Widok

dwie matki chrzestne lub dwoje ojców chrzestnych

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
witam poszukuje parafii w Trójmieście która udziela tego sakramentu gdzie chrzestnymi są osoby tej samej płci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdzieś robią problemy? Dlaczego? Przecież nigdzie nie jest napisane, że chrzestni muszą być tej samej płci. No i wcale nie muszą to być dwie osoby.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszedzie musi być kobieta i mezczyzna czemu to nie wiem ale niestety kościół ma władze. Wiec szukaj kobiety o mezczyzny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Prawo kościelne mówi, że jeśli ma być dwoje chrzestnych to musi być kobieta i mężczyzna. Chrzestnym może by jedna osoba, wtedy obojętnie jakiej jest płci. Jest też tzw. świadek chrztu. U nas sie tego raczej nie praktykuje, ale prawo kościelne o tym mówi. Może być jeden chrzestny i świadek chrztu i wtedy obojętnie jakiej są płci, mogą być dwie kobiety lub dwóch panów. Świadek chrztu nie jest wpisany w księgę chrztu jak typowy chrzestny. Za to świadek nie musi spełniać tych wszystkich warunków - może być np. rozwodnikiem, ponownie żonaty, nie wierzący nawet. Ale jeśli chcesz chrzestnych to musi to być para. Nie wierzę , że jakiś ksiądz sie zgodzi na to skoro prawo kościelne mu zabrania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
nigdzie nie jest napisane, że nie mogą być dwie kobiety, też temat przerabiałam, zgodził się ksiądz z mojej parafii - Kielno

ale koniec końców chrzest robiłam w innej parafii i już tutaj ksiądz nie bardzo chciał się zgodzić i poprosił o wyznaczenie chrzestnych różnej płci
jednak nie jest to zabronione
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
To dziwne, bo nam ksiądz powiedział,l że prawo kościelne NAKAZUJE dwoje chrzestnych różnej płci. Powiedział też o tych świadkach chrztu o czym nigdy wcześniej nie słyszałam.

Więc pewnie znów w myśl zasady - jaki ksiądz takie jego widzi mi się...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, czy udało sie znaleźć taką parafie? na żadnym forum nie ma takiej inormacji :( Proszę o pomoc ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nigdzie nie znajdziecie takiej parafii ani takiego ks, który się na to zgodzi, bo to jest wbrew prawu i zasadom. Przypuszczam, że u Marty doszło do nieporozumienia..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Albo Marty dziecko ma w papierach wpisaną jedną osobe jako chrzestnego, a drugą jako świadka chrztu. W ten sposób każdy może wybrać dla dziecka nawet i 5 osób tej samej płci i będzie ok - nazwie ich rodzicami chrzestnymi, a w papierach ksiądz jedną osobe wpisze jako chrzestnego a resztę jako świadków chrztu. Spraw po chrzcie co dziecko ma w papierach, bo można się zdziwić ;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znajomi chrzcili tak dziecko... ale w Berlinie.
Były 3 matki chrzestne :) i tak, w kościele rzymsko-katolickim.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Chylonia

Ankieta do pracy dyplomowej (3 odpowiedzi)

Dzień dobry, prowadzę badania na temat zagrożenia przestępczością kradzieży i kradzieży z...

Praca chałupnicza Wisplast (4 odpowiedzi)

Zainteresowałam się firmą Wisplast z Gdyni ze względu na możliwość pracy chałupniczej. Jest kilka...

Dom Towarowy Chylonia (15 odpowiedzi)

Co myślicie do Domu Towarowym Chylonia ? Zaglądacie tam czasami ?

do góry