Widok

chrzest w nie swojej parafii-gdzie?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Czy ktoś wie może gdzie księża nie będą robić problemu żeby zrobić chrzest z poza swojej parafi? Najlepiej gdzieś na starówce lub okolice. Nie mamy ślubu z partnerem więc najlepiej żeby był jakiś wporzo proboszcz i się nie czepaiał:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
np. w kościele św. Jana :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ktoś mi wspominał ze na Łąkowej
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko nie łąkowa, byłam świadkiem jak ksiądz tam zwymyślal ludzi,że za rogiem ich śmierć może spotkać bo mało poszło na pogżebie do komunii, ja tam byłam chrzczona i też mam negatywne odczucia jak szłam po odpis

bardzo polecam św. mikołaj
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w Katedrze Oliwskiej
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Annia z tą katedrą to chyba żart ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sw barbary :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też polecam kościół Św. Mikołaja
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
grrr na łąkowej bardzo niemiły księdz był jak byłam po odpis.. mój mąż tam był chrzczony..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Kościele św.Jana ksiądz dr Krzysztof Niedałtowski nie wiem jak inni z tamtąd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem dlaczego maja wogole robic problem... nie ma obowiazku chrzczenia dziecka w swojej parafii... my chrzcilismy w innym miescie, ba, i nawet w innym wojewodztwie, i nikt nam nie robil problemow. trzeba bylo miec tylko akt slubu, zaswiadczenia o spowiedzi i tyle i pozniej zglosic dziecko w swojej parafii.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja planuję chrzest na Wielkanoc poza moją parafią (600 km) i nawet aktu ślubu nie musiałam przynosić. Tylko zaświadczenie o pozwoleniu z mojej parafii (wystawione od ręki).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale autorka wątku napisała że NIE MAJĄ ślubu i chociażby dlatego mogą robić problemy a już NA PEWNO w Katedrze Oliwskiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poza tym jest rejonizacja (chyba że ją znieśli)i chrzest w innej parafii to tylko dobra wola księdza .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ogólnie jeśli będą Ci robili problem z ochrzczeniem dziecka - kategorycznie żądaj tego na piśmie i nie daj się zbyć... z takim pismem do Kurii ;) (i tak wymiękają i wreszcie ulegają, dają chrzest nawet jak rodzice nie mają ślubu kościelnego - ale z reguły łatwo nie jest...)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
„Jeśli rodzice dziecka poprzestają na małżeństwie cywilnym,
duszpasterz powinien starać się o doprowadzenie ich do zawarcia
małżeństwa sakramentalnego przed chrztem dziecka. W przypadku
wyraźnej odmowy, należy żądać na piśmie oświadczenia od rodziców
dziecka i chrzestnych, że zobowiązują się wychować dziecko w wierze
katolickiej. Również w wypadku, gdy rodzice żyją bez ślubu
kościelnego z powodu przeszkód kanonicznych, należy żądać takiego
oświadczenia ”
(...)
„Jeśli zapewnienia (wychowania w zakresie wiary i życia
chrześcijańskiego) nie są rzeczywiście szczere, można odłożyć
sakrament. Jeśli wreszcie naprawdę brak takiego zapewnienia lub
wprost odrzuca się je, chrztu należy odmówić"
Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu Polski

Skopiowane z innego forum, gdzie temat był przerabiany.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
My naszą córeczkę chrzciliśmy w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie, a nie należymy do tej parafii. Kościół piękny, położony w lesie. Dodam, że mamy z moim mężem "tylko" ślub cywilny i nie było z chrztem najmniejszego problemu. Ze swojej parafii potrzebujesz tylko zgody na chrzest w innej.

