Widok

autobus z bojana do pkm

Dlaczego z Szemudu jedzie (co prawda 3 na dobę, ale jednak) bezpośredni autobus do pkm a od nas nic. Może się skrzyknąć i napisać do gminy. Jak myślicie, byłoby zainteresowanie takim kursem?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem za
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak najbardziej
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wpisujcie kto za, załączę tę informację do wniosku kierowanego do gminy. Oczywiście chodzi mi o przystanek pkm w Gdańsku Osowie. Jednocześnie myślę, że celowe byłoby wydłużenie linii 191 do pętli na Wiczlinie (tej przy Biedronce), albo puszczenie dodatkowego autobusu Bojano, Koleczkowo, Wiczlino (ulicą Marszewską) . Budują nowe liceum nr XVII w tej okolicy i myślę że część uczniów Bojana chciałoby tam chodzić do szkoły.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Takie tematy były wielokrotnie poruszanie na spotkaniu wiejskim w szkole.
Zapraszam, bo frekwencja jest ........bez słów. Wójt jest bezradnych bo decyduje Gdynia ZKM czy im się opłaca czy nie. A jak już to rzadają wielkiej kasy na dopłaty do linii od gminy. Tak w dużym skrócie.
Petycje listy itp tylko do ZKM.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Autobus, ale mały a nawet bus , powinien połączyć Bojano a PKM-ką w Gdańsku Osowie tymbardziej, ze na ul. Warszawskiej, ktora ma byc utwardzona beda przystanki i petla. Moze lepiej w sprawie tego autobusu wojt powinien dogadac sie z ZKM Gdansk a nie Gdynia. Kolejnym fajnym udogodnieniem byloby to gdyby w przyszlosci autobus 191 dojezdzal do majacego powstac wezla PKM Gdynia Karwiny.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

A w czym jest problem żeby w chwaszczynie przesiąść się na 171 które kursuje co 30 minut?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

171 nie jezdzi do Dworca PKM w Gdańsku Osowie. Po drugie trzeba kupowac kolejny bilet a po trzecie czas jazdy wydluza sie dwukrotnie, wiec nikt nie przesiadzie sie z samochodu do autobusu!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja w 191 kupuje bilet dobowy i jadę na nim także w 171. Ja z nie raz była kontrola biletów i było okej na tym bilecie. Ale fakt z przesiadka jedzie się dłużej bo przez korki na rondzie to jest jakaś masakra.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z Szemudu przez Kielno do pkm Osowa jedzie nie ZKM tylko autobus PKSu. Nie widzę powodów, dla których gmina dofinansowując autobus z Szemudu miałaby odmawiać takiego połączenia z Bojana. Napisałam wniosek, wyślę go dzisiaj i poczekamy na odpowiedź. Wydaje mi się też że po przedstawieniu ZKM Gdynia argumentacji odnośnie powodów przedłużenia linii 19 do pętli w Wiczlinie (liceum budowane na Wiczlinie) to wydłużenie tej trasy o ok. 3 km nie powinno być tak kosztowne dla gminy Szemud.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

193 jeździ 4 razy dziennie a 191 co chwilę i dalej jest wam źle. Nie odpowiada wam to karczemkach wejdźcie do pks i dojedziecie. Wydłużyć go do wiczlina? Serio. Ruszcie d*pe i wejdźcie do drugiego autobusu i dojedziecie. Może jeszcze do sopotu chcecie żeby 191 dojeżdżało?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 16

Racja .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Pani lub Pan z Urzędu Gminy Szemud? Czyżby obawa że zabraknie na papier do ksero?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko, ze Kielno oprocz 193 ma 191 w weekendy, ktorych rzekomo jest pelno... a po drugie Kileno i Szemud maja mase PKS-ow w roznych kierunkach a Bojano nie ma ani jednego PKS-u! Nie ma nawet bezposredniego polaczenia ze stolica powiatu. Bezopsrednie polaczenie Bojana z PKM-ka w Osowej na pewno by sie sprawdzilo!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Takie wypowiedzi to żenada...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

