Widok

Zupełny brak pracy.

Od długiego czasu pilnie szukam pracy. Wysyłam dziesiatki aplikacji. Niestety po obejrzeniu mojego CV lub rozmowie o moich kwalifikacjach, zawsze dostaję odpowiedż odmowną. Mam 61 lat, duże doświadczenie zawodowe, wyższe wykształcenie,b.dobra znajomość j.angielskiego, dobra umiejętnosć obsługi programów komputerowych. Nie mam żadnych wymogów co do wysokości wynagrodzenia. Po prostu chciałbym pracować a nie szukać z głodu jedzenia po śmietnikach. Jestem zarejestrowany w PUP w Gdańsku ale oni nie mają żadnej propozycji.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już raz zakładałeś wątek i chyba nie znalazłeś czego szukałeś. Nie wiem czego oczekujesz od forum? Może powinieneś szukać nie w zgodzie ze swoim wykształceniem i doświadczeniem ale posady zgodnej z wiekiem. Czyli szukac pracodawców którzy preferują pracowników w Twoim wieku.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 11

Może wiesz jak ich znależć.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

pełno jest ogłoszeń gdzie szukają starszego pana jako ciecia na parkingu, albo ochroniarza na budowie

w tym wieku, na kilka lat przed emeryturą myślisz, że ktokolwiek inny zatrudni?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 12

Może podasz jakiś link. Wysłałem również aplikacje na stanowisko Ochroniarza. Niestety nie mam orzeczenia o niepełnosprawności, a jedynie takich osób poszukują. Ochroniarz na budowie, gdzie znależć taką ofertę?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0


spróbuj może na uczelniach wyższych - jako portier, szatniarz, ochroniarz.
Albo w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych przy pakowaniu zamówień.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Oni dostają dobre Posady i mają lepiej niż młody , ,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

https://ug.edu.pl/komunikaty/70285/ogloszenie_o_wolnym_miejscu_pracy-_stanowisko_samodzielny_referent_na_zastepstwo_dzial_finansowo

http://bip.am.gdynia.pl/praca/4726

http://bip.am.gdynia.pl/praca/4914

http://bip.am.gdynia.pl/praca/4903

https://wsaib.pl/studenci/biuro-karier/oferty-pracy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za podesłanie linków. Biorę się za wysyłanie aplikacje. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz takie czasy że wszędzie potrzebują . Więc nie czekać na ogłoszenia tylko samemu po firmach się przejść a pracę na 100 % masz.
No chyba że masz takie wymagania co do pracy że nie ma takiej pracy jaką sobie marzysz :)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Chodziłem już i pytałem się o pracę. Wszędzie odpowiadano żebym przesłał CV mailem. Po wysłaniu żadnej odpowiedzi. Ja nie mam zupełnie żadnych wymagań. Po prostu chciałbym jeszcze u kresu życia nie głodować.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0


poszukaj też stanowisk recepcjonisty w hotelach - jest tego duzo w ogloszeniach w tym portalu. Wiem tez, ze w Carrefour Express pracuja panowie w Twoim wieku jako kasjerzy - więc przyjmują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

taaaaa, wszędzie to zJanusze Ukraińców, niepełnosprawności sprawnych, oby tanio i na śmieciowe. Gda rynek to dno id lat
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Idź do stoczni tam potrzebują. Zapisz się na kurs jest za darmo, tylko lojalka. Zadzwoń do Stoczni gdańskiej i zapytaj o Tomasza Stejnbora, prowadzi szkolenia, na FB masz profil GSG akademia rozwoju.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Możesz powiedzieć coś więcej? Ja akurat nie mam problemu z pracą, robię na magazynach zwykle za okolice 2500 netto, ale od około roku chodzi mi po głowie taki kurs na spawacza coby jakiś solidny i szanowany fach w ręku mieć z którego mógłbym być zadowolony. Jak wygląda takie szkolenie (jaka metoda?) i jak z pracą po nim i co najważniejsze ZA ILE? Wiem, że może okazać się, że zupełnie się do tego nie nadaję ale zakładając że będę mieć tzw. smykałkę to czego można się po kursie spodziewać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może warto pomysleć o własnym biznesie?
Zachęcam do poczytania o tym http://www.pracawsieci.net/pomysly-na-biznes-i-wlasna-firme/
CZasem jest to jedyna alternatywa...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

No też.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Założenie oraz prowadzenie własnej firmy, szczególnie na początku zawsze wymaga zangażowania pewnych środków pieniężnych. Ja niestety takich środków nie posiadam. Ostatnio złożyłem między innymi aplikację na szatniarza na Politechnice Gdańskiej. Zobaczymy czy przejdę kwalifikacje.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżdżę codziennie do kilku sklepów. Nie ma dnia żebym nie widział przynajmniej jednego ogłoszenia. Teraz jest wyjątkowo dobry czas na to żeby się gdzieś załapać. W Oliwie np. będą otwierać Lidla.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Właśnie to jest paradoks o którym ciągle tu piszę
Ogłoszeń niby jest pełno. Wysyłasz aplikację, składasz cv i cisza.
A ogłoszenie nadał się pojawia a kartka wisi.
Nawet jak składasz cv osobiście - odezwiemy się...I nic
Cisza. A za tydzień znowu to samo ogłoszenie....

Wydaje się że pracy dookoła jest pełno
Ale jednocześnie często wyrzucają twoją aplikację
I szukają dalej....

To jak to jest?
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej,
pracuję w agencji rekrutacyjnej i z mojego doświadczenia napiszę Wam, że w rzeczywistości niskie bezrobocie dotyczy stanowisk robotniczych, produkcyjnych oraz tych najniższych bez specjalnych kwalifikacji. Najcześciej są to stanowiska niskopłatne. W przeciwieństwie do stanowisk specjalistów i menadżerów - tutaj nawet na jedno ogłoszenie zamieszczone na byle jakim portalu typu trojmiasto.pl mamy odzew kilkudziesięsciu aplikacji w ciągu 2-3 dni.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja pracowałem w agencji rekrutacyjnej. Na stanowiska specjalistyczne pozyskiwaliśmy kandydatów przez polecenie i mimo tego rekrutowaliśmy kandydatów z zewnątrz bo klient nam płacił za rekrutacje. Na te proste stanowiska nikt nie polecał znajomych więc braliśmy z ogłoszenia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie, wszyscy gadają ile to ofert pracy jest dookoła.
Z moich obserwacji - ofert pojawiają się kilka razy w roku w niby dobrej firmie. Czy poszukują naprawdę? Raczej nie.
To sprawdzanie rynku, nic więcej.
A pitolenie w mediach o coraz niższym bezrobociu może wynikać z tego, że urzędy skreślają coraz więcej osób.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie. Mam dobre CV od pół roku szukam pracy, to słyszę, że tylko studenci, niepełnosprawni, emeryci, lub wcale nie odpowiadają, a nadal dają te same ogłoszenia. A ostatnio, to nawet państwowa firma okazała się niepoważna. Zaproszono nas na rozmowę kwalifikacyjną (dwie osoby). Sam szef rozmawiał z każdą osobą - osobno. Siadam i słyszę: "Brak doświadczenia na wymienionym w ogłoszeniu stanowisko". Ja: "Jak to?! W moim CV i Liście Motywacyjnym jest napisane, że mam doświadczenie na takim stanowisku.". I co? I szef, który decydował o zatrudnieniu, nawet nie przeczytał mojego CV i Listu Motywacyjnego. Po co mnie zapraszał, jak nie znał treści wysłanych mu dokumentów? Pracę dostała ta druga osoba, która nie miała doświadczenia. I co powiecie?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

BO nie umiecie czytac ze zrozumieniem. Sam poszukuje od dluzszego czasu 4 pracownikow. Jestem pewien ze dobrze platne - bo mam rozeznanie w rynku. Niestety 99% nadeslanych CV to makulatura..... Pisze ze wymagam konkretnych umiejetnsci (lista) a tu kandydat nie ma doswiadczenia w zadnej, a o niewielu slyszal.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

@ple - w sąsiednim wątku odpowiedziałam coś o dobrym pracowniku ;) to może dużo wyjaśniać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potrafimy czytać ze zrozumieniem. CV spełniało kryteria podane w ogłoszeniu o pracę, tylko przyszły szef nie raczył się zapoznać z przesłanym CV - zmarnował tylko mój czas i pieniądze, a zatrudnił osobę, która właśnie nie miała doświadczenia wymaganego w ogłoszeniu. Przeczytaj dokładnie mój wpis - ze zrozumieniem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

@anonimie,
"A ostatnio, to nawet państwowa firma okazała się niepoważna. Zaproszono nas na rozmowę kwalifikacyjną (dwie osoby). Sam szef rozmawiał z każdą osobą - osobno. Siadam i słyszę: "Brak doświadczenia na wymienionym w ogłoszeniu stanowisko". Ja: "Jak to?! W moim CV i Liście Motywacyjnym jest napisane, że mam doświadczenie na takim stanowisku.". I co? I szef, który decydował o zatrudnieniu, nawet nie przeczytał mojego CV i Listu Motywacyjnego."

W tego typu firmach jest wymóg publicznego ogłoszenia o naborze
Ale wynik naboru jest wiadomy przed ogłoszeniem naboru
Reszta to tyko statyści
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też mi to przeszło przez myśl, że zaproszono mnie tylko jako "statystę", żeby się zgadzało, iż zgodnie z przepisami ogłoszono nabór i wybrano pracownika.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Trm nie ma dobrej umysłowej pracy. Pracodawcy sa skrajnie niepoważni, myslą, ze jak zaprosza na rozmowe to moga robic i mówic co chca. ja przeszłam przez mnóstwo skandalicznych rozmów: najczęścej zero przygotowania, czytanie CV na miejscu, zero informacji nt. stanowiska, warunków i płacy, niestosowne pyutania o sprawy prywatne, miganie sie od odpowiedzi na pytania o forme zatrudnienia czy nawet zadania na stanowisku. tacy sa w 80% pracodawcy na pomorzu. Jesstes pracowity i obyty, olej ich, jedx za granicę. nawet na szmacie będzie ci tam lepiej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0


Tob, dostałeś ostatnio jakieś zaproszenia na rozmowę? Zanieś CV/napisz jeszcze do Centrum Kopiowania K2 w Gdańsku. Widziałam tam kiedyś ogłoszenie w sprawie pracy. Szukali poważnych, odpowiedzialnych ludzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może masz po prostu złej "jakości" CV? Może odstraszasz na rozmowie o pracę?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


Dziś widziałam ogłoszenie, że szukają osób obsługujących komputer, chcących pracować w K-2 KSEROFABRYKA.PL
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
Niestety, na powysyłane aplikacje na razie nie dostałem żadnej odpowiedzi. Podaj link do pracy w K2 Centrum Kopiowania. Na ich stronie nie ma żadnej oferty. Może rzeczywiście w moim CV jest coś nie tak, jak ktoś zauważył. Podaję wykształcenie, doświadczenie zawodowe, znajomości jez.obcych. ukończone kursy, zainteresowania. Przecierz nie mogę zmyślać i pisać nieprawdy w moim CV. Po prostu pracy nie ma. I jak ktoś trafnie zauważył, praca jedynie jest na stanowiskach robotniczych najlepiej bez żadnej umowy, bez ubezpieczenia, góra za najniższą krajową stawkę.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0


