Widok

bułgaria czy grecja??

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
chcemy gdzies pojechac na wakacje i zastanawiamy sie gdzie. myslimy nad grecja lub bulgaria. Jak ktos byl prosze o jakies info. Chcemy jechac z dziecmi (8 lat i 6 m-cy).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdecydowałabym się na Bułgarię.....ale....
Grecja w tym roku jest zdecydowanie tańsza ,jednak może się okazać
że sytuacja społeczna może się przerodzić w następne protesty z powodu nieustabilizowanej sytuacji gospodarczej.
Bułgaria to stabilizacja ,sprawdzone miejsca, ale wzrost cen w tym roku.
Kraj ten wraca do łask.
Zależy też czy jedziecie sami ,czy z zorganizowanym touroperatorem
BAJKOWO ,przebrania, zabawa i rozrywka dla dzieci i dorosłych.
Pilotów 3 ,Gdańsk-Zaspa , www.jolka-fasolka.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chcemy wykupic wycieczke w biurze bo z takim malym dzieckim jazda samochodem to byla by meczarnia. A samolotem 2h i jestesmy na miejscu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Istnieją firmy które zajmują się tylko przewozami na wakacje , a pokoje lub hotel zamawiasz przez neta na Booking.com

Polecam tę ofertę jeżeli się zdecydujecie na własny dojazd
http://www.funclub.pl/oferty/transport-polska-grecja-polska_funclubpl-lato_1000649.html.

A tu zorganizowane pobyt
http://www.funclub.pl/oferty/hit-grecjawczasyaparthotel-muses__1000709.html Wydaje mi się ,że 500zł za tydzień pobytu jest
ok

Bułgaria za 900zł http://www.funclub.pl/oferty/bulgariawczasyhotel-kavkaz-hb_funclubpl-lato_1000621.html?label=404

Wydaje mi sie że dziecko do 2 lat jest gratis ,a dla starszej dostawka.
Możecie negocjować te ceny.
BAJKOWO ,przebrania, zabawa i rozrywka dla dzieci i dorosłych.
Pilotów 3 ,Gdańsk-Zaspa , www.jolka-fasolka.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
hej ja polecam Bułgarię z takimi maluchami, choć byłam w obu miejscach. Polecam ją ze względu na to, że klimat jest bardziej zbliżony do Polskiego,a w Grecji masz inna wilgotność powietrza, także dla dzieci o wiele gorzej.

Jeśli chcesz wybrać fajne miejsce w Bułagrii to polecam Złote Piaski. Fajne miejsce, idealne dla dzieci, cisz spokój, ładna plaża blisko hotelu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
odradzam dojazd własny, nawet samolotem z 2dzieci się umordujecie i wy i dzieci.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
starsza uwielbia latac, dla niej to wielka frajda. boje sie troszeczke jak mlodsza bedzie reagowac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a Kreta zamiast grecji bylam 2 lata temu w miejscowosci katos stalos blisko chani bardyo spokojne miejsce dla dzieci smolotem leciala z nami para z ok. 8 miesiecznym dzieckiem bugaria tansza napewno ale dopiero od niedawna sie polepszlo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Zlotych Piaskach bylam 5 lat temu z 2 latkiem, koszmarne miejsce. Brzydko strasznie, ludzie nieprzyjemni, ceny z Kosmosu (w Warnie wszystko bylo 2x tansze), zero klasy. taka dziura z samymi hotelami, jedyne miejsce, ktore nie odrzuca to malutki fragment deptaku nad morzem. Za to w tym miejscu koszmarnie jest w morzu mnostwo skal, maz mial ogromne rany po kapieli tam. Wogole dno kamieniste bardzo i te skalki tez niezbyt bezpieczne.
Pogodowo faktycznie Bulgaria lepsza, pogoda byla w porzadku.
W Grecji ciezko wytrzymac w lipcu (w obu miejscach bylismy w lipcu), ale porownac sie nie da co do warunkow, urody miejsc, przyjemnosci przebywania na miejscu.
Jesli juz Bulgaria to inne miejsce, a nie ta komunistyczna pozostalosc. Sluze zdjeciami jak wyglada ten cud kurort ;) . Zrobionymi poza hotelem i glownym deptakiem.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
White rabbit nie strasz mnie w piątek lecę do złotych piasków z mężem i pięcioletnią córką i już się boję po twoim opisie . Chyba trzeba było wybrać Grecję ale w tym roku była droższa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ojej nie chcialam straszyc, serio. Dla nas to byl mega zawod, bo malo nie zaplacilismy, a takie wiesniactwo dostalismy w zamian. Jeszcze sie zalatwilismy i wzielismy HB, bo myslelismy ze bedzie tanio i obiady bedziemy jesc w roznych tawernach, bedzie ciekawiej. W sumie 2 tygodnie wyszly nam 9 tys. Przy czym synek byl bezplatnie (samolot, hotel), bo za miesiac konczyl 2 lata. Gorzej nie moglismy wydac kasy...

Bylismy na wycieczce w Warnie i delfinarium i tam wszystkie ceny byly 2x nizsze.