"193 jeździ 4 razy dziennie a 191 co chwilę"

Jeśli autobus co godzinę, 1,5 godziny lub 2 godziny = co chwilę, to gratuluję poczucia humoru lub poziomu inteligencji.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co chciałeś udowodnić teraz. Policz ile razy dziennie jeździć 191 a ile 193 i zobaczysz jaką inteligencją się popisałeś. Może byście chcieli żeby 191 jeździł co 15 minut? Idiots
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Myślę, że każdy użytkownik tych linii autobusowych chciałby, żeby te autobusy jeździły jak najczęściej.
Wydaje się to dość logiczne, prawda?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Idiots? To naprawdę takie dziwne, że oczekujemy logicznej komunikacji z Gdynią? Mieszkamy rzut beretem od Wiczlina czy Dąbrowy i niewiele dalej od centrum Gdyni, a dojazd tam zajmuje półtorej godziny! Kto przy zdrowych zmysłach przesiądzie się w takiej sytuacji na autobus? Wielokrotnie chciałam skorzystać, mając umówioną np. wizytę do lekarza, ponieważ leki, które zażywam, każą mi ograniczyć prowadzenie auta, a mąż nie zawsze może mnie odwieźć - praktycznie zawsze okazywało się, że wiąże się to z wyprawą na pół dnia. Bo autobus kursuje tak, że albo się spóźnię, albo będę godzinę za szybko, dojazd półtorej godziny, z powrotem identyczna sytuacja. Wydawałoby się, że mieszkamy na końcu świata. Przecież to jakiś absurd!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odezwal sie ten co du..ę wozi samochodem .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czesc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety to jest błędne koło. Autobusy np w Bojanie nie jeżdżą co chwilę, a jak już jadą to jedzie zaledwie parę osób. Jeździ parę osób bo przy tej ilości połączeń, częstotliwości kursów mało kto zdecyduje się, aby się przesiąść z samochodu na komunikację. Taka jest częstotliwość kursów bo jeździ nimi tylko parę osób... Błędne koło. Moim zdaniem kluczowe byłoby stworzenie większej ilości kursów 191 do Chyloni, bo jest to bardzo sprawne połączenie z SKM, która otwiera drogę na całe trójmiasto i najważniejsze - takie połączenie już jest, więc jest to najprostsze w realizacji
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Linia 191 powinna jezdzic czesciej i powinny jezdzic busy albo mniejsze autobusy. Zwiekszenie kursow do Chyloni super pomysl. Jak dla mnie czesc nowych kursow 191 moglaby byc ograniczona do Chwaszczyna, ale powinno byc skomunikowanie z linia Z do Gdyni Glownej. Linia 191 powinna zostac uzupelniona o nowa linie laczaca Bojano (Koleczkowo) z PKM- ką w Gdańsku Osowie. Dziwicie sie czemu sa korki w Chwaszczynie czy Koleczkowie?! Bo nie ma sprawnej komunikacji miejskiej!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakby nawet autobusy jeździły co 5 minut to i tak by nie zmieniło to korków.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