Tob - to ogłoszenie wisi na fizycznej (nie wirtualnej) tablicy ogłoszeń w firmie K2 przy ul. Hallera 11 w Gdańsku. Dziś je widziałam. Są doradcy ds. tworzenia CV - pomagają nawet przez internet.
A dzwoniłeś do Akademosa? http://www.akademos.net.pl/oferta-pracy-na-stanowisko-recepcjonistki-recepcjonisty,469,pl.htm
Warto najpierw zadzwonić zanim się wyśle CV i poznać oczekiwania przyszłego pracodawcy. Można wtedy odpowiednio sprofilować CV.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a jakaś biedronka/ lidl? Ja wiem że to nie szczyt marzeń ale zawsze jakaś pensja..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Praca jest. Ale dostaja ja znajomi oraz rodziny pracownikow zanim realnie ktokolwiek odpowie na zgloszenie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dostałem dzisiaj wiadomość z Politechniki iż moja kandydatura na szatniarza nie przeszła. No cóż jedna z niewielu firm które chociaż odpowiedzą na złożoną aplikację. Na razie zacisnę jeszcze bardziej pasek i będę dalej wysyłał CV, dopóki jeszcze mam dojście do internetu. Nadzieję na otrzymanie jekiejkolwiek pracy niestety mam coraz mniejszą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj w rzeczywistości w której Tusek podniósł wiek emerytalny do 67
Co dla kobiet oznaczałoby dodatkowe 7lat bezrobocia, dla mężczyzn dodatkowe skromne dwa.

Abstrahując, fajnie że chociaż odpisali

Serio, są jeszcze firmy które wieszają ogłoszenie na witrynie jak to onegdaj bywało?
Szok i niedowierzanie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

kocio pochwal się gdzie pracujesz-branża i stanowisko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie interesuj się bo kociej mordy dostaniesz :]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

kocio , a czasami inaczej się nazywa - nigdzie nie pracuje bo jest bezrobocie itd. :))) . Ale ma ktoś musi mieć czas by tu głupoty wypisywać !
Więc będzie zmieniał nazwę a pracą się nie będzie hańbił :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

widocznie stać mnie na wybrzydzanie
gdybyś dobrze śledził to forum to byś wiedział w jakiej branży robię, jaki mam staż a nawet jaką stawkę
I wtedy byś wiedział dlaczego szukam innej roboty
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

hahaha aż dostałem zajady :))))))))))))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

kto by pomyślał że tam można dostać zajazdy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Witam, sam poszukuje obecnie pracy. Sam wysylam aplikacje lecz dzwonie rowniez na podane oferty pracy. Moze to jakoś by pomoglo w poszukiwaniach, wiadomo koszty lecz dzieki temu bylem na paru rozmowach.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tob. Ojciec mojego kumpla-facet w wieku 61 lat od około 3 lat pracuje w mc Donaldzie. Ma normalna umowe o pracę, pracuje tylko na nocki przy sprzataniu (bo tak chciał) Przy całym etacie ma 2.900,00 brutto. Może narazie zaczep się w Macu. Warte przemyślenia . Praca praktycznie od ręki. Daj znać co Ty na to.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

@ Tob:

Podejrzewam, że nie masz zbyt dobrej opinii o działaniach urzędów pracy, ale może spróbuj umówić się na konsultacje z doradcą zawodowym. Doradca powinien Ci pomóc np. w napisaniu CV, czy przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej. Może też wskazać ewentualne błędy, które popełniasz.

A jak masz trochę czasu, to możesz poczytać poradnik:
http://www.wup.gdansk.pl/g2/2016_12/01db756f6fdab7c5e70bd1d5b66046db.pdf

Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że znalezienie "jakiejkolwiek pracy" w sytuacji, gdy ma się już jakieś doświadczenie i wykształcenie może być trudne. Sam fakt, że chcesz pracować też nie zachęci potencjalnego pracodawcy (chociaż zdarzyło mi się widzieć ogłoszenie, w których jedynym wymaganiem były chęci do pracy ;) ). Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, co może zyskać pracodawca zatrudniając właśnie Ciebie i odpowiednio to wyeksponować. To od Ciebie zależy, jakiego pracownika zobaczy.

I nie zniechęcaj się porażkami. Jeśli coś poszło nie tak, to następnym razem możesz to poprawić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Doradca Zawodowy rzeczywiście może pomóc. Tylko to jest niestety loteria do jakiego się trafi: czy będzie to głownie urzędnik, czy też może coś z doradcy zawodowego jeszcze w nim zostało.
Zanim jednak to nastąpi musi przejść przez urzędnika dla niepoznaki nazwanego Doradcą Klienta, a tam jak nie poprowadzisz odpowiednio rozmowy to będzie wyglądało mniej więcej tak: 1. pytanie: znalazł pan pracę? 2. zobaczmy co mamy dla pana: proszę sobie zapisać na kartce 3. następny termin wizyty ...
Trzeba rozmawiać konkretnie żeby to tak nie wyglądało: poprosić o rozmowę z Doradcą Zawodowym i/lub poprosić o skierowanie do Centrum Rozwoju Talentów w Oliwie (nadal to przedłużenie UP ale oni są bardziej konkretni, mają trochę większe możliwości).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie tak jest w UP Gdańsk. Od b.długiego czasu jestem tam zarejestrowany. Na każdy termin się stawiam i słyszę : proszę zapisać na kartce - tu podają 3-4 oferty. / W rzeczywistości okazują się one zupełnie nieaktualne/ i proszą o zapisanie następnego terminu wizyty. To wszystko. Na nic więcej nie mogę tam liczyć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

@ Tob:

Powiedz, że nie masz problemu ze znalezieniem ofert (wszystkie oferty dostępne w PUP i tak znajdziesz w necie), ale chciałbyś, żeby ktoś doradził Ci jak przebrnąć przez rekrutację, czyli napisać dobre CV i odpowiednio zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej.
Jeśli nie uda Ci się umówić w tym celu z doradcą w PUP, to spróbuj w WUP:
http://www.wup.gdansk.pl/poradnictwo_zawodowe/artykul/konsultacje-spotkania-indywidualne.html
http://www.wup.gdansk.pl/poradnictwo_zawodowe/artykuly/kontakt-8.html
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Tab:
Poszukuje osoby do pisania artykułów na portal dla rodziców. Aktualny temat: Problem traktowania przedmiotowo rodziców i dzieci w sądach w sprawach rodzinnych.
Proszę o wiadomość prywatną, jeśli byłby Pan zainteresowany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście , jestem zainteresowany. W jaki sposób mam się skontaktować.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę się zalogować na forum i wysłać wiadomość prywatną. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Majsterka, dałem Tobowi namiary na McDonald, nawet nie raczył odpisać (chociazby,ze nie jest zainteresowany).
Zalogować się również nie zalogował. Temat, który zaproponowałaś wymaga szczegółowej wiedzy-więc i zakasać rekawy trzeba.
Mnie się wydaje,że to typowy przykład poszukiwacza pracy na stanowiska prezesa lub dyrektora (cytat z filmu "Poszukiwana,Poszukiwany":Mój mąż jest z zawodu dyrektorem).
Zaczepiłem ja się w Macu-napisałem to chociazby po to aby Tob przeczytał,że pracę można znaleźć (ale niestety robić trzeba).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie powinieneś Święty Mikołaju! pisać coś co tylko zaświtało w Twojej główce . Do Majsterki wysłałem prywatną wiadomość i do tej pory nie mam odpowiedzi. Na Twoją sugestię złożyłem już dawno aplikację do Mc Donald poprzez ich stronę i czekam na odpowiedż. Poza tym codziennie przeglądam ogłoszenia, wysyłam CV , chodzę pytać się o pracę, ale zawsze słyszę: proszę przesłać swoje CV na nasz e-mail. I tak się kończy każda rozmowa. Jesli uważasz że powinienem jeszcze coś zrobić, to napisz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie pchaj sie w takie głupie oferty. Każą Ci napisać artykuł że niby dla próby, poźniej powiedzą że słaby i nie skorzystają po czym opublikują artykuł a tobie nie zapłacą i dalej w netach będą szukać frajera. Kiedyś o tym było głośno.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam
Mieszkasz w Gdansku zobacz w porcie w Gdńsku w Polcargo albo w innych firmach kontrolnych czasami potrzebują ludzi do liczenia towarów jest to może dodatkowe zajecie ale zawsze lepsze niż żadne
pozdrawiam i życze szczęścia w znalezieniu
życzliwy,,,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak, szukają dyspozycyjnego studenta ze znajomością j.angielskiego na umowę zlecenie
nie zapewniają ani odzieży roboczej ani ciepłego posiłku - praca na zewnątrz :D
zmiany czasem 10-12 godzinne jak się trafi
stawka - niewiele ponad minimum ustawowe
kolega z roku u nich dorabiał
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

WIadomo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

4 lata przed emeryturą wchodzi się w wiek ochronny i nie chcą przyjmować bo nie mogą wtedy zwolnić pracownika.
Na umowę zlecenie też nie chcą przyjmować jak nie jest się emerytem, rencistą lub uczniem bo jest to wtedy umowa śmieciowa,
która w razie kontroli PIP jest na ogół zamieniana na umowę o pracę. Ludzi z za biurka z dużym doświadczeniem, pracodawcy nie
chcą przyjmować do pracy fizycznej. Koło się zamyka. Też jestem bez pracy, cztery lata przed emeryturą. Życzę powodzenia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witamy na "rynku pracownika":D
zawsze mnie zachwycał fakt że w tym wieku w Polsce jest się na pracę za starym a wystarczy pojechać 300kmna wschód
I nagle okazuje się że przyjmują taką osobę do pracy prawie natychmiast ?
Gdzie sens gdzie logika o-O
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety, na wysyłane przeze mnie aplikacje nie mam żadnej odpowiedzi. Dalej jestem bez pracy. Na pewno jest tak jak pisze bezrobotna. Dla ludzi z doświadczeniem, wykształceniem, nie ma w Polsce pracy. Chyba że się ma znajomości. Tylko to się liczy. Nic więcej. Cóż kolejne święta będą bardzo skromne i biedne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na zachodzie mialo być...na zachodzie jest troche inna kultura organizacyjna, daleko nam jeszcze nie tylko do płac....
Druga sprawa, ciekawe ze o zatrudnieniu albo właśnie niezatrudnianiu osób podejmuja ludIe w waszym wieku czyli 50-60
Jak to jest ze oni świadomie odrzucają w rekrutacjach swoich równolatków?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od dwóch miesięcy wysyłam CV w odpowiedzi na ogłoszenia, których spełniam przedstawione wymagania /oczekiwania. Odpowiedzi brak.
Co jest z tymi firmami nie tak? Z czystej grzeczności odpisaliby, że dziękują, ale...
Żądania w niektórych ogłoszeniach kosmiczne, szacunku do potencjalnego pracownika brak. Mogliby pofatygować się na jakąkolwiek odpowiedź.
Wysłanych ~ 50 aplikacji, z czego odezwały się 4 firmy. Ich miny, gdy dowiadują się, że nie mieszkam w Gdańsku :/ Ciekawe, gdzie wg Nich ludzie spoza GD mają szukać pracy. Wpisuję PJ, własny samochód, że wiem gdzie aplikuję i dojazd to nie problem... Najlepiej chcieliby pracownika zza miedzy :(
Bardzo ciekawi mnie punkt widzenia pracodawców... Dlaczego nie odpowiadają na aplikacje?
Szanujmy się wzajemnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się z tobą. Jestem w podobnej sytuacji szukam od dłuższego czasu i człowiek stara się wysyłać tam gdzie pasują te wymagania aby nie tracić swego czasu jak i ich. Poszedłem za radą stworzyłem profil, dałem ogłoszenie, wysyłam do firm pytanie (dosłownie z jednym zdaniem z podpisanym tematem maila) czy kogoś szukają. Większość z tych firm nawet nie odpisze na maila. Mało tego za kolejną poradą HR-owców chodziłem także do firm gdzie odsyłają człowieka każą wysyłać cv i tak kółko się zamyka. Dużo firm ma także informację na stronie, że jeśli nie znalazłeś oferty dla siebie przecież możesz wysłać swoje cv i co z tego jak nie otrzymasz odpowiedzi. Czasem trzeba wylać coś z siebie i walczyć dalej, bo kiedy już zaproszą na tę rozmowę kwalifikacyjną to szereg powtarzających się pytań "dlaczego chce pan u nas pracować?" powala człowieka na łopatki. Tak zawsze marzyłem aby u was pracować. A prawda jest taka, że chcesz już mieć tę pracę, bo kończą się pieniądze na ŻYCIE.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tez szukam pracy 5 miesiąc i mimo wysłanych CV i byciu na kilku rozmowach nigdzie cie nie chcą. Nawet do LIDLA.
Jeden dziwił się ze chce dojeżdżać tak daleko do pracy (40km)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Naprawdę? A ja mam wrażenie, że ostatnio szalona zmiana zaszła. Gdy szukałam trzy lata temu, to był dramat. Dziesiątki wysłanych cv i nic. W końcu się "załapałam", ale po roku musiałam zrezygnować. Teraz w sierpniu zaczęłam znowu wysyłać cv. Załóżmy, że wysłałam 15, a otrzymałam 6 odpowiedzi i zaproszenia na rozmowę. Chcieli mnie w czterech miejscach. We wrześniu już pracowałam. Pracowało mi się miło, ale postanowiłam jednak zmienić na lepszą stawkę i lokalizację. W grudniu wysłałam 5 cv. Dostałam 3 zaproszenia na rozmowę. Od lutego zaczynam nową pracę. Zważywszy na różne zawirowania życiowe, celowałam w prostą, wiecznie szukającą pracowników branżę - handel. I mam wrażenie, że pracy obecnie jest bardzo dużo. Za całkiem sensowne stawki. Mało tego - da się negocjować. To duża zmiana.
CV okroiłam do minimum, wyrzuciłam wszystkie rozbudowane opisy czego to ja nie potrafię i jakie to wspaniałe mam zdolności, które poleciła mi umieścić miła Pani z PUP. Zostawiłam suche, proste informacje. To, co istotne wytłuściłam. I poszło. Nie podaję wieku, kto potrafi liczyć, sam obliczy mniej więcej po dacie zakończenia szkoły :)
Powodzenia!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

mi też krojenie cv trochę pomogło, może trafiłaś na falę
bo też o trochę szczęścia w tym szukaniu chodzi
bardzo dobrze wiedzieć że są rekrutacje które nie są fikcyjne
wszystkiego dobrego i powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moje CV okroiłem już bardzo. Trudno jednak wyrzucić wykształcenie i okresy zatrudnienia. Tym bardziej że niektóre okresy wymagały wykształcenia na poziomie nieco wyższym od przecietnego. To by się nawzajem wykluczało. Myślę że problemem w znalezieniu pracy jest na pewno wiek oraz niestety i moje kwalifikacje. Gdybym miał doświadczenie np. w pracach fizycznych budowlanych pracę bym znalazł. Ale niestety w tym zakresie nie mam doświadczenia a nabycie jego w moim wieku raczej niemożliwe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najpierw zrob jakies porządne cv a potem szukaj pracy, to bedzie o wiele latwiej . Ja robilam na szybkiecv i wyszlo super. Mam nadzieje, ze teraz uda sie cos zlapac...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nigdy w życiu !!!-nie dokonujcie "odchudzania" swojego CV !!! Absolutnie i zdecydowanie mówię- NIE !!!Natomiast jedna praktyczna i uważam dobra rada. Nigdy na pierwszej rozmowie z przedstawicielem pracodawcy( rekruter,kadrowa itp) lub nawet sam Szef nie podawajcie , że super wszystko potraficie,(nawet to co robicie najlepiej), z drugiej strony proponuję nie za bardzo też się "wychylać" z tymi dodatkowymi umiejętnościami, uprawnieniami itp.Tak samo z "dyspozycyjnością ! Czasami mogę zostać dłużej w pracy, ale proszę Pana- soboty i niedzielę to chcę mieć wolne itp. Sam wielokrotnie przekonałem się, że np.za niższą stawkę na umowie-wykonywałem prace o wyższej wartości-odpowiedzialności( takie w sumie 3-4 inne różne etaty) za jedyne 12 zł.netto i soboty też.. Na początku próbują co potrafisz i jak ci idzie. Pochwalą, och i ach i takie tam słowa uznania( o Pan i jeszcze to potrafi !), a po 2-3 miesiącach jest to już "norma" i ku*****a musisz już to wszystko robić i to na tempo-(zapi*****lać). O podwyżce wynagrodzenia to ZAPOMNIJ. A stawkę wynagrodzenia na samym początku trzeba ustalić -bo póżniej to....różnie bywa...Czyli nie ma i nie będzie. Jak się nie podoba to...wypad.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłem wczoraj, jak co miesiąc w PUP w Gdańsku. Po krótkiej rozmowie otrzymałem 3 oferty , z czego 2 są takie same które otrzymałem 2 miesiące temu. Oczywiście wtedy przesłałem swoje CV i jak do tej pory nie mam żadnej odpowiedzi. Tak sobie żartują z ludzi którzy szukają pracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tlob a byłeś w tym Polo, jak pisaliśmy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogólnie to w GD pracodawcy to komunistyczne bractwo. Myślą, że niewolnika znaleźli i to w Trójmieście za 1600 netto? Tyle to ja na Podlasiu zarobie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja szukając pracy też miałem problem, bo niby ogłoszeń dużo i wszystko fajnie, ale jakoś nikt się nie odzywał. Ale mogło to być spowodowane tym, że szukałem na jakichś średnich stronach, trafiłem też na taki artykuł http://ja-mezczyzna.pl/jak-szukac-pracy/ i właśnie dzięki niemu stwierdziłem, że zmienię portal na jakim szukam pracy i udało się znaleźć, bo najwidoczniej tam musiało być dużo jakichś lipnych ogłoszeń.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znalazłem pracę. Przed Urzędem Pracy starszy mężczyzna zaoferował mi pracę na trzy dni. Kupił niedawno domek jednorodzinny i potrzebował kogoś kto wysprząta i powynosi do kontenera stare niepotrzebne rzeczy, szczególnie z piwnicy. Praca 2dni od rana do wieczora. Miałem dostać 200zł. Skusiłem się, pracę wykonałem porządnie. Niestety otrzymałem tylko 100zł, gdyż zlecający oświadczył iż przecenił wartość wykonanych przeze mnie prac. Trochę nieładnie, ale dobre i 100zł.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oszukał Cię
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

to w koncu zaoferowal ci prace na 2 czy 3 dni?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

~profesor. Praca miała być na trzy dni. Pracując od rana do wieczora wykonałem ją w ciągu dwóch dni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


To skoro dorabiasz w ten sposób, możesz też zacząć udzielać korepetycji z angielskiego, co już tu wcześniej proponowano, i co odrzuciłeś nie chcąc "pracować na czarno". Teraz są nowe przepisy - można prowadzić działalność nierejestrowaną. jeśli miesięczne przychody nie przekraczają 1050 zł:
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za podpowiedź. Rzeczywiście wygląda na to że od kwietnia nie trzeba rejestrować działalności gosp. /przy przychodzie mies. max. 1050zł/.
Przygotuję kilka ogłoszeń o nauce j.angielskiego i powywieszam je w widocznych miejscach na osiedlu. Zobaczymy czy znajdą się chętni.
Sprawdziłem ceny /od 30 do 80zł/godz/. Zacznę od 15zł.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

15 zl to troche malo - moze 25?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może kryptowaluty? Gra na giełdzie kryptowalut to stosunkowo prosty sposób zarobku, wymaga niewielkiego wkładu finansowego i jedynie cierpliwości. Możesz np wtedy wymieniaź WEX na USD (tutaj: https://kodwexusd.pl/content/7-wex-usd-gdzie-kupic) i masz stały dochód, którego wysokość zależy od Twojego zaangażowania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Trzeba otworzyć coś swojego najlepiej.... nie jest lekko ale są jakieś dotacje unijne. Programy aktywizujące dla osób w Twoim wieku też by się znalazły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A może po prostu dołącz jeszcze list motywacyjny? Jeśli masz doświadczenie i umiejętności to aż ciężko mi uwierzyć, że nikt Cię nie chce zatrudnić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie.......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety to nie jest kwestia wiary. Tak po prostu jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiadomo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już ok.8 dni od wywieszenia przeze mnie ogłoszeń o nauce j.angielskiego. Na razie żadnej odpowiedzi. Może 15zł/godz to za dużo. Ogłoszenia umieściłem w dosyć widocznych miejscach/ k.poczty, k.przystanków i sklepów/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo teraz jest już maj, może dlatego. Maturzyści się już wyuczyli, a młodsze dzieci myślą już o wakacjach.
15 zł/ godzina nie jest dużo, być może niska cena zniechęca, że kiepski jesteś.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rzeczywiście, nie jestem profesorem anglistyki ani native speakerem. Sądziłem że 15zł będzie stawką konkurencyjną. Ale widać że po prostu nie ma chętnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Daj jeszcze ogloszenia na olx i powies w przedszkolach/szkolach podstawowych w okolicy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

15 zl - wyglada jak stawka desperata o malych umiejetnosciach jezykowych.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety dalej nic. Tak, jestem desperatem ponieważ b.pilnie szukam pracy. Ustaliłem 15zł/godź gdyż chciałem tym samym trafić do osób, które taką kwotę byłyby w stanie przeznaczyć na tego typu zajęcia. Jeśli chodzi o " umiejętności językowe", to weryfikacja nastąpi natychmiast po pierwszej lekcji, którą mógłbym zaoferować bezpłatnie. Nie prowadziłem wcześniej takich zajęć, lecz długoletnia nauka j.angielskiego, długoletni pobyt w kraju językoanglicznym oraz przebywanie w środowisku osób posługujących się tym językiem, pozwala mi na dobrą znajomość gramatyki oraz swobodne prowadzenie rozmowy. No cóż może rzeczywiście zbliżający się okres wakacyjny powoduje mniejsze zainteresowanie takimi ogłoszeniami.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1


Rozumiem intencje, ale zwróc uwagę na przekaz. Kto dobry oferuje korepetycje za 15 zł za godzinę? Ja nawet nie zadzwoniłabym do takiej osoby, bo z góry uznałabym, że jej umiejętności językowe są jeszcze dość niskie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wynika z Pani komentarza że przy ocenie wartości usługi kieruje się Pani ceną. Im wyższa tym powinna być lepsza jakość.Ta cecha widoczna jest szczególnie u ludzi majętnych. Niestety jestem przekonany że nie zawsze tak jest. Cena nie zawsze idzie z jakością. Nie chcę jednocześnie twierdzić iż moja usługa jest najwyższej jakości bo taka nie jest. Nie zamierzam konkurować z doświadczonymi lingwistami., a jedynie oferować naukę j.angielskiego osobom, uczniom początkującym nie dysponującymi znacznymi zasobami finansowymi. Dla mnie 15zł to również bardzo dużo. Ale po części z Panią się zgadzam. Spróbuję podnieść cenę do np. 30zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak się nie ma pracy, a rachunki trzeba opłacić, to każda kasa się przyda. Od siebie sugeruję sprawdzenie jeszcze ofert na stronach agencji typu https://www.aterima.pl/ , bo to kolejna szansa na znalezienie pracy w ogóle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam ponownie.Z nauką j.angielskiego na razie nic nie wyszło. Może rzeczywiście nadchodzące wakacje spowodowały brak chętnych. Otrzymałem propozycję zarejestrowania na siebie firmy i jednocześnie upoważnienia wskazanej osoby /prokurenta/ do podejmowania czynności w imieniu firmy. Za bycie właścicielem firmy będę otrzymywał 500zł/miesiąc. Jest to dla mnie olbrzymia kwota. Z drugiej strony widzę w tym pewne ryzyko. Proszę o jakieś opinie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

szukają jelenia. potrzebny im słup,na którego koszt będą robić wałki. trudno powiedzieć jakie,ale starczy że wystawią kilka faktur za realnie wykonaną usługę,zupełnie legalną,ale nie odprowadzą podatku vat i będziesz ścigany za ten vat. a co z zusem,kto będzie płacił?
dzisiaj bez problemu każdy może otworzyć firmę.czemu nie zrobią tego na własne nazwisko? nie wchodż w to !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tob - masz prawo jazdy kategoria B? Angielski masz na pewno komunikatywny, więc jedyne pytanie to czy chcesz pracy? Napisz do mnie na mejla - czarny.lsdp@wp.pl myślę, że jestem wstanie ci pomóc. Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wysłałem maila i nic, tak jest niestety z wszystkimi ogłoszeniami potencjalnych "pracodawców". Niby chcą, ale w zasadzie nie chcą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


próbowałeś w mc donald's? Czesto widac tam osoby w Twoim wieku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kilka miesięcy temu wysłałem aplikację do McDonald's na stanowisko "osoba sprzątajaca". Otrzymałem jedynie odpowiedź że aplikacja została zarejestrowana i dziękują za zainteresowanie. To wszystko czyli dalej nic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Trzeba umówić się na rozmowę z managerem w konkretnej restauracji McDonald's która aktualnie rekrutuje, a nie wysyłać aplikację do centrali...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry, szukam pracowników 50+. Praca w obsłudze klienta, siedząca, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17.
Zainteresowane osoby proszę o kontakt : 508 000 900.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie poszukujesz pracy i w jakim zawodzie, naprawdę nikt się nie odezwał? Znajomy szukał pracy w Lublinie i z tego co pamiętam trochę czekał, ale się udało. Szukaliśmy w sieci różnych poradników o pracy jak ten http://podsuwam.pl/praca-w-lublinie-jakich-specjalistow przeglądnij może jakieś informacje będą przydatne. Wydaje mi się, że ciągle brakuje pracowników, tylko może przepływ informacji nie jest najlepszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I co, ma dojeżdżać? Po co mu praca w Lublinie? Do Bydgoszczy czy Warszawy ma bliżej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poczta Polska rekrutuje do rozwozenia paczek w roznych rejonach Gdanska. Widzialam ogloszenie w UP przy Kartuskiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak wiem. Szukają, młodych i silnych. Z moim wiekiem nie zatrudnią.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Praca jest, ale za g*wniane pieniądze w stosunku do włożonej pracy, najlepiej na czarno i trzeba jeszcze mieć status studenta.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niedawno byłem na wyznaczonej wizycie w PUP Gdańsk. Żadnej propozycji pracy, wyznaczyli tylko następny termin wizyty za 2 miesiące.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Idziecie do agencji EuroKadra, zatrudnienie zdobędziecie z dnia na dzień, na fajnych warunkach.
Można trafić do znanych marek, solidnych firm i szybko przejść na zatrudnienie bezpośrednie.
A jak to będzie wyglądać dalej? Czas pokaże.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wysłałem do EuroKadry swoje CV. Niestety żadnej odpowiedzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czyli typowa durna reklamówka kogoś z EuroKadry, gdzie nic nie mogą i nic nie potrafią, a szczycą się nie wiadomo czym.
Wniosek? Omijać łukiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Brak rąk do pracy to fikcja.
Od ponad roku szukam zatrudnienia w branży, mam duże doświadczenie.
Wysyłam CV i... nawet zaproszenia na rozmowę nie ma, a potem za dwa, trzy miesiące znowu szukają.
Rozmawiałem ze znajomymi. Mam po prostu mam zbyt duże doświadczenie, a firmy wolą zatrudniać z mniejszym doświadczeniem aby płacić mniej.
No to zaczynam szukać w innych branżach. Jako sprzedawca, jako konsultant, jako budowlaniec, jako mechanik, jako stolarz i... okazuje się, że muszę mieć doświadczenie. Na moją odpowiedź, że chętnie przyuczę się i je zdobędę... no niestety nie mają ma to czasu.
Dla studentów owszem jest praca, bo im grosze płaci się. Tylko czy takiemu pracownikowi można zawierzyć w każdej sprawie?
Rynek pracownika? No nie rozsmieszajcie mnie.
Współczuję Ci Tob. Jestem sporo młodszy, ale mam podobny problem. Z wiekiem jest coraz ciężej.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest dokładnie tak jak piszesz. Dodam do tego że w Polsce można znależc pracę jedynie po znajomości. Innego sposobu właściwie nie ma. Niestety żeby przeżyć trzeba szukać jedzenia po śmietnikach, co ostatnio robię, ale i tu jest duża konkurencja. Czasami się zdarza że dla wszystkich nie starcza. Cóż człowiek z wyższym wykształceniem, dużym dośw.zawodowym nie ma żadnych szans na na to żeby pracować i móc kupić żywność a nie jej szukać po śmietnikach. Życzę powodzenia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Idz do Gait zrobia ci kurs i bedzie praca ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć Tob,

