Widok

droga do lasu (Borowiecka)

czy nie ma pilniejszych inwestycji niż droga w las? NP: chodniki :Pszenna, Księżycowa, Rolnicza oraz oświetlenie w/w ulic.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nie, nie ma.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

jak nie masz ukladow i znajomosci to nie ma
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Są i dużo bardziej ważne niż asfaltowanie drogi koledze. Moim zdaniem to dobry moment na referendum za odwołaniem burmistrza.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

właśnie już zaczynają a dzieci z Pszennej z nowych osiedli chodzą niebezpieczną Rolniczą do szkoły
Połozyli tam 3 hopki i myślą.że jest ok,
100m asfaltu wiadomo do której posesji prowadzi ...czy to ważniejsze niż bezpieczeństwo dzieci...jak im nie wstyd ???
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 4

No cóż, banasiowa republika na miarę naszych prowincjonalnych możliwości.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgadzam się.
Jak te drogi wyglądają , Rolnicza, Pszenna, księżycowa.... A tymi właśnie chodzą dzieci do szkoły. Oświetlenie na Rolniczej też by się przydało...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajnie A jak wy zasuwacie po rolniczej księżycowej to jest dobrze A niby dzieci chodzą do sql
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cały czas odwołujecie i co? Zapominacie, że kto mieczem wojuje od miecza ginie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
Nie, nie ma. Wiadomo, najważniejsze byłyby drogi dookoła was. Wszystko w swoim czasie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Mi się ta droga poprostu należy.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie rozumiem. Przecież rządzi nami nasz przedstawiciel. Sami go wybraliśmy. Jak możecie krytykować skoro uzyskał ostatnio ponownie nasze poparcie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma tam mieszka Szymkowiak i reszta amatorki
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miss ale bzdury piszesz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kur..kto tam mieszka do cholery, ze mu asfalt leją .Czy to jest obecny radny ,czy inny cwaniak ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

jest to inwestycja priorytetowa dla każdego mieszkańca Banina. I to bez względu czy tam mieszka czy nie. Po prostu im się należy, tym mieszkańcom znaczy się. Jak się nie znacie to nie komentujcie. tylko Borowiecka, żadna inna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Będą tam teraz w lesie zapitalali 100 na godzinę, jeszcze sami ten asfalt pazurami zerwą he he.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

E tam i tak zasuwali. Teraz będą robić to o 100m dalej. Nic się nie zmieniło w Baninie jeśli chodzi o prędkości osiągane przynajmniej przez połowę kierowców.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już zapiera.. ją :( nie ma chodnika, nie ma strefy zamieszkania, będą wypadki :( po drodze porusza się mnóstwo dzieci, młodzieży, mam z wózkami.. czy w tej gminie nic nie można zrobić porządnie?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

O nie! Jesteśmy zgubieni
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moim zdaniem sprawa nadaje się do prokuratury i/lub CBA. Niegospodarność, kolesiostwo, narażanie pieszych na niebezpieczeństwo. Szkoda, że mieszkańcy gminy głosowało jak ofiary z syndromem sztokholmskim :( pojedźcie sobie do miejscowości gdzie mieszka burmistrz i zobaczcie jak buduje się drogi, w Żukowie też inne standardy. U nas płyty yomb, materiał który za trzy, cztery lata będzie nadawał się do wymiany i gmina tego nie zrobi. Szkoda kasy na takie prowizorki.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jestem ciekaw który to radny tam mieszka, żeby wiedzieć na kogo nie głosować na burmistrza to już napewno niezaglosowałbym
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ludzie, opamiętajcie się. Dla każdego to właśnie JEGO droga jest najpilniejsza a wszystkie inne są nieważne. Tam też mieszkają ludzie, dzieci również, to nie jest droga w las. Oni również płacą podatki i oczekują czegoś w zamian, jak każdy z nas. To, że ich droga graniczy ze ścianą lasu to im się nic nie należy? Tam nie ma nowych domów, taką drogę mają od wielu lat. Wyluzujcie..
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 19

nic nie poradzisz, taka masa ludzi co się wprowadziła rok temu do wielkiego osiedla 7niebo, czy Chmary - im sie należy bo ich dużo jeździ i tyle

z 2 strony taka demokracja krzyczana - krzycz dużo to coś dostaniesz, jak ktoś cicho siedzi to i nic nie zobaczy

ale juz mnie całe narzekanie na władze wkurza - wszystko źle
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

ja bardzo proszę poprzeć inwestycję badaniami ruchu. Jeżeli z lasu do szkoły idzie najwięcej dzieci to i chodnik tam pilnie potrzebny. Wyrażam jedynie obawę, że rolniczą idzie więcej pieszych, a i potrąceń już tam też więcej było. Nie chodzi o to, że tam się nie należy, bo należy się wszystkim, ale czy nie pilniejsze jest tam gdzie tabuny pieszych i pojazdów niż tam gdzie trzy auta na godzinę, z tego dwa to grzybiarzy...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dziecko to dziecko. Argument ilościowy jest po prostu głupi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Ile tam jest domów w tym lesie! Przecież oni wiedzieli gdzie budują domy ! Nie jestem mieszkańcem ktory kupil dom od żadnego dewelopera ,na swoją drogę z płyt skladalismy się z sąsiadami ,a to tylko dlatego się skladalismy, ze na naszej ulicy nie wybudował się zaden radny.Taki morał.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na dodatek składaliście się na płyty, które są rozwiązaniem tymczasowym.. czy nie lepiej byłoby budować drogi z kostki? O wiele droższe to nie jest od płyt. Pytanie: który kolega ma zakład produkujący yomby?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gmina, a raczej nie gmina jak sama twierdzi tylko powiat nie pozwala na nic innego niż Jomby przy braku możliwości odwodnienia, a te jest uzależnione od zbiornika retencyjnego itp itd więc jak nie ma odbiornika wód - tylko jomby
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

