Widok

czy akt notarialny kupna mieszkania oddajemy do banku przy kredycie hipotecznym?

Rodzina i dziecko Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
szukam tego oryginalu (wypisu) po calej chalupie, bo nagle jest mi potrzebny! i nie pamietam czy kilka lat temu czasem bank nie chcial zeby byl u nich w naszych aktach kredytowych... mam w domu jedynie ksero:/ podpowiedzcie prosze cos w tym temacie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My dawaliśmy do banku oryginał i bank nie oddaje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dzieki Marta. moze rzeczywiscie tak u nas bylo tez, skontaktuje sie z bankiem. to co w takim razie jest dowodem wlasnosci mieszkania ( jaki dokument) ktory w razie wojny mozna pokazac komus od ręki w 5 minut?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
notariusz wyda ci następny wypis, przyjdź z dowodem. 7,38 zł za stronę. Bywa, ze bank zabiera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my od notariusza dostalismy oryginał i odpisy, wydaje mi sie ze ban ma odpis a oryginał jest u nas
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja mam oryginał, do banku odpis
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli braliście kredyt, to macie obciążoną hipotekę, czyli możesz wejść na
http://ekw.ms.gov.pl/pdcbdkw/pdcbdkw.html i tam masz info o właścicielach, metrażu itp.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My na pewno daliśmy oryginał do banku a w domu mam wypis aktu notarialnego dostaliśmy w dwóch egzemplarzach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja mam w domu tylko ksero, nie mam oryginalu ani wypisu:/ choc nadal cos mi świta ze jedyny wypis jaki dostalismy zarządał bank i go tam trzyma (nie wiadomo po co zamraża na 30 lat taki dokument) bede sie z bankiem kontaktowac. dzieki za fajny link!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my daliśmy odpis
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, zazwyczaj przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny, bank wymaga przedstawienia aktu notarialnego kupna mieszkania jako jednego z dokumentów potwierdzających własność nieruchomości. Akt notarialny jest formalnym dokumentem, który potwierdza zawarcie umowy kupna-sprzedaży między sprzedającym a nabywcą nieruchomości, a także zawiera kluczowe informacje dotyczące transakcji, takie jak cena, warunki płatności, opis nieruchomości itp.

Dla banku akt notarialny jest ważnym dowodem na to, że osoba ubiegająca się o kredyt rzeczywiście jest właścicielem nieruchomości, którą zamierza zastawić jako zabezpieczenie kredytu hipotecznego. Posiadanie aktu notarialnego jest także istotne dla potwierdzenia prawa do nieruchomości w przypadku ewentualnych sporów prawnych.

W związku z tym, aby uzyskać kredyt hipoteczny, zazwyczaj konieczne jest złożenie aktu notarialnego kupna mieszkania w banku wraz z innymi dokumentami, takimi jak zaświadczenie o dochodach, dokumenty potwierdzające zatrudnienie itp. Bank może dodatkowo zlecić sprawdzenie dokumentacji przez niezależnego rzeczoznawcę, aby potwierdzić zgodność informacji zawartych w akcie notarialnym.

https://www.podrozeoleola.pl/jak-wyglada-aplikacja-i-egzamin-notarialny/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jaki wózek lepiej (25 odpowiedzi)

Podoba mi się taki...

czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku? (217 odpowiedzi)

Mam dwuletniego synka i wydaję się mi, że ostatnio sprawdza on moją cierpliwość głośnym krzykiem,...

jaką kupić rybkę do małego akwarium (16 odpowiedzi)

chcemy kupić małej małe akwarium (najlepiej kula) i nie wiem jaką rybkę kupić może mi coś...

do góry