Gdyby autobusy jezdzily w sensownym takcie i do miejsc gdzie mozna przesiasc sie na PKM-ke/SKM-ke to by ludzie przesiedli sie z samochodow na komunikacje zbiorowa. Bojano nie ma sensownego polaczenia autbusowego
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ilekroć jechałam 191 do Gdyni (kierunek Tesco) i z powrotem, zawsze był pełen lub prawie pełen. Do Chylonii to samo!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może 191 zamiast do pętli przy Tesco puścić do PKM Karwiny??? To tylko 3 przystanki dalej. Fajnie byłoby, gdyby autobus nie skręcał na Dąbrowę, tylko jechał prosto. Przy okazji dzieciaki wiecznie spóźnione na 31, który odjeżdża im sprzed nosa, bo 191 ma 10 minut spóźnienia, miałyby szansę zdążyć na czas do szkoły.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Cała pętla z pod Tesco zostanie przeniesiona pod PKM Karwiny Ma to nastąpić po przebudowie wiaduktu na Karwinach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świetna wiadomosć. Gdyby jeszcze w luki w kursowaniu 191 dołożyć nową linię autobusową do stacji PKP w Gdańsku Osowie odpowiednio skomunikowana z pociągami PKM to w końcu Bojano może wyszło by z dołka komunikacyjnego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Powinni wycofać wszystkie autobusy i zaorać wszędzie asfalt by mieszkańcy Bojana na zawsze pozostali w polu i nie wyszli do cywilizacji. A tak na prawdę to serio jesteście chyba co niektórzy tępi xd Jeśli 191 będzie dojeżdżać do Karwin to będziecie przecież mogli wejść do PKM, która i tak jedzie na osową.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Weź się czubie nie udzielaj. Skoro inne miejscowości mają PKS-y to my mieszkańcy Bojana powinniśmy mieć dostęp do normalnej lini autobusowej. Aby ludzie przesiedli się do komunikacji zbiorowej to musi być ona wydajna i szybka. Aby szybko dostać się do Gdańska to jedziesz do Gd. Osowy. A jak do Gdyni to na PKM na Karwiny. Z resztą co mam tłumaczyć jak ty chcesz od razu orać! Póki co to Ty popisałeś się tempotą! Rozumiem, że tobie do szczęścia wystarczy 20 letni wieśwagen, ale ludzie 21 wieku coraz chętniej korzystają z komunikacji miejskiej
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

To jest wieś to się przyzwyczaj że autobusy jeżdżą co godzinę, lub kilka. Się przeprowadź kurka do miasta jak ci nie odpowiada komunikacja. Przeprowadzili się z miasta do wsi i wszystko im przeszkadza. Jak nie masz jak jechać to wsiądź do auta i jedź. A ja bym chciał autobus z Szemuda do Kościerzyny, załatwisz mi takich 10 autobusów dziennie w jedną i w drugą stronę. Dlaczego Bojano ma żądać autobusów co godzinę do Gdyni i Osowe, najlepiej byście jeszcze chcieli pod samą pracę, spójrzcie że takie miejscowości jak Łebno, Przetoczyno, Grabowiec, Leśno, Kowalewo w ogóle nie ma połączenia bezpośredniego z trójmiastem i jakoś nie płaczą ciągle na forum.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Święta racja. Zachciało się autobusów, asfaltu i czego tam jeszcze. Wracać do wideł na gnojówe a nie tu fantazjować. Na rowerze do kielna, zaparkujcie przy rondzie i macie autobus i do gdyni, do gdańska, wejherowa i kartuz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Mam już dosyć tych wszystkich płaczków z Kielna czy tam Przetoczyna. Jak wam pasuje byle g.... co wam władze wcisną to proszę bardzo. Tylko że PRL się skończył 30 lat temu. Jak wam pasuje to w jaki sposób zarządzana jest gmina to wasz problem. Gdyby nie Bojano i Koleczkowo i podatki które stąd płyną to w Przetoczynie super boisko powstałoby za 10 lat.

Jak znajdzie się ktoś kto byłby chętny i miał odwagę pociągnąć projekt Gmina Bojano to zagłosowałbym rękoma i nogami. Trzeba zabrać zabawki i pojsc do własnej piaskownicy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

No oby jak najszybciej. Chętnie się pozbędziemy płaczków z Bojana .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ciekawe jak sam płaci podatki. Jeszcze się okaże że żyje tylko z 500+ przeprowadź się do miasta to będziesz żył jak w mieście. Już ciężko się czyta takie d**ilizmy. Każdy by chciał mieć wszystko. Kup sobie samochód to nie będziesz miał problemu chyba że jesteś taki biedny i stać cię tylko na autobus
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

