Widok

atopia:(

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Nasza pediatra zaczęła podejrzewac u naszego synka azs...powiem Wam szczerze że strasznie się tym zdołowałam....tyle się naczytałam o tym choróbsku w necie:(
Czy któraś z Was ma pociechę atopowca?
Jak sobie radzicie? Czym natłuszczacie skórę?
I czy są szanse że ta alergia minie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam udac sie do dr Szlazaka. http://www.dermedica.info/

faceta zna sie bardzo i leczy ludzi z azs.
moja mala ma lzs... i sie u niego leczymy.

zalezy od lekarza szlazak poleca protopic...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Risika czy to jakiś lek na sterydach?
Czy ten lekarz jest też pediatrą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U moich boysów też to podejrzewali dostałam skierowanie o dermatologa do przychodni na polanki gdzie jest lekarz który tym się zajmuje raz na jakiś czas są tam robione spotkania na temat tego jak dziecko pielęgnować itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie. to nie jest nic sterydowego :]

jest dermatologiem.


wogole mam kolege w moim wieku co cierpi na azs i ma jakas okrutna odmiane... i on go wyslal ostatnio na jakies naswietlania pod lampami i juz pol roku nie ma nawrotow...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
protpic ma substancję czynna o własciwościach immunomodulujących.
szkoda tylko, ze jest taki drogi.

do kapieli- wszystko na bazie parafiny. fajne sa serie emolium i oillatum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja od urodzenia kapie paule w oilatum ale niestety to nic nie pomaga... aktualnie jest cala w strupach :(((
image
Czy za karę, że nie wierzę w duszę, nie mam duszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oiltaum nie leczy, ale wyobraz sobie ze wykąpiesz ją w zapachowym żelu do kąpieli...

oilatum delikatnie natłuszcza i nie drażni dodatkowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oilatum z tych wszystkich ma nawiecej parafiny w skladzie i nie ma zadnych niepotrzebnych dodatkow. bo wszystko probowalysmy i jak juz to tylko oilatum ;] noo fakt ze natluszcza na buzke ma naszczescie nie zaatakowana... jeszcze... :/

generalnie te skorne choroby najbardziej w zimie mecza bo przez ogrzewanie skora sie bardziej wysusza...


a z tego co sobie przypominam dziewczyny polecaly jeszcze elidel. to cos podobnego do protopicu chyb tylko troche tansze.
image
Czy za karę, że nie wierzę w duszę, nie mam duszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cena protopicu rózni się w wielu aptekach.warto spytać. nawet do 30zł róznicy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
hm. ja mam azs od urodzenia, czyli 29 lat. ale podobno jestem w niewielkim % osób, którym atopia nie zniknęła po okresie dziecięcym. myję się w emolientach różnych rodzajów a jak na prawdę juz nie moge wytrzymać ze skórą to robię słaby krochmal , wlewam do wanny i się w tym kąpie. albo robię taki glut z mielonego siemienia lnianego i tak samo się w tym kąpię. lepiej niż po balsamach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja corka tez ma AZS ale ja uzywam tylko oliwki dostalam probki kosmetykow na AZS i nic nie pomagalo szkoda kasy wyrzucac u nas nie jest tak tragicznie raczej slaba odmiana tej choroby.Co do alergii to jesli ma jakies zmiany dosc duze to smaruję Elocomem ale raczej wyrasta z tego mial uczulenie na czekoladę a raczej na kakao ale powoli przechodzi Zas Elocom jest bardzo skuteczny male zmiany sama lecze jesli duze to Elocom
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem ile ma Twoje dziecko,ale jak moja julcia miala 3 miesiące,czy więcej,już nie pamiętam,to też to u niej stwierdzili.najpierw pediatra,później dermatolog.teraz ma 1.8 m i jakoś żadnych problemów ze skóra nie ma:) używamy już nawet "zwykłych" kosmetyków i jest super.to może takie pocieszenie dlka Ciebie:)jak miała problemy to do kąpieli używaliśmy oilatum,balsam tak samo. następnie na zmiany na skórze maść elidel,droga,ale świetna,bez sterydów, jak np.elocom. i po jakimś czasie wszystko zeszło.może się okazać,że jest to też uczulenie na coś,warto sprawdzić...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Paulka czy ten elidel jest na receptę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Elidel jest na receptę , w aptece na Chełmie kosztuje 30zł (apteka w budynku Investingu)
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przede wszystkim: w jakim wieku masz dziecko oraz na jakiej podstawie pediatra "zaczęła podejrzewać azs" Są różne stopnie nasilenia AZS, przede wszystkim zmiana pielęgnacji i dieta eliminacyjna. Jak chcesz wiedzieć wiecej to pisz: simka@interia.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas tez pediatra podejrzewala azs a u dermatologa okazalo sie, ze to zwykly tradzik niemowlecy
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak,na receptę.najtaniej kosztuje w aptece(niestety nie pamiętam nazwy) przy szpitalu wojewódzkim,po przeciwnej stronie,w nowym budynku przy ulicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dla porównania w aptece w mojej przychodni kupiłam ją za 80zł,a tam za 60...droga,ale naprawdę świetna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiesz co,znalazłam maść,mam jeszcze całe opakowanie jakbys chciała:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bardzo chętnie...
napisz czy jesteś z gdyni czy z gdańska i jak ew.mogłybyśmy się spotkac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiesz co Magda zanim zaczniesz stosowac ta masc radzilabym sie udac do dermatologa... bo wiesz jednak peditra mogla sie pomylic... i lepiej oczywiscie zeby tak bylo:)
image
Czy za karę, że nie wierzę w duszę, nie mam duszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez tak sobie myślę..ale zasugeruję się twoją wypowiedzią o tej maści i zobaczymy co mi powie.
odezwę się do ciebie po wizycie
spokojnej nocy i happy new year!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój ma problem z wrażliwą buźką. Używam ELIDEL- dość drogi, ale np. na Chełmie można dostać w aptece za 30 zł tubka. Jako krem stosuję Emolium lub Oilatum, ale Emolium krem zdecydowanie najlepszy.
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam udac sie do dr Suchanek, jest bardzo dobrym dermatologiem-alergologiem. Pani doktor przyjmuje na AMG i w Sopocie na Armii Krajowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny jesli chodzi o kapiel w Oilatum to czym myjecie glowke swoim dzieciom?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój akurat nie ma wysuszonej główki, więc do włosów stosuję Nivea Baby
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja corka ma problemy alergiczne, nie sa duze ale na skorze pojawiaja sie rozne niespodzianki czasem mniejsze czasem wieksze, i szukajac jakiegos dobrego allergologa trafilisamy na Debinki w gdansku do poradni do dr.Wasilewskiej, terminy oczekiwania nie sa dlugie, jestem pozytywnie zaskoczona zachowaniem tej pani doktor, jest bardzo dokladna, robi dokladny wywiad, powoli bada dziecko, udziela rzeczowych informacji i nie spieszy sie z niczym, w dodatku jest bardzo serdeczna - chodzimy na fundusz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co w przypadku jesli skóra główki jest sucha? Jak ją myć? Tą wodą z oilatum czy samym oilatum?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Działki Leśne

Apartamenty Wolności (7 odpowiedzi)

Apartamenty Wolności, zlokalizowane pomiędzy Śródmieściem Gdyni i Trójmiejskim Parkiem...

do góry