomyślał - ja nie odradzam żłobka Jak u Babci. Po prostu niektóre rzeczy mi tam nie odpowiadają, również słyszałam różne opinie i dlatego myślę o zmianie.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Filip moj chodzi tam drugi miesiac i ja raczej tez jestem zadowolona a fifi chetnie tam idzie, on coprawda jest na dwa razy w tygodniu
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
blisko na Kieleckiej masz smyka
http://www.zlobek-gdansk.pl/cennik.html
Jest tam raczej fajnie byłam oglądać ale mój chodzi do zielonomi.net i jesteśmy bardzo zadowoleni
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak ale w tym smyku kolezanka zapisała corke i jest chyba 36 dzieci na 8 pan :/
przynajmniej ona tak mowiła
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to prosty rachunek: 36 dzieci : 8 pań = "4,5 dziecka" na 1 panią - czyli jak wszędzie.

W żłobku Jak u Babci jest (przynajmniej w tej filii na Dąbrówki) grupa 15-dzieciowa z 3 paniami (ale częto z dwiema tylko).
maritiki@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na wawelskiej są trzy panie naetacie plus jedna na pol etatu, teraz były urlopy z tego co mowila ta szefowa
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jak byłam w smyku to byly grupy na maksa ok.10-12 dzieci byla 1 grupa i 3-4 panie.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
byc moze, ja pisalam ze osobiscie nie widzialam tylko kolezanka mi mowila
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może się zmieniło wiem że miały być 2 grupy zrobione
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to jest http://orunskaakademia.pl/sosn1.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
proszę zadzwonić do Przedszkola Marchewka przyjmują dzieci młodsze niż w innych przedszkolach ;) Moja córka tam chodzi i jestem bardzo zadowolona ,rodzinna atmosfera i super jedzenie polecam w 100%
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę o aktualne informacje na temat żłobków w okolicy Oruni Górnej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też się interesowałam tematem niedawno, więc mam w miarę świeże info. Żłobek na Sosnkowskiego nie ma wolnych miejsc i z tego co powiedziała mi Pani opiekunka z końcem roku będą go przekształcać na przedszkole, więc nie przyjmują nowych dzieci. Żłobek Jak u Babci też nie ma miejsc... Nie idzie się też skontaktować z Dyrektorką ani telefonicznie ani mailowo. Byłam też osobiście i pani opiekunka wzięła ode mnie namiary i powiedziała, że Pani Dyrektor się do mnie odezwie-to było 1,5 m temu i kontaktu zero. W związku z tym olewam ich placówkę i nie będę robić reklamy. Poza tym koleżanki córka tam chodzi i dzieci bardzo rzadko wychodzą na dwór... Tyle w temacie.
Od 16 stycznia zaczynam z małą aklimatyzację w klubiku u Kasi na Platynowej. Nie chcę póki co oceniać, ale wydaje się ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I jak pierwsze wrażenia o Klubiku u Kasi? Jak tam wyglada sprawa oplat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wrażenia ok. Młoda od 1 lutego zaczyna "pełen etat". A opłaty jak w każdym prywatnym :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My też się zastanawiamy żeby wysłać tam synka.
Ma 13 miesięcy.
Jak wrażenia po pierwszych tygodniach Małej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do Tup - może napiszesz jak oceniasz Klubik u Kasi po tych kilku miesiącach? Ile jest tam opiekunek i czy mają jakiś ramowy grafik dnia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest ok. Póki co jest jedna opiekunka. Trudno to nazwać grafikiem, ale posiłki i drzemki są raczej o stałych porach. Poza tym zabawy kreatywne, czasem spacery jak nie jest zimno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Łucja - I co, zapisaliście synka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na nas Jak u Babci na Wawelskiej też ponure wrażenie zrobiło i zdecydowaliśmy się na Klubik przy żlobku "dobry port" na Chełmie.
Jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni, Panie bardzo oddane dzieciom i miłe. Koszt za cały dzień to 700 + posiłki oraz 200 zł wpisowego jednorazowe. Posiłki w formie cateringu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Orunia Górna

Konserwacja podwozia (34 odpowiedzi)

Witam, Czy może mi ktoś poleci w Gdańsku miejsce, gdzie mógłbym zakonserwować podwozie w...

do góry