W takim razie nie ograniczajcie się - przeprowadziłeś się z miasta na wieś to nie oczekuj bieżącej wody (wykop studnię), odprowadzania ścieków (lejmy w glebę jak kiedyś), oświetlenia dróg (po co, na wsi to spać o 20.00), szkoły na przyzwoitym poziomie ( wystarczy nauka pacierza i alfabetu), sklepów (po co, kiedyś był jeden na kilka wsi i nikt się nie skarżył), itp. Nie budujmy też murowanych domów, skoro można mieszkać w lepiankach.. Po co nam lekarze na tej wsi- kto ma żyć to żyć będzie. Wyłączmy zasięg telefonii komórkowej i internet. Powyższe dedykuję wszystkim tym co kontestują potrzebę zwiększenia częstotliwości transportu publicznego i dostosowania do potrzeb mieszkańców.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale idiotyczne porównania. Wymyśl coś mądrzejszego. Wiesz ile osób jedzie w tym autobusie o każdej porze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Cóż, widzę że ty wiesz... Nie rozumiem więc dlaczego przeszkadzałoby ci wydłużenie kursu czy dodatkowe połączenia. Mnie głównie chodzi o uczniów. Oni sobie samochodem nie dojadą, a dodatkowe kursy i wydłużenie linii znacznie ułatwiłyby im życie. Ale roztumiem, że skoro mieszkają na wsi to niech cierpią?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przetoczynonto chyba blizej bojana. Niedlugo bojano bedzie największym zad*piem a kielno centrum metropoli trojmiejskiej bo wezeł trady kaszubskiej bedzie u nas. Także do gnojowy wiesniaki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Proszę Ciebie, nie porównuj wszystkich swoją miarą. Uważasz, że jak ktoś ma inne zdanie to ciągnie socjal? Jesteś ograniczony i mylisz się. Sam dojeżdżam do pracy samochodem, nie korzystam z komunikacji. Jednak chodzi mi o to aby inni mieli udogodnienia a nie patrzę na czubek własnego nosa a dalej to już nie bo to mam w 4 literach...

A mnie denerwuje, że wszyscy są tak zadowoleni z obecnej władzy w Gminie dosłownie gotowi wylizać rowa za przeproszeniem. A nikt nie widzi, że Wójt sobie drogi asfaltuje dookoła swoich działek. z naszych podatków. Kij tam rondo w Kielnie i boiska w jakiś wioskach 20 kilometrów dalej, to jest dla dobra publicznego. Ale ja z swoich podatków Wójtowi asfaltów w jego pola nie będę dokładał. Jak lubisz takie rozwiązania to twój problem, możesz nawet mu darowiznę przekazać.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mimo wszystko czemu on ma wszystkim lać asfalt a sobie nie może? On jest jakimś gorszym człowiekiem że ma jeździć po dziurawych drogach do domu. Teraz przynajmniej trasa koło jego domu jest objazdem do ośrodka zdrowia i tamtych domów w okolicy bo remontują krótkie odcinki w Kielnie. Jak dla mnie to niech sobie nawet pałac wybuduje ze środków gminnych, ale żeby coś było robione w tej gminie. Nikt nie widzi co wójt zrobił dla gminy, tylko każdy widzi że ma asfalt koło domu. Czy wszyscy jesteśmy tak ograniczeni? 191 jeździ prawie co godzinę, jak dla nie jest to wystarczający okres jak dla takiej wsi. Chyba że wy potrzebujecie autobusów jak w mieście co 15 minut. A po co mają wydłużać kursy. Wysiadają przy Tesco i przesiadają się na inny autobus. Czy to tak ciężko ruszyć d*pę i wsiąść w inny autobus. Nie mają 5 lat żeby ich za rączkę prowadzić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 11

Wow, chyba wygrałeś posadę rzecznika prasowego Wójta. Gratulacje:D

Lanie asfaltu na drodze, gdzie są 3 gospodarstwa to rzeczywiście jest super potrzeba, jedna prowadzi przez las do centrum Kielna, a druga przez pole do przychodni. Dosłownie to była najbardziej paląca potrzeba w gminie, 2 dodatkowe drogi asfaltowe do centrum Kielna. A drogi przy których jest po 50 domów dalej mają polne drogi albo mają zrzucać się z własnych środków na wylanie asfaltu...

