Widok

bakteria coli

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Mój synek ma 5 miesięcy i już drugi raz ma tę paskudną bakterię. Czy ktoś wie skąd to sie bierze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
E.Coli jest bakteria kałową i normalnie bytuje w jelitach. Do zakażenia może dojść np. w wyniku niedostatecznej higieny (pewnie podczas biegunki ). To jest cytat jednej ze stron www.uronef.pl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
albo jak za rzadko zmienia się pieluszki :P lub jak w złym kierunku przecierasz ptaszka i okolice chusteczkami nawilżanymi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To w którym kierunku mam przecierać? :)

"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:) ale się uśmiałam :) mój synek miał pare razy bakterie coli nawet byliśmy na to w szpitalu i w żadnym wypadku to nie jest z braku higieny. Nie masz się co winić !!!!
Te bakterie to są bakterie z kału ale jak dziecko wali kupe w pieluche to choćbyś nie wiem jak dbała to i tak te bakterie tam są.
U nas wykryli ze do zakażenia dochodzi bo młody ma refluks II stopnia układu moczowego. Czyli ze mocz mu się cofa razem z bakteriamy z pieluchy.
Owszem specjalna higiena jest bardzo wazna. Kazali nam przemywac siusiaka Rivanolem zeby odkazic, czesto zmieniac pieluchy ( masakra kasowa ;), oraz myć pupe pod bieżącą wodą.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponury - najpierw dokładnie oczyścić chusteczką siusiaka, a później całą pupkę :) i wtedy już nie możesz dotknąć tą chusteczką ptaszka i jajeczek :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek też ma refluks II stopnia i bierze furagin myje mu siusiaka chusteczkami a potem wodą i czasem rivanolem przemyje szczególnie przed pobraniem moczu na posiew





popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakie są objawy u dzieciaczka zakażenia tą bakterią ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
koleżanki synek miał bardzo wysoką gorączkę przez kilka dni... (byliśmy we 4 w jednej sali w szpitalu na Polankach - my i nasi synkowie)


Gabryś nie miał objawów :P (a w posiewie wyszły 2 różne bakterie, w tym coli)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj starszy syn mial bardzo wysoka goraczke przez 2 dni i spal jak aniolek, mial wtedy 2 tygodnie i nie wybudzal sie nawet na jedzenie, nie mial zadnych innych objawow,
a mlodszy spal bardzo niespokojnie, co pol godz. sie wybudzal i nie mial zadnych innych objawow.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak wygląda diagnoza i leczenie? Antybiotyk?

"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ilonka moj mały mial od 3 mca 3 razy bakterie coli :(
leczylismy antybiotykami i furaginem dla dzieciatek :)
jak mial roczek okazało sie ze ma stulejke i zostal zrobiony zabieg na stulejke - Zrobili go tak szybko dlatego ze maly czesto mial e-coli i po tym zabiegu jak reką odiął :)

poprostu pod skórka zbiera sie brud i to wszystko powoduje ze bakteria moze nawracac
moj maly najprawdomodobnie urodzil sie znia od smołki ktora wydalił w brzuchu moim bo e coli to tzw bakteria odbytu
Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cytrynka'moj maly był bardzo niespokojny ,płakał nie chciał lezec i wiezrgał nogami - spacer w wozku do czasu 1 leku czyli przez 1 3 mce to był koszmar caly czas na rekach
Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponury - leczenie antybiotykami - jak przy kazdej innej bakterii.
A diagnoza jest prosta - wynik posiewu moczu i wszystko jasne.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bakteria ecoli naturalnie bytuje w jelicie grubym, wydobywa się na zewnątrz wraz z kałem dziecka. dlatego, nie powinno myć/podcierać pupy dziecka, w kierunku od odbytu do pochwy/penisa. tylko w odwrotną stronę. przód tył.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Aniołki

titan premium opinie (6 odpowiedzi)

Gwarantujemy, że Ty i Twoja partnerka będziecie zadowoleni! Nadal zastanawiasz się – Titan Gel...

Przeprowadzki (41 odpowiedzi)

Witam, niedawno potrzebowałam sprawnie i szybko przeprowadzić się z Krakowa do Warszawy....

Orzeszkowej 7 (5 odpowiedzi)

Aniołki to dzielnica dla osób, które cenią sobie spokój, ale nie chcą rezygnować z miejskiego...

do góry