To bylo 5 lat temu, moze cos sie zmienilo na lepsze. Dobrze, ze bylismy w wiekszym towarzystwie, to mozna sie bylo z tego smiac i naszej naiwnosci.

Aha i Zlote Piaski to takze stolica klubow nocnych (pewnie tez o podobnej klasie), pelno jakis striptizow, pijanych Niemcow itp. Ale jesli hotel jest przy samym deptaku, niedaleko tego niby wesolego miasteczka, to pewnie da sie wytrzymac. Byle nie odchodzic z deptaka i uwazac w wodzie, bo tam jest naprawde kiepsko. My bylismy nieco dalej, ale nasze zejscie do morza bylo w miare normalne i nie bylo tylu skal. Za to szlismy zasikanym i nieco o****nym laskiem ;) . Bo nie chcialo nam sie naokolo popekanym betonem ze stadem tureckich podrob ;) . To taka druga w kolejnosci najlepsza ulica miasta, niby deptak ;) .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
a ja się nie zgadzam. Byłam w zeszłym roku z 3latką na wakacjach w hotelu 4,5 gwiazdki, do plaży 5min. Jakoś halasów i imprez nie słyszałam.
Hotel typowy dla rodzin z dziećmi, dwa baseny i trzeci zakryty.
Ciepła woda, animatorzy. Cicho i przyjemnie. Dużo polaków i rosjan oraz rumunów.
Jedzenie ok, urozmaicone, po obiedzie lody codziennie. Byliśmy 2 tyg i zadnych problemów żołądkowych, w hotelu czysto, codziennie sprzątali. Mieliśmy all inclusive. Co do rozrywki to bez szalu,ale my pojechaliśmy wygrzać się na cieplej plaży i dobrze zjeść- no i było jedno i drugie.
Stołowania na mieście nie polecam, bo ceny jak w polsce czyli ok 20pln za obiad na jedną osobę, poza tym te knajpki nie zachęcają by wejść.

Pojechalismy z bulgarskiego biura od Nesebrau, Balcziku i Keliakry, a sami do Varny. Było super, ceny jak w Polsce.

Myślę, że to kwestia poziomu hotelu i oczekiwań.
Jeśli masz więcej kasy i chcesz większy wypas to polecam Hiszpanię.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Tez mielismy hotel 4,5 *, u nas sami Niemcy i troszke Rosjan, z Polakow tylko my. Nasz hotel byl elegancki, animacje mial oczywiscie, ale wszystko po niemiecku, dzieci chodzily tylko na Mini Disco. Baseny 3 i zjezdzalnie jakies, ale ogolnie wsztko to bylo jakies takie marne. Baseny malutkie, ogrodek tez, jedzenie takie sobie.
My chodzilismy jesc obiady do restauracji i zdecydowanie zaden obiad 20zl nie kosztowal, 5 lat temu ... Nie bylo tam strach jesc i jedzenie w restauracjach bylo dobre, ale drogie.
Bylismy z Orbisem i to byl najbardziej przez nich polecany hotel w calej Bulgarii. I nie dziwie sie, ze biuro zbankrutowalo ;) . Skoro polecali taka miejscowosc i hotel dla Niemcow...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My byliśmy 3 lata temu , w czerwcu, w Złotych Piaskach z 1,5 latkiem i żałowaliśmy że pojechaliśmy tylko na tydzień :P :)
Wszystko zależy od oczekiwań, my nastawialiśmy się na wypoczynek i oderwanie od 'szarej rzeczywistości' i było super :))
Z małymi dziećmi chyba lepiej mieć all inclusive.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na pewno lepiej, wszystkie kolejne wakacje byly ALL, o ile taka opcja byla mozliwa. taniej wychodzi na 100% .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mogę polecić na wakacje z maluchem Korfu - byliśmy z 1,5 latką, ale były też mniejsze dzieci - wybraliśmy hotel rodzinny z dala od centrów miast z łagodną plażą - wakacje udane. W tym roku wybieramy się do Bułgarii, zobaczymy :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje wszystkim za informacje. My oczywiscie tez bedziemy szukac czegos zopcja all. Bulgarie wybralam glownie dlatego ze jest to chyba najkrotszy lot. Moje malenstwo pierwszy raz bedzie lecialo, ale jak bym wiedziala ze lot zniesie bezproblemowo jak jej syarsza siostra to wybralabym moze cos innego;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
white_rabbit, MAMAZOSI

