Widok

obniżenie wagi roweru

Jak skutecznie obniżyć wage roweru: mam rower szosowy na ramie kompact 58,5cm z pedałami (SPD-SL Shimano 105) ok. 11kg:( chce możliwie jak najwięcej obniżyć jego wagę do 10kg a nawet jeżeli się da do 9,5kg, jak to zrobić najlepiej żeby nie przeinwestować?
Wymiana widelca ze stalowego na carbonowy, wymiana wsporników siodełka, kierownicy i samej kierownicy:)
Co sądzicie o wytrzymałości komponentów z carbonu?
Z tego co wiem komponenty z włókna węglowego sa wytrzymalsze niż same ramy z tego samego materiału.Kolega w swoim rowerze ma widelec z włókna węglowego i nie narzeka, pytałem się czy się nie boi o swoje bezpieczeństwo z powodu rys na nim twierdzi że nie ma obaw nic się nie dzieje.
Nie wiem jak się sprawa ma z komponentami wykonanymi zwłókna węglowego typu wspornik kierownicy, siodła.
Pytanie odnośnie lekkich i wytrzymałych kół pod wagę 82-84kg jeżeli nie wolno zastosować kompletu pod taką wagę to może chociaż na przedni widelec koło lekkie np. Campagnolo Proton?
Osoba o wadze ponad 80kg jest skazana na 32/36 szprychowe kółka, jak tu mieć coś w miare lekkiego i wytrzymałego żeby bez stresu jezdzić?
Jeżdził ktoś z was na kołach Mavic'a np. Aksium albo Cosmos, jak z wytrzymałością, centrowaniem?
Sposób centrowania kół mavic'a taki jak 32/36 szprychowych, jaka cena jednej szprychy, łożyska piast bezobsługowe?
A może warto zmienić koła na Shimano Tiagra sporo lżejsze od 32 szprychowych kółek, opłaca się?
Pytam bo nie chce być klientem warsztatu rowerowego , amator sam konserwuje i dopieszcza swoja kolarkę:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
NA 80-90kg na bank ksyrium SL. Sprawdzone. Pomyśl też o kołach bontragera, bardzo ciekawa alternatywa dla Mavic'a. Lżejsze, sztywniejsze podobno a co do wytrzymałości nie mam zdania. Poszukaj na http://www.roadbikereview.com/. Na pewno są ładniejsze :)
Carbonowy widelec być musi, odczuwalnie wyższy komfort jazdy co do wagi to wiadomo że duuuzo lżejszy. Mam u sebie w szosie carbonową sztyce promax za 90zł, waga po skróceniu do 265mm 189gramów, po jednym sezonie NIC sie z nią nie dzieje. Po prostu spełnia swoje zadanie znakomicie. No i warto zainwestować w porządną rame, nie wiem jaką Ty masz i czy warto tam pchać taki osprzęt. Krótko mówiąc Lightbike kosztuje i musisz sie z tym liczyć. Jak chcesz za free to pilnik, szlifiera kątowa, wiertarka i jedziesz z tematem :D

www.trek.gd.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie biore udziału w wyścigach już mówiłem, na Ksyriumy mnie nie stać nie wiem ile kosztują bontragera a ja planuje tylko karbonowy widelec i lekkie koło na przód i sztyce z karbonu, może finanse pozwola mi kiedyś na Ksyriumy tylko jak ustrzec się przed złodziejami może lepiej czegoś takiego nie kupować wtedy nie ma się stresu:)
Chce żeby mój rower ważył ok. 9.5 do 10kg nie więcej niż 10kg.
A rama jest OCR Special:)
Dopytywałem się na stronie Giant Polska o ceny ramy TCR okazuje się że taka rama kosztuje z widelcem karbonowym 2500zł nie wiem czy do zestawu jest dołączona kierownica z mostkiem i sztyca ale komplet posiada stery zintegrowane rama prawie gotowa do założenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zlodzieje to debile i nie maja pojecia co to ksyrium, poza tym nie spotkalem sie na szosie z problemem kradziezy w trakcie treningu heh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak. złodzieje podpierdalają co najwyżej aksjum. na ksyrjum leją. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesli chodzi o rame, to polecam SSC (http://www.ssc.pl/).
Trek Alpha Alu SLR z widelcem karbonowym i mostkiem Bontragera kosztowal ok. 2 sezony temu ~1500zl.


Pozdrawiam,

wiesia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drogie koła Ksyriumy chce tylko o kg obniżyć wagę roweru czy to tak wiele a przede wszystkim przez widelec mój rower tyle może ważyć bo on jest obecnie stalowy a jak wymienie wsporniki z kierownicą ew. kółko przednie to już powinno być lepiej.
Czy przy wadze ponad 80kg można zastosować na przód 16 szprychowe kółko?
Rama Treka heh po co mi taka, ramy Compact Giant'a są mocniejsze od tych klasycznych szczególnie te tańsze, nie chce obniżenia wagi kosztem wytrzymałości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe... no coz, nie doczytalam ile wazysz...
Na moje kilogramy Trek jest SUPER.
No i bez urazy... nie wyglada jak stado popularnych OCRow.

Pozdrawiam,

wiesia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bzdura
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyja bzdura? moja? ;-)

Pozdrawiam

wiesia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Krzyżaka ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bzdura co pisze dbig
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ej kurcze, wy to sie nudzicie .. ;)
cale dnie na necie, czyzby pogoda nie sprzyjala ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ramy klasyczne mają tą przewagę nad slopingiem, że wyglądają agresywniej i jadą w miejscu :)
Jak chcesz tanio w lekkie i mocne koła to składaj, nawet taki zestaw jak ci dałem w pierwszym poście, na 32 lub 36 szprych 3x.
Treki faktycznie są dobre, i tanie, ale popularne... Są jak takie VW wśród rowerów, niby dobre i wszystko z nimi w porządku, ale czegoś im brakuje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bzdura
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bzdura bzdura!
skoro ludzie kupują treki to znaczy że coś w nich jest, nie zależnie od tego czy są tanie czy drogie. Tak jak wszyscy kiedyś kupowali niebieskie gianty xtc, tak treki dominują wśród rowerów szosowych. Następna koza jaką kupie to będzie również trek. Góral tak samo ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dbig jak chcesz pomyśleć o kołach to polecam Ci bontragera. Fakt że są żadkością na polskim rynku, ale sztywność i waga mowi sama za siebie.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Maciass napisał:

> bzdura bzdura!
> skoro ludzie kupują treki to znaczy że coś w nich jest...

Tak, ludzie kupują bo cały team ma treka :D, albo kupują bo mają taniej.. :P Albo jedno i drugie ;>

P.S. "..coś w nich jest..." A właśnie...Czy to prawda że w paczkach z trekiem znajdują się damskie torebki? :>
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kupują treka bo cały team ma treka bo trek jest dobry i team też

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Albo jest po prostu na nie moda:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szak !
damskie torebki i męskie spódnice !

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry