Ukończyłam tę szkołę już parę lat temu..
Niestety nie ominęła mnie reforma edukacji i 'wyrwali' nas ze wspaniałej "ósemki", umieszczając w przeokropnym gimnazjum nr 3..
Byłam zaskoczona jak niski poziom obowiązuje w tej szkole i że 'za nic' można było dostać najwyższe oceny!! w 'ósemce' nauczyli nas,że na nagrodę trzeba mocno zapracować! w 'trójce' z kolei - cwaniactwa, lekceważącego stosunku do nauki i tego 'jak to zrobić żeby sie nie narobić'..
Uważam, że ta szkoła ma degradujący wpływ na uczniów.
NIe ma w niej miejsca na indywidualność - uczniowie traktowani są jak jednolita masa. Świadczą o tym chociażby wszystkie uroczystości obchodzone z taka pompą - zapraszani są wpływowi i ważni goście, często jest radio czy tv. I niby pozornie wszystko jest ok, tylko że to nie są święta DLA uczniów, ale po to by szkoła mogła sie pokazać na zewnątrz z jak najlepszej strony. A w środku gnije..
Jest to szkoła bardzo niebezpieczna. Jak wspomnieli inni, uczniowie palą, piją, rozprowadzają narkotyki, noszą przy sobie broń (np noże).. Są wulgarni, pozbawieni szacunku do innych i do samych siebie. A tych, którzy są 'normalni' i dobrze wychowani - zgnębią i nie pozwolą im spokojnie egzystować.