w jakich hotelach byliście ?, ja jadę do hotelu z sieci melia ma 5* więc chyba jakiś fason powinni trzymać , a cena była bardzo atrakcyjna dlatego kupiliśmy tam wczasy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
a z jakiego biura jedziecie??? jak wrocisz daj znac jak bylo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje znajome odradzają bardzo bułgarię bo brudno my posłuchaliśmy i z synem odwiedziliśmy grecję było cudownie polecam!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze raz bardzo dziekuje za wszystkie wypowiedzi. My jednak zdecydowalismy sie na bulgarie:) mam nadzieje ze nie bedziemy tego zalowac;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi sie osobiscie Grecja bardziej podoba, a szczegolnie na wyjazd z dzieckiem (bylismy na Chalkidiki). Bulgaria raczej na rozrywkowy wypad ze znajomymi - glosne kurorty i tanie drinki, a przynajmniej Sloneczny Brzeg taki jest. Aczkolwiek oba miejsca warte zobaczenia.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my jedziemy do Zlotych Piaskow. Mi zalezalo glownie na tym zeby byl krotki lot i krotki transfer. Do Grecji leci sie ok. 3 godz plus transfer.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na Zakynthos transfer trwa 20 minut, na Krecie tez takich miejsc nie brakuje. Sam lot to 3 godziny, a ile ten do Bulgarii, min. 2 i pol godziny? Juz nie pamietam, bo na lotniskach spedza sie tyle godzin, ze sam lot to taka kropelka w morzu ;) . W kazdym razie nie pamietam zadnej roznicy zauwazalnej.
No powodzenia zycze ;). Zreszta moze Wam sie spodoba? Kazdy ma inne potrzeby i o gustach sie nie dyskutuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha i Zlote Piaski to takze stolica klubow nocnych (pewnie tez o podobnej klasie), pelno jakis striptizow, pijanych Niemcow itp.......

White Rabit to samo usłyszałam jadąc do Lloret de Mar.
(Znanym z Pamiętników z wakacji- o programie usłyszałam już na miejscu)
Jakoś można ustrzec się klubów nocnych jadąc z tak małymi dziećmii nie tylko ,bo ja jechałam sama.
Koleżanka właśnie jest w Złotych Piaskach i jest zachwycona.
W Hotelu Luna . Cieszę się niezmiernie bo sama jej tę ofertę znalazłam.
Za 10dni pobytu z mężem i dwójką maluchów ( 8m-cy i 3latkiem)
zapłacili 2600zł z wyżywieniem
BAJKOWO ,przebrania, zabawa i rozrywka dla dzieci i dorosłych.
Pilotów 3 ,Gdańsk-Zaspa , www.jolka-fasolka.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zdecydowanie Grecja! Bułgaria nie jest zła, ale nie zapewnia tak wysokich temperatur i tylu atrakcji, co Grecja.

Jeśli byście wybierali się na wakacje do Grecji warto zasięgnąć sporo ciekawych i praktycznych informacji, w necie jest tego sporo, ja korzystałem z tego przewodnika - http://www.travelmaniacy.pl/kraj,grecja,187.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bułgaria nie zrobiła na mnie wrażenie - Złote Piaski dość fajne ale kurort jak kurort. Dlatego zdecydowanie Grecja. Polecam którąś z wysp jońskich np Korfu lub Zakynthos. Wystarczy wpisać hasło w grafikę w google i zobaczysz co Ci się bardziej podoba :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fakt. Wyspy Jońskie są cudne. Również wolę Grecję niż Bułgiarię, choć Złote Piaski zaczynają trochę odżywać. W Grecji zdecydowanie więcej do zwiedzania. Korfu cudne. Tutaj jest kilka moich fotek: http://www.globfly.pl/strefa-turysty/galeria-zdjec/korfu-grecja/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli ktoś ma w planie tylko odpoczynek to ja polecam w Bułgarii region Albena. Cudna plaża, sympatycznie, spokój.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdzie do Grecji w czerwcu??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam Halkidiki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ktos cos??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@Aga, w zasadzie wszędzie jest pięknie. Nie wiem co już widziałaś, ale na pewno warto lecieć na Kretę, która nie jest wtedy jeszcze bardzo upalna, ale pozwala już nacieszyć się słońcem i pięknem wyspy. W Itace mają fajne oferty do Grecji, sama latam co roka. Chcesz lecieć sama czy z rodziną? Może coś podpowiem, ale musisz napisać nieco więcej o tym, czego oczekujesz, bo tak w ciemno to nie bardzo powiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
JAPONIA
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Według mnie zdecydowanie Grecja. Mnóstwo zwiedzania, piękne zabytki, widoki które zapamiętasz do końca zycia, caaaała masa atrakcji, polecam w szczegółności czarter jachtów https://www.sailor.pl/pl/czartery-jachtow-w-grecji i ta niesamowita mentalność Greków. Ci ludzie są tak wspaniali i uśmiechnięci ze ma się wrazenie jakby się ich znało pół zycia:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zdecydowanie polecam Bośnię i Hercegowinę, Macedonie, Albanię i Serbię!! Kierunki może jeszcze nie za bardzo na topie ale WARTO!! Po stokroć WARTO!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Czas wolny

narty we Włoszech (3 odpowiedzi)

czesć , szukam towarzystwa do wyjazdu na narty w Dolomity w marcu. Mam fajna miejscówkę , ale nie...

wakacje dla dzieci - jaki obóz wybrać ? (62 odpowiedzi)

czy ktoś mógłby mi polecić jakieś sprawdzone obozy dla dzieci? Moja córa ma 10 lat i w tym roku...

Książki jakie polecacie (3 odpowiedzi)

Witam, Od jakiegoś czasu nie mogę wciągnąć się w żadną książkę. Wystarczy, że kilka, kilkanaście...

do góry