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kulka, nie ma czegos takiego jak rejonizacja ani na slub ani chrzest ani inny sakrament. czasem trzeba miec tylko zaswiadczenie, taka zgode, ze nie ma przeciwskazan. bo teoretycznie twoj proboszcz powinien cie znac i tylko po to to jest.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamo Filipa ponad 2 lata temu to przerabiałam w katedrze ten .... (zachowam dla siebie kim jest ten proboszcz) powiedział że ochrzci mi dziecko jak podpiszę mu papier że wezmę u niego ślub ,więc obróciłam się na pięcie i wyszłam poszłam do Cystersów i tam przemiły proboszcz powiedział mi że jest rejonizacja i nie może choć bardzo by chciał ,poza tym napisałam na temat rejonizacji ( chyba że znieśli) patrz posty wyżej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Poza tym jest rejonizacja (chyba że ją znieśli)i chrzest w innej parafii to tylko dobra wola księdza .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas w baninie bylam świadkiem jak jakaś para była bez ślubu, bo slyszalam jak ksiądz ich zachecał żeby pomyśleli ale tak spokojnie, taki mają obowiazek

a z tą rejonizacją to nie wszyscy przestrzegają
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
na Łakawej 6 lat temu zmienil sie proboszcz i podobno jest straszny
Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie pisz takich tekstow, proboszcz w katedrze sie zmienil. i robisz krzywde obecnemu wspanialamu ksiedzu proboszczowi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie obrażaj proboszcza katedry, to wspaniały prawdziwy kapłan.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja serdecznie polecam Matemblewo wiem ze nie zbyt blisko starowki ale na bank nie beda tam robili problemow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Problemów nie robią też w kolegiacie przy Czarnej (a ulica jakoś inaczej się nazywa ale wygoogla się tak) we Wrzeszczu.
Niemniej - jak wyżej dziewczyny piszą - zezwolenie ze swojej parafii musisz mieć.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W kościele Mariackim lub św Mikołaja w Gdańsku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Młody był chrzczony w Św. Mikołaju :] bez problemów(mój Mąż jest z odzysku, mamy tylko ślub cywilny) :) polecam :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas ok.60km od Warszawy-parafia Postoliska-tutaj księża nie robią żadnego problemu...a były różne sytuacje rodzinne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podnosze watek!!!!
Razem z mezem nie mamy slubu koscielnego, tylko cywilny. Maz nie wierzacy a nie chcemy slubu jednostronnicowego. Proboszcz z naszej parafii odmowil wydania pozwolenia na chrzest w innej parafii. Kuria odsyla spowrotem do proboszcza. Masakra!! Gdzie ochrzcic dziecko?? Dodam ze to drugie dziecko, z pierwszym tez byly jaja ale jakos sie udalo. Taraz nie chca i juz!!! Ktos jest albo byl w podobnej sytuacji? Jest jakis kosciol co ochrzci bez takiego pozwolenia???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może podjedź do Matemblewa porozmawiać? ponoć tam księża są bardzo życiowi(info od zakonnicy z mojej parafii) ;) tylko powiedz wprost jak u Was wygląda sytuacja - że Mąż jest ateistą, a Tobie zależy na chrzcie dla dziecka :) a nie samo "nie mamy ślubu kościelnego" ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w św. Mikołaju nie robią żadnych problemów
oraz Salezjanie na Gościnnej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mielismy podobny watek.Koniec koncow trafilismy do kosciola Chrystusa Krola (za szpitalem wojewodzkim) i bez jakichkolwiek problemow ochrzczono Nam dziecko.Msza przeprowadzona bardzo ladnie.Udaj sie tam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u Jezuitów na Mickiewicza w Gdańsku też był fajny proboszcz który nie robi problemów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odradzam na Mickiewicza we wrzeszczu znajomym robił takie problemy że szok

Ja polecam kościół Św. Mikołaja w Gdańsku
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Przyjazne msze dla dzieci gdzie w gdańsku (2024)? (3 odpowiedzi)

Cześć, ktoś może polecić msze jak w temacie?

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

Pełnoletnia córka -mój osobisty koszmar (129 odpowiedzi)

Moja córka m-c temu miała 18 urodziny . i tyle ja widziałam...... Do 18 tez rzadko bywała w...

do góry