Szkoda, że ludzie mają takie patrzenie że Wójt to jakiś właściciel Gminy i może sobie robić co mu się tam podoba, byle coś robił. Festyn zorganizuje browara postawi i styka.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gratuluję idiotyzmu. Po co na niego głosowałeś jak Ci nie odpowiada? A może nie głosowałeś na niego? To trzeba było startować samemu na rolę wójta. Do niczego się nie nadajecie, ale gdy ktoś zacznie coś działać to każdy najmniejszy błąd mu wytkną. Typowe Polacy cebulaczki, jakby to zobaczyli Ci którzy za naszą Polskę walczyli to by jednak chyba woleli zrezygnować z walki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 11

Głosowałem na niego bo miałem nadzieje, że po poprzednim wójcie przyjdzie ktoś, kto będzie dbał o cała gminę a nie swoje podwórko.
Argumentacja w stylu sam idź kandyduj na wójta tak samo ima się do tego, jakbyś narzekał na prezydenta państwa i ktoś Ci powiedział to idź sam kandyduj... Cebulą to wali od Ciebie na kilometr. Wójt nie dba o dobro ogółu i mówi o tym chyba większość osób, które znam. Jak Ci się podoba to idź sobie na niego głosuj. Nie wiem gdzie mieszkasz mało mnie to obchodzi. Może akurat u Ciebie wszystko gra i jest cacy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ktoś Ci zabrania głosowania na prezydenta? Postaraj się, zbieraj głosy, zaskocz swoją inteligencją. Z resztą na wójta to nie problem startować. Myślałeś ze co wójt zrobi? Wszystkim wyleje asfalt. Nic nie znacie się na pracy w urzędach, ale wszystkim chcecie wypominać. Napisz w takim razie co ci nie odpowiada w naszej gminie, a spróbuję logicznie Ci na to odpowiedzieć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 13

Ty nie rozumiesz tego, że nikt tu nie mówi o tym że Gmina ma wylać wszędzie asfalt. Ludzie składają się aby zrobić jedną z głównych dróg w Bojanie, podczas gdy droga przy terenie Wójta została zrobiona w 100% z pieniędzy publicznych. Jak ty głosując na Wójta liczysz się i akceptujesz to, że ma pełne prawo do uzyskiwania korzyści majątkowych jakim jest np. rozwój infrastruktury publicznej wokół swoich posiadłości za publiczne pieniądze. Z Tobą nie ma sensu prowadzić z Tobą jakiejkolwiek dyskusji.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonimie, może odpowiesz mi w takim razie, dlaczego zimą drogi są tak słabo odśnieżane? Może wyjaśnisz mi, dlaczego gmina, która z podatków mieszkańców Bojana ma coraz większy przychód, bo mieszka tu coraz więcej ludzi, nie jest w stanie zorganizować normalnej komunikacji i ciągle słyszymy, ze autobus bardzo dużo kosztuje, więc powinniśmy się cieszyć, że w ogóle jest? Jestem mamą uczennicy, która od kilku lat musi dojeżdżać do szkoły w Gdyni, i wierz mi - autobus "prawie co godzinę" to zdecydowanie za rzadko. Wyobraź sobie, że wychodzisz z domu przed 7 rano, żeby zdążyć do szkoły na 8 (nie jedziesz autobusem, bo nie zdążysz - autobus utknie w korku w Chwaszczynie; wiezie Cię rodzic), masz 8-10 lekcji, wleczesz się w korku na Wielkopolskiej pod Tesco i okazuje się, ze autobus 191 właśnie odjechał, a następny będzie za godzinę. Spędzasz tę godzinę, padając ze zmęczenia, w Tesco (bo gdzie?). Wracasz zatem do domu około 17-18 i siadasz do lekcji na następny dzień. Tak wygląda dzień ucznia z Bojana. Zwiększenie liczby kursów, wydłużenie kursów np. do pętli w Wiczlinie i do Chyloni dałoby tym młodym ludziom godzinę do dwóch czasu dziennie. Ale to nie obchodzi naszych włodarzy, bo młodzi ludzie jeszcze nie mają prawa do głosowania. Przykro czytać takie wpisy jak Twój, Anonimie.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak może czerpać korzyści majątkowe z tytułu że obok niego wylali asfalt. Co do autobusu ja musiałem czekać 2/3 h bo 193 tak rzadko kursuje. Skoro nie ma pieniędzy to jestem za tym by zlikwidować kilka kursów 191 a dodać więcej 193 tak żeby jeszcze jeździły przez takie miejscowości jak kowalewo, łebno itd. Macie lepiej od pozostałej części gminy a chcecie jeszcze więcej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 14

