Widok

Żona dla mijego siostrzeńca mieszkanie

Mieszkamy żoną na stałe już od prawie 40 lat we Francji i posiadamy podwójne obywatelstwo. Moja żona otrzymała pięć lat temu po rodzicach w Polsce mieszkanie i jest jego jedyną właścicielką. Ja nie figuruję w akcie notarialnym własności. Teraz moja żona chciałaby przekazać to mieszkanie na własność synowi mojej nieżyjącej siostry. Obdarowany oraz mieszkanie jest na terenie Polski. W jaki sposób żona może to załatwić i jakie są koszty przekazania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Notarialne przekazanie, czyli darowizna, określonej nieruchomości okreslonej osobie.
Potem obdarowany musi zgłosić to w skarbówce i zapłacić za pewne stosowny podatek. Ile można się dowiedzieć w skarbówce.
Koszt nortariusza? Wystarczy spytać w dowolnej kancelarii. Powiedzą ile, co i jak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Potrzebuje porady w sprawie wyboru pompy ciepła (47 odpowiedzi)

Cześć wszystkim, postanowiłem, że zasięgnę porady na forum. Rozważam przejście na pompę ciepła u...

Sposoby ogrzewania domu (50 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was stosuje do ogrzewania pompę ciepła?? Zastanawiam się jak to wygląda w...

transport poszukuję tanio i solidnie (7 odpowiedzi)

hej może ktoś ma godny polecenia transport do przeprowadzki , potrzebne żeby załadować i...

do góry