Widok

depresja

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
depresja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i co z nią?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ostatnio mam takie dni ze nawet nie chce mi sie odbierac tel z nikim widziec wychodzic na spacer robie cos zapatrze sie gdzies i mysle jakies glupoty masakra to jest:(moj kochany wyjechal do pracy a ja znow sama z niunia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
weź się w garść dziewczyno masz dzieciątko wybij sobie depresje z głowy! nie masz się zamyslac tylko działać, bawic sie z malenstwem chodzic do parku sklepu itp
Moj tez wyjechał tez mam małego szkraba i jakoś nie mam czasu na depresje bo ciągle dzien tak zajęty, że juz nie wiem w co ręce czasem włozyć. wiec glowa do góry pojechał i wróci, a Ty masz dziecko przy sobie i weź się dla niego w garśc!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
a i jakby to moja Babcia powiedziała niech głupoty Ci nie w głowie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Skibunia, jak ci źle to to co Lipunia radzi, jak bardzo źle to do specjalisty.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli to naprawdę depresja, to "weź się w garść" nie zadziała.
A jeśli obniżony nastrój, to dobrze się z kimś spotkać, pogadać, wyjść z domu i jeśli tylko pogoda pozwoli - nagrzać się słońcem ile wlezie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale zwykła depresja czy poporodowa?


depresja czy "dół"?

jakby nie było - musisz wychodzić z domu, musisz zebrać siły dla swojego dziecka...