Jakie może czerpać korzyści? Jeżeli nie takie, że jego samochody będą miały zawieszenie w lepszym stanie, to na przykład takie, że wartość terenu przyległego(a nie są to tylko domu a również pola) pójdzie diametralnie w górę. Czyli kosztem pieniędzy podatników, załatwił sobie wzrost wartości posiadanego terenu. Tylko nie mów mi, że asfaltowa droga nie podnosi wartości działki...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jak tobie wyleją asfalt to powinieneś zapłacić podatek za to że polepszył ci się standard życia. Wójt to jakiś gorszy człowiek że może mieć rozwalone zawieszenie? Po za tym nie tylko wójt tam mieszka, czyli inni mieszkańcy tam nie powinni mieć asfaltu? Kupiłeś dom taniej bo kupiłeś na jakimś wypi**owiu przy polnej drodze, a teraz domagasz się asfaltu. Albo kup sobie dom przy asfalcie, albo tyle ile zaoszczędziłeś przy zakupie domu dołóż te pieniądze do drogi. Zwykły polak cebulaczek, najpierw bierze to co tańsze, a potem narzeka że jest źle
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 13

Przepraszam ale z Tobą się logicznej dyskusji nie da prowadzić. To o co się czepiasz,"Cebulaków" ma odniesienie również do osoby Wójta, której tak bronisz. Zero sensu. Ja nawet nie mam problemu z tym, że nie mam asfaltu pod domem nie jestem aż tak zachłanny aby prosić oto bo wiem, że są miejsca gdzie jest to bardziej potrzebne. Chodzi mi o jedną z głównych ulic w Bojanie, przy której nie mieszkam(nawet z niej na codzień nie korzystam wyobraź to sobie) ale uważam, że ta droga powinna być zbudowana z środków Gminnych bo prowadzi dalej do Boiska sportowego a następnie do Mjr. Bojana, skąd można się dostać do Gdyni.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

A więc wójt zapłacił opłatę adiacencką od wzrostu wartości nieruchomości spowodowaną wybudowaniem drogi. Nie wiedziałam. A ileż to zapłacił? Sąsiedzi również? Moim zdaniem skoro stać nas na wybudowanie drogi asfaltowej wójtowi, to stać nas też na to aby nasze dzieci miały względnie komfortowe warunki dojazdu do szkół średnich. I tak, uważam że autobusów 193 również powinno być więcej, a 191 winien jeździć w godzinach od 6.00 do 8.00 i od 14.00 -17.00 przynajmniej raz na pół godziny. Uważam też że przedłużenie linii do Wiczlina (albo nowa linia ul. Marszewską i Wiczlińską), tak aby dzieci mogły dojechać do lo xvii bez przesiadek nie jest luksusem, a zwyczajnym obowiązkiem gminy. Nikt tu nie robi łaski a my nie żądamy Bóg wie czego.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Popieram w całości.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niektórzy uważają, że jakakolwiek krytyka i żądanie usprawnień to wyraz totalnej hańby i roszczeniowe podejście. Ludzie po prostu chcą dostępu do udogodnień, bo nie żyjemy w zapyziałej Gminie na końcu świata tylko w bezpośrednim sąsiedzctwie jednej z największych aglomeracji w Polsce.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Autobus co godzinę i to jest niby ciemnogród. Kurcze jeszcze kilka lat temu w ogóle nie było zkm na terenie gminy szemud, ale jak je wprowadzili to każdy by chciał autobus o każdej porze i najlepiej żeby wszędzie dojechać. Nie oczekujecie że z dnia na dzień wszystko zostanie zrobione. Rozwój jest stopniowy a wy byście chcieli mieć wszystko od razu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 11