I jak z poszukiwaniem pracy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy żyje ten Pan w ogóle? ;(
gdyby mnie w urzędzie pracy tak zbywali to dałbym tam komuś w mordę...co to znaczy "nieaktualne oferty pracy" ?!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To znaczy że w UP takie ogłoszenie sobie wisi, dzwonisz tam i słyszysz "Panie, ale my rok temu to zgłaszaliśmy, już dawno kogoś sami znaleźliśmy, nie wiem czemu to ogłoszenie nadal tam wisi " i tak 99%
Prawda jest taka że firmy czy instytucje dają fikcyjne ogloszenia żeby coś z UP uzyskać np. dotację lub pozwolenia a naprawdę nie są nic a nic zainteresowani zatrudnieniem, tylko takie ogłoszenie jest efektem ubocznym jakiś innych działań, jak uzyskanie dotacji czy umowa stawowa albo inne aktywizacyjne.... czyli "wyciagniemy kasę na coś bo dają, weźmiemy Halinke to podpisze że u nas była a jak ktoś się naprawdę zgłosi to powiemy że już nieaktualne " a kaska do firmy leci :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam wszystkich i pozdrawiam. Jeszcze żyję. Niestety nie mam już bezpośredniego dostępu do internetu. Korzystam z dostępu w bezpłatnych miejscach, w PUP w Gdańsku oraz w UM na Partyzantów. Jutro właśnie idę na kolejną wizytę do Urzędu Pracy, ale nie mam już żadnej nadziei.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

powtórzę: Do Tlob: InPost i Poczta Polska poszukują pracowników. Osoby starsze zatrudniają też stacje benzynowe i McDonald’s.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Próbował Pan w Ikea Gdańsk?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzieki uprzejmości sąsiada, przez chwilę mam dostęp do internetu. Przejrzałem aktualne oferty m.in w IKEA Gdańsk. Poczcie Polskiej i McDonald w Gdansku. Ponownie wysłałem swoje CV. Kiedyś już do tych firm aplikowałem. Bez powodzenia. Jedynie z IKEA otrzymałem maila z grzecznościową formułką iż skontaktują się ze mną w przyszłości, a na razie dziękują za zainteresowanie. Na Morenie jest jedna stacja benzynowa BP. Przejdę się tam i zapytam o pracę. Ale wątpię iż kogoś potrzebują.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szukaj na wszystkich stacjach, często potrzebują osoby do obsługi myjni, porządkowania placu, mycia szyb klientom itp.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Idź na stację i szukaj dalej. Bo na stacji tylko garba się narobisz. Bardzo niewdzięczna praca szczególnie tam gdzie kierownicy tną etaty żeby im się kasa zgadzała a taki "murzyn" mógł tyrać całe dnie i nocki za 200-300 zł więcej. Dużo zależy od kierownika. Wiem o czym mówię bo całe życie pracowałem na stacjach w mniejszej miejscowości. Przeprowadziłem się do Gdańska miesiąc temu i znalazłem pracę gdzie? Nie trudno zgadnąć. Na dodatek w takim miejscu gdzie prowadzący stację nie potrafi jej porządnie upilnować. Rotacja pracowników częstsza niż zawodników w meczu hokejowym. Na szczęście miesiąc po przeprowadzce udało mi się znaleźć prawdopodobnie św. Graala. Praca, można powiedzieć, w wyuczonym zawodzie. Na początku kokosów nie ma ale w perspektywie roku płaca dla mnie szokująca biorąc pod uwagę moje średnie wykształcenie - ponad 4k na rękę. Po tylu latach brak nocek, niedziele, co druga sobota i święta wolne. Brak nadgodzin. Ostatnia rekrutacja miała miejsce kilka lat temu. Praktyka wszystko zweryfikuje ale nie przewiduję niespodzianek. Jeśli tak będzie jak mi to przedstawiono, wygląda na to, że jednak można. Tylko trzeba się dobrze wstrzelić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do Mc Donalds najlepiej pojsc osobiscie pogadac z managerem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

IKEA daruj sobie. To jedna wielka ściema. Otoczka cholera wie czego, widać ą i ę, ale tak na prawdę wszystko sprowadza się do jednego.
To nie ta IKEA co kiedyś.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

A InPost? Hurtownie farmaceutyczne - rozkladanie/pakowanie lekow?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłeś w pośrednictwie pracy dla seniorów we Wrzeszczu?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy sytuacja jest naprawdę zła? Może prace po prostu migrują do innych dziedzin? Ale zgadzam się, że pensje nie są coraz większe, zrobiłem tu kilka obliczeń: https://kursy-euro.pl/ i nie spodobały mi się tutaj średnie pensje...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Witam. Niestety dalej nic. Nawet nie odpiszą. Na szczęście kończy się zima i będzie coraz cieplej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja szukam od ponad dwóch miesięcy i niestety bezskutecznie... Trzy rozmowy, jeden dzień próbny, zero pracy dla mnie. Przykre. Dołujące.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć Mam podobną sytuację. Szukałam też pracy przez trzy miesiące, znalazłam ją tutaj https://pl.jobsora.com/praca-gda%C5%84sk Słuchaj, może znajdziesz tam, jest wiele dobrych ofert pracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

A sklepy typu H&M, TK Maxx do wykladania towaru?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nocki do wykładania towarów w marketach. Psie pieniądze płacą, bo 10zł/godz. ale zawsze coś.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli warunki pracy komuś nie odpowiadają, to trzeba szukać czegoś innego, a są zawody, w których nie zawsze liczy się wykształcenie i doświadczenie, a brane są pod uwagę cechy charakteru i umiejętności miękkie. Przykładem jest doradca klienta indywidualnego lub biznesowego, można na ten temat przeczytać tu http://lexadvena.com/doradca-klienta-indywidualnego-a-biznesowego-zakres-obowiazkow . Może się okazać, że rekruterzy zauważą potencjał i dadzą szansę, trzeba tylko wysyłać cv i próbować swoich sił.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Praca

dotacje z PUP - nie jest tak kolorowo jak mówią (44 odpowiedzi)

Otóż chodzi o Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni, a dokładniej o jednorazowe bezzwrotne dotacje na...

Własna gastronomia - czy się kalkuluje? (57 odpowiedzi)

Mam pytanie, głównie do mieszkańców Gdyni: jakie jest Wasze zdanie nt. poprowadzenia własnej...

DGP Security Partner - kwalifikowany pracownik ochrony - obiekt wojskowy (4 odpowiedzi)

ktoś coś wie na temat tego ogłoszenia ?? pojawia się od dobrego tygodnia wysłałem już 2x cv ale...

do góry