kazdy wie, ze to sciema gminy z tym zbiornikiem, tak samo nie moglo byc asfaltow...ktos robi interes na tych yombach
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Głupi argument "ile tam jest domów, wiedzieli gdzie kupują". A Ty wiedziałaś gdzie kupujesz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moje dziecko również chodzi Rolniczą i ja nie widzę problemu, że komuś asfalt kładą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Niepodważalne ustalenia są takie:
- budowa dróg musi mieć pozwolenie wodno prawne, które jest integralną częścią pozwolenia na budowę - czyli wskazanie miejsca odbioru wód opadowych.
- ścisła zabudowa okolic Rolniczej, Pszennej czy chociażby górnej Księżycowej musi mieć projekt odwodnienia, który umożliwi odprowadzenie wód opadowych w to magiczne miejsce zwane Zbiornikiem Przeciwpowodziowym, Retencyjnym, stanowiącym odbiornik wód opadowych. I czy się to komuś podoba czy nie, wykonanie projektu drogi czy to będzie Księżycowa, Rolnicza czy Pszenna musi uwzględniać ten czynnik - który tutaj nazywany jest wielką ściemą, co świadczy o nieznajomości tematu.
- Odbiornikiem wody opadowej na ul. Borowieckiej są tereny leśne, ul. Borowiecka posiada pełną infrastrukturę techniczną, której brak w wielu miejscach naszej miejscowości.

Tu są informacje co się dzieje w sprawie zbiornika:
http://www.gdansk.uw.gov.pl/obwieszczenia-wojewody-pomorskiego/2913-z-dnia-19-wrzesnia-2019-roku-dot-wydania-decyzji-nr-4-zrip-2019-el-o-udzieleniu-pozwolenia-na-realizacje-inwestycji-przeciwpowodziowej-pn-budowa-suchego-zbiornika-przeciwpowodziowego-na-granicy-miejscowosci-banino-i-rebiechowo-sprawa-nr-wi-iii-7840-3-2-2019-el-l?fbclid=IwAR0wM_wN-Y3m-msg_dDwo2XbmfW7MFxLk-NfHGYewlps5oZOqyQGqjCASHM

Tutaj jakie działania zostały podjęte - żeby nie szukać strona 16 i 17 dotycząca Banina.
https://bip.zukowo.pl/a,78997,uchwala-nr-xiii1592019-rady-miejskiej-w-zukowie-z-dnia-8-pazdziernika-2019-r-w-sprawie-zmiany-wielol.html

Jednak COŚ się dzieje. Głowy do góry i miłego dnia.

-
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Coś - słowo klucz.. ;) proszę mi tylko powiedzieć jak to możliwe, że urzędnicy wydawali warunki zabudowy dla dużych osiedli mając świadomość, że nie będzie można przez wiele lat wybudować do nich dróg? Czyżby koledzy chcieli podzialkowac i sprzedaż ziemię?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

tylko tam mieszka 10 rodzin, a położenie asfaltu w innym miejscu podwyrzszy komfort dojazdu znacznie większej ilości osób.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak wam podoba się wyasfaltowana Borowiecka? Ręce opadają, czy jak już coś robią to nie mogą porządnie?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zawsze robią porządną niedoróbkę, taki urok naszych włodarzy. Nie zapomnieli na szczęście zrobić piękny próg zwalniający. Mam wrażenie, że Banino uczestniczy w jakimś konkursie na jak największą liczbę progów zwalniających.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja z kolei mam wrażenie, że u nas wzniesiono się na wyższy poziom głupoty tj. olano zupełnie rozporządzenie min. infrastruktury w którym podano przekroje typowe różnych garbów, i na tych przekrojach podano ich maksymalną wysokość, ale kto by się tym przejmował. Za ewentualne roszczenia i tak zapłacimy My a nie gminni nieudacznicy.
Próbował ktoś przejechać każdy garb z dopuszczoną na nim prędkością. Taki przejazd nie ma prawa wyrywać plomb z zębów. A tu jak przed każdym się nie zatrzymasz to wizyta u dentysty nieodzowna... Ale remont zawieszenia to już spokojnie na koszt Gminy (czyli nasz wspólny można robić).
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jeśli masz na myśli "garby" ulicy Tuchomskiej, to jadąc te dozwolone "20" nie mam najmniejszych problemów z przejechaniem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Gdyby kierowcy jeździli przepisowo i z uwagą na drogach osiedlowych - nie byłoby potrzeby montażu takich instalacji. GARBY na Tuchomskiej są do przejechania i nie powodują - jak piszesz wizyty u dentysty, chyba, że pokonujesz je z prędkością 50 km/h. Ale to właśnie wizyta u twojego stomatologa może nauczy ciebie spokojniejszej jazdy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Świetnie by bylo gdyby ten asfalt wysłali tym lasem do Barniewic, może rano Banino by się odkorkowalo
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeszcze czego? !! Wszędzie chcecie wjechać blachosmrodami, to jest teren rekreacyjny, las, a nie autostrada.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ale ja z tych na tuchomskiej nie korzystam. Zapraszam do skorzystania z tych na lipowej lub rolniczej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sorry. Nie jeżdżę po południowym trzecim świecie drogowym
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

niech ludzie z pszennej i księżycowej sobie czystą wodę załatwią a nie się im dróg dobrych zachciało
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Banino

Wykończenie domu 75m (od Chmary) (107 odpowiedzi)

Drodzy Sąsiedzi, rozważamy zakup domu od Chmary (odbiór kwiecień 2017). Zastanawiamy się ile...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

do góry