27 września mija termin składania wniosków potencjalnych kandydatów na wójta, przekonamy się wówczas czy będzie Ktoś kto będzie miał szanse pozbawić dotychczasowego wójta stanowiska. Ciekawe jest to co się mówi że wójt ma pola wzdłuż lanego asfaltu które podzieli na działki ale patrząc na jego zeznania majątkowe które są na stronie http://bip.szemud.pl/wojt/ okazuje się ze ma on tylko 0,43h ziemi wartej 95 tyś więc coś tutaj nie pasuje. Dla wnikliwych polecam porównać oświadczenie z 2014 i 2015 roku gdzie nastąpił cud, ale podejrzewam że RK głupi nie jest i potrafi go wytłumaczyć.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie pozbył się działek tak samo jak swojej szkoły Jazdy gdy został egzaminatorem(czyt. przepisał na Brata)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkam w Bojanie od 10 lat, czasami korzystam z autobusu, nic się na korzyć w tej kwestii w tym czasie nie zmieniło.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

10 lat temu nie było 191 a i liczba kursów się zmieniła. Jak czasem korzystasz to skąd możesz wiedzieć czy się coś zmieniło.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Przepraszam co się zmieniło? Właśnie zajrzałem na ten rozkład, którym jeździłem 10 lat temu i jest identyczny...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co myślicie że tylko wasze dzieci jeżdżą . Zawsze tak było i jeszcze gorzej. Zleca trzy lata i same pojadą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ciekawe czy włodaże gminy są świadomi tego, że jest potrzeba autobusu z Bojana do PKM-ki w Gdańsku Osowie i zwiększenia częstotliwości lini 191 chociażby do Chwaszczyna, tak aby było skomunikowanie z linią Z do Gdyni i 171 do Gdańska Oliwy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już są, wysłałam wniosek o połączenie z pkm oraz wydłużenie linii 191 do Wiczlina. Czekam na odpowiedź. Jak coś przyjdzie to zaraz napiszę, aby było wiadomo jak głosować. Jak nie przyjdzie w ustawowym czasie 1 mc to też wyciągnijmy z tego wnioski.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na odpowiedź jeszcze mają tydzień. Panie Wójcie, jeżeli nas Pan czyta, proszę nie rozczarować wyborców z Bojana i Koleczkowa.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uważam, że o wiele lepszym i tańszym rozwiązaniem byłoby połączenie Koleczkowa i Bojana z Wiczlinem przez Majora Bojana do pętli Wiczlino Działki I, gdzie w godzinach szczytu 147 jeździ co 20 minut w każdą stronę, a dodatkowo jest K (połączenie z Chylonią i północnymi dzielnicami Gdyni) oraz 172. Pisałem dwa-trzy lata temu do Wójta, byłem nawet na spotkaniu z nim i jedyne, co usłyszałem, to: "Nie da się" oraz plany na 2050 - poprowadzenie kolei z Wiczlina przez Bojano do Koleczkowa. Uważam, że powinniśmy uczyć się od Gminy Kosakowo, która w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie. Mamy szansę, ponieważ Gdynia chce rozwijać się w kierunku zachodnim, a nie północnym (północny rozwój sprawia coraz większe problemy na wąskim gardle - Estakadzie Kwiatkowskiego).
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie tam zmiescisz autobus na tych płytach mądralo jak ledwo dwa auta sie mieszczą. Trzeba dolozyc przynajmniej 2 płyty a na odcinku lesnym to nawet po 4 szczegolnie na zakretach jest wąsko na szerokosc auta.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właściwie to i tak należałoby poprawić Majora Bojana, nie mieszczą się dwa samochody, jeden zawsze musi zjechać na pobocze. Ostre krawędzie płyt niszczą opony. Na wiosnę trzeba zgłosić problem, niech chociaż dosypią żwiru na pobocze.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żwir cały czas sypią i nic nie daje. I tak dziury powstają. Albo więcej płyt dać albo zerwać i położyć asfalt. Najwazniejszy łącznik całej gminy z gdynią a tu jakaś niedorobiona droga.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Łącznikami są istniejące asfaltowe drogi a nie wąska z płyt. W przyszłości powstanie prawdziwy łącznik za ul. Tytanową. Gdynia w tym kier też planuje drogi. Wystarczy popatrzeć na plany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O jakich planach mówisz ? Mógłbyś coś przybliżyć ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