to może być czasem bardzo trudne :/


a jeśli jest bardzo źle - nie wahaj się skorzystać z pomocy lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmmm.... a moze to nie depresja tylko "zmeczenie materiału"? Jesteś sama i to na dodatek z dzieciątkiem, wszystkie obowiązki spadły na Ciebie, ręce pełne roboty, nie przespane noce, brak czasu dla siebie itp itd. Ja miałam tak samo... maż w pracy ja ciągle przy dziecku, na zakupy nie mialam jak pojsc bo dziecko placze, do fryzjera tez nie, babcie daleko no nic tylko dola zalapac. Pomoglo mi to forum:) Znalazlam przez nie mama ktora mieszka ulice dalej na tym samym osiedlu:) Teraz razem plotkujemy, wychodzimy na spacery, chodzimy na zakupy, dzieci sie razem bawia.... Może spróbuj zapaznac jakąś mamę. Nikt cie tak nie zrozumie jak inna Matka Ploka:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dyta52 moze masz racje nie mam na nic czasu mala nauczona na rekach do tego mamy psa z nim tez trzeba wyjsc wieczorem padam na pysk nawet na nic ochoty nie mam nie pamietam kiedy zrobilam sobie makijaz nawet na zakupy mnie nie ciagnie a to juz zly znak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
powoli ustal sobie jakies ramy godzinowe np ze najpozniej o 10 wychodzisz na spacer/zakupy i to ladna pogoda jest to mozna na dluuugi.
ale nie wychodz jak ostatnia przemeczona mama tylko zrob sie ladnie, przeciez i mama moze byc elegancka. dla siebie i zeby udowodnic pani w sklepie ;) zawsze znajdzie sie chwila na makijaz i uczesanie( z fryzjerem to juz wiekszy wyczyn) a ciuchy no tez trrzeba dobrze wygladac nawet jak masz rozmiar wiecej nic nie szkodzi, tylko ciuchy musisz odpowiednie zalozyc, a przy takich nastrojach dieta nie wchodzi w rachube proponuje dobra kawke z lodami na poprawe nastroju :) a jak karmisz to goraca czekolade :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najgorsze na początku to zachcieć chcieć coś zmienić:) Jak już wpadnie się w taki marazm trudno z niego wybrnąć. Popatrz czy niedaleko siebie nie masz jakiejś mamy, która chetnie z Tobą wypije kawkę. A potem same nawzajem możecie się mobilizować. U mnie tak własnie było naprawe myślałam,że ma depreche, naszczęście nowo poznana mama zaczela mnie wyciągać z domu. Zrób czasem coś dla siebie, ba nawet musisz cos zrobic bo dlużej tak nie pociągniesz. Nie wiem w jakim wieku masz dziecko, ale pamietaj ,że nie musisz "skakac nad nim 24 h" zorganizuj też tak czas, aby moglo zając się same sobą ( ja mam prawie 2 latka, który potrafi pobawic sie sam tylko musze najpierw mu cosik ciekawego wymyślić). Poza tym jesli jesteś zmeczona a dziecko np. zaśnie to pozwól sobie chociaż nieraz odpocząć, zamiast zmywania, prania i gotowania zrób sobie domowe spa:) Ja tak nieraz robie:) Mówię sobie co tam zmyje ta podloge poźniej i idę malowac paznokcie:D A jak mi sie wtedy wesoło robi hehe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ale chyba jak dzidzia spi to masz trochę czasu dla siebie? czy ona nawet jak spi to na rękach? bo jeśli tak to musisz to jak najszybciej zmienić. Dziecku nie zaszkodzi troche samodzielności.
Mój mały jak byl malutki to też go usypiałam na rękach ale ja głupia byłam to malo powiedziane bo odkad zaprzestałam tego noszenia zauważyłam, że on lepiej zasypia tzn szybciej i w nocy po jedzeniu odrazu tez zasypiał, a ja go nosiłam kołysałam i tu był wielki błąd bo jak się okazalo on wcale tego nie lubił.
Przede wszystkim idz do ludzi nie wiem nawet do parku zagadaj do kogos jesli nie masz rodziny znajomych obok,a jesli masz to problem z glowy. Zadzwon, napisz do kolezanek do mamy itp odwiedzaj ludzi i niech Ciebie odwiedzaja to jest najlepsze lekarstwo na samotnosc i zeby nie zdziczec w domu. Wiadomo kocha sie swoej dziecko ale nie mozna zapominac o sobie, a ja np musze spotykac sie z kolezankami czy rodzina bo bym zdziczala z jeszcze nie mowiacym dzieckiem. No bo ile mozna ogladac bajki, filmy, czy tez znowu spedzac czasu na spacerze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W moim przypadku było tak, że obniżony nastrój pojawiał się bardzo często i czułam, że wpadam w depresję. Dodatkowo miałam stany lękowe i nie miałam ochoty wychodzić z domu. Siostra skontaktowała mnie z terapeutą on-line i to mi bardzo pomogło. Moje lęki wyciszyły się a obniżony nastrój zamienił się w spokój. Mój terapeuta, pan Michał M. stosuje takie metody jak głęboka relaksacja czy trening Jacobsona. Jeśli ktoś was jeszcze nie słyszał o tych metodach to warto o nich poczytać. Przynoszą wspaniałe efekty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak jesteś sama z dzieckiem i czujesz, ze Cię łapie depresja, to nie siedź i nie czekaj, aż Ci samo przejdzie, bo może nie przejść.

Może się pogorszyć i wtedy możesz już nie być w stanie działać ani dobrze oceniać sytuacji.

Pakuj cztery litery i zasuwaj do psychiatry. Powiadom jakąś sensowną i odpowiedzialną osobę z rodziny. Jesteś odpowiedzialna za dziecko, a depresja nie tylko jest cierpieniem dla Ciebie, ale może być cierpieniem lub nawet NIEBEZPIECZEŃSTWEM dla dziecka.

Połki jeszcze jesteś w stanie działać - idź po profesjonalną pomoc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
"Skibunia" napisałam do Ciebie na e-maila :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam dobry Ośrodek Terapii Depresji symptom http://www.terapia-leczenie.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

gdzie kupię piłeczki do basenu "suchego" (20 odpowiedzi)

jak w temacie , na allegro widziałam ale z gdańska nie znalazłam ; czy widziałyście gdzie w...

Idealny krem do twarzy (68 odpowiedzi)

Pomijam fakt, że dla każdej skóry dobre jest coś innego :) , ale piszcie, który krem zachwycił...

Jakie biuro podrózy najlepiej?? (5 odpowiedzi)

Chcemy leciec pod koniec kwietnia na wycieczke i nie wiem ktore biuro podrozy wybrac....

do góry