Widok

czy to hemoroidy?

Czy ból podczas wyprożniania się oraz swędzenie w okolicy odbytu to mogą byc hemoroidy? krępuję się z tym iść do lekarza :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z pewnością forum publiczne to mniej krępujace miejsce do dyskusji na ten temat niż gabinet lekarski.
Ad meritum: mogą ale nie muszą. Dla większej pewności wklej zdjęcie. Ocenimy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chodzisz do ginekologa? On też by ocenił czy to hemoroidy czy jednak coś innego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Swędzenie kojarzy mi się z owsikami. Po wypróżnieniu obejrzyj swoją kupę. Owsiki są widoczne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry,
Długotrwałe zaparcia mogą prowadzić do powstania choroby hemoroidalnej. W pierwszej kolejności zachęcam do wprowadzenia do diety produktów bogatych w błonnik, oraz zwiększyć aktywność fizyczną w ciągu dnia. Zachęcam również do przeczytania artykułu: https://hemoroidy.info.pl/sprawdz-swoja-diete/ dzięki któremu łatwiej będzie wprowadzić pozytywne zmiany do diety.
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.
_________________
Ekspert hemoroidy.info.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dieta to pewnie jeden z elementów ich powstawania. Jakich produktów należy unikać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry,
tak, ogromną rolę w tym przypadku odgrywa zmiana diety (m.in. wprowadzenie produktów bogatych w błonnik) oraz wprowadzenie aktywności fizycznej. Odsyłam do artykułu https://hemoroidy.info.pl/sprawdz-swoja-diete/ z którego dowie się Pani, jakie zmiany warto wprowadzić do swojej diety.
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.
_________________
Ekspert hemoroidy.info.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie zbilansowana dieta bogata w błonnik i aktywność fizyczna pozwala się ich pozbyć. Sama przez to przeszłam. Do pierwszych objawów warto kupić sobie maść (ja kupiłam Posterisan) i smarować, aby szybko poczuć ulgę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Choroba jak choroba do lekarza trzeba iść i nie ma co się wstydzić.. Nie Ty pierwsza masz hemoroidy. W moim przypadku pomogły maści, specjalnie ułożona dieta i biobidet. Zaczęłam się podmywać po skorzystaniu z toalety jak używałam papieru to często za mocno tarłam i krwawiłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam tzw. mokry papier. Odpada problem zbyt mocnego potarcia papierem. U nas wszyscy go używamy, dorośli i dzieci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Vafelka - z tego co wiem "hermoroidy" w pewnym sensie ma właściwie każdy. Problemem są jak masz zaparcia i wtedy się powiększają (krew do nich napływa), spędzasz w WC więcej czasu i błędne koło. Jeśli masz problemy to trzeba zacząć od unormowania wypróżnień - (może jakiś silimarol, nospa cokolwiek - nie znam się za bardzo). Jeśli nie to nie wiem, może lekarz coś pomoże.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To się nie krępuj, bo dla lekarza to normalny przypadek. Ciężko stwierdzić, co może być tego przyczyną, dopóki nie zbada cię specjalista.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie też dopadają zaparcia na wyjazdach i stosuję czopki Eva/qu, można zaplanować momet pobytu w łazience, bo po aplikacji następuje wypróżnienie po kilku minutach. Tych czopków nie trzyma się w lodówce i mozna je wrzucić do podręcznej apteczki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

niektóre czopki mają działanie dość nieprzewidywalne, niewiadomo kiedy nastąpi wypróżnienie i z jakim nasileniem, a to dramat, jeśli się czeka na efekt a następuje on w najmniej odpowiednim momencie. o Tych musujących już gdzieś kiedyś czytałam, nawet dziewczyny w ciąży je polecały, i mamy dla dzieci tylko dla dzieci były w wersji bambini i na zaparcia, bo w sumie małe dzieci chyba hemnoroidów nie mają, nie wiem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Matko polko, hemoroidy to jest naprawdę zło wcielone. Tutaj o naturalnych metodach http://longevitas.pl . Czasami już nie ma wyjsćia i tylko zabieg zostaje. Ale też proktologiczne, specjalistyczne czopki dużo pomagają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Swędzenie w okolicach odbytu, szczególnie w nocy, może ale nie musi wskazywać na obecność owsików, ból podczas wypróżniania się może mieć związek z hemoroidami ale także z torbielami lub cystami na jajnikach. Gorąco rekomenduję wizytę u lekarza. W pierwszej kolejności u gastrologa i ginekologa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A swedza cie nawet jak np po prostu stoisz? Jak tak to raczej to sa hemoroidy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mogą być, poczytaj sobie https://longevitas.pl/kiedy-siadanie-staje-sie-wyzwaniem-o-walce-z-hemoroidami/. Wiem że to krępujące, ale jednak lepiej iść szybciej, bo potem się może zrobić masakra Wiem co mówię Nawet rodzinny powinien wiedzieć, a jak nie to idź do pani proktolog i będzie mniej strasznie. : ) A też to ich pole ekspertyzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Przepuklina przełyku czy ktoś ma? (119 odpowiedzi)

Witam Jak w temacie. Poszukuje osób, które mają tę dolegliwość? Chciałam się podzielić...

Łuszczyca - czy ktoś zna sposób na wyleczenie ? (38 odpowiedzi)

jak w tytule Łuszczyca - czy ktoś zna sposób na wyleczenie ? stosowałam już chyba wszystko...

Czy rozmiar członka ma znaczenie (16 odpowiedzi)

czy to jaką wielkość ma penis jest istotne ? czy byście zakończyły związek tylko dlatego, że...

do góry