chyba chodzi mu o łącznik z wezlem trasy kaszubskiej. Jednak i tak bedzie szybciej ul. majora bojana. po co robic jakies kółka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nowa ulica będzie przedłużeniem ul. Warszawskiej do Gdyni w okolice Lidla na Wiczlinie. Powstanie zupełnie nowa ulica. Mjr-a Bojana nie będzie poszerzana ani asfaltowana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I kiedy to będzie niby bo wątpię żeby przed 2030. Prędzej poszerzy się majora bojana o dwie płyty. Poza tym i tak do tesco na karwinach bedzies szybciej przez majora. A nawet do gdyni bedzie szybciej majora bojana bo chwarznieska korkuje sie w witomonie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie chodzi o strategię rozwoju i nową drogę klasy Z łączącą Bojano z Wiczlinem. W tej strategii też jest zapisana linia kolejowa z 3 przystankami w Bojanie. Plan ambitny a strategia dotyczy roku 2050 więc obawiam się, że czeka nas jeszcze 31 lat jazdy po płytach. Co do Majora Bojana to jest przewidziana jako jednojezdniowa o szerokości min. 6m z chodnikiem co najmniej jednostronnym o szerokości minimum 2m. Może jednak doczekamy asfaltowania, w końcu już za 4 lata wybory...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prace przyspieszą z powodu nowego układu komunikacyjnego po wybudowaniu S6 ( której też nie miało być a za kilka miesięcy wbiją pierwszą łopatę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak dokładnie będzie przebiegała linia kolejowa ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wejdź na geoportal Szemudu (wpisz w wyszukiwarkę - linki są usuwane przez redakcję) i włącz warstwę "Studium" a wyłącz wszystkie inne.

Planowane przystanki:

1. Wybickiego
2. Warszawska (koło obecnie budowanej zajezdni autobusowej)
3. Majora Bojana / Poległych Żołnierzy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie widzę torów kolejowych. jak to jest oznaczone ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ok, juz widze. trzeba wybrać mapę: plan zagospodarowania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba zacząć mówić o tych torach..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O torach to chyba jeszcze nie ma co mówić, bo najpierw by o tym musiała zacząć mówić Gdynia o planach kolejki z Wiczlina i wtedy ewentualnie my byśmy się mogli podłączyć. to raczej melodia daleeeeekiej przyszłości :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

też tak myślę, a nawet uważam, że do tego czasu powstaną już latające samochody lub autobusy i tory nikomu nie będą potrzebne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak samo jak nie miało być autostrady przez Bojano, nikt nie wierzył w pozyskanie środków. Nagle szybka akcja i jest kasa i tuż pod naszym nosem budują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Popieram. To bardzo dobra inicjatywa. Ktoś piesze o problemie mijania się aut a co dopiero autobusów. Uważam, że gdyby jeździły busiki to by mijanie nie sprawiało im problemów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Bojano

Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co? (684 odpowiedzi)

Przez roku czasu wraz z żoną uczęszczałem do domu modlitwy wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z...

Policja z Szemuda (7 odpowiedzi)

Wójt zbudował nowy posterunek w Szemudzie koło jego centrum samorządowego. Wszyscy się...

Gama Optica 16 marca otwarcie (7 odpowiedzi)

Dołącz do otwarcia naszego nowego punktu Gama Optica w Bojanie i skorzystaj z wielu...

do góry